Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Samoubistvo u snu

Go down 
+4
Rainmaker94
Aurora Borealis
tomi
WEISHAUPT
8 posters
Autor/icaPoruka
WEISHAUPT
Riba
WEISHAUPT


Male
Aries Dragon
Broj postova : 110
Age : 47
Location : Novi Sad, Republika Vojvodina
Registration date : 06.09.2009

Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitimened ruj 06, 2009 1:38 am

Nakon sinoćnjeg sna zapitao sam se da li je moguće izvesti suicid u snu. Naime, ja mogu s vremena na vreme da kontrolišem svoje snove i da sanjam ono što unapred odredim. Ili da u snu shvatim da sanjam – pa da sam određujem dešavanja u snu. Tako je bilo i sinoć. Sanjao sam prvo kako prelazim preko drumsko-železničkog mosta na Dunavu, preko onog malog pešačkog dela, i u jednom momentu shvatio da to nije taj most, jer je u snu bio drugačiji, iskarikiran; izgledao je mlitavo, kao muzički instrumenti na čuvenoj Dalijevoj slici „Košmar mlitavih violončela“. Tada sam shvatio da sanjam. I prvo sam zamislio da most nema ogradu – i čim sam to pomislio on je više nije imao. Stajao sam na mostu bez ograde i razmišljao šta bi bilo ako bih skočio na stub ispod sebe. Da li bih poginuo u snu a na javi doživeo infarkt ili pao u komu? Osetio sam užasan strah, kao da sam na javi. Zatim sam zamislio da je most jedna dugačka čelična greda – i on je to istog momenta postao. Hodao sam po njoj teško održavajući ravnotežu. I najzad sam pomislio kako je ta čelična greda zapravo građevinska daska – i ona je to uskoro postala. Tek sad je bilo jako teško hodati po njoj. Poželeo sam da skočim u Dunav, ali da bih se osigurao da to neće biti pâd „postavio“ sam reku, most i ulice horizontalno. Neverovatan osećaj! Reka teče u svim pravcima a automobili se penju prema nebu. I ja skačem. I pâd traje čitavu večnost. I ja pri padu mlataram rukama i nogama i budim se okupan znojem videvši da zaista u krevetu mlataram rukama i nogama. E, sad, pitam se šta bi bilo da sam u snu pao u vodu. Da li bi to bilo samoubistvo u snu? I da li bih i na javi bio mrtav? Šta vi mislite?
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitimened ruj 06, 2009 2:04 am

Probudio bi se znojan :P Tako sam ja :P
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitimened ruj 06, 2009 2:17 am

ja sam imala slučaj da sam u snu doživjela nešto zbog čega sam bila sigurna da ću umrijeti (a otvorila sam i topic o tome u bliskim susretima). mislim da je moguće umrijeti od straha u snu,da.. vjerovatno, ako već imaš lucidne snove, možeš kontrolirati i svoje emocije? znači,ne vjerujem da bi umro od straha kad već znaš da je to samo san..?
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitimened ruj 06, 2009 2:23 am

Ja sam samo jednom uspio iskontrolirati san dovoljno brzo da se ne stignem probuditi :) I tad sam se ubio :D Bilo je awesome, napisao sam u topicu o lucidnom sanjanju
[Vrh] Go down
Rainmaker94
Višestanični organizam
Rainmaker94


Male
Leo Dog
Broj postova : 57
Age : 29
Registration date : 06.09.2009

Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitimened ruj 06, 2009 2:47 am

nemozes si ubiti dusu.... to je nemoguce.....
nju moze oduzeti samo onaj koji ju je napravio... Bog...
[Vrh] Go down
Rainmaker94
Višestanični organizam
Rainmaker94


Male
Leo Dog
Broj postova : 57
Age : 29
Registration date : 06.09.2009

Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitimened ruj 06, 2009 2:48 am

ako bi pokusao samoubojstvo.... samo bi osjetio padanje i zatresao bi se.... tj. dusa bi se naglo vratila u tijelo....
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitimened ruj 06, 2009 2:58 am

kako to misliš- ne možeš ubiti dušu?
pa ne ubija se duša nego tijelo
[Vrh] Go down
WEISHAUPT
Riba
WEISHAUPT


Male
Aries Dragon
Broj postova : 110
Age : 47
Location : Novi Sad, Republika Vojvodina
Registration date : 06.09.2009

Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitimened ruj 06, 2009 5:41 pm

Nisam ni rekao da bih ubio dušu, samo da bih izvršio samoubistvo.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitimened ruj 06, 2009 9:41 pm

WEISHAUPT je napisao/la:
Nisam ni rekao da bih ubio dušu, samo da bih izvršio samoubistvo.
Imao sam nekoliko lucidnih snova zadnjih tjedan-dva, ali nisam se sjetio ubiti samog sebe (ima i zanimljivijih stvari zubi).
No prije dosta godina kada nikada nisam niti čuo za pojam lucidan san imao sam lucidan san i u njemu sam se, zabave radi, ubio.
Osjećaj je bio krasan (nakon smrti) jer tada više nisam imao ograničenja svoga fizičkog tijela ipak zapisana u mom mozgu makar sam znao da sanjam.
Stoga se ne trebaš ničega bojati :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
WEISHAUPT
Riba
WEISHAUPT


Male
Aries Dragon
Broj postova : 110
Age : 47
Location : Novi Sad, Republika Vojvodina
Registration date : 06.09.2009

Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitimepon ruj 07, 2009 12:28 am

Pao mi je kamen sa srca.
[Vrh] Go down
Rainmaker94
Višestanični organizam
Rainmaker94


Male
Leo Dog
Broj postova : 57
Age : 29
Registration date : 06.09.2009

Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitimepon ruj 07, 2009 8:21 pm

Kada sanjamo.... tijelo se odmara a dusa ima svoju pustolovinu..... i srlja okolo.

kad ti se nesto desi dusa se naglo vrati u tijelo i time dobite onaj osjecaj padanja, vrtnje ili kako god vec......
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitimeuto ruj 08, 2009 9:51 am

zanimljivo - to mi nikada nebi palo na pamet misli
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitimečet ruj 10, 2009 3:12 am

Mozes iskusiti smrt u snovima, neki vjeruju kako su uzroci takvim snovima veliki stresovi u vezama, skoli, poslu, depresija... neki pak misle kako je to vrijeme za novi pocetak ili obnavljanje. Ali ako covjek nije teski srcani bolesnik onda je u snovima nemoguce doista i umrjeti.
To je upravo zbog onog trzaja koji se kod nekih desi dok sanjas da padas, inace se to naziva miklonicki trzaj i ne postoji konkretan razlog zasto se to dogada. Jedna teorija je da je to naš instinktivni odgovor na situaciju koju nas mozak percipira kao potencijalno opasnu. Katkad su snovi toliko stvarni da nas mozak vjeruje da zbilja padamo sa necega ili da smo zaista u nekoj opasnosti i salje signale tijelu da pocne "bjezati". U tom trenutku se ili budis ili shvatis da sanjas pa se mozak "smiri".

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitimečet pro 17, 2009 8:27 pm

Ja sam ponekad znala sanjati da se spotaknem i počnem padati, zatim se probudim trzajem i nekim čudnim osjećajem, kao da sam zbilja padala ali sam odjednom stala... (to se sve dogodi jako brzo)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Samoubistvo u snu Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo u snu   Samoubistvo u snu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Samoubistvo u snu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: