Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Moralnost bez Boga

Go down 
Go to page : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24
Autor/icaPoruka
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2000
Registration date : 22.03.2011

Moralnost bez Boga - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 24 Icon_minitimesub lip 23, 2012 6:22 pm

Ovdje sam više mislio na stvaranje morala nego na trenutno moralno postupanje...

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

Moralnost bez Boga - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 24 Icon_minitimesri lip 27, 2012 4:27 am

Ako je na ovoj temi riječ o religijskom bogu, onda bih rekao da je odgovor na postavljeno pitanje čak i jednostavan. U biti onda sam sam sebi primjer kao odgovor na pitanje može li biti moralnosti bez boga, ništa drugo mi onda ni ne treba za odgovor.
Puno je kompleksnije i zanimljivije promotriti pitanje u kontekstu boga, a da se ne ograniči slučaj na religiju. Iako je i u tom slučaju moj odgovor krajnje jednostavan, budući da smatram da moralna načela ravnamo prema sebi i svojim mušicama u glavi, bile ili ne bile one vezane uz boga. Nemam razloga razmatrati da bi se izbacivanjem boga iz jednadžbe izgubio pojam morala, jedino se pitam koliko bi se u tom slučaju moralna načela razlikovala od sadašnjih.
[Vrh] Go down

Moralnost bez Boga
[Vrh] 
Stranica 24 / 24.Go to page : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24