Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi

Go down 
+7
ukiss
Athena
Blizzard
Jaykof
tomi
josip21
Skulptura
11 posters
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimesub ruj 26, 2009 4:02 am

Jedan američki znanstvenik tvrdi da bi ljudi mogli postati besmrtni za manje od 20 godina zahvaljujući nanotehnologiji i povećanom razumijevanju o funkcioniranju ljudskog tijela.
Ray Kurzweil (61), koji je već prije točno predvidio dolazak novih tehnologija, kaže da se naše razumijevanje genetike i računalne tehnologije ubrzava neviđenom brzinom.

Teoretski, kaže, povećanjem brzine naših spoznaja, nanotehnologija će biti u stanju zamijeniti mnoge od naših organa za 20 godina.

Kurzweil dodaje da, iako se njegove tvrdnje čine nevjerojatnima, već postoje umjetne gušterače i neuronski implantati.

Kurzweil svoju teoriju naziva Zakonom ubrzanog povratka. "Ja i mnogi drugi znanstvenici vjerujemo da ćemo za 20-ak godina imati sve uvjete za reprogramiranje softvera iz kamenog doba, da ćemo moći najprije zaustaviti, a onda i preokrenuti proces starenja. A tada će nam nanotehnologija omogućiti da živimo zauvijek", piše Kurzweil.

"Na kraju će nanoboti zamijeniti naše krvne stanice i nastaviti raditi tisuću puta učinkovitije. Za 25 godina moći ćemo sprintati 15 minuta bez udisanja ili satima roniti bez kisika", tvrdi.

"Žrtve srčanog udara – koje već danas koriste prednosti široko dostupnih bioničkih srca – mirno će se odvesti do liječnika na manji zahvat dok će ih njihovi krvni botovi održavati na životu", predviđa Kurzweil.

"Nanotehnologija će proširiti i naše mentalne sposobnosti do tolikih razmjera da ćemo u nekoliko minuta biti u stanju napisati knjigu."

"A poželimo li otići, nanoboti će isključiti naše moždane signale i odvesti nas kamo god poželimo. Virtualni seks će postati uobičajen, a u svakodnevnom životu hologramski likovi će pojavljivati u našem mozgu i objašnjavati što je što", kaže Kurzweil.

"Zato se možemo veseliti svijetu u kojem će ljudi postati kiborzi, s umjetnim žlijezdama i organima", zaključuje.


Izvor: www.net.hr


Obozavam tehnologiju i vecinu toga sto ona vuce za sobom. Znatno nam je pojednostavila svakondevnicu i mislim da se nebi bas najbolje snasli da nam ju netko oduzme. Medutim isto tako mislim da ce nas na kraju ta ista tehnologija unistiti ili u najmanju ruku potpuno nam oduzeti ljudskost i pogled na svijet kakvog ga vidimo danas.

Ovo je vec ozbiljno, znanstvenici aktivno rade na nanotehnologiji i ovladavanje njome ce im poci za rukom vec u narednih nekoliko godina. Nakon toga sve ce se polako poceti mjenjati. Nanotehnologija ce nam otkriti nezamislive mogucnosti poput teleportacije, stvaranja predmeta iz nicega, od onih najjednostavnijih pa do najkompleksnijih tehnoloskih napravica. Takoder ce nam prosiriti mentalne sposobnosti zbog kojih cemo u trenutku bez rasmisljanja dolaziti do odgovora na pitanja koje ljudi traze vec stoljecima i slicno...

Da li podrzavate razvoj nanotehnologije i da li mislite da ce nam njen dolazak poboljsati zivot ili nam ga "oduzeti"?
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimesub ruj 26, 2009 11:58 am

bas bio procitao ovu vijest....i sta ako je ovo istina...kako cemo pravit djecu....uskoro vise nece biti mjesta na planeti...... scratch
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimesub ruj 26, 2009 3:09 pm

Ja sam odlucio ne umrijeti, tako da mi se ovo svidja :D
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimesub ruj 26, 2009 3:47 pm

Kako to mislis kako cemo praviti djecu? Isto kao i do sada... nadam se. :) A sta se tice mjesta na zemlji, evo bas sam neki dan procitao da su pronasli vodu na mjesecu, pa valjda stane koja milijarda nas tamo gore...

Ja bas i nisam najbolje shvatio ovaj citat: "A poželimo li otići, nanoboti će isključiti naše moždane signale i odvesti nas kamo god poželimo." Kamo ce nas to odvesti??

@tomi: hehe... ali, da li bi stvarno htio zivjeti zauvijek?
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimesub ruj 26, 2009 4:26 pm

Bezveze, ja to ne bi ... šta fali sadašnjim ljudima?
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimesub ruj 26, 2009 4:49 pm

M474 je napisao/la:
@tomi: hehe... ali, da li bi stvarno htio zivjeti zauvijek?

Zasad mi se ne cini tako lose. Kad mi dosadi, jednostavno se iskopcam iz stekera. Piece of cake. :D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimesub ruj 26, 2009 8:07 pm

To je fora tehnološkog razvoja, sve ovisi o tome kako ju koristimo. Takva tehnologija će omogućiti puno toga, baš kao što je to sjekira u kamenom dobu. Međutim sjekire su postale ne samo oruđe za obradu, već i oružje za ubijanje... Dalje shvaćate poantu.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimesub ruj 26, 2009 11:41 pm

Omega je napisao/la:
Međutim sjekire su postale ne samo oruđe za obradu, već i oružje za ubijanje... Dalje shvaćate poantu.
Terminator :D I Ja Robot :D
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimečet stu 26, 2009 8:42 pm

Da ne otvaram novu temu koja je zapravo vezana uz Kurzweilovo istraživanje. :P

Sve to stoji, futurolozi tvrde da će u budućnosti uz pomoć biotehnologije i robotike ljudi sami moći uzgojiti zamjenu za vlastite organe, dizajnirati lijekove, čak preventirati nasljedne osobine opasne po zdravlje uz genetičke testove.

Samo što je vezano uz sve navedeno, futurolog Paul Saffo naglasio da će ta privilegija biti rezervirana ne za "obične smrtnike", nego isključivo superbogate. 8)

Tvrdi da će napredak robotike voditi u konačnici klasnoj podjeli i evoluciji superbogataša u potpuno drugačiju vrstu.
Naglasio je da bogati već u startu imaju još 20-ak godina više za zaradu, štednju koju će ostaviti nasljednicima, ali i da postoji opasnost ovisnosti o elektronskim insektima u budućnosti. face

Što reći, sve se to čini vrlo daleko, dalje nego što mislimo.
Ipak mislim da je neminovno da će do toga doći i da će pritom uživanje u privilegijama tehnoloških postignuća (ako ih uopće možemo tako nazvati conf1 ) kao i u ostalim imati oni dubokog džepa.
To je realnost, ništa što bi izazvalo čuđenje. kava
Iako se osobno ne veselim najezdi nove tehnologije koju najavljuju u skorijoj budućnosti, osim one u medicinsko-znanstvenom aspektu.
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 28
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimepet lip 25, 2010 12:03 am

zanimljiva temmaaa :D :) ;) .........
[Vrh] Go down
Maria Elena
Riba
Maria Elena


Female
Virgo Goat
Broj postova : 108
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 24.06.2010

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimened lip 27, 2010 7:12 pm

zanimljiva da...samo mislim da će se previše toga promjenit i više se ljudi neće razumjet ko prije..odnosno neće društveni život bit isti...moja struka je robotika al evo obećajem neću radit zločeste robote koji će naš uništit XD hahahha
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimened lip 27, 2010 9:13 pm

u Sparti je najveća kletva koju je netko mogao izreć drugoj osobi bila: dabogda živio vječno.
zanimljivo je to što je Omega spomenuo da se sve može pretvoriti u oružje pa i to. zamislite te nanobote koji vam kolaju po tijelu. netko to treba stavit unutra. e sad, ti si predsjednik države, tko ti garantira da od tih milijardi nanobote koji bi se stavili u tijelo nije jedan u kojem je maaalena doza C-4(ne foruma nego eksploziva. :P). i kad im se ćefi, dopeljaju nanobota u srce i aktiviraju ga i bum, ode u vječna lovišta...

da ne govorim šta bi još mogli krivo prepojit u mozgu...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimened lip 27, 2010 11:03 pm

Zašto ljudi misle da mogu išta postići s time što ubace u naša tijela milijarde nekakvih nanobotova? Pa u tijelu se svake sekunde izvede toliko mnogo kemijskih reakcija da je to gotovo nemoguće prebrojati. Nema šanse da bi bilo kakvi nanoroboti sprečili starenje i umiranje. Možda bi neznatno mogli usporiti, ali to je sve.
@Maria Elena - struka ti je robotika? Otkud ti struka ako imaš tek 18? Misliš li na moguću buduću struku? :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimeuto lip 29, 2010 12:46 pm

Sve teži Star Trecku, teleportacija, replikatori... Pa tu isto tako dolazi i Borgovska tehnologija. ^^
Nanoboti koji spriječavaju starenje, zvuči mi pomalo nerealno čak i za daleku budućnost. Pričam napamet budući da ne znam što bude u budućnosti, ali nekako ne mislim da će se spriječiti starenje. Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_scratch

A i mogli bi imati nekakve robote kao u filmu Surogati, mi smo doma i upravljamo robotom koji sve radi umjesto nas. Nekima se takva ideja čini privlačna, a meni djeluje odbojno.
[Vrh] Go down
Maria Elena
Riba
Maria Elena


Female
Virgo Goat
Broj postova : 108
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 24.06.2010

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimeuto lip 29, 2010 12:51 pm

meni također...djeluje skroz odbojno :(
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitimesri pro 15, 2010 6:45 pm

ne sviđa mi se ništa od toga ,jaaaa želimm biti smrtnik ,a ne da visim na utičnici :P
[Vrh] Go down
Sponsored content





Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Empty
PostajNaslov: Re: Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi   Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Za 20 godina postajemo besmrtni kiborzi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Saint-Germain besmrtni grof
» U mirovinu sa 65 godina?
» Nova godina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: