Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Štedimo vodu mokreći pod tušem

Go down 
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

Štedimo vodu mokreći pod tušem Empty
PostajNaslov: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitimesri kol 19, 2009 2:19 am

Zvuči neobično, no slijedeći promotivni filmić nas poziva upravo na takav postupak:

Ukoliko se jednom dnevno pomokrimo dok se tuširamo, uštedjet ćemo 12l vode koja se inače troši za ispiranje WC školjke. U godini dana to bi iznosilo 4380 litara po osobi.

Da vidimo, koliko smo ekološki nastrojeni, ako već dosad nismo bili miga

IZVOR
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitimesri kol 19, 2009 9:49 am

predlažem da svi mokrimo u prirodi. to je najekološkije :D
svejedno je prošla Krka kroz moj vodokotlić ili kroz kanjon Krke. jedinu uštedu tu vidim šta ću platiti manje vode.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke

Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Registration date : 05.07.2009

PostajNaslov: Re: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitimesri kol 19, 2009 9:53 am

pa imo sam ja ideju, da voda od tusiranja ili pranja ruku ide u kotlic pa da se ne trosi cista voda
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory

Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Registration date : 06.01.2010

PostajNaslov: Re: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitimečet sij 07, 2010 12:16 am

pa cuj, moram priznat, dobra ideja.. nije mi palo na pamet da bi se tako moglo stediti vodu. Sve za ekologiju!!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitimečet sij 07, 2010 12:32 am

Ima još jedna bolja ideja, da se voda koja se baca iz perilice rublja sprema i koristi za ispiranje wc-a. Te vode ima dosta, a i može poslužiti za čišćenje wc-a.

Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitimečet sij 07, 2010 12:59 am

to je još bolja ideja :)

ma trebala bi se odvojiti voda za piće i ona za strojno pranje i ispiranje confused možda se ne bi trebala tako hvalitetna voda koristiti, jer na kraju detrđenti sve ubiju study tako bi uštedjeli na pitkoj vodi, a i pročišćavanje nje same bi bilo jeftinije jer nije tolika velika potrošnja
ispravite me ako sam u krivu :)
na moru peremo na slankastoj vodi iz bunara s dodatkom onih tableta a i sa istom trošimo vodu u WC-u

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitimečet sij 07, 2010 1:04 am

Da to bi bilo pametno kod uštede vode, ali mislim da je to teško za izvesti jer bi tada trebalo postojati dvostruka dostava vode, dakle dvostruki sustav za dostavu vode u naše kuće i stanove, u samim stanovima bi trebale biti cijevi koje idu u kupaonice i wc-e gdje bi onda išla ta lošija voda i druge cijevi koje bi išle prema kuhinji ili drugim prostorijama gdje bi dovodile bolju vodu. Zatim dvostruka brojila, dvostruki obračun, računi...

Sve to dosta komlicira situaciju i teško je to izvesti, no dugoročno bi se trebalo razmisliti o tome, jer kod izgradnje novih zgrada to nije teško izvesti, jednako tako kod izgradnje prometnica i novih naselja to bi se dalo izvesti.

Majmun
Goran

Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Registration date : 21.11.2008

PostajNaslov: Re: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitimesri svi 26, 2010 3:31 pm

Budaleština, možeš misliti koliko bi se time uštedilo, da se voda uštedjeti na pametnije načine.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitimesri svi 26, 2010 9:26 pm

Gorane, misliš li na mokrenje pod tušem ili na ovu gore ideju o odvajanju vode koja je služila za ispiranje?
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran

Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Registration date : 21.11.2008

PostajNaslov: Re: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitimečet svi 27, 2010 8:32 pm

Mislim na mokrenje pod tušem.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitimepon svi 31, 2010 8:13 am

Onda se slažem da se radi o budalaštini miga
[Vrh] Go down
Bus
Stanica
Bus

Male
Gemini Rat
Broj postova : 29
Registration date : 12.06.2010

PostajNaslov: Re: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitimesub lip 12, 2010 4:21 pm

Sta mislite o ideji zajednickog tusiranja radi ustede vode? Naravno ideja se odnosi samo na one koji imaju uslova za to. Zasto bi trosili vodu na pojeinacna tusiranja kad je ovo i lepse i ekonomicnije.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitimesub lip 12, 2010 4:26 pm

odlična ideja. najbolje bi bilo organizirati dva puta sedmično zajedničko tuširanje na nekom gradskom trgu... zubo
[Vrh] Go down
Bus
Stanica
Bus

Male
Gemini Rat
Broj postova : 29
Registration date : 12.06.2010

PostajNaslov: Re: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitimened lip 13, 2010 12:16 pm

Ljudi iz primorskih gradova recimo nebi ni morali da koriste tus. Udju u more i posle samo isperu so na javnim tusevima na plazi... Ja sam tako radio u Crnoh Gori posto u sobama cesto nije bilo vode.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Štedimo vodu mokreći pod tušem   Štedimo vodu mokreći pod tušem Icon_minitime

[Vrh] Go down

Štedimo vodu mokreći pod tušem
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.