Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Upoznajte mačku koja svijetli u mraku!

Go down 
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! Empty
PostajNaslov: Upoznajte mačku koja svijetli u mraku!   Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! Icon_minitimesub kol 22, 2009 3:18 pm

Citat :
Oči ovog mačka svijetle u mraku baš kao i kod drugih mačaka. I tu nema ništa neobično.
Osim ako nadodamo da mu u mraku svijetle uši, nosnice i jezik.

Mačak Genes iz New Orleansa prva je mačka u Americi koja doista svijetli u mraku.

Po danu izgleda normalno, no stavite li ga u mrak te uključite ultraljubičasto svijetlo, lice će mu odjednom postati zelenkasto.

6-mjesečni mačak tvorevina je znanstvenika koji pokušavaju pronaći lijek za teške bolesti kao što je cistična fibroza.

Modificirali su njegovu DNK da vide može li se gen bezopasno uklopiti u genetičku strukturu životinje.

Kako bi znali gdje se gen nalazi odlučili su upotrijebiti onaj koji svijetli pod ultraljubičastim svijetlom poznat i kao zeleni fluorescentni protein.

Betsy Dresser iz Centra za istraživanje ugroženih vrsta u New Orleansu kaže da gen koji je uklopljen u životinju nema utjecaja na njezino zdravlje.

'Mačke su idealne za ovaj projekt jer je njihova genetska struktura slična ljudima. Kako bi bili sigurni da je gen dospio tamo gdje želimo upotrijebili smo onaj koji svijetli', objasnila je Dresser.

Dugoročni cilj ovog projekta jest razvoj gena uz pomoć kojega će se liječiti cistična fibroza i ostale teške bolesti.

Fluorescentni gen sklopit će se uz gen koji izaziva cističnu fibrozu i na taj način znanstvenicima omogućiti lakše uočavanje.

Ovaj mjesec tri znanstvenika koja su otkrila svjetleći gen proučavajući meduze dobila su Nobelovu nagradu.

Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! 60162087

http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it/upoznajte-macku-koja-svijetli-u-mraku.html

Uskoro pitanje neće biti što možemo, nego što ne možemo raditi s našim genima!

Evo, našao sam kako mačak izgleda po danu. I isti, isti, isti je kao moj mačak (samo što on ne svijetli u mraku :P )!!! lovely
Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! Mr_green_genes

A što sam više kopao po Googlu našao sam još nešto
Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! 071212_p01_red
http://www.koreatimes.co.kr/www/news/biz/2007/12/123_15447.html

Mačak iz Indije svijetli narančasto!
Znači, svatko može imat svoju boju. Možda ćemo jednom uz boju očiju kod ljudi gledati i kojom bojom svijetli pod ultraljubičastim svjetlom zubo

Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Upoznajte mačku koja svijetli u mraku!   Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! Icon_minitimened kol 23, 2009 5:38 pm

Pa ako je to u sklopu traženja lijeka za cističnu fibrozu koja je strašna smrtonosna i neizlječiva bolest, onda OK. No ovako na prvi pogled mi izgleda kao igranje.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Upoznajte mačku koja svijetli u mraku!   Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! Icon_minitimened kol 23, 2009 9:57 pm

Ma nije to nista,ja sam upoznao jednu Ukrainku iz
Cernobila a sto zena svjetli u mraku pa to je za nepovjerovati.
Predlozio sam joj da mi taj njen fenomen nekako unovcimo a ona kaze
da od toga nema nista jer u njenoj sredini iz koje dolazi svi
svjetle ko lampinjoni.
[Vrh] Go down
king
Višestanični organizam
king

Male
Scorpio Cat
Broj postova : 81
Registration date : 29.10.2008

PostajNaslov: Re: Upoznajte mačku koja svijetli u mraku!   Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! Icon_minitimened kol 23, 2009 10:39 pm

men se čini da je ta cistična fibroza samo izgovor za izvođenje pokusa nad jadnim mačkama.
u pravu je S&S.
i to sigurno nisu neki pravi znanstvenici, nego par konja koji se studiraju na nekom faksu i zloupotrebljavaju labos.
te fotke su čisti dokaz da je riječ o nečijoj zajeb.... sa jadnim životinjama
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Upoznajte mačku koja svijetli u mraku!   Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! Icon_minitimened kol 23, 2009 11:33 pm

Ma molim lijepo, da iskušavaju i samo svijetljenje ja ih podržavam, uostalom, mačka nije jadna jer uopće ne osjeća nekakve nuspojave.
No ajde, ako ste toliko protiv eksperimentiranja na životinjama genetski sličnim ljudima a da su pritom te životinje vrlo brojne, a ne pri rubu izumiranja i ako nisu, naravno, podvrgnute užasnim bolovima i mučenjima, onda ti volontiraj za takvo eksperimentiranje!
Znanost se sastoji od teorijskog i praktičnog dijela. Ponekad teorijski sve paše, ali praktično jednostavno ne ide. U takvim slučajevima ispravnost teorije može se samo eksperimentalno provjeriti ili nikada nećemo znati je li to moguće.

Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Upoznajte mačku koja svijetli u mraku!   Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! Icon_minitimened kol 23, 2009 11:48 pm

bar uz tu mačku nećeš izgubiti u mraku, a i kljućeve u torbi će ti biti lakše tražiti

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Upoznajte mačku koja svijetli u mraku!   Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! Icon_minitimened kol 23, 2009 11:48 pm

Eh hebiga, to su one beskonačne rasprave je li etički jesti životinje. Životinje su žive i mi ih ubijamo da bi ih jeli, a istovremeno imamo hrpu voća i povrća koje možemo jesti bez da ga ubijamo. Sad je slično pitanje i ovdje. Zašto eksperimentirati na životinjama, radije eksperimentirajte na ljudima koji su voljni podvrgnuti se tome, životinje nemaju izbor jer nisu svjesne što se događa, dakle mi bismo trebali odlučiti za sudbinu te životinje, a nju nitko ne pita...

Kažem vam, beskonačne su to rasprave, a pravog rješenja nema. Nekome je to u redu, nekome nije. Problem se može riješiti jedino politički, dakle protivnici eksperimentiranja nad životinjama se mogu pobuniti i eventualno nadati da će dobiti spor.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Upoznajte mačku koja svijetli u mraku!   Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! Icon_minitimened kol 23, 2009 11:52 pm

Zapravo, mi nemamo hrpu voća i povrća. Čak naprotiv, niti sa svim tim silnim mesom mi nismo sposobni prehraniti čovječanstvo.
Pokazatelji su posvuda...

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Upoznajte mačku koja svijetli u mraku!   Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! Icon_minitimened kol 23, 2009 11:55 pm

Zato jer smo naučeni tako živjeti. Da umjesto farma imamo oranice i voćnjake, bilo bi... No dobro, nije to tema :P
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

PostajNaslov: Re: Upoznajte mačku koja svijetli u mraku!   Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! Icon_minitimepon kol 24, 2009 1:28 am

Gripphon in my heart <3 je napisao/la:
Zapravo, mi nemamo hrpu voća i povrća. Čak naprotiv, niti sa svim tim silnim mesom mi nismo sposobni prehraniti čovječanstvo.
Pokazatelji su posvuda...
Ne bih se slozio. Radi se o tome da je materijalno bogatstvo, hrana i prirodno bogatstvo na svijetu izuzetno lose rasporedjeno. Osim toga, ljudi na pozicijama ionako uzimaju od onih koji ionako imaju malo.

Imao sam prosle godine seminarski rad o UN-u (zajedno sa Jaykofom :D ) i naisao sam na neki clanak (ili dopis nekome, ne znam vise) Kofija Annana.

Evo, malo pocackao po kompu i nasao neke od podataka (koje je iznio sâm Kofi :D ):

Citat :
- tri najbogatija čovjeka na svijetu imaju više novaca nego što je GDP 48 najsiromašnijih država svijeta zajedno

- Europljani troše 11 milijardi $ godišnje na sladoled što je prema procjenama 2 milijarde $ više nego što bi bilo potrebno da se riješi problem čiste vode i kanalizacije u cijelom svijetu

- Amerikanci i Europljani troše godišnje 17 milijardi $ na hranu za kućne ljubimce što je prema procjenama 4 milijarde $ više nego što bi bilo potrebno da se osigura osnovni zdravstveni uvjeti i hrana u cijelom svijetu

- prosječni Amerikanac godišnje pojede 40 puta više mesa nego prosječni stanovnik Bangladeša

no no
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Upoznajte mačku koja svijetli u mraku!   Upoznajte mačku koja svijetli u mraku! Icon_minitime

[Vrh] Go down

Upoznajte mačku koja svijetli u mraku!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.