Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kameni diskovi s Bayan Kara Ula

Go down 
+10
Alpha
Chakotay
didica14
Wickey666
Liquid
Hexenkind
Shime
floridana
Svjetloisjena
Neobicni forumas
14 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimesub lip 27, 2009 7:05 pm

U Kini pronađeni 12 tisuća godina stari dnevnici posjetioca iz svemira?

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula 51642581

Jedan od 716 kamenih diskova s Bayan Kara Ula otkrivenih prilikom arheoloških iskapanja tijekom 1937. i 1938. godine u graničnom području istočnog Tibeta i Kine. Na njima se, kao robusnim dugovjekim nosačima informacija, nalazi spiralno raspoređen gust brazdast zapis koji govori o prinudnom slijetanju svemirske letjelice ("zračnog broda') i tragičnoj sudbini
pripadnika Dropa - skupine miroljubivih izvanzemaljskih istraživača - koji su poput nebeskih momara-brodolomaca bili prinuđeni ostati na pretpovijesnoj Zemlji te preživjeti u krajnje surovim planinskim uvjetima i neprijateljskom okružju. Starost tih diskova procjenjuje se na oko 12 tisuća g. Crtež površine diska s Bayan Kara Ula na kojem se prikazane spiralne brazde. U njima se nalazi gust mikrozapis kao na gramofonskoj ploči ili kompaktnom disku. Pretpostavlja se da su ti pravilni granitni diskovi ujednačene veličine bili izrađeni nekom nama nepoznatom tehnikom lijevanja kamena. Oni su gotovo savršena kružna oblika promjera oko 30 cm i debljine približno 2 cm. U njihovu središtu nalazi se precizno pozicionirana kružna rupa promjera oko 4 cm. Istraživanje ruskih znanstvenika sa Sveučilišta Lomonosov u Moskvi pokazalo je da oni sadrže znatne količine kobalta i aluminija te da je njihova tvrdoća usporediva samo s tvrdoćom diorita - prirodnog crnog kamena eruptivnog podrijetla.

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula 87030076
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimened lip 28, 2009 8:55 pm

A tko je pročitao zapis i na kojem je jeziku?
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimened lip 28, 2009 9:16 pm

Ne piše :(

Uglavnom, malo sam proguglao o tome i evo, izašlo je nešto sitno:

Citat :

The 12,000-Year-Old Long-Playing Record
Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Dropa1002


What the scientists found was a single stone disk half buried in the dust of the cavern floor. This stone disk resembled a long-playing record from the early days of the gramophone. Its circumference was 12 to 12-½ inches and its thickness about 2/5 of an inch. There was a hole in the middle large enough to put a finger through. An incised groove spiraled outward from the hole, winding its way to the perimeter of the disk and then winding its way back in the overall pattern of a double spiral.



It was not apparent then, but closer inspection would later reveal that the groove was a continuous, spiraling line of closely written characters.

The contents of the discovery in the caves of Bayan Kara Ula, as I have described them up to this point, are not entirely unique in the annals of Chinese archaeology. A tomb excavated in a cave at Xishuipo, in Hunan Province, in 1987, contained clamshell pavements thought to depict three prominent constellations, the Tiger, the Dragon, and the Big Dipper.



This tomb is believed to date back extremely far in Chinese history, to 3000 B. C. This burial, and others at Xishuipo, may have been of shamans, or of other religious figures of high social standing. Equally intriguing was a jade turtle found in the same year in a 4,500-year-old tomb at Hanshan Lingjiatan, in Anhui Province. The modeling on the back of the turtle, which seemed to include a panoply of stars, strongly suggested that it was a sacred replica of the cosmos.



Moreover, stone disks with a hole in the center and a basic double-spiral pattern are not an uncommon component of the grave sites of very ancient China. They are artifacts whose origins may be traced back to the beginnings of matristic (or ‘matriarchal’), shamanistic societies of the Far East, and they are known to have some relation - in that their patterns resemble the pat-terns on a snake - to the worship of the serpent by the very earliest of shamanesses. But these stone disks at the Bayan Kara Ula grave site were different. The spiraling grooves spelled out a message; and that message was not of our planet.


Stone Disk as Alien Message in a Bottle: “We Are Shipwrecked.” ('THE CHINESE ROSWELL: UFO Encounters in the Far East from Ancient Times to the Present' by Hartwig Hausdorf).



Not this expedition, but later expeditions, would unearth a total of 716 disks from the grave site. They would be trans-ported to institutes of learning in Central China. Over a period of 20 years, a handful of scientists would periodically pore over these odd, heavy, stone artifacts. During that period, one of them, Professor Tsum Um Nui of the Beijing Academy for Ancient Studies, would become convinced that the grooves contained a kind of writing. In 1962, the small group of scientists working under his direction would announce that they had succeeded in decoding a story of an alien tragedy of epic proportions.


The message on the stone disk was not entirely unlike a message in a bottle thrown into the sea by someone who is ship-wrecked and hopes that his message will reach a rescuer. The spiral script, stated Dr. Tsum, contained an account of the crash landing of an alien spacecraft in the mountainous region of Bayan Kara Ula 12,000 years before. Almost all the occupants had survived; but the spacecraft, once it had come to rest in the harsh and rugged terrain, had been too severely damaged to be able to lift off from the surface again.


Repairs were impossible; the necessary materials could not be found. The means for the craft to communicate its location and plight to its home world had been damaged beyond repair. The beings from outer space were forced to settle in a world and in a place utterly alien to their kind. The local inhabitants of the region had misunderstood these beings and - particularly frightened by the small and ugly appearance of the aliens - this local tribe, called the Ham, had hunted down and killed many of the shipwrecked ETs.


The members of Professor Tsum Um Nui’s team disagreed about the precise origins of the engrooved message on the disks. Some thought that sympathetic members of the Ham tribe, (encountered great difficulties in making it public), was greeted with derision. Dr. Tsum was branded a liar and a fool. He later re-signed from the Beijing Academy for Ancient Studies. Eventually, he emigrated to Japan. Embittered by the reaction of the scientific establishment to his decipherment of the strange stone disks, he died not many years after having completed his controversial report.

Izvor:
http://www.bibliotecapleyades.net/arqueologia/esp_dropa_10.htm

Ima još brdo toga tu :D
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimened lip 28, 2009 9:40 pm

Evo ga i dokumentarac affraid

[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimened lip 28, 2009 9:47 pm

Evo i jedan od pronađenih kostura affraid

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Dropaperson
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimened lip 28, 2009 9:56 pm

Grozno izgleda no
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimened lip 28, 2009 10:48 pm

meni to izgleda ko žrvanj, a i brazde na njemu su takvog oblika i smjera kao da se na njemu mljelo neko zrnje. jedva su se deštifrirali egipatski hijerglifi koji su naspram ovog zapisa daleko čitljiviji a kamoli ovakav "zapis"
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimened lip 28, 2009 11:11 pm

A pitanje je kako je taj zapis zapravo izgledao, ali ako su to nekakve brazde spiralnog oblika, po meni je dešifriranje toga nemoguće, al dobro, ne razumijem se u dešifriranje vanzemaljskih hijeroglifa pa neću filozofirat lolcina
[Vrh] Go down
Shime
Višestanični organizam
Shime


Male
Cancer Goat
Broj postova : 52
Age : 44
Registration date : 11.02.2009

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimepet srp 17, 2009 4:33 pm

Može to izgledati kao žrvanj, ili biti savršeno očuvano, svejedno ostaje nedorečeno kako je taj disk dešifriran, obzirom da je bio jedini (poznati) primjerak te vrste pisma? scratch confused

I, opet, svi dokazi nestanu, nitko ne zna put do tog brda, jedino što imaju je par fotki i 'legenda'.... 8)
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimepon srp 20, 2009 10:12 am

Meni to isto izgleda kao mlinski žrvanj, a kostur izgleda opet kao neko bolesno dijete...na žalost slike su preslabe da bi se doista vidjelo kako izgledaju ti spiralni nabori...no, ukoliko su doista imali 716 gusto ispisanih ploča, bilo koji takav tekst su mogli dešifirati, pročitati i prevesti...za neke stare jezike su imali i manje...
[Vrh] Go down
Liquid
Stanica
Liquid


Male
Gemini Horse
Broj postova : 12
Age : 33
Location : Daleko
Registration date : 11.08.2009

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimeuto kol 11, 2009 2:10 am

To za diskove sam cuo u jednoj od emisija Na rubu znanosti.
A to za te kosturove.
Nekako mi glava izgleda kao neproporcioalna sa ostatkom tijela:
[Vrh] Go down
Wickey666
Riba
Wickey666


Male
Pisces Snake
Broj postova : 127
Age : 35
Registration date : 07.09.2009

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimepon ruj 07, 2009 4:17 pm

Ovo mi je skroz zanimljivo, ali nije mi jasno, ako je to već stvarno tako zašto se o tome tako malo zna i zašto nitko drugi nije pokušao prevesti, samo onaj japanac...tko zna, možda je i izmislio priču. Ja sam čitao dosta knjiga na tu temu i gledao masu dokumentaraca ali ovo mi je prvi glas za to
[Vrh] Go down
didica14
Višestanični organizam
didica14


Female
Virgo Goat
Broj postova : 49
Age : 32
Location : Negdje daleko
Registration date : 16.12.2009

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimesub pro 26, 2009 5:34 pm

Evo nekakvih heroglif-a

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Main%201
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimesri sij 27, 2010 9:16 pm

Wickey666 je napisao/la:
Ovo mi je skroz zanimljivo, ali nije mi jasno, ako je to već stvarno tako zašto se o tome tako malo zna i zašto nitko drugi nije pokušao prevesti, samo onaj japanac...tko zna, možda je i izmislio priču. Ja sam čitao dosta knjiga na tu temu i gledao masu dokumentaraca ali ovo mi je prvi glas za to

Ja sam prvi put čuo za to u jednoj emisiji "Na rubu znanosti". Ne sjećam se teme emisije, ali znam da je čovjek koji je bio gost ovo spomenuo. Bilo je to pred dosta godina.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimesri sij 27, 2010 10:29 pm

Ovo definitivno podsjeća na ogroman CD, no malo mi je čudna veličina i materijal tog «nosača informacija». Kak su oni čitali taj medij, to su morali biti neki ogromni kompjutori :)

A ako su to pak čitali ljudi zar im nije bilo jednostavnije napisati knjigu :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimesri sij 27, 2010 11:28 pm

Pise da se nalazi gust magnetski zapis. Mozda je na njemu mapa svemira i onda ju umontiras negdje u svemirski brod pa te voza okolo auto-pilotom :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimesri sij 27, 2010 11:47 pm

...sam kak izgleda taj svemirski brod ako je ovo gore medij za pohranu informacija :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimečet sij 28, 2010 12:21 am

Alpha je napisao/la:
Pise da se nalazi gust magnetski zapis. Mozda je na njemu mapa svemira i onda ju umontiras negdje u svemirski brod pa te voza okolo auto-pilotom :D

Možda rokneš na neki kameni gramofon i svira Elvis Presley, pa ti evo još jednog misterija o Elvisu sa zvijezda :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimečet sij 28, 2010 12:33 am

Pise "Oni su gotovo savršena kružna oblika promjera oko 30 cm i debljine približno 2 cm. U njihovu središtu nalazi se precizno pozicionirana kružna rupa promjera oko 4 cm."...znaci nisu nesto veliki, a sve da i jesu sto bi to bilo za jedan veliki svemirski brod :D

Elvis je ziv...dakle... gica zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimečet sij 28, 2010 12:34 am

Pojma neam gica
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimečet sij 28, 2010 1:42 am

Moje je misljenje sljedece da bi desifrirali egipatsko pismo trebale su godine proci.
Premda da su pirje toga desifrirali grcku alfabetu i da su imali onaj kamnen neznam mu tocno ime.
A sada me muci ove znakove bez ikakvog reda bez ikakve osnove su oni desifrirali u par godina.
Nema teorije ma da su sve super-kompijutere stavili u pogon da ga razbiju nebi ga uspijeli razbiti jer nema nikakav pocetak.Nemaju pojma niti kako slovo a recimo izgleda.
Tako da sam siguran 99 posto da je to samo varka.
[Vrh] Go down
Eternity
Višestanični organizam
Eternity


Male
Pisces Tiger
Broj postova : 79
Age : 26
Location : Metabunker
Registration date : 02.03.2010

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimesri oľu 03, 2010 9:48 pm

dr.chaos0 je napisao/la:
Moje je misljenje sljedece da bi desifrirali egipatsko pismo trebale su godine proci.
Premda da su pirje toga desifrirali grcku alfabetu i da su imali onaj kamnen neznam mu tocno ime.
A sada me muci ove znakove bez ikakvog reda bez ikakve osnove su oni desifrirali u par godina.
Nema teorije ma da su sve super-kompijutere stavili u pogon da ga razbiju nebi ga uspijeli razbiti jer nema nikakav pocetak.Nemaju pojma niti kako slovo a recimo izgleda.
Tako da sam siguran 99 posto da je to samo varka.
Kamen je kamen iz Rozete(valjda)
I varka je i ja mislim
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimesri oľu 03, 2010 9:57 pm

VARKA??? 700 diskova da je varka? ako s danasnjim alatom napravis 700 diskova od starog kamena svaka ti cast, treba puno para ili nemoguce previse vremena
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimečet oľu 04, 2010 12:07 am

Daj mi kamen,puno ljudi,dobru prica i dobra zarada i ja cu ti ih zubima pisati ako treba.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitimečet oľu 04, 2010 12:52 am

eh to sad nevjerujete jer kao diskovi su buducnost i to pa zato, ali ko zna, mozda je ko u transformerima, nasli neko strano tijelo i od njega nastala buducnost
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Empty
PostajNaslov: Re: Kameni diskovi s Bayan Kara Ula   Kameni diskovi s Bayan Kara Ula Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kameni diskovi s Bayan Kara Ula
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» NEBESKI DISKOVI

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: