Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 energija

Go down 
+14
Lyra
MoW
Athena
Sang Real
skin
zvezda
d_sasha
Alpha
Hexenkind
josip21
Legionar
Michael Wittmann
Remke
gloria_g
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
d_sasha
Višestanični organizam
d_sasha


Female
Aries Buffalo
Broj postova : 31
Age : 38
Location : Over the Rainbow
Registration date : 24.04.2009

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimesub kol 01, 2009 11:30 am


Aha, I mislila sam da se o tome radi...djeca rade svakakve gluposti iz više razloga, a najčešće zato jer žele privući pozornost…kad već ne znaju na drugačiji način, budući da roditelji, pa I društvo u cjelini više obraćaju pažnju na dijete kad se ono ne ponaša najljepše, nego kad se ono ponaša ‘dobro’. Znači usvaja takav model ponašanja I zadovoljavanja svojih potreba. Drugi razlog takvog ponašanja je često I najobičnija dosada, nedostatak socijalnih vještina…I da ne duljim, želim reći da su razlozi takvog ponašanja raznorazni, pa često I banalni, kao što je dosada. Zapravo je najlakše u toj situaciji etiketirati dijete kao zlo, jer tim sami sebi govorimo kako je to nešto što je nepromjenjivo, I da se pritom mi ne moramo truditi…u takvim slučajevima se radi s roditeljima takve djece (ako već govorimo o stručnoj pomoći), tako da nauče vrednovati ponašanje djeteta I kada je ono dobro, a najčešće da ignoriraju ono loše, ili ako je loše do te mjere da se ne može ignorirati, onda da ga negativno potkrepljuju …da bi mu promijenili model ponašanja…

@ Gloria – kad je samoispunjavajuće proročanstvo u pitanju, evo što se predlaže: da se slijedeći put, kad budeš u interakciji s djetetom ponašaš prema njoj kao da ti je najmilije na svijetu, I da očekuješ od nje da se ponaša kao najugodnije dijete…poanta je u tome da ona to skuži…I da ustraješ u tome, a ne da ako ti to ne uspije prvi put, odustaneš od svega…za sve je potrebno vrijeme, pa tako I za ovo…
mudri zivili
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimesub kol 01, 2009 3:53 pm

Hvala lepo na objašnjenjima, no nema potrebe. Deca i rad sa njima jesu moja struka, tako da sam se svega ovoga mnogo opširnije naslušala na raznim pedagogijama, psihologima, defektologiji, itd, itd. Zato te molim da me poštediš toga, bez uvrede...
Ovde smo pričali o tome da li je neko dete istinski zlo i šta povodom toga...

*Hexenkind:
To perce mora da je baš prilagodljive težine... ;) *
[Vrh] Go down
d_sasha
Višestanični organizam
d_sasha


Female
Aries Buffalo
Broj postova : 31
Age : 38
Location : Over the Rainbow
Registration date : 24.04.2009

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimesub kol 01, 2009 4:23 pm

Glorija je pisala o zloj energiji, a ti si zlo dijete definirala i kroz njegovo ponašanje…iz tog razloga sam prokomentirala što sve može utjecati na ponašanje…a ne kako bi pametovala, i drago mi je, ako si se naslušala, samo me onda čudi da tako pišeš…bez uvrede…uostalom, kako mi je priča sa istinskim zlom, smiješna…bolje da se maknem s ovog topica…jer, čuj, ako je istinski zlo, pa tu se niš’ ni ne može onda… raspa
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimepon kol 03, 2009 10:15 am

upravo to što ste rekle Alpha i Zvezda.
no, u stvari nisam ovu priču ispričala zbog curice, ona je samo primjer onog što mi je najteže palo.
jer, kad na poslu sretnem u hodniku kolegu/kolegicu od čije energije imam osjeća da me svojom oštrinom "zaljepila" za zid, jednostavno se maknem od takvih ljudi.
ovom temom sam htjela ispričati taj svoj feeling - jednostavno osjetim ljude a to vjerujte ponekad nije ugodno.
doživjela sam i to da mi od nekih ljudi doslovno fizički dolazi slabo. jednostavno mi nije dobro.
a ignoriranje mi do sada nije pomoglo...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimepon kol 03, 2009 1:28 pm

O ovome je Hexenkind ovih dana pisao na temi o postanku vampira, misleći na energetski vampirizam (bar su meni vaši opisi slični).
Nedavno mi je vlasnik moje omiljene knjižare (nabavlja svašta iz područja okultnog, pa privlači klijentelu kao što sam ja, ali i one... druge) ispričao kako su mu u počeku dolazili "takvi" ljudi, da je onda pročitao neke knjige koje su to objašnjavale (i on je to povezao sa energetskim vampirizmom, čak mi je i preporučio neku knjižicu na tu temu) i onda skontao kako da se ponaša prema takvim ljudima da mu ne bi "uzimali energiju". Ubrzo nakon toga prestali su dolaziti... *
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimepon kol 03, 2009 1:43 pm

kako se ponašao prema njima da su mu prestali dolaziti??

ja sam do sada jednostavno to rješavala da izbjegavam te ljude, i sve je to super dok to mogu, ali ponekad se to ne može, jednostavno morate kontaktirati...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimepon kol 03, 2009 2:05 pm

DoĐavola, izgleda da sam nekome pozajmila tu knjižicu. Neki Rus, nadimak... nešto kao Astrogor, Astro"nešto", knjiga se zove "Energetski Vampirizam", čini mi se...
Sve se uglavnom svodilo na to da moraš znati šta se dešava, uzroke te pojave, njene manifestacije, potrebe i uzroke takvih ljudi... Kad razumeš, neće više biti isto... Onda se moraš prema njima ponašati tako da si svesna svega toga i bombardovati ih pozitivnom energijom, koliko god ti to u početku bilo teško. Negativna, nelagoda, frustracija i strah su ono što njima prija i čime se "hrane". To im ne smeš "dati" jer onda će se stalno vraćati... *
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimepon kol 03, 2009 3:42 pm

Vampiri ne moraju biti zli...ali ako pricamo o izbijanju energije koja razotkriva da netko ima zlo u sebi onda ce ta osoba ili izbjegavati onog tko ga kuzi ili ce ga pokusati prestrasiti nakon cega, ako su vampiri, se mogu hraniti doticnom zrtvom...
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimepon kol 03, 2009 5:07 pm

Ja pronašao!!!! Sergej Šestopalov: "Energetski vampirizam" izdanje Astrogor-Karmička medicina

a ovo što kaže Alpha je točno, vampiri ne moraju biti zli, oni su jednostavno takvi i čak bih rekao da većina nije niti svjesna svog vampirizma...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimepon kol 03, 2009 5:17 pm

To! Astrogor... Hvala puunooo... :)
Tu knjižicu imam. Vrlo je dopadljivo napisana. Imam i još nešto od njega (imala, tj. dok neko nije preturao po mojim knjigama). Nešto o čišćenju karme, isto ok...

Nesvesni, da. *
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimepon kol 03, 2009 5:41 pm

blagodarim
[Vrh] Go down
skin
Višestanični organizam



Male
Broj postova : 57
Registration date : 02.05.2008

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimepon stu 16, 2009 12:21 am

obicno kad osjetim tu neku "zlu energiju" ili kako da vec navozem,ugl nije ugodna, kod rijetkih ljudih,manifestira se kroz pritisak na/ ispod plexusa,osjecam kao neku loptu koja se napuše i izduši,i tako pulsira dok se ne maknem od te osobe..ista slicno?
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimesri lis 27, 2010 5:34 am

gloria_g je napisao/la:
imam jedan problem.
hobi mi je i obožavam promatrati ljude. imam jutarnji ritual - sjedim uz kavu i cigarete i promatram ljude oko sebe. igram se, i pokušavam ih procijeniti, "pročitati" i nećete vjerovati strašno mi dobro ide, a "upotrebljavam" samo "osluškivanja njihove energije".
tako je to počelo davno kao igra. :D

ali, uvijek taj ali - prošle godine na moru mi se to prestalo sviđati, a ne mogu se toga više osloboditi. previše dugo vrema sam valjda vježbala.
radi se o tome da u obitelji imam dvoje klinaca. jedan je klinac prekrasan. to je dijete koje treba samo maziti, voljeti i paziti. a drugo, curica koja ima 6 godin, e to je problem. jednostavno osjećam zlu energiju iz nje. danas je mala, i to je malo zlo, a kada naraste biti će veliko zlo.
e sad, ubite me, ja to jednostavno ZNAM (ne mogu ignorirati taj osjećaj) a ako je samo moja predrasuda, e onda je to strašno i imam fakat gadan problem. dali vam se ikada tako nešto dogodilo?? roll

malu polusestru od decka nemogu smisliti...odvratno se osjecam radi toga,ipak to je samo djete od 10god ali nemogu si pomoci...mala ovako izgleda ko andjelak...plave okice,plava ravna kosica,njezan glasic...sva je slatka ovo ono ali cim je u oci pogledam kao da se zapale neka zloba izvire iz nje..nie t ona djecija nestasnost kada rade pizdarije jer im nie jasno ova mala samo gleda kako da napakosti.uza to uzasno je inteligentna sve kuzi,mislim i sam razgovor njom nie kao sa djetetom od 10 godina....jos uza to ima i macku,aime sto joj radi...kada ju nitko negleda uzme macku odfura ju u sobu i onda ju grize za usi da macka zavija al ono histericno,pocne ju gusiti...ide joj kao dat pusu u njusku toliko ju stisne da macka pocne bez zraka ostajati,vidi ju da lezi namjerno ju za rep nateze neznam sto joj vise ne radi...ulovila sam ju par puta da ju veze samo sto ju ne ugusi...
ove godine je i bila na moru snama i ja morala paziti na nju...neznam ja snjom ejdnostavno nemogu biti u istoi prostoriji nekako me cak i strah nje...bojim se i pitati kako ce to izgledati za koih 5,6 godina...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimečet svi 10, 2012 7:48 pm

Koliko dobro možete "pročitati" energiju druge osobe i to pri slučajnom susretu? misli Nekako sam mišljenja da se različite energije posebno dobro mogu međusobno prepoznati.

Nedavno sam hodala ulicom i meni ususret je išao jedan dečko. Onako, bio je fizički atraktivan (što je manje bitno u priči), ali zanimljivo mi je bilo zapaziti kako se kreće, kako znatiželjno reagira na okolinu, kako djeluje.
U trenutku kad je prošao kraj mene, osjetila sam na neki način različitost dviju energija. confused
Ništa posebno nije iniciralo takvu moju percepciju, ali činilo mi se da je "njegova energija", prepoznala moju, drukčiju energiju i obrnuto.
Imala sam dojam da je njegova energija protočna, "mravičasta", otvorena, široka...da djeluje na druge ljude tako da ima sposobnost uvući se u svaku poru, kao što voda prodire u spužvu. misli
U trenutku kad je došla do moje energije, onda kao da je osjetila neku konstantu, mirnoću koja se nije uzbibala, opnu koja ju je okruživala i time štitila vlastiti prostor od utjecaja drugih energija pa ju je morala zaobići.

Naime, te energije nisu dolazile u sukob, ali naprosto nisu imale međusobne interakcije. energija - Page 2 Confused0024
Činilo mi se da je i druga osoba to prepoznala i da je djelovala malo iznenađeno, možda baš zato jer se radilo o drukčijoj, njoj nepoznatoj energiji.
Inače, nisam sklona razmišljanju o energiji ljudi koje (ne)slučajno srećem, obično svatko ide svojim putem, zadubljen u svoje misli.
Ipak, nakon tog usputnog susreta, nametale su mi se misli o energijama ljudi.

Na kraju, nisam načistu je li uopće moguće da se radilo o prepoznavanju tuđe energije ili nečem drugom?
Što mislite? confused
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimečet svi 10, 2012 8:54 pm

Mislim da prepoznavanje tuđe energije nema toliko veze s time koliko smo različiti ili slični energetski s nekom osobom, već samo s time koliko pažnju odnosno svjesnost poklanjamo tome činu.
Sama svjesnost odnosno fokusiranost omogućuje nam da bolje "ispipamo" situaciju, odnosno da lakše odredimo koliko su nam energije kompatibilne.
Tako je kvaliteta energije koju si ti osjetila takva da će dosta ljudi ona biti po volji, budući da je protočna i zaigrana. Ljudi su većinom naviknuti na takvu vrstu energije i obično dobro na nju reagiraju.
Ne bih rekao da se tu dakle radilo o prepoznavanju energije u smislu da si je već nekada prije susrela. Prije bi se reklo da si se izvještila da možeš percipirati taj oblik energije zbog svojeg pojačanog fokusa. E sad, što je trigeriralo taj fokus, to ne znam, ali može biti ili seksualna zainteresiranost (spomenula si da je tip bio atraktivan), bilo znatiželja zbog načina kako se neuobičajeno taj tip kreće. U svakom slučaju, nešto je privuklo tvoju pojačanu pažnju. :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimečet svi 10, 2012 9:07 pm

MoW je napisao/la:

Ne bih rekao da se tu dakle radilo o prepoznavanju energije u smislu da si je već nekada prije susrela.
Ne razumijem, misliš ranije nisam susrela takvu energiju ili...? confused

Citat :

Prije bi se reklo da si se izvještila da možeš percipirati taj oblik energije zbog svojeg pojačanog fokusa. E sad, što je trigeriralo taj fokus, to ne znam, ali može biti ili seksualna zainteresiranost (spomenula si da je tip bio atraktivan), bilo znatiželja zbog načina kako se neuobičajeno taj tip kreće. U svakom slučaju, nešto je privuklo tvoju pojačanu pažnju. :)
Nije bilo seksualne zaineresiranosti nono i nema veze što je dotična osoba bila atraktivna. Mogla sam u x drugih primjera također zapaziti fizički atraktivnost kod osoba istog ili različitog spola pa mi to nije nešto fascinantno, da bi mi zaokupilo dugoročnije pažnju. Da se radilo o "goloj" fizičkoj privlačnosti, ne bih tri sekunde nakon što je osoba prošla uopće razmišljala o njoj. Osim toga se uopće ne sjećam kako je dotični izgledao, izuzev činjenice da je djelovao atraktivno.

Inače, ja baš ne promatram i ne razmišljam puno o slučajnim prolaznicima oko sebe, osim ako neki nisu netipično obojani nekim "tamnijim" emocijama, što mi tada zna zaokupiti misli.
Bili smo jedini na cesti, a stvar je u tome da uopće nisam bila fokusirana na njegovu energiju niti na njega kao osobu. Tek kad se približio i prolazio, osjetila sam tu neobičnu različitost dviju energija. Nakon toga je uslijedila analiza i razmišljanje. misli
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimečet svi 10, 2012 9:28 pm

@Athena, može biti svašta zubi .

Uglavnom, nešto te je privuklo to je sigurno. Koliko puta se dogodilo da si se susrela sa nekom nepoznatom osobom, a da ste pritom sami bili na cesti? Sigurno puno puta. E sad, šta je u ovom slučaju bio okidač, teško je nama sa strane komentirati, jer ti najbolje znaš kako funkcioniraš. Recimo ja uvijek osjećam tuđe/druge energije, i mogu ih jasno selektirati i posložiti po određenim kriterijima. Ali ne dođe sa svakom energijom/osobom do kratkog spoja cerek .
Možda su se samo feromoni aktivirali, i pokrenuli niz reakcija... možda te privukao govor tijela, miris, i skup slika ...pa si nanjušila da je to mužjak sa jako dobrim DNK ...a možda si osjetila nešto punooo više.


Kikiki zubi .


A?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimečet svi 10, 2012 9:56 pm

Lyra je napisao/la:

Možda su se samo feromoni aktivirali, i pokrenuli niz reakcija... možda te privukao govor tijela, miris, i skup slika ...pa si nanjušila da je to mužjak sa jako dobrim DNK ...a možda si osjetila nešto punooo više.

A?
Ne privlače mene previše osobe koje nužno jako dobro izgledaju niti to može biti početni klik za "nešto više".
Znam, jer znam iz primjera s kojima sam se susretala/susrećem u RL. :P Fizički privlačnu osobu uglavnom percipiram sa estetskog, umjetničkog aspekta na par sekundi i to je to. I opet mi se čini da je jedna u nizu, jer na svijetu postoji gro zgodnih i fizički privlačnih ljudi, dakle zašto biti pretjerano fasciniran? zubi

Možda je dotična osoba dobar DNK lol!, ali ja bih prije pomislila kako taj DNK apsolutno ne bi odgovarao mome, jer su naše energije tako nespojive, a sasvim lako psihološki pripadamo sasvim drukčijim tipovima ličnosti. Mene razlike ne privlače, a prvo sam u mislima upravo evocirala različitost naših energija.energija - Page 2 Confused0024
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimečet svi 10, 2012 10:01 pm

A tko govori o fizičkoj privlačnosti?

Meni se čini da samo ti o tome govoriš zubi .
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimečet svi 10, 2012 10:07 pm

Citat :

Koliko puta se dogodilo da si se susrela sa nekom nepoznatom osobom, a da ste pritom sami bili na cesti? Sigurno puno puta. E sad, šta je u ovom slučaju bio okidač, teško je nama sa strane komentirati...

Dosta puta, ali nekako mi nije privukla pažnju, možda zato jer je bila slična mojoj. Ono...tipični ljudi, zadubljeni u svoje misli koji tek toliko bace oko, da ih ne pregazi automobil. zubi
Probajmo samo zamisliti koliko ljudi pronicljivo promatra svijet oko sebe, kao da sve drugo ostavljaju po strani u tom trenutku. Ja mislim da sve manje i rijetko srećem takve osobe.

Citat :
A tko govori o fizičkoj privlačnosti? Meni se čini da samo ti o tome govoriš,
Mow je primjerice spomenuo moguću vezu fizičke atraktivnosti i seksualne privlačnosti, a samim time potencijalni "trigger" mog fokusa na samu osobu, a posredno i njenu energiju. miga
Ti si spomenula mogućnost da mi je dotična osoba djelovala kao dobar DNK, a inače neke fizičke osobine koje (pod)svjesno zapazimo na "prvu" ukazuju na navedeno. misli
Tako je to kod žena (nagađam) npr. oblik tijela pješčanog sata i određene ženstvene osobine, a kod muškaraca siguran stav, šira ramena i neki drugi fizički atributi.
Nije li? scratch
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimepet svi 11, 2012 10:35 am

@Athena...mislim da u potpunosti razumijem ovu pricu s energiom koju si dozivjela. Nekad smo vise ili manje osjetljivi/otvoreni pa osjetimo ili ne osjetimo ovo sto opisujes. Medjutim, to sto se u datom trenutku cinilo da su energije apsolutno razlicite i nespojive ne mora biti apsolutno tocno. Tocno je (vjerojatno) bilo u tom trenutku ili nekom periodu sto ovisi i o nasem i o tudjem raspolozenju/stanju svijesti/periodu zivota i td.
Neki ljudi su totalno razliciti od nas kroz citavu sadasnju inkarnaciju, a neki su samo u nekim periodima vise ili manje "kompatibilni".

Netko moze reci da je sve to s osjetom energije bullshit, da je masta ili predrasuda ali cesto se desi (kako meni tako i drugima) da je taj dojam, ta energija, taj nevidljivi pokazatelj bio tocan.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimepet svi 11, 2012 12:13 pm

^^ Ja recimo mislim da je to energijom puno točnije nego bilo koji drugi pokazatelj, uključujući fizički izgled, gestikulacije ili način govora. Energija je puno fundamentalnija. :)

@Athena Ono kad sam rekao:

Citat :
Ne bih rekao da se tu dakle radilo o prepoznavanju energije u smislu da si je već nekada prije susrela.

to znači da ne mislim da si prije srela tog čovjeka u nekom ranijem životu ili da si nekako karmički vezana uz njegovu energiju. Naime, neki bi to možda željeli tako interpretirati, jer se čini logično (prepoznajemo energiju onih s kojima se prije sreli). Mislim da je samo stvar u osjetljivosti odnosno povećanom svjesnosti potaknutom nečim fizičkim, jer i sama kažeš da to inače ne običavaš raditi. Ima ljudi koji to namjerno rade, to energetsko opipavanje s većinom ljudi koje susreću, ali ti kažeš da nisi jedna od njih.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimepet svi 11, 2012 12:28 pm

@Alpha, dakle moguće je da je to bilo upravo detektiranje tuđe energije. :)
Tako sam i ja mislila, jer u ovom slučaju je ono fizičko, geste itd. samo usputno uobličilo tog "nositelja energije", a ujedno je bilo sasvim sporedno.
Zato čisto sumnjam da se radilo o podsvjesnom njušenju "dobrog materijala" koji je protumačen kao detektiranje energije. :P
Kad bi se baš radilo isključivo o tome, mislim da me ne bi zaokupljale misli isključivo o energiji dotične osobe, na jedan smiren i analitički način.
MoW je napisao/la:

to znači da ne mislim da si prije srela tog čovjeka u nekom ranijem životu ili da si nekako karmički vezana uz njegovu energiju.
Ah, so. :P Ti si u tu priču uključio još i prošle živote. zubi Zanimljivo, ali zaista ne mogu reći jesam li tu osobu ranije srela. misli
Ta osoba mi nije djelovala (ne)poznato, samo sam imala dojam da sam njenu energiju u tančine "pročitala" i to upravo u korelaciji sa mojom (trenutnom, tadašnjom) energijom, kad smo prošli jedno pored drugog.
Gotovo sam sigurna da je i ta osoba nešto (neuobičajeno, znatiželjno) zapazila, premda nisam vična analizirati niti promatrati reakcije usputnih prolaznika pa je i ovaj put to bilo nekako usputno "uhvaćeno".
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimepet svi 11, 2012 12:42 pm

@Athena, prepoznavanje energija nije ništa neobično. Rekla sam da ti najbolje znaš kako funcioniraš, pa sam zato prokomentirala drugu stranu percepcije. Ako ti se sada dogodilo prvi put da prepoznaš energiju, onda razumijem tvoju nedoumicu. Ali opet kažem, ti bolje od nas znaš što si osjetila.

Kada sam rekla "nešto više", mislila sam na prepoznavanje energija od ranije ...Prijašnje iskustvo (život(i)).
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitimepet svi 11, 2012 12:54 pm

Citat :
Ali opet kažem, ti bolje od nas znaš što si osjetila...
Osjetila sam polet, taj fatalni susret mi je zgrčio i istodobno opustio nutrinu tako da sam imala osjećaj laganih vibracija. lovely
lol!
Citat :

Ako ti se sada dogodilo prvi put da prepoznaš energiju, onda razumijem tvoju nedoumicu.
Kao što rekoh, to mi se vrlo rijetko događa, baš zato jer nisam dovoljno fokusirana na druge osobe/prolaznike, tako da bi ih analizirala.
Zapravo se ne mogu sjetiti nekog primjera. misli Moguće da je većina ljudi upravo takva pa ih baš ne osjećamo.
U ovom slučaju, usprkos tome nešto se pokrenulo, tako da je prva spontana misao nakon prolaza bila: "Što je sad ovo bilo?" suspect

Eto, možda je energija te osobe bila toliko snažna da sam je čak i ja uspjela prepoznati, iako nije imala interakcije sa mojom energijom, no da se ne ponavljam. miga
[Vrh] Go down
Sponsored content





energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
energija
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» C - ENERGIJA & CTP ENERGETSKI CIKLUS
» ORGONSKA ENERGIJA I WILLIAM REICH
» Perpetuum mobile i besplatna energija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: