Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Porod

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis

Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Registration date : 25.06.2009

Porod Empty
PostajNaslov: Porod   Porod Icon_minitimened srp 19, 2009 12:59 pm

postoji srodna tema- trudnoća. ali ja bih se u ovoj temi orijentirala na porod. Jednom sam prilkom na forum hr-u pronašla temu (otvorenu od strane muškarca) "boli li porod zaista toliko koliko žene vole pričati da boli". Tlak mi je skočio do nebesa,tada sam bila trudna i nisam znala koliko porod boli ali taj njegov zaključak da žene pretjeruju mi je bio naprosto abnormalan. Kako on kao muškarac se može osjetit pozvanim raspravljat o bolovima poroda. Još je najgore bilo što se u cijloj temi nije našla nijedna žena koja ga je izvrijeđala,bar malo. Kada sam rodila,tek sam onda shvatila što mi je moja majka uvijek pričala,kao i većina žena koje poznam. Dakle da ne duljim. Porod je jedna specifična bol, po meni neusporediva s bilo kojom drugom boli. Time ne govorim da je to najjača bol koja postoji,samo želim reći da je po meni,najsepcifičnija tjelesna bol. Muškarci većinom zbog straha od svojih žena ne govore iskreno svoje mišljenje o tome,uvijek kimaju glavom i suosjećaju s nama a sigurna sam da nam većina ne vjeruje. Žene koje su rodile uz epiduralnu ovdje ne ubrajam jer one nisu osjetile ni pola muke (ako im je epiduralna djelovala kako je trebala!),zanima me što majke na ovom forumu misle o porodu i njegovoj boli i svemu što on nosi i posljedicama koje ostavlja i tjelesno i psihički na ženu (pogotovo ako je bio težak) i što njihove muške polovice kažu o tome? imam ja još toga za pisat ali ima vremena,tila bi baš čut nečija mišljenja
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimened srp 19, 2009 9:05 pm

napisati ću nešto poslije. sad ne stignem od ovoga šta sam ga porodila zubi
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis

Female
Scorpio Cat

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimened srp 19, 2009 9:29 pm

:) dobraaaaa! rofl2
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimepon srp 20, 2009 7:01 am

ne vjerujem da svi muškarci ne vjeruju da je porod bolan ali oni sebi ne mogu predočiti kakva je to i kolika bol. teško je i meni nakon 13 godina, koliko je prošlo od zadnjeg poroda, sjetitit se koliki je to bio intenzitet boli. podsjeti me jedino kad imam menstrualne bolove da je to jako slično porođajnim samo mnogo jače. porod je trauma i ženi treba vremena da je prebrodi, ovisno opet o težini poroda. zato mi žene jedva dočekamo biti u društvu trudnice i onda kao za dišpet, svjesno ili nesvjesno, pričamo o tom događaju (kao šta muškarci pričaju o vojsci zubi ) nesvjesne da time samo odmažemo budućoj rodilji i uvaljujemo joj strah, a sve u cilju da se rasteretimo doživljenog nam šoka.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke

Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Registration date : 05.07.2009

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimepon srp 20, 2009 10:17 am

Aurora Borealis je napisao/la:
postoji srodna tema- trudnoća. ali ja bih se u ovoj temi orijentirala na porod. Jednom sam prilkom na forum hr-u pronašla temu (otvorenu od strane muškarca) "boli li porod zaista toliko koliko žene vole pričati da boli". Tlak mi je skočio do nebesa,tada sam bila trudna i nisam znala koliko porod boli ali taj njegov zaključak da žene pretjeruju mi je bio naprosto abnormalan. Kako on kao muškarac se može osjetit pozvanim raspravljat o bolovima poroda. Još je najgore bilo što se u cijloj temi nije našla nijedna žena koja ga je izvrijeđala,bar malo. Kada sam rodila,tek sam onda shvatila što mi je moja majka uvijek pričala,kao i većina žena koje poznam. Dakle da ne duljim. Porod je jedna specifična bol, po meni neusporediva s bilo kojom drugom boli. Time ne govorim da je to najjača bol koja postoji,samo želim reći da je po meni,najsepcifičnija tjelesna bol. Muškarci većinom zbog straha od svojih žena ne govore iskreno svoje mišljenje o tome,uvijek kimaju glavom i suosjećaju s nama a sigurna sam da nam većina ne vjeruje. Žene koje su rodile uz epiduralnu ovdje ne ubrajam jer one nisu osjetile ni pola muke (ako im je epiduralna djelovala kako je trebala!),zanima me što majke na ovom forumu misle o porodu i njegovoj boli i svemu što on nosi i posljedicama koje ostavlja i tjelesno i psihički na ženu (pogotovo ako je bio težak) i što njihove muške polovice kažu o tome? imam ja još toga za pisat ali ima vremena,tila bi baš čut nečija mišljenja
pa muskarac misli da zene pretjeruju, zato jer inace muskarci pretjeruju o necem da bi ispali face, pa misle da i zene isto rade, a vjerojatno bi se muskarac vise dero nego zena (mislim da znate zasto)
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis

Female
Scorpio Cat

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimepon srp 20, 2009 9:16 pm

da je priroda namijenila muškarcima da rađaju,ne bi se razlikovali od žena bitno, ali da sada,nakon eona i eona odjednom se dogodi da (zamislimo da je moguće) muškarac rodi- mislim da bi to za njega bia jedan šok od kojeg se nikad ne bi oporavia. Najviše me smetaju muške riječi "žene ne znaju podnosit bol". S oproštenjem, mislim da je stvar obrnuta. I muško naklapanje o porodu me ljuti jer to je uzmimo za primjer,isto kao da ja sad idem govorit da je muški orgazam slabiji od ženskog. Ja o tome niti mogu niti mi pada na pamet pričat jer niti znam niti ću ikad znat kakav je muški orgazam. that's the point ;)
Moj muž naprimjer može govorit unedogled da mi vjeruje da je porod užasno bolan ali po njegovom pogledu,tonu,ma svemu- znam da misli da pretjerujem. Floridana- meni je prošlo tek 6 mjeseci od poroda pa se jedva sjetim tih bolova :D jer svi kažu da je majka priroda to tako napravila da žena s vremenom zaboravi tu muku. Ali neću zaboravit svoje osjećaje,svoj strah i beznađe u tim trenucima. Trauma je,istina. I kad prođe dobro opet je trauma. Što si ti rekla, žene vječito naklapaju o porodu da bi se rješile svojih "demona",i to često trudnicama jer nas nitko drugi ni ne želi slušati xD
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi

Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Registration date : 13.12.2007

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimečet lis 01, 2009 7:29 pm

nisam još rodila, tako da nemam iskustva za ovu temu.
vjerujem da boli i to jako.
moja želja za sada je kad budem jednog dana rađala da primim epiduralnu.

da li je tko od vas mama rađao s epiduralnom?
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimečet lis 01, 2009 7:50 pm

Pošto nisam rodila, osvrnut ću se na spomenuto da muškarci ne vjeruju da nas toliko boli...pa eto moj dečko mi nije vjerovao koliko mene jako boli trbuh kad imam stvari..uvijek pitanja tipa: "Pa nije valjda tako grozno..ma ajde proć će te brzo" itd. sve dok nije vidio svojim očima na šta to liči tj. na šta ja ličim...Od onda mi kupuje tablete protiv bolova kad mi trebaju i brine se, pa čak i kad mi nije tako jako loše.

Da li smije otac djeteta prisustvovati porodu? Mislim da je tamo bi bolje razumio...
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek

Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Registration date : 01.12.2007

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimečet lis 01, 2009 7:58 pm

Uf.... svaka vam čast. Samo hrabro.

Djeca i ja.. nismo baš na ti. Šetam gradom, i ugledam slatku malu curicu, ili dečkića, i znam reć da bi htjela jednu takvu/jednog takvog, al brzo me prođe hehe.

Jednostavno ne želim djecu. Zašto je to tako... zar je to važno? To ne znači da ih mrzim. I najviše me pogađaju osude drugih žena kada iznesem svoje mišljenje. Ono je, isto kao i moje tijelo, samo moje. Ako ja poštujem njihovo pravo da žele biti majke, zašto je teško poštivati moje, kada kažem, da ne želim biti majka?
Zašto svi misle da žena ima dužnost rađati? To je stvar osobnog izbora, a ono, nije moj izbor.
Možda promijenim mišljenje jednog dana, tko zna. To mi svi ionako govore već deset dugih godina, ali u tih deset godina, još se nije promijenilo =)

Uglavnom, mislim da žena nije manje hrabra, ili manje žena, ako želi epiduralnu. U 21-om stoljeću, zašto bi žena trpila bol? Zar nismo pretrpile dovoljno boli? Wow, to je zvučalo tako feministički, hehe. Ne, nisam feministica, grrrr.

Još nešto, zašto neke žene porod, i bol vezanu uz nju, smatraju nečim što svaka žena MORA iskusiti? Kakve to veze ima da li će žena roditi dijete uz epiduralnu, ili bez nje? Zar je njen trud manje važan? Gluposti.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek

Female
Virgo Rat

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimečet lis 01, 2009 8:03 pm

urbanaaa je napisao/la:
Pošto nisam rodila, osvrnut ću se na spomenuto da muškarci ne vjeruju da nas toliko boli...pa eto moj dečko mi nije vjerovao koliko mene jako boli trbuh kad imam stvari..uvijek pitanja tipa: "Pa nije valjda tako grozno..ma ajde proć će te brzo" itd. sve dok nije vidio svojim očima na šta to liči tj. na šta ja ličim...Od onda mi kupuje tablete protiv bolova kad mi trebaju i brine se, pa čak i kad mi nije tako jako loše.

Uff znam, znam. Sva sreća da ja imam jako dobru obitelj, dečka, i šefove na poslu, pune podrške i razumijevanja u tim situacijama. Moje mjesečnice znaju biti jako bolne. Znam imati i migrenu po dva, tri dana. Koliko god tableta uzimala, ništa ne pomaže. Povraćam, vrti mi se. Uglavnom, ne mogu funkcionirati.
Jedino radi toga, mrzim kaj sam se rodila kao žena
lol!

urbanaaa je napisao/la:
Da li smije otac djeteta prisustvovati porodu? Mislim da je tamo bi bolje razumio...

Negdje sam čitala da njima nije dopušteno biti pri porodu.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimečet lis 01, 2009 8:06 pm

^^Onda je to samo u američkim filmovima :D
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimečet lis 01, 2009 8:10 pm

ja mislim da moze samo zavisi do koje bolnice.....ako bolnica ima uvjete za to onda moze.....tako nesto....koliko ja znam.....
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimečet lis 01, 2009 8:10 pm

slažem se s tobom Absy. to je glupost. ako možemo sebi olakšati te trenutke zašto to nebi napravile. i da, ne moramo imati djecu ako to ne želimo. nismo zbog toga ništa manje žene.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek

Female
Virgo Rat

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimečet lis 01, 2009 8:26 pm

Ako žena rađa u privatnoj bolnici/klinici (kaj li već), onda je moguće da otac bude prisutan. Kod nas, u ovim vukojebinama koje se zovu 'bolnice' to nije moguće.

Ne, ne samo u filmovima, u SAD-u je to praksa. Ali ne razumijem čemu snimanje poroda? Za buduće generacije bla bla... ma tko bi od vas/nas, želio gledati muku svoje majke, da ne velimo nju, onako otvorenu... sama pomisao na to mi je odvratna.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimečet lis 01, 2009 8:32 pm

ja mislim da mi je muž bio prisutan pri porodu da bi ga pukla s bilo čime šta bi mi bilo pri ruci.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek

Female
Virgo Rat

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimečet lis 01, 2009 8:33 pm

Hahaha! E, to već viđamo u filmovima xD
Gle, it takes two to tango, zar ne? ;)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimečet lis 01, 2009 11:18 pm

ma joj kazu da je bol kao jaca menstruacija...ja jos nisam trudna al nadam se danas sutra da budem....javit cu vam :)
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis

Female
Scorpio Cat

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimepon lis 19, 2009 12:50 pm

muž može bit prisutan koliko ja znam,u svakoj našoj bolnici, samo mora upisat tečaj skupa sa ženom dok je ona još trudna ,što mi nismo uspjeli jer nam je moja ginekologica rekla da je već sve popunjeno :(
ja sam tila muža uza sebe jer kad me šta boli,duplo mi je lakše kad je on uz mene i mogu reć da mi je strašno falia na porodu i uvik ću žalit šta nije bia prisutan.
sljedeći put,ako bude sljedećeg puta, na vrime ćemo upisat tečaj.
@Berny- pa,to u principu je takva bol, Menstruacijska, samo ne bi je usporedila sa "jačom" menstruacijom. Meni osobno su one bile jako bolne, nerijetko bi se znala onesvijestiti od bolova i mučnine al nikad nisam ni glasa ispustila. Dok sam trudove dakle doživljavala negdi 10 puta jače od toga i to je bila užasna bol,najgora koju sam ikad iskusila,osjećala sam kao da ću se raspast na komadiće,ko da me reže tisuću noževa svugdje po tijelu u svakom mišiću.
Doduše, mislim da je to više učinak famoznog "dripa" kojeg daju skoro svakoj (ne)sretnici, jer otkad su ga meni dali, ja više nisam bila svoja od bolova,dok se ono prije moglo sasvim izdržati. Još sam bijesna što nisam dobila nikakav anestetik,epiduralnu ni ništa.. Opet ponavljam,bude li drugog puta- neću ponovit sve te greške i zahtijevat ću da bude po mom,a to bi preporučila svima.
EDIT: neko se osvrnia na epiduralnu, nisam pažljivo čitala, al nisam mislila nikog uvrijedit s rečenicom da one koje su imale epiduralnu ne ubrajam da su kompetentne pričat o bolovima, jer to je istina. Ako epiduralna djeluje kako treba,bolove uopće ne osjećaš, I ja bi rado da sam je primila ali eto,nažalost nisam.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek

Female
Virgo Rat

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimepon lis 19, 2009 1:21 pm

to je bila užasna bol,najgora koju sam ikad iskusila,osjećala sam kao da ću se raspast na komadiće,ko da me reže tisuću noževa svugdje po tijelu u svakom mišiću.

Fala ti. Nakon ovog, nema šanse da zatrudnim 8) rofl lol!
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimepon lis 19, 2009 1:53 pm

Citat :
Fala ti. Nakon ovog, nema šanse da zatrudnim 8) rofl lol!
Ha, ha... Isto vrijedi i za mene! giba

Nisam nikad dosad osjetila poriv da postanem majkom, jer se bavim drugim stvarima, moram svoj život dovesti u red, završiti faks, osamostaliti se...
Imam kumče koje volim i to mi je zasad dovoljno.
Doduše, neke moje poznanice istih godina i u istoj situaciji su imale neke faze u navršenoj 20-oj godini života kad im se javila ideja da bi htjele postati majkama, iako nisu imale ni partnera ni vezu...
Onda smo se sve lijepo našle i porazgovarale, poslagale racionalno puzzle i ideja ih je napustila, jako brzo. zubi

Ipak, mislim da svaka žena u nekim godinama svog života, bila ona single ili ne, poželi biti majkom, to može biti i u srednjim/kasnim 30-tima, 40-tima.

Što se tiče samog porodjaja, ne znam puno o tome, ali se frendica koja je rodila dijete u 31.-oj godini odlučila na radjanje u sjedećem položaju, na stolčiću (ne znam kako se to točno zove) i kaže da joj je porodjaj prošao puno lakše od prvog. Mislim da je išla u Rijeku.
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis

Female
Scorpio Cat

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimepon lis 19, 2009 3:18 pm

pa da,kad se ženi dopusti da bira kako će rodit onda je to puno bezbolnije. Nažalost,u Splitu ne postoji mogućnost biranja, Riječko je rodilište po tome najnaprednije u Hrvatskoj jer ima i stolčić i porođaj u vodi a i jedno i drugo bitno olakšavaju porod i svi koji su prošli takav porod tvrde da nije bilo ništa strašno. Meni je sasvim ok da žena ne žel postat majka,moja sestra se tome protivila cijeli život, ali u zadnje vrijeme je uhvatila želja,sada ima 31 godinu i želi dijete...Ima vremena za sve u životu ;)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimepon lis 19, 2009 3:32 pm

moja sestra je trazila epiduralnu anesteziju. Ali prevelik je rizik za epiduralnu anesteziju jer ako promase samo 1cm mozes da ostanes paralizovan do kraja zivot a i nije prirodan porodjaj tj lekari mogu da imaju problema...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimepon lis 19, 2009 3:33 pm

Citat :
pa da,kad se ženi dopusti da bira kako će rodit onda je to puno bezbolnije. Nažalost,u Splitu ne postoji mogućnost biranja, Riječko je rodilište po tome najnaprednije u Hrvatskoj jer ima i stolčić i porođaj u vodi a i jedno i drugo bitno olakšavaju porod i svi koji su prošli takav porod tvrde da nije bilo ništa strašno.
Šteta da u Hrvatskoj nema mogućnosti biranja za rodilje. Nema ni u Zg-u baš puno izbora. Trebali bi nešto napraviti po tom pitanju.

Citat :
Meni je sasvim ok da žena ne žel postat majka,moja sestra se tome protivila cijeli život, ali u zadnje vrijeme je uhvatila želja,sada ima 31 godinu i želi dijete...Ima vremena za sve u životu ;)
Da, nikad ne znaš. :)
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis

Female
Scorpio Cat

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimepon lis 19, 2009 4:03 pm

Michael Wittmann je napisao/la:
moja sestra je trazila epiduralnu anesteziju. Ali prevelik je rizik za epiduralnu anesteziju jer ako promase samo 1cm mozes da ostanes paralizovan do kraja zivot a i nije prirodan porodjaj tj lekari mogu da imaju problema...
Zašto bi porodničari imali problema? shock
Mislim,epiduralna se koristi svakodnesvno i svugdje, oni te pitaju hoćeš li preuzet taj rizik i ti se složiš ili ne složiš. Mene nisu ni pitali no
Al gle, znam da to nije prirodan porođaj, a je li prirodan porođaj kad ti probuše vodenjak,stave drip, rade epiziotomiju? A to rade skoro pa svakoj ženi bez da promisle je li uistinu potrebno a ti zahvati za posljedicu imaju one bolove o kojima sam pričala. Niko tu ne pita ženu šta ona želi i kako se osjeća nego šuti lezi i rađaj. :x
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitimepon lis 19, 2009 4:30 pm

nemogu ovako da objasnim uglavnom imali bi problema prilikom porodjaja i postojala bi sansa da se beba povredi.
[Vrh] Go down
Sponsored content

Porod Empty
PostajNaslov: Re: Porod   Porod Icon_minitime

[Vrh] Go down

Porod
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next