Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sirene

Go down 
+10
Ymir
Dylan Dog
nino_kvisko
tomi
Gea
schmizzl
Svjetloisjena
Michael Wittmann
zvezda
Alpha
14 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sirene Empty
PostajNaslov: Sirene   Sirene Icon_minitimečet kol 13, 2009 11:24 am

Ma koliko to nevjerojatno zvučalo, u Izraelu je počeo lov na pravu sirenu nakon što su brojni očevici izjavili da su vidjeli to mitsko stvorenje u zaljevu kod Haife.

No, to nije sve vrijedno isticanja, ako ste eventualno zainteresirani za avanturu života, pođite u Kiryat Yam (gradić udaljen 12 kilometara sjeverno od Haife), jer je lokalna vlast obećala nagraditi s milijun američkih dolara onoga tko uspije dokazati da doista postoji!

"Svjedoka je mnogo. Neovisni su jedni o drugima, te svaki uvjerava da je vidio o poluženu-poluribu, mladu djevojku".

"Pojavljuje se isključivo u vrijeme zalaska sunca, te je prošlo već nekoliko mjeseci od prvog viđenja".

"Govore da neočekivano izroni, da se ponaša poput delfina, te da potom nestane u moru. Zato ćemo dati milijun dolara onome tko uspije donijeti dokaz, bilo da je riječ o slici ili filmu".

Izjavio je to glasnogovornik gradskog vijeća Kiryat Yama Natti Zilberman za Sky News, te naglasio da nije riječ ni o kakvom marketinškom triku. (Izvor)


Mislite li da postoji mogucnost...?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimečet kol 13, 2009 2:13 pm

Sirene 385pxleightonthefisherm Sirene W385

Sirene 452pxknutekwallfisherma Sirene W452

Verovatno muškarci obično zamišljaju sirene kao i ovi umetnici...

Zanimljivo je da u nekim jezicima reč sirena označava samo devojku-pticu, a reč za devojku-ribu je mermaid (na engleskom), od staroengleskog mer (more) i maid (devojka), dok se u drugim jezicima, kao i kod nas, pojmom sirena označava i jedna i druga vrsta bića... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimečet kol 13, 2009 3:35 pm

Ariel (Mala Sirena) je platila vjestici glasom da dobije noge kako bi se priblizila svojoj ljubavi...a nekako mi se cini i da bi on puno toga dao da je znao...tako da...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimečet kol 13, 2009 4:15 pm

Ja mogu voleti samo nekog sirena. Gajim mnogo više sklonosti ka muškoj anatomiji i muškom duhu... ;)

Kupila bih kućicu na obali ili ostrvu... Ljubav ne mora biti i fizikalna... hug

A Mala Sirena je u originalnoj verziji (me Diznijevoj adaptaciji) na kraju upravo zato jer nije mogla da govori ostala bez njega... I onda se pretvorila u kćer vetrova... Zvuči kao tužan kraj, ali se kaže da je bila srećna što može da mu ponekad, u prolazu, dodirne kosu ili pomiluje lice... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimečet kol 13, 2009 4:43 pm

@zvezda, u grckoj mitologiji sirene su zacaravale mornare koji su bili na brodu te su im oni odlazili a one ih odvlacile na dno mora i hranile se njima.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimečet kol 13, 2009 4:59 pm

Pa, tako nekako... No ne baš tako.
U grčkoj mitologiji sirene su bile ptice-devojke, a bilo ih je 2 ili 3, različiti izvori se u ovome ne slažu. Po jednoj verziji, Demetra im je dala krila da tragaju za Persefonom, a njihova pesma je samo tužno dozivanje. Navodno su bile na ostrvu okruženom groznim hridima, a moreplovci nisu mogli odoleti njihovim pesmama i tako su ostajali nasukani ili su im brodovi tonuli. Nisu ih odvlačile na dno mora, jer one kod Grka i nisu bile morska bića, već kćeri zemlje. U Odiseji Odisej naliva vosak u uši svojim mornarima i naređuje da ga čvrsto privežu za jarbol, pa tako postaje jedini heroj koji ih je čuo i preživeo... :) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimepet kol 14, 2009 1:38 am

Meni je lepše Lukino gledište... ;)

A na starogrčkim vazama sirene su predstavljene kao žene-ptice... a i Poupov prevod Odiseja navodi travnata polja (meadows) gde one borave i par stihova dalje kaže da se "the Siren shores like mists arise" (obale Sirena se izdižu kao magla). Dakle, sve govori o tome da su bile na tlu, a ne u vodi. Precoznijeg opisa nema.
I nije Odisej njih morao da pita za put. Proročica Kirka mu je već dala uputstva, upozorivši ga na Sirene, Scilu i Haribdu...
Nedavno čitala... ;) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimepet kol 14, 2009 8:57 am

@zvezda, zene-ribe upravo gledam u knjigu i citam deo o sirenama!
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimepet kol 14, 2009 10:11 am

Koju knjigu? Ako pričaš o Odiseji, verovatno imaš neku kompilaciju grčkih mitova, i ja sam toga imala i čitala mnogo... Tu su orevodi i tumačenja malo slobodniji. Treba ti pravi spev Odiseja, koji se pripisuje Homeru. Sad, original je na grčkom, a ja ne znam grčki, ali postoji nekoliko najpoznatijih prevoda, a ja sam odabrala ovaj od Aleksandra Poupa, jer se njegov kredibilitet ne dovodi u pitanje... Nema detaljnih opisa, ali ostaju slike na grnčariji... *

Sirene 60476827 Sirene W500

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimepet kol 14, 2009 10:28 am

ovo su harpije, neznam zasto su nacrtane harpije na slici kada su sirene pevale odiseju?!

ja imam knjigu koja se zove "Grcki Mitovi", preveo ju je Robert Greus
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimepet kol 14, 2009 10:35 am

Pa, to verovatno nije baš Homerova Odiseja, pretpostavljam da nije ni u stihu, a morala bi biti... No, nebitno. Pisala sam već da se negde i žene-ribe i žene-ptice uključuju u tu kategoriju, a negde su 2 različita naziva...
Mnogo je zabavnije pitanje - postoje li???... ;) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimepet kol 14, 2009 7:12 pm

Sirene iz grčkog mita su bile krilate. Bile su nimfe, kćeri rijeke Aheloja i muze Melpomene koje nisu priskočile u pomoć Perzefoni kad ju je Had otimao na Etni i vodio u Tartar, premda su čule njezine krike. Stoga se Demetra, Perzefonijna majka, jako naljutila i odlučila ih kazniti. Apolon ih je učinio krilatim nakazama koje nisu mogle umrijeti osim ako netko ne uspije projedriti mimo njihovog otoka okruženog hridinama. Svojim strašnim glasovima mamile su mornare čiji su se brodovi nasukavali na hridinama, a oni su pogibali. Lukavi Odisej začepio je mornarima uši voskom, a sebe je dao privezati za jarbol da ne skoči u more kad ih bude čuo. Kad su projedrili mimo hridina, Sirene su se bacile u valove i tako su konačno mogle umrijeti.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimepet kol 14, 2009 11:42 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Sirene iz grčkog mita su bile krilate. Bile su nimfe, kćeri rijeke Aheloja i muze Melpomene koje nisu priskočile u pomoć Perzefoni kad ju je Had otimao na Etni i vodio u Tartar, premda su čule njezine krike. Stoga se Demetra, Perzefonijna majka, jako naljutila i odlučila ih kazniti. Apolon ih je učinio krilatim nakazama koje nisu mogle umrijeti osim ako netko ne uspije projedriti mimo njihovog otoka okruženog hridinama. Svojim strašnim glasovima mamile su mornare čiji su se brodovi nasukavali na hridinama, a oni su pogibali. Lukavi Odisej začepio je mornarima uši voskom, a sebe je dao privezati za jarbol da ne skoči u more kad ih bude čuo. Kad su projedrili mimo hridina, Sirene su se bacile u valove i tako su konačno mogle umrijeti.
svijetlo, objasni mi onda sta su harpije :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimesub kol 15, 2009 2:36 am

In Greek mythology, a harpy ("snatcher", from Latin: harpȳia, Greek: ἅρπυια, harpūia) was one of the winged spirits best known for constantly stealing all food from Phineas. The literal meaning of the word seems to be "that which snatches" as it comes from the ancient Greek word harpazein (ἅρπάζειν), which means "to snatch".

A harpy was the mother by the West Wind Zephyros of the horses of Achilles (Iliad xvi. 150). In this context Jane Harrison adduced the notion in Virgil's Georgics that mares became gravid by the wind alone, marvelous to say (iii.274).

Hesiod (Theogony) calls them two "lovely-haired" creatures. Harpies as ugly winged bird-women are a late development, due to a confusion with the Sirens.

Izvor: Wikipedia *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimesub kol 15, 2009 5:23 pm

Evo objasnila zvezda, samo na engleskom :)

Ima OVDJE i po naški. Također su krilate gnjavatorice i mnogi ih brkaju sa sirenama. No roditelji i životni put ipak su im različiti...
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimened pro 06, 2009 4:54 pm

jedino bi ovako i mogle izgledati sirene - kao na ovoj slici...
budem u vodi sat vremena i koža mi se smežura i usne mi poplave...
zamisli da živim "dolje" u dubini.. n bi mi ne ovako izgledao gornji dio tijela kao sada..

a ja sam čula da su sirene zločesta bića...
ariel je eto ljepši prikaz...

a čuli ste za djevojčicu sirenu? rodilo se dijete spojenih nogu (a J americi mislim), a stopala onako spojena su izgledala kao peraje...
misli se da je zbog takvih slučajeva i nastao mit o sirenama...
djevoječicu su operirali, mislim da se bilo uspješno..
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimened pro 06, 2009 5:36 pm

Pa ja znam za sirene iz Odiseje, kada su se mornari morali zavezati za jarbol da ne skoče u more zbog njihove preljepe pjesme confused

Baš sam danas razmišljala o njima, kako čudno da je netko obnovio temu :D

i ja sam čula za taj slućaj s djevojčicom, ali koliko je meni poznato , njoj su samo noge srasle jedna s drugom misli

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimepon pro 07, 2009 1:42 am

Gea je napisao/la:
Pa ja znam za sirene iz Odiseje, kada su se mornari morali zavezati za jarbol da ne skoče u more zbog njihove preljepe pjesme confused

Baš sam danas razmišljala o njima, kako čudno da je netko obnovio temu :D

i ja sam čula za taj slućaj s djevojčicom, ali koliko je meni poznato , njoj su samo noge srasle jedna s drugom misli

Nisu vezali mornare nego Odiseja, a mornari su stavili vosak u usi 8)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimepon pro 07, 2009 1:44 am

Da, istina sad se sjećam :)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
nino_kvisko
Dinosaur



Male
Libra Monkey
Broj postova : 343
Age : 31
Location : Zenica
Registration date : 28.08.2009

Sirene Empty
PostajNaslov: d   Sirene Icon_minitimesub pro 12, 2009 9:30 pm

A sirena,ljepo bi je zovnu da izademo na plazu,hehe.I cekaj ako spavali bilči tp bilo na krevetu ili vodi,haha.Ma to ja mislim da su izmislili mornari,koji se napiju ruma dosta kad su na brodovima,i onda se i njima i posadi u kojoj su vecina muskarci,pocnu prividat ljepe zene,koje ih dozivaju..
[Vrh] Go down
Dylan Dog
Prašina
Dylan Dog


Male
Aries Dragon
Broj postova : 5
Age : 36
Location : Beograd
Registration date : 15.01.2012

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimesri ruj 11, 2013 3:41 am

Neka skorasnja emisija o sirenama, dosta uverljivih snimaka... vredi pogledati! https://www.youtube.com/watch?v=5YgbzTmQaYM
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimečet ruj 12, 2013 1:45 pm

Ako bi postojalo humanoliko biće koje živi pod vodom/morem, zasigurno bi imalo drugačiju kožu od nas...neku koja se ''ne zgužva'' nakon 20 min dodira s vodom :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimesri oľu 19, 2014 8:37 pm

Pazite.......................................................................................................... Sirene vas mogu omamiti... One žive... One postoje.... Kada se napiješ...
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimesri lip 18, 2014 4:39 pm

sirene ne postoje, to su mornari izmislili  pms 
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitimečet lip 19, 2014 2:53 pm

waldox je napisao/la:
sirene ne postoje, to su mornari izmislili  pms 
S ovom izrekom si mi poremetio zivotna uvjerenja.  roll 
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sirene Empty
PostajNaslov: Re: Sirene   Sirene Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sirene
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Sirene

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Kriptozoologija-
Forum(o)Bir: