Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mali tour de France

Go down 
+8
Reptil
floridana
Legionar
Nefertiti
Svjetloisjena
Alpha
stella
MoW
12 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimečet kol 06, 2009 1:03 am

Evo i mojeg ovoljetnog putopisa, prvi dio. :)

Put je bio u Francusku, išlo nas je četvero, dvije naše djevojke (moje prijateljice), jedan Talijan i ja.
Zadatak nam je bio obići što je više Francuske moguće u skladu s mogućnostima vremena i sredstava, čitajte nofca. :)
Naime, svi osim mene su još studenti pa smo tako bili prisiljeni ne trošiti puno. Točno koliko smo to (ne)uspjeli, čitajte u nastavku. :D

Gradovi koje smo obišli tijekom 10 dana puta automobilom iz Zagreba bili su redom: Lyon, Aix-en-Provence, Montpellier, Carcassonne, Toulouse i na povratku nakratko Torino.
Za smještaj u Lyonu i drugim gradovima pobrinuli smo se putem sve popularnije Couchsurfing usluge.
Ako niste čuli o tome kojim slučajem, usluga se provodi tako da svatko napravi svoj profil na stranici www.couchsurfing.com i dalje traži tko nudi kauč/sofu/krevet besplatno u gradu koji se želi posjetiti. Poželjno je pritom da se poznaje jezik tog mjesta, ali i engleski uglavnom svugdje prolazi. :)
Obveza onoga koji se već odluči prihvatiti drugog couchsurfera je jedino dati slobodni smještaj na kauču za preko noći, eventualno jastuke i plahte. Sve ostalo je po želji. Isto tako, ti nisi obvezan ponuditi nikakav smještaj ako se tamo prijaviš, ali bilo bi bolje ako to možeš.
Na popularnost te usluge ukazala mi je jedna od tih dviju prijateljica, sad ću je zvati dalje K, koja je obavila sve dogovore u vezi smještaja u Lyonu, Montpellieru i Toulouseu.


Na put smo krenuli jednog ranog jutra (2009-07-16,05:00) iz Zagreba, pri čemu sam ja kao vozač išao po prvu, pa po drugu djevojku. Relativno nova Toyota Auris na Lučkom je pokazivala 16545 km, brojku koja će uskoro naraaaasti. zubi

Da bi izbjegli plaćanje vinjete našim dragim susjedima, odlučili smo se za smjer: Rijeka, Pasjak, Kozina, Trst. Time smo se po Sloveniji vozili regionalnom, sasvim solidno brzom cestom te bili ubrzo u Trstu. Jedina umjetnost bila je doći do Pasjaka, budući da nisam nikad išao tim smjerom. Ali ajde, i to se preživjelo. cerek

Uz jedno (piš)-stajanje eto nas u Italiji. Muzika je naravno cijelo vrijeme pratila naše raspoloženje, bila je raznovrsna i vesela: putovanje je počelo!!!
Dvadesetak CD-ova su se izmijenjivali dok smo bjesomučno jurili talijanskim autocestama u smjeru zapada. Ok, ne toliko da nas carabinieri zaustave. cerek
Trst, Venezia, Padova (tu smo stali na ručak u mjestu blizu te posjetili jednog prijatelja), Vicenza, Verona, Brescia, Bergamo, Milano... već mi je bilo pomalo dosta vožnje kad smo prošli taj ogromni talijanski grad koji ocrtava i enormno bogatstvo centra i bijedu predgrađa u isti tren. Iskapio sam i zadnju kap red bulla. Nije ni tako loša stvar, ako se čovjek drži zlatnog pravila: jedna na dan i samo ako dugo putuješ.
Naš popodnevni cilj bio nam je Torino, gdje sam predao vozačku palicu mladom Talijanu, iskusnom vozaču, koji je otamo. U Torinu smo došli oko 17:30. Punih 12 sati puta, ponajviše zbog (pre)duge stanke za ručak.
Pogađate, kad smo stigli u taj snažan industrijski centar, bio sam oduševljen što sam se mogao konačno odmoriti i uživati u pogledu sa suvozačkog mjesta. Iskreno, sjeverna Italija me se nikad nije dojmila, pa tako ni taj dan, jednostavno je to sve preindustrijalizirano i preružno. Nepregledna ravnica autocesta, regionalnih i lokalnih cesta, tone dućana i autogrillova raznih vrsta, vrlo malo prirode.
Jedva sam čekao približiti se Francuskoj. :)
Talijan, koji nije nikad prije sjeo u Aurisa, odmah je komentirao nešto u stilu: "Aaaaa, questa macchina è bomba!" Naravno, aludiravši na 130 konjsko ubrzanje oklopljenog Zmaja. :D
Jedina stvar koja je usporavala Zmaja je bio onaj "lijes", gore privezan, jer inače ne bi svima stale stvari. Ovaj put nije služio ni za skije, ni za alate, nego baš za prtljagu.
Uglavnom, krenuli smo oko 18h prema Lyonu. Plan je bio tamo doći oko 21h, jer zbilja, udaljenost Torino-(Francuzi kažu: "Turin", bljak, jedna od rijetkih francuskih riječi koje ne volim)-Lyon iznosi oko 3 sata vožnje.
Išli smo kroz tunel Fréjus, gdje su nas oplindrali s 35 eura. I onda se mi još žalimo na slovensku vinjetu, pih, a tu je to jedan tunel. :)
Ulaskom u Francusku pjesma se promijenila u autu. Zasvirali su Edith Piaf, Gilbert Bécaud, Jean-Michel Rivat, Salvatore Adamo, Alizée i drugi. lovely

Brdska cesta koja vodi prema Chamberyu i Lyonu je prekrasna, Alpe ju okružuju sa svih strana svojim klisurama i vječno bijelim vrhuncima.

U izvrsnom raspoloženju približavali smo se Lyonu i uključili smo GPS koji sam nedavno kupio i odlučio isprobati baš na ovom putu.
Uostalom, kako i doći do točnih adresa (a bili smo podijeljeni kod dviju couchodavaca :D), ako ne bi koristili GPS? Teško.
S laganom nervozom utipkavao sam adrese unutra i konačno smo krenuli prema prvom odredištu, dok se nebo nad Lyonom igralo munjama na sve strane, a mi smo bili sve umorniji. Oluja je počinjala, i mrak je padao...

... nastavak slijedi idućih dana. zubi :D

P.S. nažalost, nismo nešto slikali prvi dan putovanja, osim s mojim fotićem, kojeg su mi poslije ukrali shock , tako da... ništa od slika samog puta tamo.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimečet kol 06, 2009 9:47 am

Užitak je ovo čitati! study Ajde, požuri s drugim djelom! whee
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimečet kol 06, 2009 10:13 am

E, a nitko drugi nije imao nikakav vid fotica vec samo taj sto su ga popalili?

Inace...dobro, dobro, shvatili smo, imas dobar auto...al ajmo sad malo o tebi zubi Zezam te hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimečet kol 06, 2009 10:56 am

Alpha je napisao/la:
E, a nitko drugi nije imao nikakav vid fotica vec samo taj sto su ga popalili?

Inace...dobro, dobro, shvatili smo, imas dobar auto...al ajmo sad malo o tebi zubi Zezam te hug

Imale su cure fotiće, ali imamo samo slike par jela u Italiji za ručak, što dovoljno govori o tome koliko je autocesta zanimljiva. :)
Procijenio sam da te slike nisu bitne. ;)

Ti bi o meni htjela znati, a? miga zubi

@stella fala, fala. budem dalje već danas, baš sam raspoložen za pisanje. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimečet kol 06, 2009 11:05 am

Pa koliko sam vidjela od talijanskih autocesta sve je slično, tako da nije neka šteta za slike osim ako ste nešto fotkali po Torinu. Naravno, šteta aparata zbog ostalih fotografija i samog aparata :(

Nije mi sasvim jasno, što ovi koji iznajmljuju krevet ili kauč zapravo dobivaju za uzvrat. Poznanstvo? Učenje jezika? Nisi spomenuo daje li se možda ipak neka sitna naknada, ipak ti noće strani ljudi u stanu. Ili je fora u tome da i ti ljudi tako putuju pa ide po sistemu usluga za uslugu, ali ne pojedinačno nego unutar te grupe kaučodavatelja... misli
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimečet kol 06, 2009 11:54 am

@MoW...A ti kao ne bi htio o sebi pricati, a? zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimečet kol 06, 2009 12:10 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Pa koliko sam vidjela od talijanskih autocesta sve je slično, tako da nije neka šteta za slike osim ako ste nešto fotkali po Torinu. Naravno, šteta aparata zbog ostalih fotografija i samog aparata :(

Nije mi sasvim jasno, što ovi koji iznajmljuju krevet ili kauč zapravo dobivaju za uzvrat. Poznanstvo? Učenje jezika? Nisi spomenuo daje li se možda ipak neka sitna naknada, ipak ti noće strani ljudi u stanu. Ili je fora u tome da i ti ljudi tako putuju pa ide po sistemu usluga za uslugu, ali ne pojedinačno nego unutar te grupe kaučodavatelja... misli

Po Torinu smo fotkali u povratku, to ćeš vidjeti poslije.

Dobivaju poznanstvo, moguće prijateljstvo, učenje jezika, donijeli smo im dve bombonjere svakome i privjesak magnetski na kojem je pisalo Zagreb. :)
Fora je u tome da oni u principu bi trebali moći doći kod tebe u Hrv, ako su u prolazu. Nije nužno, ali bilo bi dobro da im to omogućih, da prenoće. Ako si uspostavio neko poznanstvo, naravno. Inače, nema neke grupe kaučodavaca, ok doduše, obično postoji kao neki virtualni šef za neki grad koji zna koliko ima ostalih davatelja u dotičnom gradu, ali ništa nije obavezno. U tome i je stvar. Mislim da je s ovom krizom to tek dobilo na popularnosti. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimečet kol 06, 2009 2:24 pm

Zvuči super, ali što se sigurnosti tiče nekako mi je u rangu autostopiranja :)

Bila sam s jednom grupom u Francuskoj prije rata, bilo nas je iz cijele Juge, a Francuzi su nakon toga u svakom gradu obišli po nekoga od nas, iako nisu tražili konak, ali bilo je zgodno :)
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimečet kol 06, 2009 5:46 pm

Jeeee cheer

MoW 5 za putopis....jedva čekim nastavak....čula za kauč-surfere i znam neke koji znaju neke koji su tako puno proputovali, ja nisam baš takav lik, ali nikad ne reci nikad, ono kriza je i sl a želja za putovanima ne jenjava zubo

Čekim nastavak..... study

Još kad ubaciš koju slikicu , mmmmm cerek
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimepet kol 07, 2009 12:11 am

:)

Lyon... ulazili smo s istočne strane, jer nas je GPS vodio samo njemu svojstvenim tajnim putevima tipa: "nakon 4 kilometra, na kružnom toku produžite ravno pa potom odmah desno". Po meni, puno prerano smo sišli s autoceste.
Panika je počela kad sam nakon nekih 20 minuta približavanja i ulaženju u milionski grad uočio svjetleći natpis na GPS-u: Baterija uskoro prazna, molim napunite. affraid
Punjenje u autu iz tko zna kojeg razloga jednostavno nije funkcioniralo, možda nešta nismo znali spojiti s punjačem, ali to je malo vjerojatno. Prije je to da je sam GPS bio kriv.
Štogod bilo da bilo, GPS je ipak izdržao. Odahnuo sam kad sam čuo: nakon 100 m skrenite desno, pa ćete stići na cilj. Bili smo negdje u istočnom dijelu centra Lyona, ali nisam znao točno gdje, jer bi proučavanje karte i naziva ulica dugo trajalo, a mi smo već kasnili našim couchodavcima.
Cilj je bio prvo iskrcati drugu prijateljicu, nazovimo je M i Talijana koji su trebali prenoćiti kod jednog mladog francuskog para od kojih 21-22 godine.
Prijem kod njih je bio izvrstan, i cura i momak su bili zabavni i veseli. Ponudili su nas s pićem, kruhom i kobasom te dinjom. :)
Pričali smo neko vrijeme na raznim jezicima, naime, domaćini su osim francuskog pričali donekle talijanski i engleski, ja sam znao engleski, francuski i njemački, K francuski, talijanski i engleski, M talijanski, španjolski i engleski, Talijan naravno talijanski i engleski te malo francuskog. S time da smo se K, M i ja još pričali na hrvatskom. :D
Šta ste dobili? Salatu jezika! :D
Budući da smo bili već jako umorni, K i ja se nismo dugo ostali pričati kod para, ali su nas pozvali na večeru sutradan.
Mudar korak je bio taj da sam zamolio domaćina da mi isprinta upute kako doći do drugog mjesta gdje smo mi bili smješteni, jer nisam vjerovao da će GPS izdržati.
Uređaj je zaista i zakazao negdje usred Lyona, pa nam je trebalo onakvim umornima skoro sat vremena, pitanja lokalnih ljudi i sl. da nađemo put do drugog kraja grada gdje smo mi bili smješteni...
Drugi francuski par bio je zapravo tipičan francuski par, pristojni, ali ne toliko zabavni ni prisni kao ovi prvi.
Nisu nas ničim ponudili, ali njima smo došli oko ponoći, pa su valjda bili i pomalo uvrijeđeni. Ne krivim ih.
Zaspali smo ko klade na ogromnom kauču koji su nam razvukli.
Ostavio sam GPS da se puni preko mojeg laptopa preko noći.

Sljedeći dan, prvi dan u Lyonu, dočekala nas je kišetina. Već je noćas grmilo i prijetilo, ali nije padalo, samo je puhao vjetar i oblaci su se nabirali.
I tako, čovjek proputuje skoro 1200 km, dođe u vjerojatno najljepši grad u Francuskoj, i dočeka ga hladno vrijeme i kiša.
Šta je gore, prognoza je bila i da sutradan, drugi dan u Lyonu, bude slično vrijeme... nismo baš bili dobro raspoloženi.
E sad, da ne bi bilo samo kukanja, malo o Lyonu... :)

Lyon je treći najveći grad u Francuskoj, glavni grad regije Rhône-Alpes i nalazi se na pola puta između Pariza na sjeveru i Marseillea na jugu Francuske. Grad ima više od 1.7 milijuna stanovnika. Ako se gleda cjelokupna aglomeracija, onda je Lyon drugi po veličini u Francuskoj, iza Pariza, s aglomeracijom od 4.4 milijuna stanovnika.
Tradicionalno je najpoznatiji je po tekstilnoj industriji, posebice po svili, naime bio je poznat kao svjetska prijestolnica svile.
Danas je to moderan poslovni centar koji je ipak zadržao puno od tradicionalnog francuskog štiha, više od samog Pariza.
Osim po tekstilu, Lyon je poznat po izvrsnoj gastronomiji, kemijskoj industriji i visokoj tehnologiji.
Kao kuriozitet, a vezano i uz ovaj forum cerek, Lyon je u 19. stoljeću bio svjetski poznat po ezoteriji i okultizmu. Lav je simbol Lyona. Lav se na francuskom piše Lion, dok se grad piše s 'y', a može i Lyons.
Lava je moguće vidjeti na puno mjesta u gradu, od grba do statua i na kraju, do zoološkog vrta. :)
Grad presjecaju dvije rijeke, Rhône i Saône, pri čemu Saôna utječe u Rhônu ispod centra grada, formirajući poluotok kojih dva kilometra južnije od glavnog trga Bellecour.
Saône je više zapadno, a Rhône, veća, više istočno. Na zapadnoj obali Saône nalazi se brežuljak s prekrasnom bazilikom Fourvière, ispod koje je svjetski poznata četvrt Vieux-Lyon (stari Lyon).
Cijeli Lyon, a pogotovo zbog Vieux-Lyona, nalazi se na popisu UNESCO World Heritage Site, svjetske baštine. Slično kao i naš Dubrovnik.
Prijevoz u gradu organiziran je putem 4 linije metroa, 4 linije tramvaja, autobusa i bicikala! Da, za jedan euro dnevno, imate sasvim pristojan bicikl, koji možete ostaviti i pokupiti na više od 300 mjesta u gradu, praktički na svakom većem križanju.

Isprobali smo prvo jutro liniju metroa, pri čemu smo se dovezli do glavnog trga, Bellecoura ("lijepo dvorište" :)).
Evo i slika s Bellecoura.
Mali tour de France Bellecour

U daljini se može primijetiti bazilika Fourvière na brdu, a statua Luja XIV, zvanog Kralj Sunce, stoji uspravljena u spomen na te dane snažne kraljevske Francuske...
Nakon što nas je kiša potjerala s trga, grad smo obilazili uglavnom autom. Popodne smo otišli u restoran u starom Lyonu. Meni je hrana bila izvrsna, no cure, naučene kao tipične Hrvatice na puno mesa, nisu baš bile zadovoljne.
Ja sam uživao u miješanoj salati s kozjim sirom, oradi s krumpirom i mousse au chocolatom. Nažalost, za vino nismo imali novca.
Hrana je u restoranima raznolika, svakome po ukusu, a cijene ovise o tome koliko se želi potrošiti. Između 9 eura za najjeftiniji meni dana do preko 25 eura za najskuplji. Ja sam obično jeo za oko 15 eura, što i nije tako puno s obzirom da su takve cijene negdje i u našim malo boljim restoranima. Kruh i voda su besplatni, ali voda samo ako naručite "un bol d'eau" (vrč vode).
U protivnom vam naplate vodu u boci. roll

Popodne smo se šetali koliko smo mogli po starom gradu, gdje sam si kupio i jednog crveno-zlatnog zmaja lovely i promatrali lutke ljudi (fr. le guignol).
Mali tour de France Guignol

Kasnije smo otišli prošetati po obali Saône.

Mali tour de France Saona

Nažalost, vrijeme je bilo neumoljivo tako da smo kasnije popodne proveli obilazeći autom sjeverni dio centra grada.
Večera je bila zabavna, jeli smo pršut s dinjom, ribizle, fine bagete, razne sireve, zelenu salatu, crno vino i pivo. Domaćica me je nagovarala da probam escargote, tj. puževe, kad sam već u Francuskoj. Moš mislit. Ne bih hvala. :D
Razgovarali smo o svemu i svačemu, imali su divan veliki Larousse fr-fr rječnik, pa je domaćica potražila poneku riječ koju sam ja znao, a ona nije. cerek
Zauzvrat, i ja sam naučio neke riječi. Skužili ste već, obožavam francuski! cerek

Na povratku prema mojem mjestu za spavanje, više mi nije trebala karta. Lyon je zapravo lagani grad za snaći se, jedini je problem taj što su većina ulica jednosmjerne, tako da se treba pogoditi pravu da bi došli nekamo brzo. U protivnom se morate puno vrtiti. :)
Moji i K. domaćini su nas pozvali sve na večeru sljedeće večeri. Eto vidite, večere su jedna od prednosti Couchsurfinga. :D
Kad smo se vratili do njih, zatekli smo naše domaćine u razgovoru s nekom drugom dvojicom Francuza. Barem smo mislili da su Francuzi. Na kraju je ispalo da su to, pazite sad: Ameri!
Govorili su takav francuski da smo se K. i ja mogli sakriti. Ta dvojica su došla u Francusku da bi je prošli na biciklima od Pariza do Marseillea! Ludi ljudi... čak su i međusobno pričali francuski, a ne engleski, valjda po nekom njihovom internom ili intimnom dogovoru... lol
Zaspali smo opet kasno, nadajući se da će se vrijeme ipak proljepšati, dok nas je kornjačica iz obližnjeg akvarija sveudilj promatrala. :)

...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates


Zadnja promjena: Alpha; ned kol 09, 2009 9:11 am; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Ispravljena zabuna u tipkanju na molbu autora)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimepet kol 07, 2009 1:53 am

Koje putešestvje! :)

Bila sam u Lyonu, vrlo kratko, samo jedan dan, ali sam upamtila dsa je jako lijep. Bilo je i užasno vruće i sjećam se kako smo sjedili na onom trgu s prve fotke i uplašili se kad je zemlja počela podrhtavati - zaboravili smo da Lyon ima i metro zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimepet kol 07, 2009 9:52 am

@MoW...jesi dao GPS na servis/reklamaciju?

Sto ti je ona izjava "...no cure, naučene kao tipične Hrvatice na puno mesa, nisu baš bile zadovoljne."? 8) hmh ...tipicne jel...ne pronalazim se u opisu mozda nisam Rvatica gica :P


Zmaj? I ja bih zmaja? Di je? Daj bar sliku skrtice :P


MoW je napisao/la:
Večera je bila zabavna, jeli smo pršut s dinjom, ribizle, fine bagete, razne sireve, zelenu salatu, crno vino i pivo. Domaćica me je nagovarala da probam escargote, tj. puževe, kad sam već u Francuskoj. Moš mislit. Ne bih hvala. :D
Zasto nisi htio puzeve probat? Jel to zato jer si tipicni Hrvat? zubi


MoW je napisao/la:
Razgovarali smo o svemu i svačemu, imali su divan veliki Larousse fr-fr rječnik, pa je domaćica potražila poneku riječ koju sam ja znao, a ona nije. cerek Zauzvrat, i ja sam naučio neke riječi. Skužili ste već, obožavam francuski! cerek
Hehe...da, dosta smo o tvom autu ajmo malo o tebi - ipak rofl Zezam hug


MoW je napisao/la:
Zaspali smo opet kasno, nadajući se da će se vrijeme ipak proljepšati, dok nas je kornjačica iz obližnjeg akvarija sveudilj promatrala. :)
Prvo...di je slika kornjace zubi Drugo...zasto vas je promatrala, sto ste radili? zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimepet kol 07, 2009 10:49 am

MoW ima pitanjce za taj kaučsurfing, dakle: da li su vam domaćini dali ključ stana/kuće obzirom da ste bili više od jedne noći kod njih, ili ste se dogovorili kad ćete se vi pojaviti kod njih pa da oni budu doma?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimepet kol 07, 2009 10:58 am

Alpha je napisao/la:
@MoW...jesi dao GPS na servis/reklamaciju?

Sto ti je ona izjava "...no cure, naučene kao tipične Hrvatice na puno mesa, nisu baš bile zadovoljne."? 8) hmh ...tipicne jel...ne pronalazim se u opisu mozda nisam Rvatica gica :P


Zmaj? I ja bih zmaja? Di je? Daj bar sliku skrtice :P


MoW je napisao/la:
Večera je bila zabavna, jeli smo pršut s dinjom, ribizle, fine bagete, razne sireve, zelenu salatu, crno vino i pivo. Domaćica me je nagovarala da probam escargote, tj. puževe, kad sam već u Francuskoj. Moš mislit. Ne bih hvala. :D
Zasto nisi htio puzeve probat? Jel to zato jer si tipicni Hrvat? zubi


MoW je napisao/la:
Razgovarali smo o svemu i svačemu, imali su divan veliki Larousse fr-fr rječnik, pa je domaćica potražila poneku riječ koju sam ja znao, a ona nije. cerek Zauzvrat, i ja sam naučio neke riječi. Skužili ste već, obožavam francuski! cerek
Hehe...da, dosta smo o tvom autu ajmo malo o tebi - ipak rofl Zezam hug


MoW je napisao/la:
Zaspali smo opet kasno, nadajući se da će se vrijeme ipak proljepšati, dok nas je kornjačica iz obližnjeg akvarija sveudilj promatrala. :)
Prvo...di je slika kornjace zubi Drugo...zasto vas je promatrala, sto ste radili? zubi

Probat ću još jednom s tim GPS-om i autom, možda stvarno mi punjač u autu ne valja. Ako ne, ide na reklamaciju, da. :)

One su tipične 'Rvatice, vole puno meseka papati. :D
Ti si atipično biće, imam dojam. :) hug

Uslikat ću Zmaja, pa ćete dobiti fotku. Sad nemam baš vremena, ali poslije. :)

Puževi... jednostavno mi se to ljigavo gadi. Možda i je fino... ali ne znam baš. Ako bih morao, bih jeo, ali nisam tako gladan. Ima Francuska puno toga finog i bez toga. Prije bih jeo les cuisses de grenouille iliti žablje krakove. To bih rado probao, no nažalost nisam imao priliku tamo. :(

Kornjaču sam slikao, ali to je bilo u onom fotiću koji je ukraden, doći ćemo do toga danas. Tako da ništa od nje. A promatrala je dvoje ljudi ispruženih na kauču. :D :D miga

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimepet kol 07, 2009 11:02 am

Nefertiti je napisao/la:
MoW ima pitanjce za taj kaučsurfing, dakle: da li su vam domaćini dali ključ stana/kuće obzirom da ste bili više od jedne noći kod njih, ili ste se dogovorili kad ćete se vi pojaviti kod njih pa da oni budu doma?

mase
Drago mi je da ti se sviđa putopis, nefertiti. :)

Ovako... u principu nam u Lyonu nijedan par nije dao ključeve. To nije običaj. U Montpellieru je jedna cura dala, ali velim, to je rjeđa pojava.
Zato smo imali nešto praznog hoda, a bilo je teško sve želje i potrebe uskladiti. Najteže je bilo s hranom, wc-ima, umorom i vremenskim prilikama.
No u svakom slučaju, domaćini su bili ljubazni i uviđavni koliko god je to njima njihov raspored dopuštao. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimepet kol 07, 2009 11:20 am

Hmh...i dalje smatram da pojam 'tipicne Rvatice' ne sadrzi nuznu konzumaciju mesa...mislim, cime se hrane tipicni Rvati onda? :P

Duga stvar je...jel se meni cini ili si nesto jako oprezan u postovima prema meni otkako si se vratio? Da vidim...provokacija na PDF Ljubav, pa tu, pa....pa ti sve nesto uozbiljeno odgovaras...ne, ne varam se...promjenio si stil pisanja prema meni conf1 Ne voli me vise tuzni

I dalje mislim da si trebo probat puza, a ne ko tipicni Rvat odbit zubi

A ova za ovo s kornjacom ti nista ne vjerujem...nes priznas...zivotinjooo :P zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimepet kol 07, 2009 3:58 pm

Alpha je napisao/la:
Hmh...i dalje smatram da pojam 'tipicne Rvatice' ne sadrzi nuznu konzumaciju mesa...mislim, cime se hrane tipicni Rvati onda? :P

Duga stvar je...jel se meni cini ili si nesto jako oprezan u postovima prema meni otkako si se vratio? Da vidim...provokacija na PDF Ljubav, pa tu, pa....pa ti sve nesto uozbiljeno odgovaras...ne, ne varam se...promjenio si stil pisanja prema meni conf1 Ne voli me vise tuzni

I dalje mislim da si trebo probat puza, a ne ko tipicni Rvat odbit zubi

A ova za ovo s kornjacom ti nista ne vjerujem...nes priznas...zivotinjooo :P zubi

Tipični Rvat je tipična Rvatica*2 što se tiče mesa, što dođe valjda na pola kile i više dnevno. :)

Ozbiljnost ne znači da te ne volim. Dapače. :D miga

E puž-muž, niš od njega, neka pužko-pužić rađe živi, a ja ću rađe ovčice klopati. zubi

Kornjača je samo migala repekom dok je plivala i gledala što se zbiva po sobi. Doduše, bio je mrak pa nije ništa vidjela. lolcina

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimepet kol 07, 2009 5:47 pm

@MoW

Super mi je putopis hail , možda se i ja odvažim i napišem svoje zadnje puteševstvije, ali nekako nikad nisam bila sklona prozno ni poetskom izričaju, više sam ono za "usmeno predanje" .zubo:

Da taj momenat da se ne možeš vratiti kad hoćeš u sobu i odmorit i ići na WC (ovo drugo me ne muči toliko, uvijek se može negdje u birtiji muzeju i sl....) mi nije drag. Zato sam ja za sobičak hotela/hostela. Doduše ovdje imaš jednu novu dimeziju, upoznavanje novih ljudi i novih mentaliteta i navika životnih...taj dio mi se jako sviđa....

Jedva čekim nastavak.... whee
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimepet kol 07, 2009 9:15 pm

@MoW...zato smo mi sretni sto imamo ovakvu vladu pa duhovno uzdize narod koji vise nema za meso :P


Ma...izvrdavas...neces ni da se zezas sa mnom vise conf1 :P

Sumnjiva mi je ta kornjaca...a ti jos i vise zubi


@Nef...e, a i ti isto...nagovaramo te na onu Ameriku toliko da cemo na kraju svi prije otputovat tamo nego od tebe slova dobit :P miga
Ajde daj bar neki putopis u slikama. Eto ne mora biti puno rijeci zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimepet kol 07, 2009 10:31 pm

@alpha oops mea culpa....

Stoji, evo svečano obaćavam da ću bar krenuti pisati..... lol

I potkrijepiti slikicama zubo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimepet kol 07, 2009 11:18 pm

Bome...vidim nova tema...Nef zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimepet kol 07, 2009 11:20 pm

Alpha je napisao/la:
Bome...vidim nova tema...Nef zivili

face Nadam se da će ti se nagovaranje isplatiti.... miga

Janavratila zbognovog nsatavka MoWovog putovanja pi Francuskoj.....a ono nema tuzni
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimesub kol 08, 2009 12:28 pm

Bude on to, bez brige...ima nas jos koji cekamo...pa ajmo kafenisu dok se ceka miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimesub kol 08, 2009 2:41 pm

Mow, putopis je odličan. Imaš moj blagoslov da napišeš novi nastavak zubi

P.S. Odao si ime prijateljice K.! face

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitimesub kol 08, 2009 6:08 pm

A je malo...mogu to poraviti ako zeli...MoW?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mali tour de France Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mali tour de France
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Mali Jerusalim

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Putovanja-
Forum(o)Bir: