Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode?

Go down 
Autor/icaPoruka
tuby
Višestanični organizam
tuby

Male
Gemini Horse
Broj postova : 62
Registration date : 06.12.2008

Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode? Empty
PostajNaslov: Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode?   Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode? Icon_minitimepon kol 10, 2009 2:07 pm

Evo interesuje me npr. za film kao sto su 28 days later. i 28 weeks later.
Ako ste gledali. Radi se o tome da je jedno citavo podrucje zaradeno bjesnilom (u filmu je to britanski otok) i ostalo je nekolicina ljudi koji nisu zaradeni i koji nekako prezivljavaju.
Sta biste uradili da se tako nesto desi i da li smatrate da je to moguce.
Ja smatram da je moguce iako je u filmu stavljano stvari koje nisu realne.
ALi eto oko velike zaraze.
Sta biste ucinili?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode?   Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode? Icon_minitimepon kol 10, 2009 3:41 pm

Pa teško je reći, ima tu puno varijacija na temu. Nisam gledala film i ne znam, bjesnoća (rabies) je bolest koja je smrtonosna, ali se teško prenosi jer je potreban ugriz i osim toga ponekad traje godinama da bolest izbije kod zaraženog. Kad bi bila u pitanju neka boleština koja se brže širi, ljudi bi vjerojatno pokušali s karantenom, to je prokušani način. Zatvoriš se u neki životni prostor i nikoga ne puštaš unutra. Na temelju takve jedne ideje je nastao i Bocciaccov Decameron, ali njegovu skupinu veseljaka kuga je ipak pronašla face
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3244
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode?   Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode? Icon_minitimeuto kol 11, 2009 12:09 am

Gledala sam oba.
Da se takav scenario ostvari, pitanje je koliko bismo uopšte mogli učiniti.
Pokušaj izolovanja bi verovatno bio mudar izbor. Ali u filmovima se preostali nezaraženi udružuju da bi istrebili zaražane (ako se dobro sećam, davno sam ih gledala, a sve je više filmova s' tom tematikom). Svakako ne bih sedela skrštenih ruku i čekala da me neko ugrize... ;) *

Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode?   Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode? Icon_minitimeuto kol 11, 2009 12:42 am

Ovaj scenario me podsjeca na neka stvarna desavanja od prije
15-god. kada je i kod nas vladalo ludilo i bjesnilo.
Samo nekolicina ljudi je ostala nezarazena.
Bili smo okruzeni sa svih strana,ne morem,nego sankcijama i
enbargom u tako reci jednom velikom karantenu.
Zapadnom svijetu je ovo izgledalo nerealno ali mi koji
smo bili unutar karantena smo znali da je ovo istina.
Niko nemoze da pouzdano tvrdi da je bolest potpuno iskorjenjena
jer se poneki simptomi i dan danas uocavaju.
Srecom,kao u svakom filmu pa tako i kod nas se ipak sve
dobro zavrsilo,nazalos i sa mnogim zrtvama koja je ova
bolest odnijela sa sobom.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

PostajNaslov: Re: Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode?   Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode? Icon_minitimeuto kol 11, 2009 1:03 am

gledao sam i ja oba dela a ima vec i "trailer" za 28 months.
ja da sam na njihovom mestu uso bi u tenk i pravac u luku da nadjem neki camac ili brod a moze i podmornica !
[Vrh] Go down
tuby
Višestanični organizam
tuby

Male
Gemini Horse
Broj postova : 62
Registration date : 06.12.2008

PostajNaslov: Re: Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode?   Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode? Icon_minitimeuto kol 11, 2009 1:48 am

E ti sad ode na podmornice i brodove.
A kao sto rece "Fantom" tako je i kod nas nesto bilo.
za vrijeme rata je bila slicna situacija. ne mozes nigdje pobjeci a imas mogucnost da budes ubijen sto je u ovom filmu ugrizen.
I u filmu a i kod nas je bilo malo hrane i vode i velika borba za egzistenciju.
Sve u svemu ljudi su snalazljivi i nasao bi se neki nacin da se prezivi. Iako ne bi svi imali tu srecu ali neko bi vjerovatno uspio.
[Vrh] Go down
Liquid
Stanica
Liquid

Male
Gemini Horse
Broj postova : 12
Registration date : 11.08.2009

PostajNaslov: Re: Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode?   Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode? Icon_minitimeuto kol 11, 2009 2:05 am

Stayter je napisao/la:
gledao sam i ja oba dela a ima vec i "trailer" za 28 months.
ja da sam na njihovom mestu uso bi u tenk i pravac u luku da nadjem neki camac ili brod a moze i podmornica !
Moram pogledati taj novi film 28 months later.
Ova dva su dobra ali vise nije zanimljivo da dosta filmova prave na slican scenario.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

PostajNaslov: Re: Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode?   Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode? Icon_minitimepon kol 17, 2009 12:20 am

ako ne bi mogo u podmornicu onda bi u tenk zubi
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear

Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Registration date : 19.12.2010

PostajNaslov: Re: Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode?   Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode? Icon_minitimesub sij 29, 2011 9:36 pm

moj omiljeni filmovi, volio bi se naći u takvoj situaciji jer bi mi jedina briga bila preživjeti a ne se zamarati ispitima, redovitim obavezama, računima itd.
sve u svemu svijet bi zasigurno postao jedna velika pustoš ali tko voli samoću nije mu to ni loše :)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode?   Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode? Icon_minitimened sij 30, 2011 12:06 am

Postapokalipticni scenariji su mi veoma zanimljiva tematika, jer u takvim filmovima imam mogucnost da stavim sebe u poziciju nekog od likova i razmislim "kako bi ja uradio to i to". U slucaju takve jedne zaraze, pod uslovom da se ne prenosi zrakom, okupio bi jedan kontingent prezivjelih (nezarazenih) i poveo ih na neko ostrvo gdje bi ostali koliko je potrebno dok virus na kopnu ne unisti sam sebe ili dok neko ne pronadje lijek. Nakon sto utvrdimo da je ostrvo sigurno i da se na njemu moze prezivjeti, razdvojio bi skupinu na dva dijela i jednu od njih poslao da nadju drugi dom - za svaki slucaj, da ne budemo svi na jednom mjestu, jer je to riskantno... ;) Sljedece je osigurati teritorij - postaviti snajperiste na uzvisenja koji bi djelovali istovremeno kao izvidnica i koji bi ubijali ptice koje dolaze na ostrvo i koje bi se potom spaljivale... gun Itd, itd...

PostajNaslov: Re: Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode?   Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode? Icon_minitime

[Vrh] Go down

Što bi bilo da se događaji iz filmova stvarno dogode?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.