Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Globalno zagrijavanje

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Da li je čovjek kriv za globalno zagrijavanje?
1. Da
Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_vote_lcap53%Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_vote_rcap
 53% [ 9 ]
2. Ne
Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_vote_lcap47%Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_vote_rcap
 47% [ 8 ]
Ukupno glasova : 17

Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

Globalno zagrijavanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 12:52 pm

Nije se promijenilo, mini ledenih doba je već bilo... Danas taj mali dodatan ljudski faktor višestruko pojačava sam utjecaj Sunca na Zemlju.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 12:55 pm

Gripphon je napisao/la:
Nije se promijenilo, mini ledenih doba je već bilo... Danas taj mali dodatan ljudski faktor višestruko pojačava sam utjecaj Sunca na Zemlju.
nemoze uticaj da se poveca u roku od 50 godina, za to trebaju milioni godina nego je covek razbio ozonski omotac itd..
bilo je 1 ili 2 ali koliko je trebalo vremena da dodje do toga ?
i sem toga postoje mnoge toerije u koje i ja verujem a to su da je ledeno doba nastalo zbog super vulkana.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:15 pm

Ma već sam pokušao objasniti teoriju kako je to moguće, sada ću opet.

Pretpostavimo da je utjecaj čovjeka 1% te je za toliko promjenio uvete u atmosferi. Dakle pričam o minimalnom utjecaju čovjeka sa industrijom i čime sve ne. Međutim tih 1% može djelovati kao leća te pojačati Sunčev utjecaj na Zemlju troduplo nego je to prije bio slučaj. Nadam se da je jasno kako se utjecaj može tako naglo povećati uz minimalan utjecaj čovjeka.

Ledeno doba o koje pričaš je bilo prije 75 000 godina i ima dokaza da ga je uzrokovao supervulkan, ali ja pričam o našem vremenu i dao sam primjer gdje je klimu na Zemlji naglo promijenilo - Sunce. Rekoh također da je takvih utjecaja u prošlosti također bilo, a sve je bilo povezano sa Sunčevom aktivnosti. Isto tako napomenuh da, iako bi tih 1% moglo utjecati na takve promjene temperature na Zemlji, to bi višestruko pojačalo utjecaj Sunca na Zemlju. To se onda može reći da je onda čovjek glavni krivac za globalno zagrijavanje jer je pojačao Sunčev utjecaj na Zemlju.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:19 pm

zato ti i kazem, zasto sunce ranije nije bio uzrok ?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:22 pm

Evo ga opet. Upravo rekoh da JEST i da je bio uzrok. Imaš u mom dugom postu o mini-ledenom dobu od 2 stoljeća što je bilo uzrokovano Sunčevim minimumom.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:32 pm

nacunici o ranijim uzrocima sunca na ledeno doba i uopste na neke promene vezano za sunce, nista nisu nasli..
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:35 pm

Pa rekoh, svakom tom nekom padu temperature u proteklom tisućljeću prethodio je Sunčev minimum. Sad je stvar pojedinca hoće li to nazvati slučajnošću ili ne, a ja to neću nazvati slučajnošću, dok ti recimo slobodno to napraviš :)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:37 pm

mrzi me da se prepirem ako te bas zanima kolko covek utice na prirodu onda uzmi pa citaj malo a ne po nekoj tvojoj logici da mi odgovaras... study mudri
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:39 pm

Ajde ne pričaj napamet, ja i čitam takve stvari. Problem je što je tebi neshvatljivo da netko ne dijeli tvoje mišljenje... E pa navikni se malo, nisi jedini na svijetu, znaju i drugi neke stvari raspa
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:44 pm

ne pricam napamet nego se razumem u ovo, nebi ja za dzabe otvarao ovu temu...
sunce je sporedan uzrok, a covek je glavni!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:49 pm

Ok je ako ti imaš takav stav, ali to je pak samo tvoje mišljenje, ja ne dijelim to mišljenje, a niti mnogi znanstvenici, pa kad već stalno svedeš temu na to kako ja nešto ne znam i trebam nešto pročitati, onda ti evo i znanstvenike pa i njima reci da ne znaju.
Da nema Sunca, ne bi niti bilo globalnog zatopljenja.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:58 pm

sunce vec milijardima godina nije menjalo njenu jacinu, jer da je menjalo nebi bilo zivota. Sto znaci da sunce nije glavni uzrok globalnog zagrevanja nego covek.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 2:05 pm

Drugim riječima smatraš da je puka slučajnost što je prošlog tisućljeća svakom padu temperature prethodio Sunčev minimum. Ok, ja ne mislim da je to bilo slučajno. Nego, napomenut ću opet, Sunce nas može spržiti jednom prominencijom ili može uzrokovati pad struje u pola svijeta zbog jake magnetske oluje koja se oslobodi sa površine. Sunce je aktivna zvijezda, ne pasivna i itekako može uništiti život na Zemlji da se zainati, a njen utjecaj na Zemlju nije stalno isti.

Eto, ti si reko koje je tvoje mišljenje, ja sam reko svoje, oba mišljenja imaju svoje argumente, pustimo sada druge da izraze mišljenje.
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Registration date : 03.09.2008

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 2:47 pm

Kako covjek moze imati utjecaj na sunce, to mi je malo naivno, mislim ono da smo iznjeli manje vise svi svoja misljenja za koja ocito niko nema dovoljno dokaza, pa tako dok ne dokaze mi neko drukcije ja ipak mislim da mi nismo vise od 5% odgovorni za GZ. :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 6:46 pm

ja mislim da nismo odgovorni, minimum možda zbog vlastitog zagijavanja atmosfere, ali to nije ništa nepopravljivo za razliku od Sunčevih pjega i njihovog utjecaja... nešto sam o tome slušala na rubu znanosti
kava

Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet srp 03, 2009 8:24 pm

sunceve pege se nisu sad javile.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke

Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Registration date : 05.07.2009

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 9:05 am

da sam ja na vlasti ja bi uveo zakon da se moraju koristit stedne zarulje zato jer daleko manje zagrijavaju, a cito sam da ako se zemljina temperatura poveca za samo 3 stupnja da bi to bilo kobno, sad bas neznam tocne posljedice
[Vrh] Go down
Wickey666
Riba
Wickey666

Male
Pisces Snake
Broj postova : 127
Registration date : 07.09.2009

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimečet ruj 10, 2009 11:33 pm

Stayter je napisao/la:
sunce vec milijardima godina nije menjalo njenu jacinu, jer da je menjalo nebi bilo zivota. Sto znaci da sunce nije glavni uzrok globalnog zagrevanja nego covek.

Ne znam odakle ti ta informacija, sunce ima neku vrstu ciklusa i gledo sam dokumentarac gdje su znanstvenici sa nekim spravama ne antarktiku vadili led u dubinu od 100 i više metara i po ledu se točno poznaju slojevi ili neka vrsta ciklusa i kažu da je u proteklih milijun godina bilo više globalnih zagrijavanja isto kao i mini ledenih doba.

A što se tiče čovjekovog utjecaja on je glavni krivac za zagađenje okoliša općenito ali za globalno zagrijavanje samo mali pomoćnik
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimesub sij 16, 2010 7:25 pm

Znanstvenici su ovih dana došli do točke gdje doslovno ne znaju što se događa s klimom, tj. poremećajima u klimi.

Po proučavanju iskopina leda, većinom na Sjevernom polu, primijetili su da je opći porast temperature na Zemlji proporcionalan količini CO2, s nekim manjim i većim odstupanjima.
Opet, promjene u klimi događale su se, po njihovim izračunima, ponekad prenaglo ili preintenzivno. To je vjerojatno zbog činjenice da od svih utjecaja stakleničkih plinova na klimu utjecaj razine vode u atmosferi čini preko 80%!
Iz tog razloga jako je opasna činjenica da se led otapa, naravno, i uz činjenicu da će se najnaseljenija litoralizirana područja Zemlje - potopiti.
Iako je globalno zatopljenje znači zatopljenje, ono može uzrokovati globalno ledeno doba. Atlantskim oceanom struji Golfska struja. Ona zimi Europu održava toplom. Ako se led s Grenlanda nastavi topiti, dotjecanjem hladne, teške i slatke tople vode poremetit će se strujanje vode. Planetarni vjetrovi i morske struje jako su složena gibanja koja, ako se poremete, uzrokuju opće drastično mijenjanje klime na cijeloj planeti. Kada se Golfska struja poremeti, a vjerojatno hoće, Europa pada u novo ledeno doba.
Postupnim zaleđivanjem površine Zemlje smanjuje se mogućnost pohranjivanja topline zbog toga što samo tlo ima veći toplinski kapacitet (koliko topline može primiti, a da se tvari temperatura promijeni za određeno stupnjeva) te puno manji albedo od leda. Povećanjem albeda više topline odlazi 'natrag', a i od to malo topline koja ostaje, mogućnost akumuliranja topline je značajno manja. Još ekstremniji scenarij nastupa ako se zaleđuje voda s kojom nestaje maritimnost. Zato ledena doba nastupaju tako brzo. Vrijedi i obrnut postupak.
Sva ova teorija u kombinaciji morskih struja, atmosfere i stakleničkih plinova bila bi jako jednostavna da nije postojalo takozvano ''malo ledeno doba''. Vrhunac, tj minimum je doživljelo u 17. st. Globalno povećanje leda nije se dogodilo samo na sjevernoj polutci, nego i na južnoj. Najzastupljenija teorija govori o tome da je Sunce u to vrijeme doživljelo produženi solarni minimum. Kraj malog ledenog doba nastupa u 19.st. Što se tada zbilo? roll
2000-tih godina sve je bilo jasno. Kombinacija Sunčeva (hlađenje) i čovjekova (zagrijavanje) utjecaja dovela je do uravnoteženja klime. Bilo je jedino pitanje - što ako Sunce opet ''pojača''.
I tako smo 2006.g. u 11 do 13 godišnjem Sunčevom ciklusu dočekali solarni minimum... I onda još jedan 2007... 2008. zabilježen je još veći pad Sunčeve aktivnosti iako je Sunce već trebalo biti na pola puta prema idućem solarnom maksimumu sunčeve aktivnosti. 2009. došlo je do još većeg minimuma... i čovjek bi iz prethodne teze zaključio da je trebalo doći i do zahlađenja. O zbunjenosti znanstvenika dovoljno govori ovaj članak:
Citat :

Prva 92 dana 2008. zabilježenih pjega je bilo 466, dok je ukupna neaktivnost iznosila 58,7% tog razdoblja. Praktično, 2009. godine do sada, zabilježeno je 31% veću neaktivnost Sunca za 31% u odnosu na 2008. Godinu. Prisjetimo se, 2008. je zabilježena kao jedna od najneaktivnijih godina zadnja dva stoljeća. Nemilosrdne brojke znanstvenike bacaju još više u očaj jer ne pronalaze način da (objektivno) elaboriraju vjerodostojne zaključke. Jednostavno rečeno, stojimo pred potpunom nesigurnošću glede samog trajanja aktualne neaktivnosti kao i mogućih posljedica po naš Planet.
Aktualni sunčev minimum ponaša se pomalo kao burza, kad se pomisli da je dostignuto dno, krene još većom nizbrdicom! Takav je komentar dao dr. Tony Phillipsa u svom članku objavljenom u 'Science@Nasa' 1. travnja ove godine.

I brojni drugi eksplicitni podaci potvrđuju da se naše Sunce nalazi u svojevrsnoj 'krizi'. Prema zadnjim NASA-inim mjerenjima, pritisak sunčevog vjetra na Zemlju smanjio se za 20%, dosegnuvši apsolutni minimum od kada se vrše sustavna mjerenja. Sunčevo radioaktivno zračenje prema Zemlji opalo je na 1365,25 W/m2, što predstavlja najnižu vrijednost od 1975. godine. Između maksimalne i minimalne sunčeve aktivnosti, prosječno se izgubi 1.35W/m2, s negativnom razlikom od 1,85.

Dosad rečeno, kao rijetko kada do sad, bacilo je još više u kaos cjelokupne znanstvene krugove, nikada toliko dezorijentirane i podijeljene u jednom intercikličkom razdoblju. Ožujski rezultat (0,7 pjegq dnevno) demantiralo je mnoge teorije iz centara promatranja : NASA –1,7, IPS –4,7 te SIDC –8,3. Sadašnja tehnologija ne omogućava nam da točno predvidimo kako će se ponašati aktualni sučev minimum iz jednostavnog razloga jer se od početka istraživanja Svemira nije zabilježilo takvo nepravilno ponašanje. David Hatawey ističe da nismo u stanju protumačiti takvo sunčevo stanje. Prema Pesnellu iz minimuma bi trebali izaći krajem 2009. godine, premda je to jedna od mnogih prognoza.

Nama ostaje da čekamo, svjesni da će osnovni izvor energije na našem planetu nastaviti sa spavanjem bez obzira na znanstvenu ili političku debatu.
Citat :
2. travanj, niti jedna pjega. Od početka godine spottless days dosegli su 78 jedinica.
Izvor.
Početak 2010. mnogi svjetski i duhovni vođe pozivali su ljude na buđenje svijesti, veći samodisciplinu i štednju. Nadajući se buđenju probudilo se Sunce
Citat :
Sunčeva aktivnost se pojačava
Nagli porast sunčevih pjega zabilježen u prosincu ukazuje na buđenje Sunca iz najdubljeg minimuma u zadnjem stoljeću
Godina 2009. završava s pojačanom aktivnošću Sunca. Poslijednja od novonastalih sunčevih pjega nosi broj 1039, formirala se u nedjelju, a trenutno 'pršti' bakljama slabijeg intenziteta.

U prosincu je do sada zabilježeno 65 posto dana tijekom kojih su primijećene sučeve pjege što je velik porast naspram ostatka godine koja je bila izrazito siromašna sunčevim pjegama, javlja Space Weather.

Svih šest grupacija sunčevih pjega koje su se pojavile u prosincu dio su novog 'solarnog ciklusa 24'.

Nagli porast broja sunčevih pjega, smatraju promatrači, vrlo vjerojatno ukazuje na svojevrsno buđenje naše zvijezde koja je tijekom protekle godine dosegla samo dno aktivnosti kakvo nije zabilježeno tijekom cijelog proteklog stoljeća.

Najbolje fotografije novih sučevih pjega 26. prosinca snimio je Marco Vidović iz slovenskog mjesta Stojnci kraj Ptuja.
Izvor
Probudilo se Sunce... a paralelno s njim i potres na Haitiju.

Za odgovor kakvo će vrijeme biti sutra postoji gomila parametara koje moramo uključiti, a već nakon tjedan dana oni postaju preneprecizni.
Tako, ako želimo saznati odgovor, hoćemo li i ove godine uživati u proljeću i jeseni morat ćemo pričekati. Ako ovako nastavimo, uskoro ćemo znati samo za dva doba- ljeto i zimu.

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimesub sij 16, 2010 7:41 pm

Omega je napisao/la:
Inače, Sunce nas sve može spržiti jednom svojom snažnom prominencijom. Mnogi su nesvjesni snage Sunca, ali već se događalo da je nestalo struje na pola svijeta zbog snažne navale zračenja sa Sunca. Danas bi to spržilo mnoge uređaje.
Tek sad čitam postove s prve strane, vidio sam da se svađate i odustao sam od čitanja :P
Da... takav najpoznatiji primjer bio je nestanak struje u cijeloj Kanadi :)

Neke teorije kažu da glavni faktor u klimi uzrokuju vulkani. Vidio sam da je to Svjetlo spomenula.
Iduća erupcija Yellowstona vjerojatno će napraviti globalne promjene u klimi. I to negativne..

Prašina
Arland

Male
Capricorn Goat
Broj postova : 6
Registration date : 06.01.2011

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimečet sij 06, 2011 5:30 pm

Kao prvo pozdrav svima. :)

Da odmah razjasnimo ja sam totalni laik u pogledu fizike i mehanike i svega sličnog i razlog ovoga posta je da mi se daju odgovori tj. ja ne tvrdim da je ovo što ću napisat istinito nego da mi oni koji se razumiju u ove stvari daju odgovor da li u ovome ima istine face

Nedavno sam čuo za teoriju da je globalno zagrijavanje "predigra" za ledeno doba i da se to događa ciklički zbog valovitog kretanja Sunčevog sustava u odnosu na ravninu galaktičkog ekvatora kao što vidite na donjoj slici.

Globalno zagrijavanje - Page 2 Galactic_Plane_1-thumb-500x335-50507

Ova se pretpostavka temelji na tome da naša galaksija ima magnetske polove koji utječu na rotaciju Zemlje. Dok je Zemlja iznad galaktičkog ekvatora tada se vrti u jednom smjeru, a kad je ispod vrti se u drugome smjeru. Primjer drugačije rotacije imamo na samoj Zemlji, ciklone iznad ekvatora se vrte u smjeru suprotnom od kazaljke na satu dok se ciklone ispod ekvatora vrte u smjeru kazaljke na satu. Tu se dolazi do pitanja koje glasi: Da li magnetska polja utječu na rotaciju tijela i da li naša galaksija ima magnetske polove?

Ovo me zanima jer prema ovoj pretpostavci Zemlja će za vrijeme prolaska kroz galaktički ekvator promjeniti svoju rotaciju što će dovesti do velikog naprezanja Zemljine kore zbog kojega će vulkani na Zemlji postat aktivni. Posljedica toga su ogromne količine pepela u atmosferi što će dovesti do velikog zahlađenja.

Bio bih jako zahvalan kad bi netko mogao reći ima li u ovome imalo istine. suspect

I za kraj neki govore da će se ovaj prolaz kroz galaktičku ravninu dogoditi 21.12.2012, dok drugi tvrde da će se taj prolaz dogoditi tek za nekoliko tisuća godina. U svakom slučaju moje glavno pitanje je da li u ovome ima istine? scratch
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimečet sij 06, 2011 11:54 pm

Mislim da je ovo isključivo pretpostavka, i da nema previše istine u tome.

A kako bi globalno zagrijavanje utjecalo na nastanak ledenog doba imaš dobro pojašnjeno u Al Goreovim predavanjima :)
Uglavnom, pojednostavljeno, hladna, slatka voda nastala od otapanja ledenjaka s Grenlanda prekinula bi tok Golfske tople struje što bi uzrokovalo ledeno doba u istočnoj Sjevernoj Americi i cijeloj Europi.

Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 12:06 am

Kao odgovor na anketno pitanje, NE! Ne u smislu da ga uzrokuje covjek, jer paleoklimaktolozi kazu da zemlja ciklicki prolazi kroz vruca i hladnija razdoblja, i da se njoj zapravo priblizava ledeno doba, ali da je ono odgodjeno i njegov advent usporen zbog covjekovog djelovanja na Zemlji u posljednjih 5000 godina. Dakle, covjek utjece na klimu, ali sumnjam da mozemo govoriti o "globalnom zatoplenju" u smislu trajnog stanja, jer ce Zemlja ionako zahladiti na kraju. Promjene u klimi uzrokuje pomijeranje Zemljine osi rotacije, koja opisuje krug svakih, ako se dobro sjecam, 26 000 godina - a ovo za utjecaj galaktickog mag. polja na klimu prvi put cujem. Mogu prihvatiti da ono postoji, jer mnogi objekti u svemiru imaju mag. polje, pa svi zajedno se zbrajaju i td. ali da cvrsti, planetarno masivni objekt odjednom promijeni smjer rotacije - tesko je i zamisliti da bi bilo koji od planeta u Suncevom sistemu to prezivio, a od njegovog formiranja vec je okruzio nasu galaksiju 20-ak puta i jos je tu - dakle, ne vjerujem da ce do toga doci.

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 12:21 am

Logika je jasna, ako se udaljavaš od izvora topline, tada ćeš primati i manje topline, a mi se kao Zemlja udaljavamo od Sunca, no radi čovjeka još ne osjećamo posljedice globalnog zahlađenja, ali do njega će doći. Ustvari bi nam najveća briga trebala biti da pronađemo neki puno bolji izvor energije koji ćemo moći koristi u budućnosti.

Prašina
Arland

Male
Capricorn Goat
Broj postova : 6
Registration date : 06.01.2011

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 12:30 am

Citat :
Mogu prihvatiti da ono postoji, jer mnogi objekti u svemiru imaju mag. polje, pa svi zajedno se zbrajaju i td. ali da cvrsti, planetarno masivni objekt odjednom promijeni smjer rotacije - tesko je i zamisliti da bi bilo koji od planeta u Suncevom sistemu to prezivio, a od njegovog formiranja vec je okruzio nasu galaksiju 20-ak puta i jos je tu - dakle, ne vjerujem da ce do toga doci.

To i jest ono što mene zanima, a to je da li magnetsko polje galaksije (ako uopće postoji) može utjecati na rotaciju Zemlje. Što se tiče promjene rotacije ja mislim da ona ne nastupa odjedanput nego polako i planeti bi to vjerojatno preživjeli ali mi smo ti koji ne bi preživjeli.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Globalno zagrijavanje
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next