Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Jesu li djeca sve pametnija?

Go down 
+9
stdudo1
Legionar
Blizzard
tomi
Michael Wittmann
Svjetloisjena
MoW
Aurora Borealis
Remke
13 posters
Autor/icaPoruka
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimečet kol 20, 2009 9:22 pm

Evo i teme za ovo, na stvaranje teme me je potaklo to sto sin od moje sestricne sa 2 godine zna preko mobitela nazvat tetku shock pa njegova mam stavi visoko na policu mobitel kad se tusira ili tko nesto, i ona dode a ono on zove tetku, pa mu kaze da joj pokaze kako se je dohvatio, a on si od knjiga slozi i popne se preko tv-a i knjiga na policu shock . Moj brat kad je imo 5 znao je na video radit sve sto treba, ja i on smo za bozic stalno "unistavali" tj. skidali ukrase sa drvca pa kad j moj brat imo 4 i po, a ja tri, stavila nam mama na policu drvo da nemozemo do njega, a mi ladice pootvarali i napravili stepenice do toga rofl2 ali to nije nista naspram onoga sta mi rodjo radi
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimened kol 23, 2009 12:32 am

ne bi ja to nazvala nekom velikom inteligencijom,to ej više oponašanje odraslih.. zvanje preko mobitela,nećak od muža ima 1,5 godinu i uredno priča preko telefona sa didom npr ;) za godinu-godinu ipo znat će izbirat i broj,to tako ide. slaganje knjiga,penjanje po stvarima je logičko razmišljanje, tu već ide i malo inteligencija u priču,ali npr moja prijateljica se sa godinu dana popela na frižider tom tehnikom :)
po meni,dijete je pametno ako rano nauči pisat,čitat, računat,ako općenito njegov govor i razmišljanje odudara od njegove dobi, ko npr kad ti dijete od 5 godina priča o svemiru i ti se zaprepastiš koliko ono zapravo shvaća poimanje vremena i prostora,poimanje beskonačnosti, da zna ,amo reć, zašto sja sunce i kako...te stvari..loše se izražavam ,pišem jer žurim ća al nadam se da ste me shvatili :)
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimened kol 23, 2009 9:55 am

ali taj moj rodjak ili sta je vec, vidi na recimo plakatu fantu, i kaze okreni na igru, ili kazes fanta on kaze okreni na igru, sad neznam druge primjere ali se sjeca svih reklama, i kad gleda film zapaza dobro detalje, npr. kaze zasto onaj stup iza stoji nakrivo, a niko nije ni vidio stup
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimened kol 23, 2009 11:44 am

ali to je čisto oponašanje. dica znaju svoje omiljene knjige na pamet šta im se čitaju prije spavanja,isto tako i omiljene crtiće i reklame. ja tu,ubij me,ne vidim ništa natprosječno inteligentno...nego sasvim normalno
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimened kol 23, 2009 2:46 pm

@remke čak i ako je tvoj rođo pametniji, tj. inteligentniji od prosjeka, ne treba to generalizirati na opću populaciju. Realno se čisto gledano samo iq, stvari nisu pomakle nego za 1 do 2 posto prema višoj inteligenciji unazad zadnjih 30-ak godina, ali i to je vjerojatno posljedica boljih i kontroliranijih testova danas nego prije.
Dakle, uvijek je bilo pametnih i onih drugih. Otkad je svijeta i vijeka. miga
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimened kol 23, 2009 3:25 pm

Tako je. Djeca su mali ljudi i kao takvi snalaze se u svojoj okolini. Uvijek je tako bilo, samo što danas zbog vrlo brzog tehnološkog napretka ima puno stvari kojih nije bilo ni jednu generaciju unatrag pa se onda ta prethodna generacija čudi kako su ti malci napredni. A radi se o stvarima u kojima i uz koje djeca odrastaju i normalno je da se time služe. Mislim da danas ima kao i prije jednak postotak pametnih što je uvjetno rečeno jer se mijenja i pristup pojmu pametan. :)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimened kol 23, 2009 3:29 pm

Nije uopste istina da su deca sve pametnija, danasnja tehnologija im toliko pruza pomoc da uopste ne treba da koriste mozak koliko su to trebali ranije.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimened kol 23, 2009 7:30 pm

Stayter je napisao/la:
Nije uopste istina da su deca sve pametnija, danasnja tehnologija im toliko pruza pomoc da uopste ne treba da koriste mozak koliko su to trebali ranije.
Za sto su to prije trebali koristiti mozak, a sad ne trebaju?
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimened kol 23, 2009 8:17 pm

1. nisi imao imenik pri ruci kao danas (telefon ili neka druga sprava) morao si ili da pamtis ili da uvek u dzepu ili u ruci nosis imenik.
2. Digitron ranije nije postojao tako da si sve morao sam da racunas
3. Ranije kada si bio trgovac morao si sve cene da znas napamet a ne kao danas da imas fiskalnu kasu koja ima sve to u sebi itd...
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimened kol 23, 2009 8:18 pm

@tgudlek... "Imam, tomi1310, igrao sam prije na drugom accountu, ali sam imao sejvan password i username - kasnije kad sam resetirao windowse izgubio sam account :D " evo ti jos jedan primer....
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimened kol 23, 2009 8:20 pm

Stayter je napisao/la:
@tgudlek... "Imam, tomi1310, igrao sam prije na drugom accountu, ali sam imao sejvan password i username - kasnije kad sam resetirao windowse izgubio sam account :D " evo ti jos jedan primer....

hehe, tako sam i ja zaboravio pass od msn-a jer sma imo zapamceno, ali mi je msn star preko 3 godine bio i brat mi je ot radio, tako da nevjerujem jesam li ikad i znao pass xD
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimened kol 23, 2009 11:52 pm

Definitivno bih rekao da su djeca sve gluplja, a ne pametnija rofl2 Naravno pojam pameti je subjektivan, nekome je dosta da čovjek zna matematiku da bi mu bio pametan, drugome je naglasak na razvijenosti duhovne strane. A današnji klinci su uglavnom opsjednuti Wow-om, facebookom, mobitelima, zanima ih samo opijanje po parkovima... Pričala na bivša raska koliko se u negativno mijenjaju daljnje generacije.
A stvar je i prilagodbe. Stavi današnju djecu u prirodu i bit će glupa, a stavi djecu iz prirode među tehnologiju, također će biti glupa.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimened kol 23, 2009 11:56 pm

Djeca su sve orijentiranija prema samoj sebi. Razina 'pameti', tj. inteligencije je ista, samo što tu inteligenciju više ne koriste za poslušnost, učenje i jednostavno stvari koje će njima biti korisnije nego tu inteligenciju koriste samo radi sebe i svojeg užitka/zabave ili još bolje riječi boljitka. Tako sada imamo djecu koja su na sve kreativnije načine sposobna napraviti i prevariti ljude oko sebe da bi se dočepali onog što žele dok je orijentacija na školu sve manja, a pamet, tj. opće znanje sve manje.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimepon kol 24, 2009 12:01 am

Dokaz da i društvo odgaja djecu na neki način.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimepon kol 24, 2009 12:04 am

@Gripphon, svakako! No društvo isto tako može odgajati djecu nedostatkom odgoja. Pa tako umjesto kućnog i školskog odgoja djecu odgajaju ili ulica ili TV/PC (to je već jako poznato). I tu je odgovor ovoj temi miga
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimepon kol 24, 2009 12:11 am

Da, pa onda dođe klinka od 11 koja izgleda ko da je ispremrdana sa svih strana :P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimepon kol 24, 2009 12:15 am

Pa čuj, i nju je netko morao ispremrdati. Dakle, nije samo problem u njoj. Zapravo, bolje rečeno, manji je problem u njoj miga

P.S. A kad ćemo se nas dva mrdati? zubi
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimepon kol 24, 2009 12:16 am

Pa evo, stani u red iza svih ovih napaljenih deva raspa
[Vrh] Go down
stdudo1
Stanica



Male
Aries Dog
Broj postova : 12
Age : 41
Registration date : 26.06.2014

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimepet srp 25, 2014 12:37 pm

Pozdrav.nisu djeca današnjice pametnija nego obratno oni jednostavno počinju ranije služenje sa tehnologijom nego mi koji smo njihovi roditelji jer nam nije bila dostupna. Ja sam recimo sebi igračke radio sam od drveta i razno raznih stvari danas da kažem svom klincu napravi si pušku on bi me samo blijedo pogledao on zna da puška stoji kraj njega i može je uzeti i igrati se al nije stvar u igri nego u vještini da nešto napraviš.i sasvim normalno je da znaju teoretske stvari ranije jer su informacije bliže no ikad ja kad sam bio mali koje knjige kaki internet ajmo u vrt i ožeži.da danas ostanemo bez tih tehnoloških napravica bili bi večina u banani jer se nebi snašli jer nema vještine zna se samo pritiskati gumbiči.i neko je spomenio da je dijete pametno kad nauči ranije pisati čitati računati to je djelomično točno jer to ak shvačate služi samo za komunikaciju sa okolinim matematika najviše.pametno znaci imati ideju koja riješava problem.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimepet sij 09, 2015 11:47 am


Slažem se sa Stdudo1...sve ovisi što ti je dano. Čak je upitno koliko je dobro što današnja djeca dobiju gotov ili polugotov proizvod u vidu igračaka ili igrica dok je prije puno više morala radit mašta a i igračke su se često samostalno izrađivale.
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimepon sij 12, 2015 3:57 pm

Ja sam još izrađivao sam sa ubodnom pilom, običnom pilom i sjekirom puške... dok moj mlađi brat sve dobio i nezna držati sjekiru u ruci u 8 razredu... zna ukucati nešto u google (a uglavnom ukuca rečenicu cijelu pa fula) i to je to. Ja sam mlad (17 god) al sam se kao mali stalno igrao vani, živim u Požegi, u mirnoj uličici i blizu šumarka malog... Imao sam 100 koliba, od malena cijepamo drva tamo i gradimo, izrađujemo puške, a ova nova generacija je pametnija skoro. Jedva da se zna koristit računalom a nezna ž o životu. Ja mislim da se ova starija generacija zna puno bolje snaći kad se nešto dogodi. Današnja djeca su samo na računalu i tv-u. Čast onima koji rade nešto korisno ali ti su jako rijetki.

Ja sam u 8. razredu postavio električne instalacije po terasi (par utičnica i svijetlo)... A kladim se da to min 95% osmaša ne može napraviti... Koliko su pametniji bi se dalo raspravljati. možda prije nauče slova i brojke ali ih tehnologija zatupi skroz
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimepon sij 12, 2015 10:38 pm

Na žalost danas ima jako puno djece, a i odraslih koji uopće neznaju što je ubodna pila, a kamoli da su radili s njom. Sve više se gubi povezanost sa prirodom i sve više je otuđenosti i od prirode i od ljudi. To nije dobro po mom mišljenju
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimeuto sij 13, 2015 1:55 pm


Ljudi brkaju inteligenciju (takozvanu pamet) s usvajanjem informacija do kojih se s lakoćom dolazi. U principu se radi o tome da će se neka starija osoba bojat nešto napravit na kompjuteru ili mobitelu jer mu je to novo i ima strah temeljen na nekom prikupljenom iskustvu da se krivim rukovanjem predmet može uništit. Ujedno ih taj strah i koči u intuitivnom zaključivanju prilikom korištenja uređaja. Djeca nemaju taj strah i pritiskat će sve što mogu dok ne dobiju neke rezultate. Pri tome će i usvojiti način rukovanja s tim aparatom. Roditelji budu time očarani jer vidiš kako njihovo dijete to zna a oni sami ne znaju. Normalno da ne znaju kad se nisu ni potrudili. A dali su djetetu uređaj upravo zato jer je siguran za rukovanje tj. dijete se ne može fizički ozljedit. S druge strane nisu mu dali ubodnu pilu jer je to opasno i onda dijete ne zna s njom rukovat. Jednostavno.

Jedino što jeste malo žalosno da jako puno ljudi nema nikakve samokritike niti kritike prema svom djetetu pa smatra da sve što misli je čista genijalnost i sve što dijete napravi je još veća genijalnost. A to tako mora biti jer su i sami genijalni pa normalno da je dijete fenomenalno na njih. I ajd ti sad objasni svim tim genijalcima da možda nisu niti prosjek :P
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitimesub lip 20, 2015 11:34 pm

danas djeca imaju mobitele s 4 godine, na facebooku su s 12. :x moja generacija to nije imala
[Vrh] Go down
Sponsored content





Jesu li djeca sve pametnija? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li djeca sve pametnija?   Jesu li djeca sve pametnija? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jesu li djeca sve pametnija?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Jesu li djeca privatno ili drustveno dobro?
» DIVOVI JESU LI POSTOJALI
» Divovi - jesu li postojali?
» Jesu li ljudi bili na Mjesecu?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: