Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 energija

Go down 
+14
Lyra
MoW
Athena
Sang Real
skin
zvezda
d_sasha
Alpha
Hexenkind
josip21
Legionar
Michael Wittmann
Remke
gloria_g
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimepet svi 11, 2012 2:06 pm

A dok sam ja rekao kako sam sreo atraktivnu damu kod koje sam nešto osjetio, onda si me ismijala da je to zato jer mi je bila atraktivna i time privukla pozornost i da ništa nisam mogao znati. I sad ti osjetiš isti drek na nekom drugom također atraktivnom. Ali ajde, neću ti vraćati istom mjerom, neka te voda nosi kava
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimepet svi 11, 2012 5:55 pm

Athena je napisao/la:

Eto, možda je energija te osobe bila toliko snažna da sam je čak i ja uspjela prepoznati, iako nije imala interakcije sa mojom energijom, no da se ne ponavljam. miga

Ima ljudi koji imaju takvu, jaku energiju, i to je neovisno o spolu. Naprosto osjetimo snagu te osobe. To može biti iznenadno i može nas osupnuti. Takve osobe su dosta rijetke budući da se znatno razlikuju od prosječne energetske razine. U svakom slučaju, čudno mi je da si tek sad srela neku takvu osobu. Ali eto, moguće je da tebi zaista energija mora biti bitno jača da bi ju percipirala. :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimepet svi 11, 2012 6:45 pm

Blizzard je napisao/la:
A dok sam ja rekao kako sam sreo atraktivnu damu kod koje sam nešto osjetio...
Sorry, ali ja se ne sjećam suspect da si ti to meni ispričao i ne vjerujem da sam te ismijala. Naime, sjećam se takvih nekakvih spika od strane muških poznanika iz RL, samo što oni nisu rekli da se radilo o nekoj energiji, već da ih je nešto drugo privuklo atraktivnim ženama.
Čak su tvrdili da se ne radi o pukoj fizičkoj privlačnosti, ali ona je uvijek bila neizostavna. :P

Inače, vi muški uglavnom niste toliko tankoćutni da percipirate nečiju energiju, odnosno ta percepcija je vrlo često uvjetovana prethodnim fizičkim podražajima. zubi
Možda ovo zvuči diskriminirajuće i čast izuzecima, ali mišljenja sam da je uglavnom tako. :P Slobodno nam ispričaš svoje iskustvo. miga

Citat :
U svakom slučaju, čudno mi je da si tek sad srela neku takvu osobu. Ali eto, moguće je da tebi zaista energija mora biti bitno jača da bi ju percipirala.
Uglavnom se krećem u malom društvu poznatih ljudi pa onda često i nemam kontakta sa drugim energijama nepoznatih ljudi.
Zapravo, nailazim na razne ljude "u prolazu", ali to očito nije dovoljno.
Mislim da meni energija mora biti dosta jača da bih je percipirala. Ja sam kao slon koji se dobrano mora lupiti na nešto, da bi osjetio. lol!
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 12:21 pm

Athena je napisao/la:

Inače, vi muški uglavnom niste toliko tankoćutni da percipirate nečiju energiju, odnosno ta percepcija je vrlo često uvjetovana prethodnim fizičkim podražajima. zubi
Možda ovo zvuči diskriminirajuće i čast izuzecima, ali mišljenja sam da je uglavnom tako. :P Slobodno nam ispričaš svoje iskustvo. miga

Uopće nije tako, tu se varaš. Jednako osjetljivih ima i žena i muškaraca, samo muškarci su naučili to ne pokazivati niti o tome pričati.

Ja gotovo sa svakom osobom s kojom pričam prvo uspostavljam energetsku konekciju. U većini slučajeva tuđa energija je previše kaotična, nesređena i agresivna i tada se instinktivno povlačim. Osim kaotičnosti energije, mogu zapaziti i naklonjenost promišljanju koja se obično na fizičkoj razini očituje u pogledu u daljinu i ne laprdanju. Zatim, osjetim koliko je energija pokretljiva i razigrana, a koliko je usporena ili čak bolesna. To odmah percipiram iako rijetko kad što kažem. Konačno, osjetim je li osoba zabrinuta ili je nešto muči čak i kad o tome ne priča.
Dublja razina uključuje osjećanje što druga osoba osjeća, što planira reći i o čemu razmišlja. Tu razinu ne mogu postići sa svim ljudima i to je neovisno o tome je li mi je osoba naročito bliska ili ne. Poznajem nekoliko muških i ženskih osoba s kojima sam mogao uspostaviti očitavanje energije na toj razini.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 1:21 pm

Reko sam nek te voda nosi, ali zbog napisanog ću te ipak ižmikati.

Athena je napisao/la:
Sorry, ali ja se ne sjećam suspect da si ti to meni ispričao i ne vjerujem da sam te ismijala.

Vjerujem da se ne sjećaš. kava
Na kavi prije dok su još bile aktualne noćne spike. Kako si me ismijala? Evo slično si mi rekla što si i tu nadalje u postu napisala o muškima.

Citat :
Čak su tvrdili da se ne radi o pukoj fizičkoj privlačnosti, ali ona je uvijek bila neizostavna. :P

Kao što si ti neizostavno spomenula da ti je muškarac bio atraktivan? Mislim, očito je da si to primjetila čim si spomenula u postu, štoviše to je prva stvar na koju si stavila naglasak u postu. Bio je atraktivan. Zbog čega na tebe ne bi vrijedila ista pravila ko i na muškarce? Ako muškarac spomene atraktivnost, onda to znači da je ta atraktivnost razlog zašto je pažnja privučena. Dok ti spomeneš, onda je to tako usputno, nema atraktivnost nikakve veze. Imaj iste kriterije, mogu te isto tako istrolati sa svojim dvostrukim kriterijima.
Super. Sad pojasni po čemu si ti posebnija pa da za tebe ne vrijedi to "pravilo atraktivnosti" koje spominješ? I nemoj slučajno tupiti o tome kako si žena, a ne muškarac jer ću te rado istrolati na to. kava

Citat :
Inače, vi muški uglavnom niste toliko tankoćutni da percipirate nečiju energiju, odnosno ta percepcija je vrlo često uvjetovana prethodnim fizičkim podražajima. zubi

Oh, oh. Misliš da su žene drugačije po tom pitanju? Zar zbilja? Da, negdje vlada uvjerenje kako su žene svetice kojima su bitne gotovo isključivo nematerijalne kvalitete. My ass. Nema tu posebne razlike muških i ženskih. Dođe atraktivan tip, pola ženski ima mokre gaćice, 45% pogleda tipa i uvidi da im je zgodan, malo škicnu i idu dalje, 3% su lezbe pa im nije ni bitno, a 2% ih je slijepih. S tim da od pola ovih kojima su mokre gaćice, 80% ih se pravi da im nije ništa. Ženske su samo bolje u skrivanju, to je sve. Kao što muškarci skrivaju svoju emotivnu stranu da ne ispadnu papci bazirano na nekim filmovima.
Ne uzeti postotke doslovno.

I kod muških i kod ženskih pričamo o pojedincima koji su dovoljno senzibilni za neko "komuniciranje" energijama. Uostalom različite su stvari kad ti privuče energija pozornost, a kad ti pozornost privuče isključivo fizička pojava. Ovo prvo je rijetko, ovo drugo je svakodnevno gotovo za svakog.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 1:34 pm

@Mow, razumijem, ali isto tako moraš znati da mnoge žene i muškarci ne mogu percipirati energiju na taj način, tj. da često puta percipiraju nešto drugo, što tumače na pogrešan način.
Blizzard je napisao/la:
Zbog čega na tebe ne bi vrijedila ista pravila ko i na muškarce? Ako muškarac spomene atraktivnost, onda to znači da je ta atraktivnost razlog zašto je pažnja privučena. Dok ti spomeneš, onda je to tako usputno, nema atraktivnost nikakve veze. Imaj iste kriterije, mogu te isto tako istrolati sa svojim dvostrukim kriterijima.
Dokazano je da su muškarci uglavnom vizualna bića. kava
Dakle, ono vizualno je prvenstveno što zapažaju i na što stavljaju fokus.
Neću niti pokušavati davati ovdje neke članke istraživanja koji pokazuju da muškarci u društvu fizički privlačnih žena nisu sposobni percipirati stvari na objektivan način. Žene također mogu biti vizualna bića, ali ne u tolikoj mjeri, što znači da su često puta sposobne "pročitati" nešto izvan te vizualne privlačnosti. Isto tako, postoje neke generalne razlike spolova muškarca i žena po pitanju senzitivnosti.

Citat :

Oh, oh. Misliš da su žene drugačije po tom pitanju? Zar zbilja? Da, negdje vlada uvjerenje kako su žene svetice kojima su bitne gotovo isključivo nematerijalne kvalitete. My ass. Nema tu posebne razlike muških i ženskih. Dođe atraktivan tip...[/b]
Ne bih baš rekla da je tako. kava Barem ne u tolikoj mjeri u određenim godinama, dok je kod muškaraca takav scenarij skoro uvijek moguć, od 0-80...zubi

Citat :

I kod muških i kod ženskih pričamo o pojedincima koji su dovoljno senzibilni za neko "komuniciranje" energijama. Uostalom različite su stvari kad ti privuče energija pozornost, a kad ti pozornost privuče isključivo fizička pojava. Ovo prvo je rijetko, ovo drugo je svakodnevno gotovo za svakog.
Je, samo što to treba znati razlučiti, a ja smatram da mnogi ne tumače adekvatno neke svoje reakcije. :P
Nekad dosta toga ovisi o spolu, jer se treba voditi računa o nekim predispozicijama. To nije odlučujuće, ali nije niti zanemarivo (dotični "okvir), jer ipak postoje razlike između muškaraca i žena.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 2:33 pm

Dakle, za tebe ne vrijede ista pravila zato jer si žena? Ok. U tom slučaju moji argumenti su jači u odnosu na tvoje jer sam muškarac.
Želiš davati članke istraživanja koji pokazuju da muškarci u društvu fizički privlačnih žena nisu sposobni percipirati stvari na objektivan način? Budi isto tako ljubazna pa onda daj članke koji pokazuju kako je ženama isto tako bitan i utjecajan izgled muškarca na njihovo ponašanje, a nadalje usput zakelji ovdje članak o tome kako su muškarci u prosjeku inteligentniji od žena, pa da time potvrdimo kako su moji argumenti bolji od tvojih.

Nadalje, nisam rekao da su žene i muškarci isti, ali raditi neku posebnu razliku u važnosti fizičke atraktivnosti kod muškaraca i žena... uostalom, kad si već toliko vezana za svakakve članke, vjerujem da ti nije problem naći onog koji pokazuje da su i muškarcima i ženama fizičke karakteristike itekako bitne i utjecajne. Muškarcima nešto više, ali poanta je na važnosti kod žena.

Kad smo kod godina, muškarci i žene nemaju seksualni vrhunac u istim godinama te on drugačije varira po godinama. Opet nađeš članak o tome.

Ovo zadnje što veliš, da, spol nije nevažan, ali ako vadimo zaključke na temelju spola, onda ulazimo u područje generalizacije i pretpostavki. Zaključci se vade na temelju pojedinca, ne spola. To što si ti žensko ne znači baš ništa. U biti znači, to da nemaš luleka.

Ajmo nastaviti u tom tonu, u sljedećem postu zbijam šale na račun boje kose. zubi
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 2:47 pm

Blizzard je napisao/la:
Dakle, za tebe ne vrijede ista pravila zato jer si žena?

Želiš davati članke istraživanja koji pokazuju da muškarci u društvu fizički privlačnih žena nisu sposobni percipirati stvari na objektivan način? Budi isto tako ljubazna pa onda daj članke koji pokazuju kako je ženama isto tako bitan i utjecajan izgled muškarca na njihovo ponašanje, a nadalje usput zakelji ovdje članak o tome kako su muškarci u prosjeku inteligentniji od žena, pa da time potvrdimo kako su moji argumenti bolji od tvojih.
Vrijede, ali valja voditi računa o nekim psiho-biološkim zadatostima određenog spola, kao i o prosjeku, što u startu nije zanemarivo.
Žene su (u prosjeku) više prijemčljive na senzitivnost, da se tako izrazim ili su više intuitivna bića. U okviru toga, postoje određene varijacije i valorizacije koje baš nisu totalno neovisne o spolu.
Ženama je bitan fizički izgled, ali kao što rekoh...u prosjeku postoje razlike u reakcijama na isto i to je na neki način značajno.
Citat :

Ovo zadnje što veliš, da, spol nije nevažan, ali ako vadimo zaključke na temelju spola, onda ulazimo u područje generalizacije i pretpostavki. Zaključci se vade na temelju pojedinca, ne spola.
Apsolutno, ali kao što sam rekla, smatram da valja voditi računa o nekim karakteristikama, primjerice spola, budući da razlike postoje.
Možemo isto bazirati na temelju nekih znanstvenih istraživanja, ali i promatrajući svoju okolinu.
To može dati malo širi uvid i preciznije pronalaženje "sebe" (+/-) i nekih svojih osobina/sposobnosti, obzirom na druge.

Da ne idemo više u offtopic, predlažem da se vratimo na temu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 3:32 pm

Nisi shvatila. Nije ovdje pitanje kakve su žene u prosjeku, nego kakva si ti. Pitao sam zašto za tebe ne bi vrijedila ista pravila, tebe kao pojedinku, ne kao prosječnu ženu (ako si uopće prosječna). A dala si mi ne znam ni sam kakav odgovor. Isti ko i ovaj moj post ranije tebi - Drek.

Usput koliko vidim mi i jesmo ontopic, raspravljamo o tome koliko muškarci i žene i zbog čega drugačije percipiraju energiju, tj. su više ili manje senzibilni na istu. Čim stvari postanu zanimljive, odmah bi pobjegla i sakrila se od rasprave ko na X drugih tema. Sama si pokrenula raspravu određenim izjavama, pa sad i dovrši posao, budi muško bar jednom u životu kava
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 4:02 pm

Blizzard je napisao/la:
Nisi shvatila. Nije ovdje pitanje kakve su žene u prosjeku, nego kakva si ti. Pitao sam zašto za tebe ne bi vrijedila ista pravila, tebe kao pojedinku, ne kao prosječnu ženu (ako si uopće prosječna).
Računaj da sam ti dala onaj gornji odgovor, koji se ticao prosječnih žena i da to vrijedi za mene.
Uopće nisam rekla da za mene vrijede druga pravila, već da vodim računa o nekim parametrima, jer na taj način bolje nalazim i valoriziram "svoje mjesto" u nekim pitanjima te ona daju precizniju "dijagnozu" nekog iskustva. Ne znam kakva sam ja, ne da mi se kopati po tome umor i prvenstveno ne razumijem tvoje pitanje, dakle nema smisla zadržavati se na tome.
Citat :

Usput koliko vidim mi i jesmo ontopic, raspravljamo o tome koliko muškarci i žene i zbog čega drugačije percipiraju energiju, tj. su više ili manje senzibilni na istu. Čim stvari postanu zanimljive, odmah bi pobjegla i sakrila se od rasprave ko na X drugih tema. Sama si pokrenula raspravu određenim izjavama, pa sad i dovrši posao, budi muško bar jednom u životu kava
Ne mogu biti muško, zato jer sam žensko. Zato, vodi računa o zadanim okvirima. kava

Ja sam rekla što sam mislilla, smatram da žene imaju neku veću predispoziciju da budu senzitivne i time da bolje pročitaju energiju nekih ljudi. To su pokazala i neka istraživanja.
Naravno da ima i takvih muškaraca, ali iskreno...ja ih baš i ne poznajem. Znam više njih koji krivo čitaju određene pojave koje percipiraju.
Ne razumijem niti kako bi trebala dovršiti posao, po tvom mišljenju, jer što se mene tiče, taj je posao gotov. :P Umorna sam i idem spavati. zaflo

Eto, a sad ako želite možete nastaviti s temom u ovom ili onom smjeru. miga


Zadnja promjena: Athena; sub svi 12, 2012 4:54 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Nadopuna rečenice)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 4:27 pm

Što mislite, ovisi li naše uspješno čitanje energije zapravo o tome koliko smo blizu nekog androginog principa, odnosno koliko imamo oba spola izražena u sebi?
Rezoniranje se bazira na sljedećem... ako imamo karakteristike oba spola dosta izražene, tada ćemo možda lakše percipirati energiju koja dolazi od osoba oba spola, zato što će nam obje vrste energija biti nekako bliže. Također, muškarac koji je "manji muški" ima veći potencijal djelovati s više energetske razine jer će ga manje mučiti opsjednutost sa seksualnošću jer će imati manju razinu testosterona.
S druge strane, žena koja je više prema muškome možda ima neke sposobnosti koje druge žene nemaju pa stoga bolje čita muškarce. Ona ima više testosterona što joj možda također pomaže da se jače aktivira, da bude aktivnija po pitanju čitanja energija od žene koja je skroz mirna i neaktivna.
Dakle, mislite li da kvantiteta, odnosno intenzitet spolnosti tu igra uopće neku ulogu i što mislite, ima li hormonalna ravnoteža neki utjecaj? To me podsjetilo na jedan stari mudri citat koji je bio namijenjen muškarcima: "budite muško, ali žensko muško".
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 5:05 pm

MoW je napisao/la:

S druge strane, žena koja je više prema muškome možda ima neke sposobnosti koje druge žene nemaju pa stoga bolje čita muškarce. Ona ima više testosterona što joj možda također pomaže da se jače aktivira, da bude aktivnija po pitanju čitanja energija od žene koja je skroz mirna i neaktivna.
Ne bi li onda žene koje imaju dosta muških osobina (testosteron), automatski time imale potencijal za smanjenu senzitivnost, "žensku finoću", tankoćutnost, odnosno sposobnosti čitanja energije? misli
Razumljivo mi je da bi takve žene bolje "kužile" muškarce, jer bi im bile sličnije, ali pitanje je što bi bilo sa čitanjem "tipično ženske" energije.

Ja smatram da sposobnost čitanja energije nema puno veze sa interesom za istu. Taj potencijal postoji u većoj ili manjoj mjeri, kod svake osobe, a može se unaprijediti ili unazaditi do neke mjere.
Međutim, osobe koje su pasivnije, često puta neće moći osvijestiti da su pročitale nečiju energiju ili do toga neće dolaziti, upravo iz razloga što su nezainteresirane. To je kao da netko posjeduje alat kojim se može sagraditi dobra kuća, ali ako osoba nema volje, često puta neće doći do utjelovljenja tog potencijala.

Za ovo drugo o androginosti, ne znam. Morala bi razmisliti, ali pitanje je zanimljivo. Bilo bi lijepo čuti druge forumaše.


Zadnja promjena: Athena; sub svi 12, 2012 5:13 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Ispravak rečenice)
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 5:10 pm

Hmmm, zanimljivo pitanje.
Mislim da ima veze sve što se u našim organizmima dešava, pa tako i (ne)ravnoteža hormona kod oba spola. Kažem (ne)ravnoteža, jer žene sa većom količinom testosterona ili muškarci sa povećanim estrogenom i jesu u hormonalnom disbalansu.
E sad, da li sposobnost čitanja suprotnog spola ovisno o intenzitetu spolnosti ovisi, mislim da da.
Jer, recimo osobe koje su same, i koje imaju potrebu biti seksualno zadovoljene, više će čitati suprotni spol od osoba koje su seksualno zadovoljene. Uzmimo osobu koja je u kvalitetnoj vezi, koja ima normalan seksualni život i koja je zadovoljna onime što je čeka, recimo, kod kuće, ta osoba će manje čitati suprotan spol o osoba koje nemaju to.
Sama sam se puno puta uvjerila da emocionalna (ne)stabilnost ima veliku ulogu u primanju energije drugih ljudi, tj suprotnog spola.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 5:23 pm

Dada289 je napisao/la:

E sad, da li sposobnost čitanja suprotnog spola ovisno o intenzitetu spolnosti ovisi, mislim da da.
Jer, recimo osobe koje su same, i koje imaju potrebu biti seksualno zadovoljene, više će čitati suprotni spol od osoba koje su seksualno zadovoljene.
Sad se tu postavlja pitanje zašto bi takve osobe koje nisu u vezi, bolje čitale energiju drugog spola.
Da li iz razloga što se podsvjesno žele približiti suprotnom spolu (tako da detektiraju i upoznaju osobu kroz njenu energiju) ili zato što su takve osobe objektivniji promatrači, od onih koji su primjerice u dobrim vezama i zadovoljni životom? misli

Meni se čini da osobe zadovoljne životom (u raznim aspektima), obično nemaju potrebu previše analizirati ljude oko sebe, odnosno da često puta ne mogu prepoznati da se netko oko njih npr. dobro ne osjeća. S druge strane, ljudi sa problemima se nekako međusobno bolje mogu prepoznati, jer nisu smireni i zadovoljni. Oni tragaju, osluškuju, prepoznaju sebe u sličnim ljudima...confused
Nekako nisu uljuljkani u svom savršenom svijetu i samim time su otvoreniji raznim utjecajima.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 5:34 pm

Mislim da je @Athena htjela reći kako žene imaju razvijenu intuiciju. I to stoji, jer da je jednako, onda bi i muškarci rađali. Dakle, s razlogom su nam (ženama) ovde u materijalnom obliku date neke tananije vibracije. Naravno, nisu sve žene jednake, kao što nisu ni svi muškarci.

Dakle, nije baš da je do spola i do hormona, jer su to samo fizički segmenti. A energija je nešto puno punoo suptilnije. I ona nije sastavni dio samo nas ljudi, već svega što nas okružuje.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 8:08 pm

ekstra tema...

za sad samo ovoliko od mene :

@ Lyra,po meni se zapravo radi o tome da zene prirodno imaju otvoreniju i protocniju sushumnu,centralni energetski kanal u odnosu na muskarce(osnovni uslov ulaska uma/prane u taj centralni kanal,tj odlazak osobe u samadhi,u kosmicku svjest,dakle spoznaja Apsoluta).Zato su one mnogo sposobnije da budu predane,pasivne,da prepuste kontrolu i slicno.S druge strane muskarci najcesce imaju vecu sposobnost razlikovanja zbiljskog i nezbiljskog,sposobnost analitickog razmisljanja,te distanciranja u odnosu na emocije kada razmisljaju(iznimno bitno za ciscenje raznih vezanosti uma po raznim energetskim tjelima,dakle postizanje oslobodjenja od nezbiljskog)...

Ukoliko neko ima iznimno razvijene obje osobine,dakle sposobnost razlikovanja zbiljskog i nezbiljskog,te predanost istini i stvarnosti,NEMA te sile koja ga moze zaustaviti da ne postigne oslobodjenje...

zapravo,svaka osoba,bilo zenska bilo muska koji postigne oslobodjenje ima jaci um od bilo kojeg muskarca i jacu intuiciju nego bilo koja zena,nebitno kojeg je pola...

Dakle prosvjetljeni muskarac ima sest miliona puta bolju i jacu intuiciju nego zena,i isto toliko puta jacu moc razmisljanja nego ijedan muskarac...I obrnuto...Zapravo,to na neki nacin daje savrsenu osobu,koja je sve nasla u sebi i svog partnera trazi iskljucivo kroz njegovu dusu i utemeljenost u stvarnosti,jer sve ostalo je nasla u sebi...

[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 8:47 pm

@Primitive, poprilično se slažem sa tobom.

@Athena, zahvaljujući svemu što sam do sada imala prilike pročitati/vidjeti, sigurna sam da ti puno više osjećaš nego što sebi priznaješ.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimened svi 13, 2012 1:17 am

Lyra je napisao/la:

@Athena, zahvaljujući svemu što sam do sada imala prilike pročitati/vidjeti, sigurna sam da ti puno više osjećaš nego što sebi priznaješ.
Misliš, u vezi energije? misli
Teško je to reći. Mislim da nije riječ o (ne)priznanju, već prije o neadekvatnom tumačenju te svojevrsnom pasivnom stavu, kad su u pitanju stvari koje baš nisu jasne, "crno na bijelom". Možda se u ovom periodu života imam potrebu više fokusirati na racionalne, opipljive, konkretne stvari pa teže prepoznajem nešto izvan toga. miga

@Primitive, ti si to zanimljivo opisao.:) Opet si ukazao na to koliko je ravnoteža pojedinca bitna.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimened svi 13, 2012 11:19 am

Athena je napisao/la:
Teško je to reći. Mislim da nije riječ o (ne)priznanju, već prije o neadekvatnom tumačenju te svojevrsnom pasivnom stavu, kad su u pitanju stvari koje baš nisu jasne, "crno na bijelom". Možda se u ovom periodu života imam potrebu više fokusirati na racionalne, opipljive, konkretne stvari pa teže prepoznajem nešto izvan toga.

Pa da, upravo na to i mislim.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimened svi 13, 2012 5:27 pm

MoW je napisao/la:
Što mislite, ovisi li naše uspješno čitanje energije zapravo o tome koliko smo blizu nekog androginog principa, odnosno koliko imamo oba spola izražena u sebi?
Rezoniranje se bazira na sljedećem... ako imamo karakteristike oba spola dosta izražene, tada ćemo možda lakše percipirati energiju koja dolazi od osoba oba spola, zato što će nam obje vrste energija biti nekako bliže. Također, muškarac koji je "manji muški" ima veći potencijal djelovati s više energetske razine jer će ga manje mučiti opsjednutost sa seksualnošću jer će imati manju razinu testosterona.
S druge strane, žena koja je više prema muškome možda ima neke sposobnosti koje druge žene nemaju pa stoga bolje čita muškarce. Ona ima više testosterona što joj možda također pomaže da se jače aktivira, da bude aktivnija po pitanju čitanja energija od žene koja je skroz mirna i neaktivna.
Dakle, mislite li da kvantiteta, odnosno intenzitet spolnosti tu igra uopće neku ulogu i što mislite, ima li hormonalna ravnoteža neki utjecaj? To me podsjetilo na jedan stari mudri citat koji je bio namijenjen muškarcima: "budite muško, ali žensko muško".

Aj prvo da se izvinem sto mi je malo duzi tekst i sto mozda setam na neku drugu temu,al puklo me,pa da izbacim svasta iz sebe....Nadam se da shvacate,hvalaaaa ! hug

pa rekao bih da zavisi dosta od posjedovanja androginog principa,s tim sto mozda taj pojam trebamo malo detaljnije analizirati.

ja te stvari gledam na ovakav nacin.Sto je neko veca i razvijenija dusa-svjest,ima vecu sposobnost suosjecanja prema drugima,otvaranja prema drugima i samim vecu sposobnost prikupljanja i upijanja u svoju energetiku tudjih energetskih strujanja.Vecina takvih ljudi to radi nesvjesno,full nesvjesno,sto moze dovesti do raznoraznih poremecaja osobnosti jer se bukvalno u njoj izmjesa sve i svasta od drugih.Tu dakle mislim na manji procenat populacije,jako mali,oba pola ukljucena naravno.Takva velika dusa prilikom spustanja u fizicko tjelo prvo zadobije vezanosti za fizicki vehikl.Potom se krece razvijati njeno astralno tjelo sa kojim pokusava da namiri potrebe fizickog tjela.U pocetku ona bukvalno prekopira astralna tjela oca i majke na sebe(ukoliko su roditelji "normalni") i predstavlja neku mjesavinu njihovih astrala dok ne dodje doba da sama razluci sta joj valja a sta ne u tome tjelu.To je nekakva jezgra licnosti,uglavnom skroz nagonska,u spektru srca,dakle razvijanje emotivnih reakcija na osnovu kojih Um te osobe brani te svoje prve i primarne vezanosti,gdje je Um uvjeren da je on fizicko tjelo i po svaku cjenu brani tu vezanost jer naivno smatra da bez te vezanosti nastupa smrt,a zapravo ne nastupa nego Um nastavlja da postoji ali bez tih vezanosti.

Po meni vec tada dati Um gleda na realnost kroz ono sto je ugodno/neugodno
za vezanosti na nivou srca.Tada,tjelo ima problem uglavno sa hranom i to je neka prva patnja.Kada dodje mama sa sisom,u njenom astralu se uz tu formu/oblik/sliku stvori pozitivna emotivna reakcija,toplina oko srca i smirenost.To je jednostavno nekakvo bice uz koje se beba osjeca bezuslovno voljeno.Sve potrebe koje ima beba,to bice koje se zove mama mu da (naravno dok se Um te bebe ne veze za citav niz nepotrebnih projekcija i zelja koje ni Bog Otac ne moze vise ispuniti,a kamoli mama,gdje je glavni fokus na seksualnim zeljama hahah).

Bukvalno,Um od tada eksponencijalno krece da se vezuje za stvari i tripove koje su ugodne za srce a izbjegava one neugodne za srcani cvor.Nema tu nista lose,ali srce je prije svega kao nekakav nagonski centar,koji sluzi da poveze dati Um za osobe,chopore i predmete koji su mu ugodni,ali zapravo je prava ugoda kad bi se Um vratio do PRVIH vezanosti na nivou srca i odbacio ih kao svoje nesto,jer tada bi citave hijerarhije projekcija krenule da odpadaju i zivotna energija da se vraca nazad.

Licnost definisana u srcu je zapravo kao mamina sisa koju vecina naivno sisa cjeli zivot misleci da univerzum mora da ispostuje tu primarnu Umnu vezanost za fizicko tjelo,gresku u percepciji,iluziju,naivnost i sve posljedice nastale iz toga.Ljudi onda pokusavaju da stvarnost natjeraju da korespondira sa njihovim zeljama iz srca i nastaje patnja.Vecina trazi maminu sisu,umjesto da se dovedu u stanje kada se ta naivna projekcija da sreca zavisi od mamine sise GASI,bez povratka...


dje je tu seksualnost ? Koliko je meni praksa pokazala,cjeli mehanizam u tjelu muskarca koji proizvodi npr spermu i generativnu energiju bitnu za produzenje vrste i oplodnju jajne celije zene ima SKROZ drugaciju ulogu i funkciju u odnosu na mehanizam dozivljavanja orgazma.Tj funkcija ejakulacije i funkcija orgazma su SKROZ DRUGACIJE,iako se najcesce javljaju zajedno pa se smatra da im je funkcija ista.Nije.

Koliko ja vidim funkcija orgazma je resetovanje centara za patnju,bol i strah u tjelu.To je i dokazano,jer se tada na par sekundi izmedju ostalog gase neke funkcije jedara amigdale(dva jedra,na ljevoj i desnoj hemisferi mozga) koja su zapravo sustina svega nagonskog i zivotinjskog u covjeku,gdje od njihove funkcije zavisi izmedju ostalog seksualni nagon i emotivne reakcije vezane uz neku formu/oblik (bilo da je to slika,zvuk,dodir,miris,ukus)...Forma/oblik = astralna tvorevina...emotivne reakcije covjeka u odnosu na te forme cine njegovo astralno tjelo koje rezonira sa srcem...Ima super klipova gdje npr misu odstrane neki dio amigdale i on se NE BOJI ni macke ni psa,ni misolovke ni nicega...No fear rat :)

Sve druge funkcije ima,ali jednostavno kao da je odstranjen dio u fizickom tjelu koji povezuje impulse iz astralnog tjela (slike macke plus emotivna reakcija na to(dakle strah)) sa fizickim tjelom...To ne znaci da se Um pacova oslobodio vezanosti iz astralnog tjela,nego je jednostavno odstranjen dio fizickog tjela koji povezuje taj dio astralnog tjela i fizickog tjela.Slicno rade i zepami i slicni dopaminski blokatori,koji zapravo NE MICU Umnu vezanost za neku psihozu/ludilo,nego odstrane tok prane iz te vezanosti,dok vezanost ostaje,i kad prodje efekat zepama ludilo najcesce ostaje,ali osoba postane mrtvac kao zombi (zapravo dobije Parkinsonizam,tj ogromni deficit neurotransmitera dopamina),bez sposobnosti da koristi Voljni dio nervnog sistema.Ko je takve stvari prosao ili prolazi zna savrseno dobro o cemu pricam (bilo da se radi o osobi koja koristi zepame ili pak osobi koja boluje od Parkinsonove bolesti)...

Sad ispada da je dio u mozgu presudan za nase astralno tjelo vazniji od srca,ali se zapravo radi da su ti centri u mozgu prije svega kauzalni,dakle sadrze kauzalne karmicke sjemenke,ti djelovi si bili UZROK odredjenih tvorevina naseg astrala,oni su se prvi aktivirali,jer su iznimno blizu i iznimno povezani sa nashom Voljom,sa unutrasnjim okom,a astralne tvorevine koje su nastale kao posljedica toga se zapravo taloze u srcu...

Kad idemo cistiti srce,zapravo moramo doci do trenutka da cistimo UZROKE tih vezanosti,dakle da dodjemo do kauzalnog energetskog tjela,jer ono je mnogo vaznije,iznimno vaznije,ono je tjelo karmickih lekcija.Energetska tjela sa uzrocima idu progresivno u sve dublje i dublje uzroke naseg ponasanja i vezivanja (kao i ponasanja drugih pa i citavog svemira),gdje nizi kauzal (plava vajra) rezonira sa grlom,srednji kauzal (indigo vajra) sa chelom,a visi kauzal (ljubicasta vajra) sa tjemenom.To bi bila kauzalna tjela,a potom ide atmicko,dakle razdvajanje musko/zenskih polariteta licnosti na osnovne gradijente.Potom ide jos svasta sto se tice transformacije tjela,prije svega transformacija generativne energije(kod muskarca sperme i svih hormonalnih aparata vezanih za to) u CHISTU pranu/prazninu.To vise po meni ne spada u ciscenje energetskih tjela,nego u transformaciju fizickog tjela,jer nije dovoljno samo dobiti uvid u temelj uma,nego transformisati i fizicko tjelo i dobiti potpunu uniju materije i uma.

Moze se takodje desiti da se odstrani neki dio amgidgale vezan za hranu i da macka jede bez prestanka i umre.Ili pak obrnuto,da nista ne jede iako je gladna.Kao da je izmedju njenog primarnog Uma/Volje,vezanosti za fizicko tjelo i vezanosti za astralno tjelo doslo do nekog sljepog puta,te astralno tjelo te macke ne dobija tacne impulse iz fizickog tjela,te njena Volja/Um pravi fatalne greske.

E sad...Kad muskarac vidi zenu,ta slika zene pravi "triger",okidac za osjecaje muskarca vezane za sliku zene.Tj,odjednom njegovo astralno tjelo vezano za tu formu izlazi na povrsinu iz podsvjesti,a samim tim i prana,jer Um=prana.To se vrlo lako osjeti,jer se osjeti grcenje i prijatno ili pak neprijatno osjecanje u grudima,oko srca,oko anahata chakre.To grcenje predstavlja pritisak prane koja se probija iz astralnog tjela u fizicko,u nivou srca.Tako funkcionise 99,9999999posto homo sapiensa muskog pola,zapravo rekao bih svi sisari sa srcem,anahatom.

Hormoni su naravno iznimno bitni ali ne bih rekao i presudni.Oni su fizicki dio tih fenomena.

To uvjek prati seksualno uzbudjenje vezano za tu sliku zene.I to sve ima smisla,dakle muzjak vidi zenku,aktivira mu se anahata,ljepo mu je u srcu,toplo,prijatno,i zapravo na najdubljem nivou on u toj zeni vidi maminu sisu,vidi rjesenje sve njegove patnje.I onda on zeli kontrolu i moc nad tom zenom,a zapravo zeli da ostane bez patnje zbog vezanosti u srcu,zeli da ta zena izbaci na povrsinu sve njegove potisnute stvari iz srca i zapali ih,ali naravno on to ne zna svjesno,i ne kapira da stvari tako ne funkcionisu i onda dolazimo do citavog niza poremecenih ljudskih odnosa,brakova i veza.

Uz taj osjecaj ljepote zbog otvaranja anahata chakre,ide i osjecaj seksualne napetosti,ali ZAPRAVO se radi o tome da se dizu ogromne kolicine prane iz podsvjesti(prane koja je vezana za neke objekte Uma),ogromna patnja se dize i onda je NAJLAKSE i NAJPRIRODNIJE to izbaciti ejakulacijom.I eto nam formule za sigurno produzenje vrste..Muzjak ce uvjek biti u patnji dok ne postane homo sapiens sposoban za analizu situacije i smisljanje neke tehnike za transformaciju tog mehanizam i uvjek ce tu patnju izbacivati tako sto ce oploditi zenku..

Ali ! vazi isto sto i za zepame...Nece muzjak izbaciti vezanosti koje su UZROK patnje,nego ce samo izbaciti pranu.Vezanosti ce ostati.Um je kao vozac koji vozi,a prana su njegovi konji.

u toku orgazma zapravo na par sekundi nestaje ta ego kontrola,taj kocioni mehanizam koji drzi Kundalini energiju (individualnu,dakle crvenu shakti,a ne bjelu,kosmicku,duh sveti) zbijenom,te Shakti SILOVITO krece da nabija sve te strukture Uma a samim tim i pranu,na povrsinu,i sto se neko vise prepusti tome trenutku orgazam ce ga jace puknuti.Zapravo on osjeca ljepotu jer je Kundalini Shakti slomila neku pranicku vezanost,makla dio patnje sa Uma/tjela,probila se do njegove svjesti.

ISTA stvar se desava u toku REM faze,u toku sanjanja.San je skup raznih formi plus nase emotivne reakcije uz to,dakle to je kao nekakvo setanje kroz nase(ili pak tudje,ukoliko imamo astralni link) astralno tjelo,te relaksacija zbog tih vezanosti.Tj na neki nacin praznjenje tih astralnih larvi.Simptomi REM faze su maltene identicni orgazmu...Aktivira se medjica,dakle palite se iako je sadrzaj sna npr horor..Muskarac ima erekciju,a sanja horor.Srce radi kao ludo,ubrzava se puls,znojite se nenormalno,ubrzano disete,a oci vam idu tamo vamo,ludacki totalno...

Ipak,ukljucen je mehanizam koji sprjecava vas misicni sistem da se aktivira,jer bi show nastao kad bi misici krenuli da prate scenario iz sna,jer bi noge pocele da se drmaju,grce,idu tamo vamo,ruke takodje,vrat,ledja,stomak...Poceo bi ples ludaka :)

U snu je taj mehanizam iskljucen,tako tjelo radi.zato se ta REM faza i zove paradoksalna faza,jer je psiha iznimno budna i napeta,kao da smo u sred nekakve borbe,a misicni i voljni sistem u tjelu je ZAKOCEN da se sprjece posljedice svega toga.Spavamo,a um zapravo vodi unutrasnje ratove...I relaksira nas...

Sad tu dolazimo do toga zasto seksualnost toliko zbunjuje psihologe i zasto ljudi ne mogu shvatiti da seksualna tantra NEMA NIKAKVE VEZE SA SEKSOM :)

Zapravo,seks nema veze sa seksom,tj ejakulacije i orgazam su odvojeni mehanizmi.Ejakulacija je samo kao nesto iznimno korisno pridodano tom mehanizmu za resetiranje patnje.Seksualna tantra je zapravo totalna transformacija patnje u smislu da NEMAMO potrebe za orgazmom (koji resetira patnju) i potom transformacija generativne energiju u ne-patnju takodje.

Ja sam bukvalno ishao tom istom logikom i iz toga dobio tehniku koja nema nikakve razlike sa Babajijevom kundalini kriya yogom (na stranu sad sto sam prvi put ushao u samadhi i "vratio" se u stanje prije big benga,van vremena i prostora tako sto mi je fokus uma bio predanost ka slikama Babajia)...Kriya radi isto to sto i orgazam i REM faza,ali SVJESNO !!!! Kriya aktivira svu potisnutu patnju,potome ide prepustanje patnji i udisanje da tako kazem prane vezane za tu patnju,gdje se onda topi ta vezanost u centralnom kanalu sushumni,priliko dodira za okom Duse.

Ono sto je u toku sna zakoceno,u kriyi nije,i kriya je onoliko kvalitetna koliko su se neki misici osobe ispraznili od te vezanosti.Dakle tu se mogu ocekivati cimanja noga,ruka,vrata ma svega i svacega,ali nema straha od povrjede jer smo prepusteni Istini u tim trenucima i NEMA SANSE da se nesto slomi ili povrjedi...Medjica se aktivira da se pojaca izbacivanje tih vezanosti,a onda ide udisanje i kontrola daha a cjelo to vrjeme smo prepusteni Bogu...

Tehnika melje,kida,ali cisto sumnjam da je bash za svakoga.Ono sto mi ide na kurac su ljudi koji krenu trubiti da je to tehnika gdje TI SAM forsiras cicsenje bez Boga.Upravo suprotno,Bog,Svjest je tu NAJVAZNIJA komponenta...Zapravo svako prepustanje Svjesti rezultuje budjenju individualne kundalini koja tezi da samelje sve to individualno(licnost) i ujedini se se sa kosmickog Kundalini,Duhom Svetim,dakle jedna se dize sa crvene chakre,medjice,a druga se spusta preko krune,bjela,a ujedinjuju se u srcu,a poenta ujedinnjenja je stanje svjesti/uma koje NE SNOSI posljedice svojih djela,jer zapravo kroz to tjelo/um funkcionise Bog,Svemir kako god.nema individue,nego Bog djeluje kroz tjelo..Ima je,a nema je,jbg da budem precizniji :)

Otisao sam malo daleko,izvinjavam se,ali sa razlogom.

Iznad srca,dakle astralnog nacina reagovanja na podrazaje iz stvarnosti ide npr nizi kauzal.Tu se sve ono ljudsko cime su ljudi inace definisani,GASI,nema ga,jer ljudi su prije svega anahaticna stvorenja,gdje im je sve ono od cega su sastavljeni u srcu.Samim tim i seksualnost.Tu nema formi,pa samim tim bica te razine(ili pak covjek koji funkcionise iz tog energetskog tjela/razine) prilikom seksa ne aktiviraju vrshnu ovojnicu anahate,jer IM JE TO PATNJA !!! to im je nevjerovatan energetski PAD,iz nizeg kauzala u astral,i to ih boli,jer se spustaju iz razine vise istine u razinu manje istine i utemeljenosti u Bogu i Stvarnosti.

Njima je astralna zaljubljenost patnja,ljubav iz srca patnja,istina iz srca patnja.A to je tek nizi kauzal ! Njima je onda zapravo sve sto ljudi inace rade(cast izuzecima) patnja,jer su nadisli sve ono sto covjek kao vrsta predstavlja.

To je trenutak u praksi koji je Kahali ovdje objasnio ukratko :

'--- Kada i ako u nekim slučajevima Kundalini dospije do "druge baze" (slučajno ili nam,jerno) takav čovjek u stanju je biti na dva mjesta istovremeno, potpuno razumije ljude oko sebe jer im je u stanju vidjeti energetske ovojnice i bio-plazmu, ovom čovjeku potpuno je otvoreno orudje Jasno-vidnosti i sa njim može vidjeti bližu ali i dalju budućnost, on doživljava nevjerovatan osjećaj ekstatične Ljubavi koji ga prožima, u stanju je energetski djelovati na bio koji dio svog ili tuđeg tijela, ljudi na ovom nivou potpuno se udaljavaju od normalnog života jer je on za njih nemoguć. U što god da se focusiraju i koju god tehniku da žele ovladati mogu to učiniti bez problema, ovakvi ljudi vide i druga bića koja žive na različitoj frekventnoj ravni od naše ali u ostom prostoru, mogu kontaktirati sva bića iz anđeoske hijerarhije da mu pomognu u bilo kojem naumu.
Ovdje na ovom nivou takodjer luči se iz jedne žljezde ispd Grkljana posebna tvar koja se naziva u nekim tradicijama Amruta i ona je odgovorna za to da ju čovjek koji je konzumira ima jako visok glas i to zato jer je Epifiza uzrokovala da se ovakav čovjek sve manje smatra muškarcem ili ženom tj. gubi osjećaj i potrebu za identifikacijom.. osim toga Amruta ja dovoljna da se čovjek na ovom stupnju hrani samo njom ako tako želi i ne mora unositi u sebe ništa drugo.
Ovaj stupanj dostignuća Kundalini posebno je opasan za ljude koji nemaju jaku Volju i Odluku jer je jako teško napustiti ovakav oblik postojanja i krenuti dalje, služi ujedno i kao posljednja kušnja ovakvog tipa.. mnogi se nikada nisu maknuli dalje od ove "baze" i dalje se predstavljaju svojim učenicima (koje zasigurno imaju ako su u ovom stanju) kao potpuno realizirani učitelji (što nisu)."

Ovo je zapravo opis probijanja srcanog cvora,anahate na sushumni,te dobijanje uvida u temelj uma,u Bozju Volju,u Buddhu,u tjelo dharme,u tjelo sklada,u Prazninu licnosti/ega iz srca.Prelazak abisa po Kabali.Micanje od astralnog uticaja Kralja planete Zemlje i njegovih zamki(ne bash skroz,al ajde).Prvo pravo ne-ego stanje po hriscanstvu,vidjenje "cistog svjetla" po Tibetanskom Budizmu,ili pak po Zenu "10.000 milja neba bez oblaka",tj cjeli Um je pretovren u kao nekakav laser,dijamant,grom,zato to tibetanci i zovu vajra/dorje tj grom/dijamant...Svaka celija se pretvori u to..jednostavno se cjeli hormonski hardver takve osobe promjeni,i to je toliko specificno da se ne radi o iskustvu koje dodje i prodje umom,nego je sami temelj svake celije promjenjen.

To je pravo androgino stanje zapravo.Ti volis zenu npr ako si muskarac,pali te,ali ti se ne aktivira anahata nit seksualni centar,nego vodis ljubav sa njom preko grla,ma to su vanzemaljska stanja svjesti...kakav crni orgazam,minut trajanja svjesti u grlu je INTENZIVNIJE nego 100 orgazama...To je toliko veliki koncentrat energije.A to je tek nizi kauzal jbt.

necemo sad ici sta se radi do podizanja Kundalini do trece baze(po budhizmu to je zapravo ona razlika izmedju arhata i bodhisatve,gdje je bodhisatva podigao Kundalini do trece baze,a arhat se je zajebao jer nije vjerovao buddhi kako u TIM KRITICNIM trenucima treba izbaciti pranicka zaprljavanja.)Radi se shokantnom (barem za mene je tako bilo) trenu kad se pranicka zaprljanja izbacuju KROZ POTILJAK,nazad,kroz produzenu mozdinu i taj dio,a ne kao mjesecima do tad kroz sahasraru,tjeme...Uvrnuto skroz..Ali praznina i stanje Uma koje se dobija kad se to prodje je nevjerovatno...Unfucking bolivible :) Pravi vanzemaljac na zemlji...

Al ipak ajde da stavim kako to kahali objasnjava :

"--- Kada se čovjeku desi da se Kundalini konačno nastani na "trećoj bazi" takav čovjek potpuno ovladava elementima i može sa njima raditi gotovo sve što želi.
Takvom čovjeku ne prijete nikakve bolesti i ne može mu se ništa desiti što on nebi vidio unaprijed, on raspolaže znanjima svih prijašnjih emanacija ovog nivoa koji su hodali Zemljom, on takodjer može pogledom mjenjati milione kemijskih promjena u Glavi učenika ili bilo koga tko ga gleda u oči, ovakav stupaj jako je rijedak medju ljudima i kada se desi obično se oko njega razvijaju veliki pokreti pa čak i religije .. Čovjek na ovom stupnju već aktivno i kontinuirano komunicira i vrši akcije na stotina strana istovremeno i sa različitim bićima različitih svijetova, njemu se već na ovom stupnju pruža prilika da se polako Upozna sa svijetom nematerijalnog postojanja i može sa svojim tijelom raditi što god želi (može čak i letiti i slično, ali se malo tko na ovom stupnju petlja u ovakve materijalne želje koje je davno izgubio.. do ovog se stupnja ni ne može dići Kundalini ako se čovjek nije potpuno riješio želja i poriva, strahova i "potreba" na prijašnjim nivoima).
Sva čula ovog čovjeka su dovedena do maximuma i njegova inteligencija naziva se "divine Lustre" njegov vid je rendgenski i sa ostalim čulima sposoban je i može činiti promjenje na Zemlji i čini ih ovisno o "potrebama" balansiranja globalnih Zemaljskih energetskih mjena. On na ovom stupnju igra ulogu pomagača onome kojeg zovemo "Silent observer" on naime počinje biti dio Kozmičke hijerarhije i njegov operativni poslanik na Zemlji."

e sad,ko nije prosao taj proces inicijacije u grlo,nizi kauzal,i probijanje srca,tesko da moze skapirat sta seks i seksualna privlacnost zaprave znace i o cemu se tu radi u potpunosti.Jer tek onda moze da u glavi zamisli obrnuti proces,tj proces da sad iz tog stanja Uma u nizem kauzalu "odjene" astralno tjelo opet i kako bi se to manifestovalo.

Dakle on bi tad morao opet da izgradi vezanosti za npr musko fizicko tjelo,pa potom da izgradi astralno tjelo tj dio vezanosti za aktiviranje srca,anahate uz sliku zene.To je zesok pad,muka i patnja...Zasto ? zato sto onda muskarac IMA POTREBU ZA ZENOM,pod vlascu je zene,umjesto da je u stanju svjesti totalne predaje zeni,totalnog prepustanja zeni i svoj esktazi koje to prepustanje nosi sa sobom...

To prepustanje zeni da postoji,da je muskarac gleda takvu kakvu jeste,da joj zeli sve najbolje bez da ista trazi od nje,je jedno od uslova otvaranja srca kako treba i odlaska u grlo...Ovako,muskarac je stanju totalne ekstaze uvjek,i bez seksa (e tek tu sad dolazi problem transformacije sperme u cistu pranu,dakle cak i kad je potreba za seksom i orgazmom drasticno smanjenja,postoji patnja zbog te generativne energije..da napomenem da je kod mene bio slucaj da cak iako je ta potreba smanjena,da sam bio izrazito napaljen,svaka celija mi je pulsirala ekstazom,ali nisam imao potrebu da to izbacujem vani,dakle nije bilo patnje zbog te paljevine)...

Tad zapravo pocinje visa tantra,razvijanje i pornalazenje suprotnog pola u sebi,ali naravno ne u seksualnom smislu samo.Nego jednostavno svi ti polariteti,dakle pasivne energije kao nesto "zensko" i aktivne kao nesto "musko" dolaze iz Atmicke razine,dakle yin i yang dolaze iz atmicke razine,Shiva i Shakti kao razdvojeni,a iznad toga ide nirvanicka gdje nema polariteta.

Dakle musko i zensko postoji na mnostvu razina,i ispoljavanje tih osobina se razlikuje...Iznad srca se i musko i zensko odlikuju TOTALNOM PREDANOSCU osobi suprotnog pola i tako dozivljavaju seksualnu ekstazu,milion puta vecu nego orgazam,koji aktivira vrh anahate,srca....Takva bica milijardama godina meditiraju o svome voljenome i to je smisao njihovog zivota,to im je ispunjenje iznad kojeg nema veceg ispunjenja.Nikakav posao,karijera,vlast,moc,kontrola,ego tripovi,jer to su sve osobine ljubavi i istine iz astrala,a to je iznimno nizak nivo kreacije u smislu utemeljenosti u stvarnosti.

E sad iz ovoga sljedi zakljucak da neko moze shvatiti drugi pol i energije koje emaniraju iz suprotnog pola iskljucivo ukoliko je iznimno predan tom polu,otvoren,predano mu sluzi,zeli mu sve najbolje,suosjeca sa njim,i to bi zapravo bilo to zensko musko,musko koje ima jace te osobine nego drugi astralni muskarci...

Dovoljno je da zena zamisli kakav je takav jedan ljubavnik u odnosu na neko bice kome je svaka celija pretvorena u sluzenje zeni.Da zamisli razliku izmedju vodjenja ljubavi sa kamiondzijom(bez uvrede) koji samo zeli vlast,moc,bahatost i da spricne njoj medju noge,i jednog Shive koji cjelo svoje bice dava Shakti kao zrtvu....Ili Isus (ah,nemojte me sad kamenovat zbog bogohuljenja) koliko moze da voli i da je predan Magdaleni...

I da se porede te dvije ekstaze.



















[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimečet svi 24, 2012 3:19 pm

@Primitive101

To nije poduži tekst, mislim da te nitko neče shvatiti jer kada pročitaš kraj shvatiš samo da si zaboravio početak.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitimečet svi 24, 2012 9:35 pm

Shvatice me SVI oni koji su sve ovo sto pisem i sami prošli u kultivaacionoj praksi ili su jako blizu toga.Ostali samo mogu izvuci pogresne zakljucke i vezati se za njih te tako sprjeciti svoj dalji razvoj...uostalom tekst je napisan kao odgovor Mow-u u vezi androginog principa,musko zenških energija u tjelu te razine kreacije iz kojih to dvoje izvire,a to je atmicka razina,a ne astralna.A u astralnoj su 99.9999 posto ljudi te kao takvi oni i nemaju u iskustvu ljubau prema suprotnom polu koja nije astralnog tipa.
[Vrh] Go down
Sponsored content





energija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
energija
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» C - ENERGIJA & CTP ENERGETSKI CIKLUS
» ORGONSKA ENERGIJA I WILLIAM REICH
» Perpetuum mobile i besplatna energija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: