Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Bagrem ili Draca

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Bagrem ili Draca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bagrem ili Draca   Bagrem ili Draca - Page 2 Icon_minitimepet lip 18, 2010 7:43 pm

da... upravo tako... dođe sezona npr drače i tamo gdje je većinom drača se odvezu pčele i to je med od drače...
al uvijek se nađe još nekog cvijeća... ono, većina jest npr drača...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bagrem ili Draca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bagrem ili Draca   Bagrem ili Draca - Page 2 Icon_minitimepet lip 18, 2010 7:45 pm

I onda to stavis pod mikroskop i pogledas peludna zrnca. Ustanovis da je preko tog i tog postotka draca i onda je to med od drace, ako je pak, premali postotak drace u odnosu na sve ostalo onda je livadni med. I tako... :)
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Bagrem ili Draca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bagrem ili Draca   Bagrem ili Draca - Page 2 Icon_minitimepet lip 18, 2010 7:47 pm

heheheh... da... ili jednostavo ga proglasiš od drače i amen... :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bagrem ili Draca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bagrem ili Draca   Bagrem ili Draca - Page 2 Icon_minitimepet lip 18, 2010 7:50 pm

Mozes ako nije za komercijalne svrhe :)
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Bagrem ili Draca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bagrem ili Draca   Bagrem ili Draca - Page 2 Icon_minitimepet lip 18, 2010 8:19 pm

ti stvarno voliš bit u pravu jel tako???
opet da, onda se med treba slat na analizu i dobiješ potvrdu koliko čega ima u njemu i koje je kvalitete... :)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Bagrem ili Draca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bagrem ili Draca   Bagrem ili Draca - Page 2 Icon_minitimepet lip 18, 2010 11:30 pm

Hvala Biga za slike...Bagrem ili Draca - Page 2 996688

Reci mi jos koji je med po tvom misljenju najbolji...
Mislim na ispasu pcela.Bagrem ili Draca - Page 2 888361
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Bagrem ili Draca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bagrem ili Draca   Bagrem ili Draca - Page 2 Icon_minitimepet lip 18, 2010 11:45 pm

gledaj, sve je stvar ukusa... ja osobno volim med koji se stvrdne, kristalizira.. a to su većinom med od drače i kadulje... kadulja mi je omiljena..

ako misliš na ljekovitost, pravi prirodni med, tj ako imaš nekoga kome vjeruješ da ti neće uvalit neku mješavinu meda i šećera, bilo koji pravi prirodni med je ljekovit...

normalno ima i drugih proizvoda pčela što su jako ljekoviti kao propolis i matična mlječ...

i ako nekad naletiš na med koji se na hladnoći stvrdne, netrebaš se brinut da je pomiješan sa šećerom, mislim može biti, al uglavnom nije, jer med od nekih trava se brže kristalizira, a od nekih sporije...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bagrem ili Draca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bagrem ili Draca   Bagrem ili Draca - Page 2 Icon_minitimepet lip 18, 2010 11:49 pm

biga je napisao/la:
ti stvarno voliš bit u pravu jel tako???
opet da, onda se med treba slat na analizu i dobiješ potvrdu koliko čega ima u njemu i koje je kvalitete... :)
Ne, ne radi se o tome uopce. Znaci pretjerala sam sa mojim petljanjem u vas razgovor o medu? Nisam znala da je tak.
Ja sam samo kazala sto znam jer mi je djed bio pcelar, a jako dobra frendica radila u labosu jedne firme koja se bavi medom pa sam tako pokupila svakave informacije. OK, ak ti smeta da ti se petljam ne budem. Sry.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Bagrem ili Draca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bagrem ili Draca   Bagrem ili Draca - Page 2 Icon_minitimepet lip 18, 2010 11:52 pm

neeeeee nenene Alpha, sorry ako si to pomislila... možda sam trebao neki smješak nabacit na kraj... htio sam reći da si opet u pravu... slobodno se ti priključi, nije problem.... :)
nemoj se ljutit, nije mi bila namjera reći to što si ti skužila... :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bagrem ili Draca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bagrem ili Draca   Bagrem ili Draca - Page 2 Icon_minitimesub lip 19, 2010 12:08 am

Sve OK :) ...evo...

Bagrem ili Draca - Page 2 Detail260x

zivili ... :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bagrem ili Draca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bagrem ili Draca   Bagrem ili Draca - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bagrem ili Draca
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Herbal-
Forum(o)Bir: