Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...

Go down 
+114
SororMystica
Mystique
Amalka
Korplikan
Einar
Foto
primitive101
Lyra
Magic
orca
Kahali
Legion
Green
Melkior
vickoo
whitelady
Miljan
hawara
Mama
InisMona
DrChaos
MACICA
lady_starstruck
mznida
Smokva7
Archangel
keala
JedanOdOnih
Armin od Irima
Vega_1.618
kirin the wannabe
ukiss
PathFinder
Maria Elena
blizanka
daughter_of_Sun
10th insight
mEN_iN_WHite
Truman
Dantalion
hromi
flory
AzrielofDeath
skin
Grinder
bros
dr.chaos0
Pux
didica14
Dragony
Cinderella
MoW
Fantom
schmizzl
Skulptura
Flamezar
Groinx
PrototypE_93
Black Angel
Absynthia
orange
brle
biga
Athena
Ofca
Chakotay
Tigon
tomi
Remke
stnatan
Aurora Borealis
Michael Wittmann
josip21
Alex84
Berny_Sinara
Gea
Cuppycake.Disaster
tuby
Legionar
meli
floridana
Jaykof
Saroman
Tutankhamon
Malkavian
stella
Martisan
Blizzard
Sigmund Freud
arhont
opasko
garfild
Pandora
Aleksandar Veliki
Sengrath
None
malenaivi
B&W
gloria_g
Merkurica
Galileo Galilei
Milab
silver
pocahontas
Alpha
vitrys
zvezda
Red_Dragon
Svjetloisjena
sanja
vladimir
Rain
malena
Alen@l5
118 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Next
Autor/icaPoruka
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimened ruj 23, 2007 4:37 pm

Red_Dragon je napisao/la:
Evo i moj prvi post.

Izuzetno sam zainteresiran za ufologiju, sve paranormalno itd. Smatram da snovi imaju bitno značenje, te da su određeni snovi zapravo odraz samog stanja u kojem se nalazimo. Nedavno sam imao dva sna koja mi je teško objasniti samom sebi.

Prvi je san bio da sam vidio čovječju glavu, ali bez kože na sebi. Vidio sam meso te krv, te sam vidio nekog kako zapravo ponovno "ljepi" komade kože natrag. Sijećam se i nekih riječi koje nisam mogao razumjeti.

Drugi san je bio još čudniji. Sanjao sam da sam u nekakvoj ulici. Sve je bilo puno vještica. Kao da su imale neku kontrolu nad mnom. Sijećam se opet riječi, ali nisam mogao razumjeti ništa. Zadnje što se sijećam je da sam bio odveden na grobije gdje sam trebao zapravo izdignuo iz mrtvih neko tijelo. Na kraju se sijećam da su bacale nekakve uroke na mene.

Imalo li kakve veze ili ne, nakon par dana sam imao nezgodnu ozljedu noge.

Welcome to the club.

Što se tiče tih snova, probaj otići na link za sanjaricu, možda ti šta pomogne premda baš nisam siguran koliko su prihvatljivi tih iskazi tamo.
Mislim da jedan te isti san, kojeg sanjaju dvije različite osobe za svaku znači možda nešto drugo.
Evo ti link pa vidi:
http://www.sanjarica.aureldesign.com
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimened ruj 23, 2007 5:11 pm

Sto se snova tice, nikakva opsteprihvacena tumacenja ne vaze... Svaki san se tumaci samo u okviru individue koja ga je sanjala. Ima znacenje, svakako, samo je pitanje hocemo li ga shvatiti ili ne... Posebno bi trebalo obratiti paznju na to kako se OSECAMO za vreme sna, a ne na same dogadjaje... Tumacenje simbola takodje moze biti indikativno, ali i njih trebamo tumaciti intuitivno... Tu je C. G. Jung bio u pravu kada je rekao da o simbolima prvo trebamo nauciti sve, a potom sve zaboraviti - da bismo mogli raditi sa konkretnim pojedincem. U stvari, o mnogo cemu u vezi sa snovima bih se slozila sa njim - istina je da nam snovi nose poruke, ali one ne dolaze niodakle izvan nas - to samo jedno sveobuhvatnije ja, koje je vec mnogo toga sto je nama promaklo kao nebitni detalji, ispovezivalo i shvatilo... ako ima potrebe za tim, kroz snove ce nam dati naznake... tumacenje, iliti shvatanje poruka je vec nas posao... a sanovnici nista ne vrede... neko je pisao o gusenju u vodi, a neko o tome da pod vodom moze da dise - bez uvrede, ali mislim da prva osoba ima mnogo potisnutog, pretezno enocija koje misli da je prebolela ili seksualnih inhibicija za koje je verovatno uverena da ih nema... druga osoba je mnogo "cistija" sama sa sobom - kazem bez uvrede, jer ovo sto pisem pisem iz licnog iskustva... Ali da ne sirim temu previse...
[Vrh] Go down
Alen@l5
Riba
Alen@l5


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 143
Age : 34
Location : Rijeka
Registration date : 17.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimened ruj 23, 2007 7:54 pm

Jel imaju snovi veze sa deja-vu ?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimened ruj 23, 2007 10:38 pm

Naravno da imaju... Snovi i deja-vu su neraskidivo povezani... ali, da bismo pricali o ovome, moras mi reci sta je deja-vu??? I nemoj onu opstepoznatu: osecaj vec vidjenog koji se javlja... ODAKLE DOLAZI deja-vu i sta je on zapravo? Ili, da ti pomognem, ima mnogo veze zasto bas taj trenutak, a ne neki drugi i na neki nacin smo sami "krivi" za sve svoje deja-vu... ?
[Vrh] Go down
Alen@l5
Riba
Alen@l5


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 143
Age : 34
Location : Rijeka
Registration date : 17.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimened ruj 23, 2007 11:48 pm

A neznam, nemogu nikako drugacije objasnit nego da kazem - vec vidjeno, tesko je to za objasnit....A odakle dolazi - vjerovatno iz nase podsvjesti...Neznam, al samo znam da mi se dogodio deja-vu par puta u par dana i mogu rec da osjecaj nije nimalo ugodan....
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimepon ruj 24, 2007 4:04 pm

Nemoj da ti je neugodno. To ima razlog i to dobar, a sam si kriv sto si hteo da neke scene "isprobas" ranije...
No, pokusajmo ovako: verujes li u zivot pre zivota?, tj. sta mislis da se dogadja izmedju zivota?...
[Vrh] Go down
Alen@l5
Riba
Alen@l5


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 143
Age : 34
Location : Rijeka
Registration date : 17.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 12:30 am

Vjerujem u zivot prje zivota, tj. poslije zivota..Ali sa ovim drugim pitanjem si me zbunila, vjerovatno se zivot onda ne gasi, tj. onda smo besmrtni, na neki nacin....
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 1:18 am

Bas tako. Jer ako si postojao pre i postojaces i posle ovog zivota, tada moras neminovno doci do zakljucka da samo menjas tela, cime opet potvrdjujes da je sve ciklicno, a smenjuju se zivoti i... periodi izmedju... pa, ako mozes da prihvatis ovo, hajde da vidimo sta se dogadja izmedju... me verujem da se dosadjujes i cekas da sve pocne ponovo?...
[Vrh] Go down
vitrys
Višestanični organizam
vitrys


Male
Virgo Pig
Broj postova : 30
Age : 40
Location : Samobor
Registration date : 27.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimečet ruj 27, 2007 12:38 am

Meni se često događa da kad sanjam nešto,to mi se dogodi za točno 4 dana.Npr.Sanjam da mi ujak dolazi u posjetu a da se nije najavio,dođe za 4 dana.
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimečet ruj 27, 2007 12:46 am

Kada se priča o ajmo reći paranormalnim psihičkim mogućnostima čovjeka, govori se o telepatiji nekoj, vidovitosti, astralnoj projekciji ..., a prije svake od tih, čovjek se opušta ili koncentrira da bi dospio u željeno stanje svijesti.
U snu se ne kontroliramo pa sam ja pomislio da je moguće, ovisno o neznam čemu (možda trenutačnom stanju psihe), da čovjek u snu nesvjesno postigne određeno stanje svijesti koje može uključiti i vidovitost recimo. Pa da ti nesvjesno dođu slike iz bliske budućnosti. Aktiviraju se ta osjetila sama od sebe a da ni neznaš.

Šta misliš o tome?

Znači san kao san ne mora uvje značiti isto (recimo vidovitost ili bilo šta vezano za parapsihologiju), mogu se aktivirati razna osjetila i svaki puta postići drugačija stanja.

Ne razumijem se previše u takve stvari samo dajem svoje mišljenje...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimečet ruj 27, 2007 4:57 pm

Zapravo, pri spavanju menjaju se talasne duzine na kojima nas mozak radi. Zanimljivi su, recimo, alfa-talasi na kojima smo pri zaspivanju, samom padanju u san... onaj osecaj da tones, a slike se smenjuju... isto tako, u njemu smo i kada smo budni, ali duboko opusteni, recimo kada slusamo klasicnu muziku ili meditiramo... SVE su frekvencije, treperenja...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimened lis 14, 2007 11:05 pm

Meni se cini da sam nedavno imala iskustvo a.p. tijekom spavanja. Nikad se ne usudjujem tvrditi da je to upravo a.p. kada se dogodi tijekom sna jer uvjek postoji mogucnost da je bio samo san.
Dakle, dogodilo se da sam bila na putu. Bilo je vec jako kasno kad sam stigla u hotel. Vec sam legla spavati kad sam se sjetila da nisam provjerila da li sam dobila sobu sa mreznim kabelom za spojit se na net. Odlucila sam da to moram odmah u jutro provjerit. Kada sam zaspala jasno se sjecam da sam se "ustala" iz tijela i prosetala po sobi. U sobi je naravno bilo mracno, a ja sam trazila kabel :-) I nije ga bilo. Onda sam se vratila u tijelo i nastavila spavati. U jutro sam odmah otisla provjerit i zbilja nije bilo kabela. Sve je izgledalo tocno onako kao sto sam vidjela tu noc. Ono sto me tu zbunilo je bilo da kada sam se "ustala" sam vidjela tri prikaze, duha, nesto (?) kako razgovaraju u hodniku moje hotelske sobe. Uopce se nisu obazirali na mene. Pricali su na jeziku te zemlje i ja ih nisam razumjela. Pogledala sam sto me zanimalo i kada sam se krenula vratiti u tijelo oni su polako nestali. Zbunjuje me to sto kada god sam prije imala a.p. nikada nisam srela nista ili nikoga takvog! :?:
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimened lis 14, 2007 11:07 pm

Putovanja mogu potaknuti neobične doživljaje, ona nas prilično snažno izbace iz kolotečine. I ja sam imala nevjerojatne snove nakon povratka s putovanja ljetos :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimened lis 14, 2007 11:27 pm

Osobno mi se vec dogadjalo da tijekom sna "prosetam" okolo. Pogotovo kad sam bila mladja. Razlika izmedu takve setnje i sna je da su stvari upravo takve kakve su u stvarnosti dok su u snu cesto samo priblizne javi. Takodjer je dobar pokazatelj ako tijekom "setnje" tijekom spavanja vidis neke stvari po kuci koje nisu bile takve kad si isao spavati, a onda u jutro vidis da je to tocno tako kako si vidio tijekom noci. Kako mi se upravo to dogodilo ovaj zadnji put u hotelu bila sam prilicno sigurna da je bila a.p. ali su me u tome zbunile "prikaze" koje sam isto tako vidjela. Zato sam posumnjala da je ipak samo san. Ali kako sam onda u jutro stvari iza stola (gdje sam isla gledat ima li kabel) zatekla upravo onakve kakve sam vidjela tijekom noci. Oko toga dozivljaja sam bila i ostala zbunjena. Malo mi je tesko povjerovat u duhove.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimened lis 14, 2007 11:32 pm

Znanstvenici se jako trude ovakve fenomene svrstati pod deja vu (neće me akcenti ovdje! :() To bi bilo nešto kao - ti si ujutro došla do stola, vidjela situaciju kakvu si vidjela, i to projicirala natrag u san kojeg si se sjećala. No svakome tko to doživi teško je povjerovati da se radi samo o igri neurona :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimened lis 14, 2007 11:38 pm

Ne znam, tesko mi je tvrdit kada se to dogadja za vrijeme sna.
Kada sam imala a.p. kada sam bila budna to je vec druga stvar i tu me nijedan znanstvenik ne moze uvjerit da su to igre neurona ili sto vec.
[Vrh] Go down
pocahontas
Stanica
pocahontas


Female
Sagittarius Rooster
Broj postova : 16
Age : 30
Registration date : 27.11.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimesub pro 01, 2007 12:44 pm

a ja sanjam kako tonem u moru...i prije kada moram udariti o tlo se probudim..neznam kaj to znaci...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimesub pro 01, 2007 1:54 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Znanstvenici se jako trude ovakve fenomene svrstati pod deja vu (neće me akcenti ovdje! :() To bi bilo nešto kao - ti si ujutro došla do stola, vidjela situaciju kakvu si vidjela, i to projicirala natrag u san kojeg si se sjećala. No svakome tko to doživi teško je povjerovati da se radi samo o igri neurona :)

E, da...ovo sto si gore navela u ovom slucaju nije moguce. Naime u hotel smo dosli iza ponoci i nismo bas ni normalno svjetlo upalili, a kamoli da sam se ja zavlacila ispod stola (sto moras napraviti da bi vidio situaciju).
A u jutro sam cim sam otvorila oci ispricala sto se dogodilo nakon cega smo se ustali i isli traziti ispod stola. Tako da deja vu nije opcija.
Ma ja u biti osjetim razliku izmedju obicnog sna i neceg drugog ali, kazem, ne volim nikom nista tvrditi jer mozak je prilicno neistrazeno podrucje tako da...

Pozz :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimesub pro 01, 2007 1:57 pm

pocahontas je napisao/la:
a ja sanjam kako tonem u moru...i prije kada moram udariti o tlo se probudim..neznam kaj to znaci...

Nemam neku ideju...mislim da su snovi cesto individualna stvar za rastumaciti...

Mislim da je Svjetloisjena se pokazala talentiranom za tumacenje snova :)
Mozda ti ona moze pomoci :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimesub pro 01, 2007 4:30 pm

Nisam ekspert u tome oops

Vjerujem da svatko sam može najbolje protumačiti snove jer poznaje osjećaje koji su mu se u snu javljali. Nije mi jasan opis gornjeg sna, valjda su je valovi trebali baciti na stijenje na obali ili nešto slično?

Borba s podivljalim elementima, i meni je to često voda - more ili brzica, ponekad i slap, to mi je uvijek bilo najgore, dakle ta borba zapravo simbolizira gubitak kontrole nad svojom sudbinom u budnom životu (voda nas nosi protiv naše volje i prijeti da će nas lišiti života, to su vrlo zastrašujuće stvari)

Ostalo je individualno. San može biti svojevrsno "čišćenje" osjećaja nakon doživljene traume, a moguće je da ta problematična situacija još traje, čak i ako je nismo svjesni.

Inače, to su snovi u kojima sam se najčešće uspijevala probuditi u snu - dakle postići tzv. lucidni san. Dok sam bila dijete i kasnije obično sam se budila od straha. Onda sam u neko vrijeme počela doživljavati da se u snu sjetim da sanjam, ali da ostanem namjerno i dalje u snu, znatiželjna što će se dalje dogoditi. Ako su snovi bili pod vodom, shvatila bih da i pod vodom mogu disati o čemu sam već negdje pisala :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimened pro 02, 2007 11:32 am

@svetlosjena
Ako ces se baviti analizom snova (evo potencijalnog alternativnog zanimanja), moj davni san vezan za vodu, a ponavljao se, - hodam po vodi, po povrsini vode... bas je lepo... *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimened pro 02, 2007 3:46 pm

zvezda je napisao/la:
@svetlosjena
Ako ces se baviti analizom snova (evo potencijalnog alternativnog zanimanja), moj davni san vezan za vodu, a ponavljao se, - hodam po vodi, po povrsini vode... bas je lepo... *

Ne mogu, takvim stvarima se mogu baviti samo besplatno :D

Predivan san, i ja sam ga ponekad sanjala. Sad bi ti psihoanalitičari slično kao i kod snova gdje letimo odmah pripisali orgazmičke osjećaje u snu. No ja se s tim ne slažem, možda ponekad, to svatko zna za sebe. Ako hodaš po vodi uzdigla si se iznad obične realnosti. Znamo da je Isus hodao po vodi i to se pripisuje još nekim svetim ljudima, uglavnom s istoka. Tvoja želja da se uzdigneš iznad materijalne razine ostvarila se, zasad, u snu.

Ja sam sličan osjećaj jednom doživjela na javi, samo se nije radilo o vodi nego o snijegu. Bila sam onda vrlo lagana, a snijeg je bio visok i pokriven čvrstom ledenom koricom. Sjećam se kako sam oduševljeno dugim koracima skakala po toj blistavoj površini i imala upravo takav osjećaj kakav sam prije i poslije toga imala u onakvim snovima. :) Možda nam se u snu pokazuje da je to moguće. Kao kad sam jednom davno sanjala da mislima pomičem predmete na stolu, što naravno nisam u stanju učiniti :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimepon pro 03, 2007 12:08 am

Slatko je objasnjenje...

Sanjala sam i da letim, zapravo bi levitiram bio bolji izraz, i pokusavala sam da se usmerim...

Snovi o pobedi nad tom prokletom gravitacijom... ;) *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimepon pro 03, 2007 1:06 am

Gravitacija nas drži zarobljene i tjera da postanemo dovitljivi. Dakle, korisna je na neki način zubo
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitimepon pro 03, 2007 1:08 am

Ali imam osecaj i da je u nekoj vrsti sprege sa svim iluzijama koje su stvorene da bi nam Maya ostala na okicama, ili da ne izadjemo iz matrice - koja god terminologija...
Ali kapiram da je i ovo bio izbor i da je neophodno u cilju ucenja i napredovanja... ka sebi. ;) *
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...
[Vrh] 
Stranica 2 / 42.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Next
 Similar topics
-
» Heroj u snovima
» Rasprava o planetima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: