Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam

Go down 
+3
Svjetloisjena
Fantom
Michael Wittmann
7 posters
Autor/icaPoruka
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimečet ruj 10, 2009 12:24 am

Sta je po vama bolje, da vidim vase misljenje.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimečet ruj 10, 2009 12:28 am

Pa to je jedno te isto...
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimečet ruj 10, 2009 12:33 am

ni priblizno
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimečet ruj 10, 2009 12:40 am

Dobro,hajde kad vec postavljas pitanje definisi prvo jedno pa drugo i tek onda pusti nas da se odlucimo...

Ja sam inace pobornik Anarhije...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimečet ruj 10, 2009 9:03 am

I jedno i drugo može biti i dobro i loše. To je stvar provedbe ideja koje u svom začetku ni jedna ni druga nisu bile loše. Zasad se čini da je ljudima demokracija prihvatljivija. U komunizmu postoji pojam zajedničke imovine, a to je jako teško ostvariti u širim zajednicama na stupnjevima koje je čovječanstvo dosad prošlo.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimečet ruj 10, 2009 10:12 am

ja sam za solijalizam i demokraciju
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimečet ruj 10, 2009 1:08 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
I jedno i drugo može biti i dobro i loše.
Upravo tako, no u teoriji komunističko društvo je demokratsko. U komunizmu su sredstva za proizvodnju u rukama cijelog društva, nema privatnog vlasništva i teži se jednakosti svih. Dok je bit demokracije da vlast tj. suverenost pripada narodu ili svim građanima koju oni ostvaruju kroz izbore ili referendum.

E sad pošto u komunizmu nema privatnog vlasništva, pojavljuju se pojedinci koji upravljaju stvarima koji su u društvenom vlasništvu i upravo ti koji upravljaju ustvari postaju vlasnici ili ono što su vlasnici u kapitalizmu i tada smo u stvari u kapitalizmu samo što to deklariramo kao komunizam.

Meni se sviđa komunizam koji možemo vidjeti u star treku :)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimečet ruj 10, 2009 5:17 pm

Za komunizam ne mogu da nadjem nigde pravi opis posto su ga demokrate poprilicno dobro zataskale jer je demokratija kontra od komunizma. U komunizmu da bi neki covek dobio otkaz (sto danas mozes da dobijes samo zato sto si popreko pogledao nekoga) mora da ima mnogo mnogo jaci razlog. Tu nema bogatih i siromasnih jer svi imaju isto a onaj ko vlada nema nesto mnogo vise nego sto ima i prosecan gradjanin.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimečet ruj 10, 2009 5:31 pm

sve je to isti qrac samo drugo pakovanje.....

prije nisi nista moga rec protiv Sabana mora si mucat i radit za malu placu...a sad mozes govorit protiv Mesica i Jadre ali isto tako moras sljakat po cili dan za malu placu.....kakve ti koristi sta mos govor kad te niko ne slusa......
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimečet ruj 10, 2009 5:36 pm

pre si mogao da budes na moru po mesec i vise dana, bio si bezbedniji, radio si isto koliko i svi drugi, uvek si imao da prehranis porodicu... Danas je takva demokratija da umesto kao ranije da mladji covek ima ogromno postovanje prema starijem. On ga zajebava i vredja.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimečet ruj 10, 2009 5:44 pm

jesi li mozda i sebe prepoznao u svom postu.....

da...ko sta si ti mene nekidan vrijedjao na forumu.....da smo u komunizmu ti to ne bi mogao da radis.....jer bio bi vec naucio da ako vrijedjas starijeg da ces dobiti dvije odgojne obrazovne preko usiju....a posto si u demokraciji ti to nisi naucio ....
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimečet ruj 10, 2009 6:19 pm

josip21 je napisao/la:
jesi li mozda i sebe prepoznao u svom postu.....

da...ko sta si ti mene nekidan vrijedjao na forumu.....da smo u komunizmu ti to ne bi mogao da radis.....jer bio bi vec naucio da ako vrijedjas starijeg da ces dobiti dvije odgojne obrazovne preko usiju....a posto si u demokraciji ti to nisi naucio ....
da smo u komunizmu ne bi ti po ceo dan sedeo za kompom i lenstugario.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimečet ruj 10, 2009 6:23 pm

da...ne bi....tucao bi kamen na Golom otoku garant.....
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimečet ruj 10, 2009 6:32 pm

josip21 je napisao/la:
da...ne bi....tucao bi kamen na Golom otoku garant.....
Najgore je u tome sto ljudi misle da je nesto bolje a nikada u zivotu nisu okusili ono drugo. To ti je kao ono moje je najbolje.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimepet ruj 11, 2009 8:27 pm

izvinjavam se, tek sam sad video da sam napisao Komunizam ili Demokratija umesto Komunizam ili Kapitalizam...

Pomesao sam Demokratiju i Kapitalizam....
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimepet ruj 11, 2009 8:29 pm

Stayter je napisao/la:
izvinjavam se, tek sam sad video da sam napisao Komunizam ili Demokratija umesto Komunizam ili Kapitalizam...

Pomesao sam Demokratiju i Kapitalizam....

mislim rofl2
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimepet ruj 11, 2009 8:34 pm

conf1 ?
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimepet ruj 11, 2009 8:36 pm

a to ti je ona fora.....mislim....sta rec....zavaricu.....ili .....ispalit cu ko raketa od smija.....
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimepet ruj 11, 2009 8:39 pm

Stayter je napisao/la:
conf1 ?

pa tu se razvila i nekakva diskusija o komunizmu i demokraciji da bi ti nakon dva dana rekao da nisi mislio na demokraciju nego na kapitalizam. malu čudno, jel' da?
i šta sad.....imam ideju
[Vrh] Go down
snake
Riba
snake


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 108
Age : 50
Location : BIH
Registration date : 28.03.2008

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimesri ruj 16, 2009 10:23 am

komunizam je fenomenalna ideja,samo su ljudi gnjide pa sve sto je fenomenalno pokvare..
to su dokazali nebrojeno mnogo puta..

kapitalizam je hrpa nemorala upakovana kroz pricu da svaki pojedinac mora pokazati koliko vrijedi, sto najvise odgovara poslodavcima i oligarsima kod formiranja trzisne cijene rada..

na kraju je najbolja zlatna sredina , izmedju jedne i druge opcije, nesto slicno poput drustvenog uredjenja u svedskoj ili norveskoj..
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitimesri ruj 16, 2009 2:53 pm

slazem se s snake-om......nemam nista vise nadodat.....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Empty
PostajNaslov: Re: Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam   Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Komunizam ili Demokratija....pardonček, Kapitalizam
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: