Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 SMS poruke i voznja

Go down 
+3
Svjetloisjena
Michael Wittmann
Alpha
7 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

SMS poruke i voznja Empty
PostajNaslov: SMS poruke i voznja   SMS poruke i voznja Icon_minitimeuto kol 11, 2009 12:35 pm

Mislite da možete bez problema voziti i pisati poruke? Razmislite opet! Studije dokazuju da ne možete uspješno multitaskati za volanom, no bolje je da se u to uvjerite sami.

Igrajući ovu igru, provjerite kakvi su vam refleksi i koliko vam pažnje odvlači pisanje poruke na mobitelu.

Pravila su jednostavna. Vozite po cesti sa šest traka, a skrećete koristeći brojeve od jedan do šest. Na cesti ćete naći upute u koju liniju trebate skrenuti.

Tri puta za vrijeme vožnje, stići će vam SMS na koji morate odgovoriti tipkajući na mobitelu. Sve to vrijeme morate nastaviti voziti.

Bez obzira kakav rezultat dobili, preporučamo da ne pokušavate ponoviti ih na cesti. (Izvor)

I...kakvi su rezultati?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

SMS poruke i voznja Empty
PostajNaslov: Re: SMS poruke i voznja   SMS poruke i voznja Icon_minitimeuto kol 11, 2009 1:17 pm

ja znam da kucam poruku na slepo uopste nemoram da gledam u telefon kad krenem da kucam poruku :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

SMS poruke i voznja Empty
PostajNaslov: Re: SMS poruke i voznja   SMS poruke i voznja Icon_minitimeuto kol 11, 2009 2:04 pm

I ja...ali isto nije svejedno kad se vozi...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

SMS poruke i voznja Empty
PostajNaslov: Re: SMS poruke i voznja   SMS poruke i voznja Icon_minitimeuto kol 11, 2009 2:10 pm

Ne da mi se sad igrati, ali sigurna sam da bi mi rezultat bio porazan.

Styteru, nije toliko važno u što tvoje oči gledaju koliko je bitna koncentracija koja se tipkanjem razbija.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

SMS poruke i voznja Empty
PostajNaslov: Re: SMS poruke i voznja   SMS poruke i voznja Icon_minitimeuto kol 11, 2009 2:19 pm

ako znas sta treba da odgovoris nema gubljenje koncentracije a i sem toga za voznju kola ti ni ne treba nesto posebna koncentracija sem ako zuris negde :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

SMS poruke i voznja Empty
PostajNaslov: Re: SMS poruke i voznja   SMS poruke i voznja Icon_minitimeuto kol 11, 2009 2:27 pm

OK, nisam vozač pa neću više inzistirati, ali bolje je ne slati SMSove dok voziš, sve je super dok je stanje na cesti pred tobom redovno, ali ako se nešto dogodi i moraš u sekundi reagirati, bilo kakva dekoncentracija makar i neznatna može te koštati glave.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

SMS poruke i voznja Empty
PostajNaslov: Re: SMS poruke i voznja   SMS poruke i voznja Icon_minitimeuto kol 11, 2009 3:26 pm

Sto se tice igrice...tamo je dana qwertz tipkovnica tako da nisam niti isla igrati...ali na obicnom mobu, vjerujem da, vecina ljudi koji malo vise tipkaju mogu tipkati bez pogleda na display...ipak, ja jesam vozac...i znam tipkati u voznji ali ipak treba procjeniti situaciju...nije isto jel vozis npr. po Zagrebu/Splitu ili po nekom manjem mjestu...isto tako ovisi o prometu...tako da...bez sumnje je pozornost smanjena...
Ovako kada sjedis i tipkas cini se da to radis s pola promila mozga...kad vozis cini se da si prakticki poluautomatiziran i da isto vozis 'napamet'...ali kada se to dvoje spoji...e, to je onda onaj efekt kada nesto ucis pa ti se cini da sve znas...i onda zatvoris knjigu zubi ...i skuzis da nemas pojma :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

SMS poruke i voznja Empty
PostajNaslov: Re: SMS poruke i voznja   SMS poruke i voznja Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 10:35 am

proba sa 200km/h da kucas poruku zubi
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

SMS poruke i voznja Empty
PostajNaslov: Re: SMS poruke i voznja   SMS poruke i voznja Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 11:36 am

ja ko i Misko mogu vozit zatvorenih ociju kamoli ne bi mogao pisati poruke....pih...ne's ti problema.....
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

SMS poruke i voznja Empty
PostajNaslov: Re: SMS poruke i voznja   SMS poruke i voznja Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 5:18 pm

kako ja mrzim kad vidim da netko priča na mob ili tipka por dok vozi... ajde javiš se na par sekundi kad te netko nazove, al kad vidim da priča na veliko i onda ispred mene vozi 30km/h..pa dođe mi da ga tako naguzim (s autom face )
baš poludim evil

U biti svaki put kad vidim da netko ispred mene gnoji, znam o čemu je riječ, uvijek tako ispadne.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

SMS poruke i voznja Empty
PostajNaslov: Re: SMS poruke i voznja   SMS poruke i voznja Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 5:31 pm

urbanaaa je napisao/la:
pa dođe mi da ga tako naguzim (s autom face )

a jesmo pervezni
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

SMS poruke i voznja Empty
PostajNaslov: Re: SMS poruke i voznja   SMS poruke i voznja Icon_minitimepon ruj 07, 2009 6:48 pm

Ma joj ljudi... Kakvo sms-anje dok vozite. Tisuce ljudi su poginule zbog toga. Jos i nije tako strasno dok razbijes auto ili ubijes samo sebe. Al pogledajte onog kamionđiju sta je pobio neznam koliko obitelji...

Nije to šala, nije samo tvoj zivot u pitanju, i jednostavno nema opravdanja za takav postupak. Stani sa strane i posalji sms ako je vec toliko hitno.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

SMS poruke i voznja Empty
PostajNaslov: Re: SMS poruke i voznja   SMS poruke i voznja Icon_minitimepon ruj 07, 2009 8:11 pm

Ne tipkajte sms poruke dok vozite!
"Don't text and drive", u prijevodu "Nemoj pisati dok voziš" naziv je dokumetarnog filma koji upozorava pvenstvno tinejdžere na opasnost pisanja sms poruka tijekom vožnje.

Film je snimio jedan od BBC-jevih producenata kao upozorenje tinejdžerima u Južnom Walesu, no pretvorio se u globalni fenomen otkako je video clip postavljen na servis YouTube.

Isječak iz filma pogledalo je do sada čak pola milijuna ljudi te postoji mogućnost da ovaj dokumantarac uđe u školske programe diljem svijeta.

Snimanje iznimno surovo i realistično snimljenog dokumentarnog flma stajalo je oko 10 tisuća funti (oko 90 tisuća kuna), a svi glumci su upravo tinejdžeri - njih oko tri stotine iz cijelog Walesa.

[Vrh] Go down
Sponsored content





SMS poruke i voznja Empty
PostajNaslov: Re: SMS poruke i voznja   SMS poruke i voznja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
SMS poruke i voznja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Subliminalne poruke
» Skrivene poruke
» aaaaah te poruke
» Skrivene poruke u pjesmama?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija-
Forum(o)Bir: