Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Alkoholizam

Go down 
+7
GaGa
floridana
biga
stella
Chakotay
Michael Wittmann
Aurora Borealis
11 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
alex 18
Stanica
alex 18


Female
Taurus Goat
Broj postova : 29
Age : 33
Registration date : 03.01.2010

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimened sij 03, 2010 8:44 pm

da... znam... ali teško mi je da uvijek ja moram biti najjača... kako misliš to za diskriminaciju?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimened sij 03, 2010 8:47 pm

alex 18 je napisao/la:
i ja sam još jedno dijete alkoholičara... imam tek 18 godina... i sve bih dala da dođem do vaših godina a da budem normalna... već se osjećaju posljedice, a još kraj tomu nije blizu... očajnički želim pomoć ali nje nema na vidiku... ne vidim svjetlo ispred sebe...
Alex 18 dobro došla na forum. Tužno je čuti tvoju životnu priču, no nažalost ima puno takvih primjera, ja ih znam nekoliko i ti ljudi su ipak nekako preživjeli i razvili se u normalne i dobre osobe. Ne znam kako i stvarno ne znam što bi ja učinio na njihovom mjestu, ali eto oni su uspjeli, pa vjerujem da budeš i ti. Ja ti to svakako želim

A što se tiče rješenja ne znam da li ti možemo dati rješenje osim savjeta koji ti je dao neptum, mislim da je u tvom slučaju odlazak jedno od rješenja, znam da je to malo teže izvesti, ali teško se može očekivati da će se osoba koja je alkoholičar 30 tak godina promijeniti.

U svakom slučaju želim ti puno sreće ides

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
neptun
Višestanični organizam
neptun


Male
Libra Tiger
Broj postova : 64
Age : 38
Registration date : 13.12.2009

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimened sij 03, 2010 8:48 pm

Procitaj zadnje postove po svim temema pa ti bude jasno, uostalom koliko ih se do sad odazvalo na tvoj apel , a vodit ce unedogled polemike o tome kako spasit pingvina na juznom polu
[Vrh] Go down
alex 18
Stanica
alex 18


Female
Taurus Goat
Broj postova : 29
Age : 33
Registration date : 03.01.2010

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimened sij 03, 2010 8:50 pm

hvala... ja se nadam da ću otići na fax... samo ima do toga još 9 mj. ali to nije ništa u usporedbi sa 18 god. koliko ovo trpim...
[Vrh] Go down
neptun
Višestanični organizam
neptun


Male
Libra Tiger
Broj postova : 64
Age : 38
Registration date : 13.12.2009

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimened sij 03, 2010 8:50 pm

Lijepo od tebe Chak
[Vrh] Go down
alex 18
Stanica
alex 18


Female
Taurus Goat
Broj postova : 29
Age : 33
Registration date : 03.01.2010

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimened sij 03, 2010 8:51 pm

a da... što ćeš... ja bih to malo drugačije ali što je tu je...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimened sij 03, 2010 9:04 pm

alex 18 je napisao/la:
hvala... ja se nadam da ću otići na fax... samo ima do toga još 9 mj. ali to nije ništa u usporedbi sa 18 god. koliko ovo trpim...
Ako se potrudiš ostvarit ćeš to, vjeruj u sebe jer sve ovisi o tebi. Je da je tebi možda teže od drugih, ali to ne znači da nećeš uspjeti, jednako tako će o tebi ovisiti kakve ćeš rezultate postizati na faksu
[Vrh] Go down
GaGa
PraGlodavac
GaGa


Female
Leo Broj postova : 723
Location : Novi Sad
Registration date : 28.12.2009

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimened sij 03, 2010 9:09 pm

ja sam prekretnicu napravila kad sam prvi put sebe zapitala da li zelim tako provesti ostatak zivota ili nesto promeniti u njemu
od tog pitanja sam krenula
nisam znala sta zelim ali sam bila sigurna u to da tako vise ne zelim da zivim
mislim .... najteze je sa sobom bilo rascistiti , hiljadu pitanja , strahova , neizvesnost sta i kako dalje , tesko je , ali kad se jednom odvazis da zelis nesto napraviti i postavis sebi cilj , posle je mnogo lakse
[Vrh] Go down
alex 18
Stanica
alex 18


Female
Taurus Goat
Broj postova : 29
Age : 33
Registration date : 03.01.2010

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimened sij 03, 2010 9:11 pm

znam da je to sve do mene... i trudim se ja... odličan sam učenik cijelo svoje školovanje i želim studirati matematiku i informatiku... bliski ljudi smatraju da imam dosta potencijala i da mogu napraviti nešto od svog života... samo što ima situacija kada mi je teško...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimened sij 03, 2010 9:23 pm

U tom slučaju imaš velike šanse da uspiješ, a i možeš nam se pridružiti na nekom od topica gdje se govori o kompjutorima ili o kompjutorskim programima :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimened sij 03, 2010 9:31 pm

Svi ti mi možemo dati neki savjet ali ti sama moraš odlučiti što ćeš napraviti. Dali ćeš otići od kuće i ostaviti majku ili ćeš ostati kod kuće i dalje trpjeti probleme sa alkoholičarom.

Da sam ja u takvoj situaciji, najvjerojatnije bi ga prijavio nekoj službi koja rješava probleme nasilja u obitelji ili makar policiji. Ako on ne shvaća da sa svojim pijanstvom uništava život svoje žene i djeteta onda bolje nije niti zaslužio.

Što se tiče tvoga školovanja, ocu ne smiješ dopustiti da ti ga upropasti jer ti o tome ovisi kvalitetna budućnost i egzistencija. Poduzmi sve potrebne mjere da na bilo koji način riješiš taj problem jer nema smisla dozvoliti ocu da te povuče za sobom. Znam da majku ne želiš ostaviti ali otiđite negdje preko vikenda ako je to moguće i napravite plan, dogovorite se, surađujte. Moraš joj objasniti, jer makar je starija i mudrija nego ti, potrebna joj je tvoja pomoć.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
neptun
Višestanični organizam
neptun


Male
Libra Tiger
Broj postova : 64
Age : 38
Registration date : 13.12.2009

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimened sij 03, 2010 9:34 pm

Ocito je tebi Alex teze zbog majke nego zbog sebe , ne mozes sebe krivit ako je ona izabrala takav zivot a ti joj ne mozes ni puno pomoci u tome.
Uopce , brak je jedna cesto zamrsena situacija u kojoj je tesko posredovat. Osloni se na vlastitu snagu i pokojeg prijatelja dok se ne izbavis iz svega toga.
Zelim ti puno srece u tome.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimened sij 03, 2010 10:50 pm

jako teško je dati neki savjet kad je ovako zamršena situacija. ako ga se prijavi socijalnim službama vrlo je moguće da od tog faksa neće biti ništa ukoliko je on taj koji bi te financirao. majka trpi uglavnom zato šta je već i sama nesposobna da povuče neki konkretan potez. preplašeno stvorenje koje vjerovatno računa da se samo vi izvučete iz te ružne situacije.

da meni netko tuče mater ja znam šta bi ja napravila.
[Vrh] Go down
alex 18
Stanica
alex 18


Female
Taurus Goat
Broj postova : 29
Age : 33
Registration date : 03.01.2010

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimepon sij 04, 2010 9:01 am

hvala svima na odgovorima. znam ja da za ovakvu situaciju ne postoji neki recept koji mi netko može dati da sve bude bolje. postoji samo bolji i lošiji način da ja to prihvatim... što se tiče moje majke... istina da mi je teško što ona to trpi i znam da je ona to izabrala... ali ona je meni bila i i dalje je i majka i otac, ja nikada nisam osjetila ni očevu ljubav ni zaštitu a ona mi je to oboje bezuvjetno pružala.
a to da ga prijavim... to baš ne bi išlo, jer je on čovjek koji mje spreman na sve, on bi se već nekako izvukao... već je imao problema sa zakonom i uvijek se izvuče... a smatram da bi onda i ja i brat i mama nastradali nakon toga... i mislim da njegov problem ne može riješiti neka deseta osoba... to mora biti njegova obitelj... mi se trudimo, ali ne ide...
sve što znam jest da će on kad tad osjetiti i tugu i bol zbog odbačenosti... možda ni tada neće biti svjestan zbog čega ga je njegova kćerka zaboravila ali i ne mora biti...
[Vrh] Go down
neptun
Višestanični organizam
neptun


Male
Libra Tiger
Broj postova : 64
Age : 38
Registration date : 13.12.2009

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimepon sij 04, 2010 9:49 am

Uh zlo mi je od takvih "muskarcina"
Vjerojatno kad se otrijezni od silne depresije sto je istukao zenu trci za slijedecom casom da lakse podnese sam sebe.
Kukavica je to , ucjenjuje vlastitu obitelj svojim "novcanikom " i misli kako ima dozivotni kredit da vas maltretira.
Imam prijatelja psihologa , dr.Papic , koji je bio voditelj odjela za lijecenje alkoholicara .Mnogim brakovima je pomogao i sad radi honorarno jer je u mirovini. Zivi u Varazdinskim Toplicama , pa ako privolite oca mogu ti dati kontakt.
[Vrh] Go down
alex 18
Stanica
alex 18


Female
Taurus Goat
Broj postova : 29
Age : 33
Registration date : 03.01.2010

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimepon sij 04, 2010 9:57 am

da baš... kao on radi za nas... a možeš mislit kako radi... tko zna na kakav način zarađuje taj svoj šugavi novac kad skoro svakih mjesec dana dobije otkaz... i što mi dobijemo od toga? možda 1/10... i ništa nam kao ne fali... ma da sigurno... ajd mi pošalji na PM taj kontakt... da imam... pa vidjet ćemo...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimepon sij 04, 2010 10:41 am

je, ali kako natjerati nekoga da se liječi ako on sam ne priznaje da ima problema sa alkoholom?
i ne stoji to da njegov problem ne može riješiti neka deseta osoba nego samo njegova obitelj. vi ste pokušali ali očito vam ne uspjeva. uostalom to nije samo njegov problem. to je i vaš problem. vi itekako osjećate posljedice. ma tu muškarčinu triba strpati iza rešetaka. ja znam da je to mukotrpan put ali on neće stati dok ne osjeti na svojoj koži. i kakva bol i tuga koju će on osjetiti ka jednog dana ....??? da je on to sposoban već bi osjetio. oprosti šta ja ovako o tvom ocu, ali meni ovo diže tlak za popizditi.
[Vrh] Go down
alex 18
Stanica
alex 18


Female
Taurus Goat
Broj postova : 29
Age : 33
Registration date : 03.01.2010

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimepon sij 04, 2010 10:47 am

to što sam napisala da će osjetiti jednog dana bol i tugu odnosilo se na vrijeme kada će ostati sam... nakon što odem na fax ja se više ne planiram vratiti... a vjerujem da će doći dan kada će mu to zasmetati... onda će možda vidjeti kako je bilo meni...
on je razgovarao s jednom osobom koja mu je pokušala pomoći ali ništa to nije koristilo... samo je šutio... a kasnije smo mi imali problema...
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimepon sij 04, 2010 4:22 pm

moje mišljenje je da tvoj otac neće niti pomisliti na liječenje ako mu to netko drugi govori ,sve dok sam ne shvati da je ovisnik i dobrovoljno se ode liječiti.
Tu ej potrebna i ogromna snaga volje da se ovisnost iskorijeni, i potpora obitelji,dakle,ako on jednog dana shvati svoj problem i ode na liječenje-bez obzira na to kakav je vaš odnos- podrži ga koliko god možeš jer će mu to dati snagu da se bori.
A sad, čitam da maltretira tvoju mamu fizički,dakle,tuče je?
To je nešto što nitko ne bi trebao trpjeti, i nasilnici se u pravilu nikada ne mijenjaju bili oni ovisni o nečemu ili ne. Mislim da tvoja mama treba uzeti svoj život u svoje ruke i reći mu zbogom. Ako ne želi- njena stvar ali tebi savjetujem da što prije odeš, makar u podstanarstvo, zaposli se negdje, studiraj,bit će ti teško, ali ćeš psihički biti neusporedivo mirnija i zadovoljnija sobom i svojim životom, jer tek kada se makneš od oca, osjetit ćeš što znači živjeti punim plućima,vjeruj mi!
I na kraju, ovo se ne bi trebalo zanemariti- potraži pomoć psihijatra, čak i ako misliš da ti nije potrebna, iznenadit ćeš se koliko nagomilanih problema ,strahova, nesigurnosti imaš u sebi koje te koče da normalno živiš... ako me trebaš tu sam- pošalji mi poruku ako želiš da razgovaramo ;)
[Vrh] Go down
GaGa
PraGlodavac
GaGa


Female
Leo Broj postova : 723
Location : Novi Sad
Registration date : 28.12.2009

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimepon sij 04, 2010 7:00 pm

alex 18 je napisao/la:
hvala svima na odgovorima. znam ja da za ovakvu situaciju ne postoji neki recept koji mi netko može dati da sve bude bolje. postoji samo bolji i lošiji način da ja to prihvatim... što se tiče moje majke... istina da mi je teško što ona to trpi i znam da je ona to izabrala... ali ona je meni bila i i dalje je i majka i otac, ja nikada nisam osjetila ni očevu ljubav ni zaštitu a ona mi je to oboje bezuvjetno pružala.
a to da ga prijavim... to baš ne bi išlo, jer je on čovjek koji mje spreman na sve, on bi se već nekako izvukao... već je imao problema sa zakonom i uvijek se izvuče... a smatram da bi onda i ja i brat i mama nastradali nakon toga... i mislim da njegov problem ne može riješiti neka deseta osoba... to mora biti njegova obitelj... mi se trudimo, ali ne ide...
sve što znam jest da će on kad tad osjetiti i tugu i bol zbog odbačenosti... možda ni tada neće biti svjestan zbog čega ga je njegova kćerka zaboravila ali i ne mora biti...

hoce , kad ostane sasvim sam i nemocan , a do tad moze proci mnogo vremena , a za to vreme vi cete i dalje patiti pored njega
nikom nije Bogom dano da maltretira nekog pored sebe , ako sam toga nije svestan ,ako ni vas koji ste mu najblizi i najrodjeniji nece da poslusa , onda ne vidim svrhu daljeg cekanja da se sam osvesti , jer njemu je ovako potaman
[Vrh] Go down
alex 18
Stanica
alex 18


Female
Taurus Goat
Broj postova : 29
Age : 33
Registration date : 03.01.2010

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimepon sij 04, 2010 10:23 pm

hvala svima! aurora što se tiče ovog zadnjeg, ja i sama smatram da mi je potreban psihijatar... imam ja dosta trauma i posljedica... a postoje stvari koje nikada nikome nisam ispričala a muče me... a naravno da ja svog oca neću ostaviti ako prihvati liječenje... u suprotnom hoću...
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimeuto sij 05, 2010 2:20 am

da...otrgni se od te nezdrave sredine čim ugrabiš priliku i tek ćeš onda zaista početi živjeti, i polako tada sređuj svoj život i uživaj u stvarima u kojima sada ne možeš. Oca zaboravi, najbolje bi ti bilo tako, a ako on pokaže jednog dana volju da se liječi, budi mu podrška i daj mu tada do znanja da ga voliš unatoč svemu...
Pomoć potraži što prije to bolje (psihološku), da se otarasiš svih "demona" prošlosti i nezdrave obiteljske situacije u kojoj si odrasla.
Samo se makni od njega sada, možda se čini teško, ali u životu te čekaju i teže stvari od odlaska iz roditeljskog doma (ako se domom može nazvati!),skupi hrabrost i idi.
Bit ćeš sama sebi zahvalna
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitimepon oľu 24, 2014 6:25 pm

Evo moram reći.... U mojoj je ulici milijarde i milijarde alkoholičara. Odlazim ja iz škole prije nekoliko godina, i pored mene prođe neki pijanac s osam flaša vina, usred bijela dana.
O da, Aurora, ti nisi manje vrijedna zato jer si dijete alkoholičara. Znam da je to na tebe ostavilo posljedice, znam da vjerojatno nikada nisi imala pravo djetinjstvo, no pokušaj to zaboraviti. Tvoje ime na forumu ionako znači ''Polarna svjetlost''. Okreni se prema svijetloj strani života. Zaboravi prošlost. Kreni dalje.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Alkoholizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Alkoholizam
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj-
Forum(o)Bir: