Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Istospolne zajednice

Go down 
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next

Tolerirate li istospolne zajednice?
Da
Istospolne zajednice - Page 15 Icon_vote_lcap48%Istospolne zajednice - Page 15 Icon_vote_rcap
 48% [ 31 ]
Ne
Istospolne zajednice - Page 15 Icon_vote_lcap40%Istospolne zajednice - Page 15 Icon_vote_rcap
 40% [ 26 ]
Nisam siguran/sigurna
Istospolne zajednice - Page 15 Icon_vote_lcap12%Istospolne zajednice - Page 15 Icon_vote_rcap
 12% [ 8 ]
Ukupno glasova : 65

Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

Istospolne zajednice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 4:41 pm

Evo malo povoda za razmisljanje u vezi ove teme:

Kad se jednog dana ozakone posvuda gay brakovi ( doći će do toga htjeli ne htjeli ) da li će oni biti uspješniji? Kako vidim i čujem, sve je više nasilja u obitelji, brakovi sve teže opstaju, netrpeljivost između muškaraca i žena sve je veća, prave ljubavi su rijetke i zašto smo onda tako gorljivo protiv gay zaljubljenih parova? Ni ja nisam za nešto što nije prirodno, od pamtivjeka Bog je stvorio muškarca i ženu da stvaraju djecu, ali i od pamtivijeka postoje istospolne veze, Bog je znao da će tako bit, a da li je to opravdano ako se radi o pravoj ljubavi. Ja sam neizlječivi romantik i sve gledam očima ljubavi i nikad ne mogu bit protiv nekoga, nekih, ako se vole. Ponekad mislilm koliko bi mi bilo lakše da imam ženu, a ne muža. Bar bi me razumijela ili bi ja znala da me razumije ili ne razumije, ali bi znala šta misli i osjeća. Znala bi koliko je zahtjevno vodit kućanstvo, brinut o djetetu o budućnosti o svemu, zajedno bi brinule, a da li bi to bilo bolje ili je kontra bolja, ono što drži neku vezu, nekako sve više mislim da nije. Prije su brakovi uspjevali jer su se žene pokoravale muškarcima, kakvi god bili, trpile su, a danas ne žele trpjet, danas dižu glas protiv njih, razvode se bilo da imaju djecu ili ne, hrabrije su odvažnije, postaju muškarci, a muškarci se sve više povlače, gube ambicije čim je žena uspješnija, nije im bed ako ih uzdržava, postaju žene, ali sve to u prenesenom smislu, pa se onda čudimo kad dvije žene ili dva muškarca pod ruku hodaju, a zapravo su to i dalje samo muškarac i žena....da li vi mislite da bi imali uspješniju vezu ili brak s nekim istog spola ili je bolje živjet s Marsovcem i do kraja si života ponavljat da tako mora bit i da se nikad nećemo razumijet do kraja i vjerovat da je to ljubav ......................

Puno bi vam još pitanja postavila, ali vidim da ima dobrih komentara....tipa da li se danas manje trudimo kao žena ili kao muškarac da brak uspije ili da li se neki previše trude da ostanu zajedno, zbog djeteta, zbog imovine, koliko bi bilo jednostavno živjet ljubav da si ne mažemo oči da ni kod susjeda nije bolje pa nastavljamo po starom......da li se više trude muškarci ili žene ili to ovisi tko je zaljubljeniji, ugroženiji, osjećajniji, samopouzdaniji, u mom slučaju, mislim da ja dajem jako puno da mi brak uspije i ne mislim dić ruke dok ne vidim da je nemoguće živjet s tom osobom, trudim se zbog ljubavi, zbog djeteta,.. a i znam da se on na svoj muški način također potrudi, ima i s njegove strane i ljubavi i želje a i potrpi mene kad planem zbog gluposti ( po ženski )...confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 4:43 pm

@Skulp...Hmmm...da vidim...krivo. Ja sam takva jer sam takva. Osoba se ne radja kao tabula rasa. Znam puno ljudi kojima su roditelji po totalnom PS-u. Cak su i katolici za razliku od mojih koji su ateisti. I unatoc tome ti su ljudi odradili svoj dio gluposti u zivotu. To sto ne pijem alkohol, kavu, ne pusim i sl. nema toliko veze s mojima. OK, nitko nije ovisnik ali nije da se ne popije nesto alkohlno i da se ne pije kava. OK, moji nisu pusaci ali pola rodbine mi jeste. Zato...ta opravdanja da si ti (ili netko) takav radi mame i tate...to je za malu djecu...doduse vecina ljudi i jesu mala djeca pa se citav zivot zale na roditelje i roditelji su im krivi za sve.

Nije sve u poslovima, puno je i u posvecivanju vremena, brizi i td. Ne vidim zasto dvije homo osobe ne bi to mogle pruziti.

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 4:45 pm

Apropos spolnog opredjeljenja, još bi nešto dodala.
Naravno da ono teoretski podrazumijeva i "potvrdu" osobe koji spol ga seksualno privlači, koja je temeljena na raznim faktorima.
Uz to ide i jednu samoincijativna komponenta, da se osoba deklarira kao homoseksualac, heteroseksualac ili biseksualac.

Dakle, pitanje je koje bi se seksualno opredjeljenje moglo dati primjerice osobama koje žive u heteroseksualnom braku, a dominantno ih privlače osobe istog spola. Za mene se svejedno radi o (latentnim) homosekualcima. miga

Zadnja promjena: Athena; sri lip 29, 2011 4:50 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 4:45 pm

@Fantom...kad kopiras tudje rijeci onda bar navedi od kuda. A sto se tice tvog straha da ce ljudi krenuti svjesno birati isti spol...je, aha, kako ne...jel bi ti mogo svjesno izabrat da pojebes nekog tipa?

Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 4:54 pm

@Alpha. Tebe sam spomenuo samo kao primjer, ne pričam o pojedincu. Ali svejedno, znači, hoćeš reći da si se ti rodila sa svojim željama koje sada imaš? Ako npr. voliš plavu boju, da li si se rodila s tom ljubavlju prema plavoj boji? Da li si ju zavoljela odmah kad si ju prvi put vidjela ili si "s vremenom" shvatila da ti se plava boja sviđa... Možda glup primjer ali kužiš.

Psiha u apsolutno svemu što radimo i odlučujemo igra GLAVNU ulogu. A kod psihe baš i ne vrijedi ona Occamova da je najjednostavnije rješenje ispravno. Malo razmisli zbog čega smo takvi kakvi jesmo ili pročitaj neku literaturu. Nitko od nas se nije rodio sa urođenim interesima, to se nauči kroz život :P

Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 5:00 pm

Skulptura je napisao/la:
@Alpha. Tebe sam spomenuo samo kao primjer, ne pričam o pojedincu. Ali svejedno, znači, hoćeš reći da si se ti rodila sa svojim željama koje sada imaš? Ako npr. voliš plavu boju, da li si se rodila s tom ljubavlju prema plavoj boji? Da li si ju zavoljela odmah kad si ju prvi put vidjela ili si "s vremenom" shvatila da ti se plava boja sviđa... Možda glup primjer ali kužiš.

Psiha u apsolutno svemu što radimo i odlučujemo igra GLAVNU ulogu. A kod psihe baš i ne vrijedi ona Occamova da je najjednostavnije rješenje ispravno. Malo razmisli zbog čega smo takvi kakvi jesmo ili pročitaj neku literaturu. Nitko od nas se nije rodio sa urođenim interesima, to se nauči kroz život :P

Nista se ne uci Skulp,covjek se radja sa sklonostima za ovo ili ono... 8)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 5:03 pm

@Fantom, sa sklonostima za što na primjer?

Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 5:06 pm

Alpha je napisao/la:
@Fantom...kad kopiras tudje rijeci onda bar navedi od kuda. A sto se tice tvog straha da ce ljudi krenuti svjesno birati isti spol...je, aha, kako ne...jel bi ti mogo svjesno izabrat da pojebes nekog tipa?
Ti si Apha zajednica za sebe,dvospolni humanoidni stvor... 8)
Kojeg ne treba niti jebati niti je kuci voditi... zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 5:07 pm

@Skulp...jasno da odgoj, okolina i td. imaju veze ali nije ti sve tako kako opisujes. Tvoj mozak je definiran po rodjenju skupa sa djelovima koji su mu bolje razvijeni i koji onda stvaraju afinitete. Ima tu i genetike i vise sile i svega. Ako imas dijete dvoje umjetnika ono ce vjerojatno imati slican tip mozga i cak ako nikad ne upozna roditelje pokazivat ce afinitet prema umjetnosti, a ne prema matematici. Cesto se desi da roditelji upravo forsiraju nesto sto djetetu ne ide i od toga rijetko kad ispadne ista.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 5:08 pm

@Fantom...fala Bogu da tako mislis jer ne znam jel mi se vise bljuje na ideju sexa s tobom ili upoznavanja primitivaca koji su te izlegli.

Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 5:09 pm

Skulptura je napisao/la:
@Fantom, sa sklonostima za što na primjer?

Knjizevnost,muzika,prirodne nauke opcenito na jednoj strani a na drugoj sadista,ubica,
lopov,gey itd...
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 5:12 pm

Alpha je napisao/la:
@Fantom...fala Bogu da tako mislis jer ne znam jel mi se vise bljuje na ideju sexa s tobom ili upoznavanja primitivaca koji su te izlegli.

Ne mogu da vjerujem da imas tako nastrane ideje kao sto je SEX sa Fantomom... 8)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 5:18 pm

A Boze blagi...jesi ti isao u skolu? Jesi ju zavrsio? Mislim osnovnu barem? Ono, kontam da te rusilo iz hrvatskog (kako god da se to onda zvalo) iz razumijevanja teksta...

Eto, pojasnit cu ti kad jadan nemas kapaciteta. Nisi ti kriv. Vidis, fali ti afinitet za razumijevanje. Pa tako kada kazes:
Fantom je napisao/la:

Ti si Apha zajednica za sebe,dvospolni humanoidni stvor... 8)
Kojeg ne treba niti jebati niti je kuci voditi... zubi

...se vidi dio u kojem spominjes sex. Dakle osoba koja cita nema sto imati ideje. Ideja je nesto cega se sam sjetis. Znaci sex bi, u ovom slucaju, bila tvoja ideja.

Ma nema smisla. Kako da ti objasnim ista kada ne znas ni sto znaci pojam ideje.

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 5:57 pm

Alpha je napisao/la:
@Chak...hehe, ides se 'izvlacit' na definiciju...ali...svi mi dobro znamo da pod 'opredjeljenje' nisam mislila kako se radi o slobodnom izboru jer jednostavno nije. To je jasno. Ali tako se kaze pa sam i iskoristila izraz...
Ne izvlačim se na definiciju, stvarno ne znam kako funkcionira um jednog homoseksualca. Mislim jasan mi je pojam spolnog nagona i privlačnosti zato što te stvari i sam osjećam, ali mi nije jasno kako nekoga može privlačiti osoba istog spola, stvarno ne znam da li je to genetski, urođeno ili pak voljno. Ne znam kako se te osobe osjećaju, što one misle o tome, kako one gledaju na osobe drugog spola, kako gledaju na spolne organe, što je za njih sex, kako ga prakticiraju, da li im nedostaje sex sa osobom suprotnog spola, što misle o vlastitoj djeci, da li su svjesni da na način na koji oni prakticiraju sex ne mogu imati svoju djecu.... tu je hrpa pitanja o kojima ja ništa ne znam. I ne samo ja, nisam siguran da je uopće bilo pokušaja odgovora na ta pitanja. Ono što imamo su paušalne izjave koje su kontradiktorne jedna drugoj tipa to nije bolest, to nije poremećaj, to je tako, oni se takvi rađaju, to je spolna orjentacija i slično. Ne znam tko može bilo što iz toga zaključiti, oni sami ne govore ništa osim o paradama i tu i tamo o pravu da sklapaju brakove i da posvajaju djecu. Uz nekakva površna obrazloženja i poštapalice tipa da su oni napredni, da se zalažu za slobodu, ljubav i slično. A što to doista znači. Naime ako netko ima različite definicije pojmova koje koristi onda postoji veliki problem u komunikaciji. Meni neki jednostavna pojam kao što je sex ili roditelji ima potpuno drugačije značenje nego nekom homoseksualcu. Ja uopće ne znam kako izgleda sex između dvije žene ili dva muškarca. Za mene kad se kaže roditelji mislim na mamu i tatu djeteta, oni očito imaju neku potpuno drugu predožbu. Oni stvari postavljaju drugačije, ali bez da kažu što znači što. Tako je jako teško razgovarati. I zato bi ja volio znati barem neke osnovne definicije, ali znam da ih neću dobiti jer ih očito nitko ne zna.

Athena je napisao/la:
Po čemu traže više prava?
Zaboga, oni uopće nisu na listi za posvojenje niti imaju kakva prava živeći u zajednici sa osobom istog spola.
...a zašto bi i bili, posvojenjem se nastoji djetetu koje nema roditelje ili čiji se roditelji ne žele brinuti o njemu, pronaći "zamjenske" roditelje. Kao što sam gore rekao kad se kaže "roditelji" pri tome se misli na muškarca i ženu, dakle preduvjet da neki par bude roditelji nekom djetetu je da su oni muškarac i žena i tada će muškarac "zamijeniti" oca, a žena majku tom djetetu. Naravno da postoje i dodatni uvjeti kao da te osobe nisu ovisnici, da su stabilni, da imaju rješeno stambeno pitanje i da su zaposleni.... Sve to mora biti ispunjeno, primjerice neki beskućnik je možda super osoba i možda bi se on super brinuo o nekom djetetu i možda bi puno naučio o preživljavanju u divljini bilo gradskoj ili ruralnoj, ali ipak neće moći posvojiti dijete, prvo zato što je samac, a drugo zato što je beskućnik.

Citat :
...ali se zalažem za sankcije onih koji su agresivni na uredno prijavljenom gay prosvjedu (paradi) i ne razumijem ljude koji bi gayevima uskratili njihovo legitimno pravo....
O tom da li je to prosvjed ili parada bi se dalo raspravljati i da li je održan na način na koji je prijavljen. Naime na tom prosvjedu/paradi se također treba držati općih propisa, dakle i dalje je zabranjeno polugolo paradiranje, vrijeđanje drugih ljudi (uključujući i saborske zastupnike) i slično. No dobro kod nas se tolerira i promicanje ustaštva, a na tim skupovima ima puno više vrijeđanja i govora mrženje, tako da je onda u redu tolerirati i ove parade, ali ako ćemo baš striktno nisu oni baš tako u skladu za zakonom kao što se žele prikazati. Jednako tako nije u redu reći, onaj tko je bio uvrijeđen ima pravo na sudsku tužbu pa nek se tamo brani, to bi bilo kao da netko kaže onaj tko je bio pogođen kamenom ima pravo na sudsku tužbu (iako ima i na to) ali sam čin se treba osudiiti kao nešto loše i zabranjeno, a da li će netko nekoga tužiti to je na toj osobi.

Athena je napisao/la:
Poanta je u tome da većina ljudi striktno inzistira na hetero-roditeljstvu,
Ne postoji hetero roditeljstvo, postoje roditelji koji su uvijek žena i muškarac. Druga je stvar tko će odgajati dijete koje su začeli žena i muškarac, a rodila žena. To može biti jedna osoba, dvije, pet ili pak neka ustanova, ali homo roditeljstvo ne postoji iako naravno kao što rekoh gore to je tako u uobičajenoj definiciji roditelja.

Legionar je napisao/la:
Chak, niti heteroseksualni par koji je neplodan ne može imati djecu. Znači li to da ne smije, ili da ne bi trebao?
Što posvojiti djecu, koristiti surogat majku tj. ženu koja će im roditi dijete? Može, ako želi i jedno i drugo, a ne mora ništa od toga. Eto po treći puta odgovaram na isto pitanje.

Alpha je napisao/la:
Smatram da ljudi koji su homo nisu ludi u glavu i jedino misle na paradu. Ne mislim da su neuracunljivi i da ne kuze sto je obaveza. Ne mislim da ne poznaju ljubav i vjernost. Ne mislim da nisu u stanju brinuti se o zivotinjama, djeci ili nemocnima. Da ne mogu biti ljecnici ili bilo sto drugo samo zato jer su homo. Kakve veze ima to sto je netko homo sa svim tim? Zasto navodis da dijete nije kao parada? Mislis da oni smatraju da jeste? Mislis da je sama homoseksusalnost neodvojivo vezana uz nemar, neodgovornost pa cak i neuracunljivost?
Osobno ne smatram da je tako. Misljenja sam da su to cisto ljudi koji imaju odredjene sexualne afinitete. Kao sto netko ima fetis na visoke potpetice, kozu, sado-mazo ili bilo sto drugo... Da li bi i tim ljudima bilo zabranjeno usvojiti ako su npr. hetero ali neplodni?
Ne znam, ne znam puno o njima, osim onoga što pročitam na netu ili vidim na televiziji, a to što vidim i čujem mi izgleda kao da se radi o neodgovornim osobama koji su željni pažnje i koji su željni zabava svih mogućih vrsta. Npr. u jednoj Oprahi je bila ta tema i priča jedan homoseksualac kako je on sam sudjelovao na jednom partiju gdje su bili ljudi koji su bili zaraženi AIDS-om i kako je on sam znajući za to svjesno išao se sexsati sa tim osobama bez kondoma. Naravno da se zarazio, kaže da je tada bio ovisan o drogi i da je to uobičajeno ponašanje homoseksualaca. E sad netko tko je ovisan o drogi se kreće u takvim krugovima pa mu je to uobičajeno. No ostaje činjenica da je među tom populacijom puno više spolno prenosivih bolesti. I ono što je najvažnije zašto oni kad dobiju medijski prostor ne govore afirmativno o sebi i nešto pozitivno na način da razuvjere ljude da oni samo misle na sex, drogu i takve stvari.

Zadnja promjena: Chakotay; sri lip 29, 2011 6:17 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 6:54 pm

Chakotay je napisao/la:

Athena je napisao/la:
Po čemu traže više prava?
Zaboga, oni uopće nisu na listi za posvojenje niti imaju kakva prava živeći u zajednici sa osobom istog spola.
...a zašto bi i bili, posvojenjem se nastoji djetetu koje nema roditelje ili čiji se roditelji ne žele brinuti o njemu, pronaći "zamjenske" roditelje. Kao što sam gore rekao kad se kaže "roditelji" pri tome se misli na muškarca i ženu, dakle preduvjet da neki par bude roditelji nekom djetetu je da su oni muškarac i žena i tada će muškarac "zamijeniti" oca, a žena majku tom djetetu.
Pitanje sam postavila iz razloga što si konstatirao da homoseksualci žele veća prava od heteroseksualaca.
Dakle, koja konkretno veća prava od heteroseksualaca traže homoseksualci?
Što se tiče pojma roditelja, u zemljama gdje je dozvoljeno posvajanje djece homoseksualcima, muškarac i muškarac ili žena i žena su (laički) "mama" i "tata" posvojenom djetetu, nisu privremeni skrbnici niti ništa treće.
Oni i obnašaju tu ulogu roditeljstva.
Citat :
Jednako tako nije u redu reći, onaj tko je bio uvrijeđen ima pravo na sudsku tužbu pa nek se tamo brani, to bi bilo kao da netko kaže onaj tko je bio pogođen kamenom ima pravo na sudsku tužbu (iako ima i na to) ali sam čin se treba osudiiti kao nešto loše i zabranjeno, a da li će netko nekoga tužiti to je na toj osobi.
Mislim da je davanje ulične "titule" homofoba saborskoj zastupnici koja je javno izjavila da HRT promiče homoseksualnost i uputila kritiku, nadalje koja stavlja restrikcije na umjetnu oplodnju, glasa protiv Zakona o suzbijanju diskriminacije, smatra da bi vrijedne saborske zastupnice-žene trebale 10 godina ranije u penziju za razliku od običnih smrtnica, itekako logično. Homofobija nije nužno mržnja prema homoseksualcima.

Slijedom toga i svega eksplicite rečenog od strane dotične gospođe, titula dana na paradi je benigni "rezime" (aktivnog/pasivnog) djelovanja dotične osobe, gledano sa aspekta homoseksualaca.
Da li je djelovanje dotične osobe ili drugih osoba koje su etiketirale homoseksualce kao građane drugog reda bilo "osuđeno" od javnosti kao nepoželjno ili se sve zamotalo u "pravo na vlastito mišljenje"? miga

Mislim da se ne mora dodatno spominjati kakve su izjave o homoseksualizmu kao bolesti itd. imale mnoge javne osobe, a posebno saborski zastupnici pa kako ujedno nije bilo negativnih reakcija na isto.
Dakle, svima njima "povrijeđenima" mislim da preostaje privatna tužba, jer nitko nije sveta krava, a ne vidim razlog zašto bi jedini homoseksualci trebali izigravati svece i paziti da slučajno ne povrijede uvažene ili manje uvažene građane, koji ih uredno svrstavaju u inferironiju vrstu. kava

Ukoliko je njihov govor bio toliko uvredljiv, treba ih javno opomenuti, u protivnom privatna tužba.

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 10:24 pm

Athena je napisao/la:
Pitanje sam postavila iz razloga što si konstatirao da homoseksualci žele veća prava od heteroseksualaca.
Dakle, koja konkretno veća prava od heteroseksualaca traže homoseksualci?
Prvo moram razjasniti neke pojmove da bi ti odgovorio na ovo pitanje. Ja osobno ne dijelim ljude na homoseksualce i hetereseksualce, već su mi svi ljudi jednaki i ravnopravni. Jednako tako nigdje u zakonu ne piše da homoseksualci mogu ovo ili ne mogu ono. Ono što piše je da osoba/osobe koje žele posvojiti dijete moraju zadovoljiti određene uvjete, ako ih ne zadovoljavaju tada ne mogu posvojiti dijete. Primjerice neki od uvjeta su da su osobe psihički i fizički stabilne, ako nisu; ništa od posvojenja. Zatim moraju imati određenu imovinu i osigurati tom djetetu mjesto gdje će stanovati, ako to nemaju; opet ništa od posvojenja. Zatim ako se bave nekim zanimanjem kao što je primjerice striptizeta ili slično, opet ništa od posvojenja. Ako ne rade uopće, opet ništa. Dakle sve ovo može biti i hetereseksualac ili homoseksualac i niti jedan neće moći posvojiti. Možda se tu naizgled čini da se radi diskriminacija prema imovinskom statusu, prema zaposlenju, prema psiho fizičkom zdravlju i slične diskriminacije i sve te skupine bi također mogle tražite da imaju pravo posvajati djecu. Jer zašto recimo netko tko živi u jednosobnom stanu od 30 m2 ne bi se mogao dobro brinuti o djetetu? No takve osobe će biti eliminirane. Jednako tako će biti eliminirana i osoba koja je samac, možda je to diskriminacija prema bračnom statusu, jer zašto bi bračni par mogao posvojiti dijete, a samac ne bi. I u konačnici ako ne može jedan samac posvojiti, onda ne mogu niti dvije osobe istog spola koje žive zajedno. Ako bi se njima dopustilo, a ovim drugim skupinama ne bi, tada bi oni imali definitivno veća prava od ovih gore nabrojanih.

Athena je napisao/la:
Što se tiče pojma roditelja, u zemljama gdje je dozvoljeno posvajanje djece homoseksualcima, muškarac i muškarac ili žena i žena su (laički) "mama" i "tata" posvojenom djetetu, nisu privremeni skrbnici niti ništa treće.
Oni i obnašaju tu ulogu roditeljstva.
Ne znam što piše u njihovim zakonima, ali kako muška osoba može biti mama, a ženska osoba tata? Mislim možemo se praviti blesavi i reći bilo što, ali koji je smisao toga. Možemo biti i politički korektni i reći ah nek im bude, ali po meni nije u redu djetetu govoriti da mama može biti i muškarac, a tata da može biti žena. Zar je to dobro za razvoj djeteta?

Athena je napisao/la:
Da li je djelovanje dotične osobe ili drugih osoba koje su etiketirale homoseksualce kao građane drugog reda bilo "osuđeno" od javnosti kao nepoželjno ili se sve zamotalo u "pravo na vlastito mišljenje"?

Mislim da se ne mora dodatno spominjati kakve su izjave o homoseksualizmu kao bolesti itd. imale mnoge javne osobe, a posebno saborski zastupnici pa kako ujedno nije bilo negativnih reakcija na isto.
Dakle, svima njima "povrijeđenima" mislim da preostaje privatna tužba, jer nitko nije sveta krava, a ne vidim razlog zašto bi jedini homoseksualci trebali izigravati svece i paziti da slučajno ne povrijede uvažene ili manje uvažene građane, koji ih uredno svrstavaju u inferironiju vrstu.
To što netko vrijeđa drugoga ne znači da je u redu uzvratiti istom mjerom. Loše je i jedno i drugo. Ono što oni žele da se prema njima ne primjenjuju dvostruka mjerila, a sami to radi. Kad se njih vrijeđa i omalovažava tada je to nešto loše, ali kad to oni rade onda je to ok.

Athena je napisao/la:
...a ne vidim razlog zašto bi jedini homoseksualci trebali izigravati svece i paziti da slučajno ne povrijede uvažene ili manje uvažene građane, koji ih uredno svrstavaju u inferironiju vrstu.
U jadni da, stvarno se trude biti sveci, sve mi ih je žao koliko truda ulažu.

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimesri lip 29, 2011 11:21 pm

Chakotay je napisao/la:
Jednako tako će biti eliminirana i osoba koja je samac, možda je to diskriminacija prema bračnom statusu, jer zašto bi bračni par mogao posvojiti dijete, a samac ne bi.
Mislim da se kod nas dozvolilo posvajanje djeteta samcima, iako se uglavnom radi o javnim osobama i rijetkim slučajevima. misli
Citat :
Možemo biti i politički korektni i reći ah nek im bude, ali po meni nije u redu djetetu govoriti da mama može biti i muškarac, a tata da može biti žena. Zar je to dobro za razvoj djeteta?
Meni je normalno da dijete koje je posvojeno od strane homoseksualaca njih percepira roditeljima, bez obzira kojeg su spola.
Mislim da to ne mora biti nimalo odlučujuće za razvoj djeteta, budući se radi o paru koji živi normalno kao i heteroseksualni parovi, a detalji iz spavaće sobe su ovdje nebitni.
Citat :

U jadni da, stvarno se trude biti sveci, sve mi ih je žao koliko truda ulažu.
Zašto bi uopće pokušavali biti sveci? :P
Dvostruki kriteriji dakako nisu dobri, ali budimo realni. Statistike kažu da je svaki drugi ili treći homosekualac u Hrvatskoj diskriminiran po nekoj osnovi. Oni nisu dovoljno pravno zaštićeni u praksi.
Možemo mi sad okrenuti priču i na ostale deficitarne skupine koje također nisu zaštićene, ali to nije opravdanje za bilo kakvu diskriminaciju.
Ovo etiketiranje koji su oni uputili nekim javnim osobama nije pohvalno, ali mislim da nije niti približno uvredama sa kojima se svakodnevno susreću.
Rekla bih da bi se trebali držati korektno ponašanje, ali njihova orijentacija nije razlog niti za postavljanje u inferironiji položaj niti od strane trećih osoba, a niti od njih samih.
Dakle, ona politika "skrivajte svoju sramotu iza zatvorenih vratiju" je nešto što više ne bi trebalo zastupati.

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimečet lip 30, 2011 12:02 am

Athena je napisao/la:
Dvostruki kriteriji dakako nisu dobri, ali budimo realni. Statistike kažu da je svaki drugi ili treći homosekualac u Hrvatskoj diskriminiran po nekoj osnovi. Oni nisu dovoljno pravno zaštićeni u praksi.
Da to je, ne znam koliko se to zakonom može riješiti, jer je zakonom zabranjeno kamenovanje, a tu su i neki svećenici govorili da bi i oni bacili kamen samo da ih nije strah policije. Tu se radi prvenstveno o strahu, jer se boje da ne budu nekako "zaraženi" ili tako nešto.

Athena je napisao/la:
Dakle, ona politika "skrivajte svoju sramotu iza zatvorenih vratiju" je nešto što više ne bi trebalo zastupati.
Problem je u tome što se kod nas stalno ide iz krajnosti u krajnost, pa je to ili sramota, bolest, poremećaj ili nešto drugo negativno ili je to pak super, ludilo, i to treba podržavati, hvaliti, političari, javne osobe idu na te parade. E sad niti je to nešto tako loše niti je to baš tako super. Definitivno se radi o nekom poremećaju, ja primjerice ne vidim dobro i također imam neki poremećaj u očima. E sad kad sam bio mali onda su me druga djeca zezala radi toga što nosim naočale, danas me naravno nitko ne zeza jer nosim leće pa to ljudi ne skuže, ali i nošenje naočala nije nešto za zezanje. No opet to baš nije nešto super zabavna stvar. To je nešto sa čime osoba jednostavno živi, tako je i sa gayevima, oni su takvi i takve ih treba prihvatiti. Nije to nešto za kuditi, ali nije baš ni za hvaliti, a naše društvo ide baš iz te jedne krajnosti u drugu.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimepet srp 15, 2011 11:29 am

Obzirom zivimo u totalno zatucanoj sredini promaklo nam je (barem meni jeste) da je u nekim zemljama odavno dozvoljeno usvajanje homoseksualnim parovima. Evo dio teksta sto kazu istrazivanja:

Other, more child-centered questions include: Is it better to have two parents rather than one, even if both are fathers or mothers? Are gay parents likelier than heterosexuals to abuse their children? Will their children suffer more bullying or ostracism? What happens in case of divorce -- which mother or father gets custody, and under what sort of arrangement? ...

There's one thing it's difficult to dispute: the children of gay parents are not victims. Almost all studies, even those whose authors do not couch their premises in gay-friendly terms, conclude that gay parenting is pretty well comparable to its heterosexual equivalent. A quartet of Brigham Young University scholars, for example, conclude that "adolescents raised by gay and lesbian parents typically behave more like youth in two parent biological families, providing little support for gendered-deficit theories." Charlotte Patterson's comprehensive 2005 study for the American Psychological Association interpreted three decades of research comparing lesbian and gay parents to heterosexual parents and concluded:

The results ... are quite clear ... Not a single study has found children of lesbian or gay parents to be disadvantaged in any significant respect relative to children of heterosexual parents. ... Lesbian mothers' and gay fathers' parenting skills may be superior to those of matched heterosexual couples ... This was attributed to greater parenting awareness among lesbian nonbiological mothers than among heterosexual fathers. ... In contrast to ... the majority of American parents, very few lesbian and gay parents reported any use of physical punishment (such as spanking) as a disciplinary technique.

Good, stable lesbian mothers provide good, stable parenting, and lesbians are happier raising children than gay men or straight couples. Their children seem to establish closer relationships with their non-biological or second mother than stepchildren do with stepmothers in straight marriages. Few are deeply wounded if other children query them about their sexual orientation or tease them for having gay parents. A ten-year study concluded that they ranked "significantly higher in school, social/academic, and social competence... than their age-matched counterparts...." And very few are molested.

Evo i citav clanak: LINK

I tako ispada da su homo parovi uspjesniji u roditeljstvu od hetero. U biti me to i nije zacudilo.

PraGlodavac
kika13

Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Registration date : 03.08.2011

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimepon lis 03, 2011 1:38 am

Mislim da istospolne zajednice nisu "normalne". Pretpostavljam da se u toj zajednici radi i na djetetu (ili kako god da se izrazim) i mislim da je tu najveći problem. Smatram da su za nekakav zdrav psihički razvoj djeteta potrebni muškarac i žena, a ne 2 muškarca ili 2 žene.
Naravno, i oni su ljudska bića ali takvo što ne smatram normalnim tako da je bolje da održavaju svoju vezu između 4 zida, a ne da se javno na sred trga žvale, organiziraju prideove, ili posvajaju okolo djecu. S tim forsanjem da ih se "prihvati" samo čine kontra efekt.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2000
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimepon lis 03, 2011 9:37 am

Nek rade šta oće al kad su sami, nek ne zagađuju okolinu gej paradama a nikako im ne bi dopustio posvajanje jer ni jedno dijete ne želi tatu i tatu/mamu i mamu

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimepon lis 03, 2011 12:34 pm

Uglavnom, ako ćemo težiti nekoj ravnopravnosti, štoviše poštovati Ustav, tada bi stvari poput javnog izmjenjivanja nježnosti osoba
istog spola :P, morale biti tolerirane jednako kao i kod suprotnog spola.
Činjenica da su u manjini, apsolutno ne znači da bi se trebali skrivati od javnosti.

Ako ćemo pak zabraniti javno izmjenjivanje nježnosti, radi javnog ćudoređa ili nečeg trećeg, tada to mora vrijedi apsolutno za sve. miga
Zato bi ljudi trebali razmisliti jesu li u stanju ispoštovati nešto, što drugima žele zabraniti ili se u krajnjoj liniji groze istoga kod drugih.

PraGlodavac
kika13

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimepon lis 03, 2011 12:42 pm

Osobno mi je bljakavo i kad vidim običan par da se na sred trga penju jedan po drugome doslovno... Još manje bi mi bilo drago kada bi vidjela 2 muškarca ili 2 žene u tom istom scenariju.
Neke stvari jednostavno trebaju ostati tabu tema ili nešto što se treba "skrivati" od javnosti i držati u svoja 4 zida.

Kamo će ovo društvo otići ako se sve dopusti?
Treba postojati granica.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimepon lis 03, 2011 12:46 pm

O.k., ali iskazivanje vlastite seksualnosti ili pravo na vlastito spolno opredjeljenje (npr. da se osobe istog spola prošeću držeći se za ruke ili u javnosti rade sve ono što i drugi parovi), već su sada Ustavom zajamčene.
Dakle, napadi radi toga bi se već sada morali kažnjavati.

Homoseksualnost nikako neće ostati tabu tema, osobito kad dođemo u Europu, jer u svijetu ima previše homoseksualaca. Neki od njih traže minimalna prava koja još uvijek nemaju u praksi.

PraGlodavac
kika13

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitimepon lis 03, 2011 4:55 pm

Citat :
Neki od njih traže minimalna prava koja još uvijek nemaju u praksi.

Hoćeš reći da nemaju prava? Što smatraš pod minimalnim pravima?

Imaju oni podosta prava. I to se sve više i više "poboljšava".
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 15 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Istospolne zajednice
[Vrh] 
Stranica 15 / 17.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next