Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pitanje o tuči

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Pitanje o tuči Empty
PostajNaslov: Pitanje o tuči   Pitanje o tuči Icon_minitimened lip 28, 2009 6:18 pm

ovako mene zanima koja je bila najveca tuca.... svi znamo da postoji Tuca velicine ljesnjaka,oraha i jabuke...dali ima nesta vise od toga?


Zadnja promjena: Berny_Sinara; pon lip 29, 2009 12:40 am; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : ispravljen naslov)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pitanje o tuči Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje o tuči   Pitanje o tuči Icon_minitimened lip 28, 2009 7:44 pm

Mene više zanima zašto si naslov teme stavila malim slovom (pitanje), a tuča pieš velikim? misli Kad se otvaraju nove teme bilo bi dobro pripaziti na naslov jer je on vidljiv u svim tražilicama, u postovima pogreške ne bodu toliko u oči :)

Znali su padati komadi leda s neba, no obično se ispostavilo da ti veliki komadi potječu iz zrakoplova, a jednom su pali i smrznuti ljudi - vrtlog je povukao malenu jedrilicu na vrlo veliku visinu gdje se letjelica raspala a ljudi smrznuli i takvi su pali dolje :(

Što se tuče tiče, najveća za koju sam čula bila je veličine šake, dakle jabuke, a može se malo i progooglati na tu temu :)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Pitanje o tuči Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje o tuči   Pitanje o tuči Icon_minitimepon lip 29, 2009 12:41 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Mene više zanima zašto si naslov teme stavila malim slovom (pitanje), a tuča pieš velikim? misli Kad se otvaraju nove teme bilo bi dobro pripaziti na naslov jer je on vidljiv u svim tražilicama, u postovima pogreške ne bodu toliko u oči :)

Znali su padati komadi leda s neba, no obično se ispostavilo da ti veliki komadi potječu iz zrakoplova, a jednom su pali i smrznuti ljudi - vrtlog je povukao malenu jedrilicu na vrlo veliku visinu gdje se letjelica raspala a ljudi smrznuli i takvi su pali dolje :(

Što se tuče tiče, najveća za koju sam čula bila je veličine šake, dakle jabuke, a može se malo i progooglati na tu temu :)
isprika :D daj nemoj me zezat smrznuti ljudi ? :O
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pitanje o tuči Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje o tuči   Pitanje o tuči Icon_minitimepon lip 29, 2009 8:53 pm

Ne zezam, nažalost, to je stara priča, no tu se ne radi o tuči.

Tuča je najkrupnija vrsta padalina koja dolazi iz atmosfere. Nastaje kad se pothlađene kapi vode zahvaćene ulaznim strujama izdižu te smrznu. Takve smrznute kuglice vode pri velikim brzinama padaju na zemlju gdje mogu uzrokovati velike štete, ponajviše u poljoprivredi.

Tuča obično pada u obliku nepravilnih kuglica promjera od 0,5 do 5 centimetara (veće gromade mogu nastati u teškim olujama). Tuču uglavnom proizvode oblaci kumulonimbusi i to na prednjoj fronti olujnog sustava. Pri takvim olujama, ulazne struje zadržavaju kišu spriječavajući ju da pada na zemlju. Ako oblak sadrži dovoljno pothlađenih kapi vode one se nakupljaju pod tlakom ledene kuglice, dok ju pri dnu oblaka ponovo ne zateče ulazna struja. Proces se ponavlja dok gromada tuče ne postane dovoljno teška da ju struje ne mogu više zadržavati u zraku, te gromada pada na zemlju. U presjeku gromade mogu se vidjeti slojevi koji određuju koliko je puta ledena kugla ponovila proces.

IZVOR
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Pitanje o tuči Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje o tuči   Pitanje o tuči Icon_minitimesri srp 01, 2009 7:39 pm

Hvala :) ja mislim da postoji tuca velicine Kokosa
[Vrh] Go down
vladimir je idiot
Dinosaur
vladimir je idiot


Female
Taurus Dog
Broj postova : 417
Age : 53
Location : Trocadero,Paris
Registration date : 25.05.2009

Pitanje o tuči Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje o tuči   Pitanje o tuči Icon_minitimečet srp 02, 2009 12:36 am

a ja mislio da se radi o tuci,smislu fight pa se zaleteo na temu lolcina
eto danasa,sada sam spoznao sto znaci tuca na hrvatskom jeziku
na srpski se kaze grad i imao sam druga koji je nastradao od tuce okopavajuci vinograd...
a o dimenzijama...ne znam,video sam tucu-grad veliko ko pesnica pa kad te to sikne s neba....
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Pitanje o tuči Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje o tuči   Pitanje o tuči Icon_minitimečet srp 02, 2009 1:25 am

je tuča ti je kod nas ono smrznuto sta te opici a jos ak padne na auto eto stete od neznam kolko 1000 kuna :D
[Vrh] Go down
vladimir je idiot
Dinosaur
vladimir je idiot


Female
Taurus Dog
Broj postova : 417
Age : 53
Location : Trocadero,Paris
Registration date : 25.05.2009

Pitanje o tuči Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje o tuči   Pitanje o tuči Icon_minitimečet srp 02, 2009 1:31 am

Berny_Sinara je napisao/la:
je tuča ti je kod nas ono smrznuto sta te opici a jos ak padne na auto eto stete od neznam kolko 1000 kuna :D
ih da je samo 1.000 kuna no ode ceo auto
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Pitanje o tuči Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje o tuči   Pitanje o tuči Icon_minitimečet srp 02, 2009 7:47 pm

baš sam danas vidjela jedan izdubljan
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Pitanje o tuči Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje o tuči   Pitanje o tuči Icon_minitimepet srp 03, 2009 12:28 pm

ma joj to kada napada prvo trebas otici ravnacu lima zatim kada si izravnao...frajeru koji boja i nakon toga promjeniti stakla :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pitanje o tuči Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje o tuči   Pitanje o tuči Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pitanje o tuči
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» WICCA
» Pitanje
» Pitanje
» CSS pitanje...
» Pitanje za iskusne

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Razno-
Forum(o)Bir: