Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Alternativna povijest u Bibliji

Go down 
+22
Blizzard
Wall-e
konoko1
Legionar
matko22
ThE_IMMORTAL
hromi
DrChaos
Ofca
gothic45
floridana
thc_man
Yado
babi
Milab
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
Srky
malena
zvezda
Alpha
silver
26 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimečet lis 25, 2007 10:55 am

ne znam je li vec bilo mozda, nadam se da nije da ne pisem bezveze.. lol

Evo, imam ja tu pred sobom Bibliju, ovo sto cu sad citirati nisu, znaci, nikakve preinake nego tekst izvorni, koji Crkva tumaci na svoj nacin, a vi razmislite..

Knjiga Postanka

(drugi izvjestaj o stvaranju, raj zemaljski, 2,5 - 3,24)

Nato će zmija ženi: "Ne, nećete umrijeti. Nego, zna Bog: onog dana kad budete s njega jeli, bit ćete kao bogovi koji razlučuju dobro i zlo."
...
"Uto čuju korak Jahve, Boga, koji je šetao vrtom za dnevnog povjetarca. I sakriju se - čovjek i njegova žena - pred Jahvom, Bogom, među stabla u vrtu. Jahve, Bog, zovnu čovjeka: "Gdje si?" reče mu. On odgovori: "Čuo sam tvoj korak po vrtu..." ...

Bogovi? Zar nije samo jedan? Jahve šeta vrtom, ljudi čuju njegove korake, uspijevaju se sakriti od njega? Samo bajkovitost antičkog pisca ili nešto više?
Idemo dalje..

Potop - govore o njemu sve stare civilizacije u svojim legendama. Tako kaze u Bibliji ovo (Postanak, 6,1 - 6,5)

"Kad su se ljudi počeli širiti po zemlji i kćeri im se narodile, opaze sinovi Božji da su kćeri ljudske pristale, pa ih uzimahu sebi za žene koje su god htjeli. Onda Jahve reče: "Neće moj duh u čovjeku ostati dovijeka; čovjek je tjelesan, pa neka mu vijek bude stotinu i dvadeset godina." U ona vremena - a i kasnije - na zemlji su bili Nefili, kad su Božji sinovi općili s ljudskim kćerima pa im one rađale djecu. To su oni od starine po snazi glasoviti ljudi."

Nakon toga, kao što svi znamo, dolazi do velikog potopa gdje je izbrisana čitava ljudska (??) rasa, osim noe i njegovih sinova, koji je, dakle, zapravo praotac današnjih ljudi (početak civilizacije).

A kakvi su onda to bili ti ljudi prije velikog potopa (tako popularnog u antičkim legendama)? Tko su to "sinovi Božji" (ljudi?), koji su uzimali za žene "kćeri čovječje", pa su se iz tih veza rađali Nefiti, glasoviti po svojoj nadljudskoj snazi?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimečet lis 25, 2007 11:29 am

Za tumacenje bi prvo trebalo, kao predpostavku, uzeti da su Biblijski tekstovi istiniti tj. da su se zbilja dogodili...
Vjerski tekstovi su, kroz povijest, uglavnom prepisivani jedni od drugih pa tako i Biblija...pa ono sto pise i ono sto danasnja katolicka crkva propovijeda se, eto, malo i razlikuje face
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimečet lis 25, 2007 11:35 am

P.S. Procitaj knjigu od David Icke-a "Najveća tajna". Rie ju je postavo za downladanje (forum Aktualno iz svijeta oko nas). Autor je malo naporan ali uz neke apsolutno smjele tvrdnje ima i fora informacija.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimečet lis 25, 2007 1:28 pm

Stari Zavet je, za razliku od Novog, relativno malo menjan vremenom. Ako uspete doci do originalnog (neprevedenog) teksta videcete da se zaista kaze Bogovi, a ne Bog. Uostalom, u originalu je upotrebljeno cak nekoliko RAZLICITIH izraza koji su svi prevedeni kao Bog... Zasto?... A smatram da su kao bogove shvatali prosto bica koja su bila superiorna u odnosu na njih i ispoljavala neke sposobnosti koje oni nisu imali... *
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimečet lis 25, 2007 8:38 pm

zvezda je napisao/la:
Stari Zavet je, za razliku od Novog, relativno malo menjan vremenom. Ako uspete doci do originalnog (neprevedenog) teksta videcete da se zaista kaze Bogovi, a ne Bog. Uostalom, u originalu je upotrebljeno cak nekoliko RAZLICITIH izraza koji su svi prevedeni kao Bog... Zasto?... A smatram da su kao bogove shvatali prosto bica koja su bila superiorna u odnosu na njih i ispoljavala neke sposobnosti koje oni nisu imali... *

upravo ono sto sam htio reci s ovom temom!
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimečet lis 25, 2007 8:55 pm

A sta mislis, ko su bila ta "superiorna" bica?... Bas me zanima tvoje misljenje... *
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimečet lis 25, 2007 8:57 pm

A bogovi su na kraju bića sa drugih planeta koja su superiornija u odnosu na sve nas... To su čovjekovi bogovi, vanzemaljci...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimečet lis 25, 2007 10:09 pm

Nisam mislila da je Biblija prepisivana u smislu umnozavanja nje same vec prepisivana kao nastala iz drugih vjerskih tekstova...drugih vjera...zato su bogovi u mnozini, a danas crkva tumaci da je Bog jedan.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimečet lis 25, 2007 11:13 pm

zvezda je napisao/la:
A sta mislis, ko su bila ta "superiorna" bica?... Bas me zanima tvoje misljenje... *

a ne znam ni sam sto da mislim, ako se stvarno ne radi o nekoj alegoriji i stvarno je istina to što piše, možda se radi o atlantiđanima, naprednoj ljudskoj civilizaciji, humanoidima, dakle.. To za izvanzemaljce mi se cini manje vjerojatno, barem u tom razdoblju.
[Vrh] Go down
Srky
Višestanični organizam
Srky


Male
Taurus Goat
Broj postova : 39
Age : 32
Registration date : 09.10.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimepet lis 26, 2007 12:10 am

biblija je kopija kopije, prepisivana i tumačena na mali milijon načina i mislim da se njena srž izgubila u onakvom obliku u kakvom je bila zapisana.
bibilija kakvu imamo danas, treba se tumačiti i prevoditi iz prenesenog značenja, metafori,usporedbi i u skladu sa dobom o kojem govori...

što se tiče zmije, ona je bila oličenje zla i mislim da je to "kao bogovi" samo davanje, nade moći i lažnih vrijednosti na zemlji, nukanje tadašnjih ljudi da ostave boga i krenu drugim materijalnim putem. tada bog šeta vrtom, traži ljude, svoju djecu, koja se pomalo udaljavaju od stvoritelja...


što se tiče potopa, mislim da je potop bio u to doba, naravno, tumačenja toga doba su u skladu sa svijesti ljudi, ljudi su odani bogu, pa taj potop smatraju božjim djelom i njegovom kaznom. Noa možda i je bio glavni akter, on je možda uspio nekakvim domišljatim načinima, spasiti sve na imanju...
iskreno mislim da nije bio sveopći potop, cijele zemlje, već samo djela na kojemu su živjele te stare civilizacije, crno more, kaspijsko, aralsko jezero, indijski ocean, sredozemno more...pa su oni to tumačili kao potom cijele zemlje, jer su samo taj dio planetai poznavali...no opet bogu ništa nije nemoguće
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimepet lis 26, 2007 10:44 am

Pitaj Boga, što se dogodilo, ja neznam ni što se jučer u našem Velikom selu dogodilo, a di ćeš u tom istom selu prije 2500 godina i više.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimepet lis 26, 2007 11:04 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Pitaj Boga, što se dogodilo, ja neznam ni što se jučer u našem Velikom selu dogodilo, a di ćeš u tom istom selu prije 2500 godina i više.

Istina...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimepet lis 26, 2007 6:00 pm

Negdje sam već spomenula da su vjerski tekstovi tekstovi s najviše slojeva, dakle, mogu se interpretirati na vrlo mnogo načina. Činjenica je da u Bibliji ima vrlo neobičnih mjesta, u Starom i u Novom zavjetu. misli
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimepet lis 26, 2007 7:35 pm

Kao sto je poznato Hriscanstvo predstavlja malo izmenjenu sintezu ranijih paganskih verovanja. Npr., uskrsnuce imamo vec kod Egipcana (Oziris)...
A Atlantidjani ili kako god zvali napredne rase koje su ranije postojale najverovatnije i vuku poreklo sa drugih svetova, jer nasoj teoriji evolucije fali karika, koja bi predstavljala prelazni oblik covek - majmun... Dakle, ako covek nije nastao ovde, morao je doci od nekud, logicno... *
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimepet lis 26, 2007 8:54 pm

A možda niti ne fali. Jer prije vjerujem da smo ljudi i da nismo nastali od majmuna već smo oduvijek bili ljudi.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimepet lis 26, 2007 10:29 pm

Hmmm...dakle teorija devolucije...moguce, moguce...doduse sve je moguce ;)
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimepet lis 26, 2007 11:37 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
A možda niti ne fali. Jer prije vjerujem da smo ljudi i da nismo nastali od majmuna već smo oduvijek bili ljudi.

oduvijek ne postoji, postoji samo dalja i bliža prošlost. prakticki, cak ni Zemlja ne postoji oduvijek...
A sto ti mislis (naravno, ako se slazes s ovim sto sam rekao), koliko dugo je covjek tu (otprilike)?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimesub lis 27, 2007 9:47 am

U pitanju su ciklusi i razlicite rase ljudi koje su kroz istoriju naseljavale zemlju (ja ne verujem da nam je ona originalna postojbina), a za ovo postoje i arheoloski dokazi, kao sto su kosturi veoma malih ljudi koji ipak nisu deciji, kao i onih visokih preko dva ili tri metra (okolina Katonberija, Engleska, navodni grob Artura i Ginevre). A i sama raznolikost rasa upucuje na genetske "donacije" razlicitih izvora. Postoji razlika u samom sastavu krvi izmedju nekih plemena (npr. Bavari, cini mi se)... *
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimesub lis 27, 2007 10:14 am

silver je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
A možda niti ne fali. Jer prije vjerujem da smo ljudi i da nismo nastali od majmuna već smo oduvijek bili ljudi.

oduvijek ne postoji, postoji samo dalja i bliža prošlost. prakticki, cak ni Zemlja ne postoji oduvijek...
A sto ti mislis (naravno, ako se slazes s ovim sto sam rekao), koliko dugo je covjek tu (otprilike)?

Ne oduvijek, samo što trenutno se ne može dokazati da je niti jedna vrsta iz jedne evoluirala u drugu. Iako postoji teorija evolucije. Ali toj teoriji za svaku vrstu fali previše.
Zato mi je bliže teorija da su ljudi bili ljudi, ne u današnjem obliku. Nešto vjerska pisanja iz Biblije. Ljudi živjeli do 120 godina, nešto iz arheoloških - minijaturni i ekstremno veliki kosturi. A majmuni su nam oduvijek bili bliski rođaci.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimesub lis 27, 2007 3:37 pm

Mislim da je vreme pocelo od "pada"... *
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimesub lis 27, 2007 4:31 pm

Pada???
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimened lis 28, 2007 8:49 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
silver je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
A možda niti ne fali. Jer prije vjerujem da smo ljudi i da nismo nastali od majmuna već smo oduvijek bili ljudi.

oduvijek ne postoji, postoji samo dalja i bliža prošlost. prakticki, cak ni Zemlja ne postoji oduvijek...
A sto ti mislis (naravno, ako se slazes s ovim sto sam rekao), koliko dugo je covjek tu (otprilike)?

Ne oduvijek, samo što trenutno se ne može dokazati da je niti jedna vrsta iz jedne evoluirala u drugu. Iako postoji teorija evolucije. Ali toj teoriji za svaku vrstu fali previše.
Zato mi je bliže teorija da su ljudi bili ljudi, ne u današnjem obliku. Nešto vjerska pisanja iz Biblije. Ljudi živjeli do 120 godina, nešto iz arheoloških - minijaturni i ekstremno veliki kosturi. A majmuni su nam oduvijek bili bliski rođaci.

a ljudi zapravo potjecu s neke druge planete ili...
kao i citav živi svijet (ili bar dio)?
Ali i u tom slucaju smo od necega nastali, s tog drugog svijeta.. ja vjerujem u teoriju evolucije, unatoc svemu ili bolje receno bar donekle..
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimepon lis 29, 2007 6:45 pm

Ja verujem da smo entiteti dosli odnekud i da smo iz nekog razloga uzeli ovo telo homo sapiensa... mozda smo neko vreme mogli da se vracamo u energetsku formu, ali smo vremenom zaboravili i ostali zarobljeni u ovom telu... To bi bio "pad", zaglavljivanje u ovoj dimenziji praceno zaboravom... *
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimepon lis 29, 2007 11:20 pm

Ljudski DNA je miješan s nekom izvanzemaljskom rasom ili rasama, ali smo došli u ova tijela jer ovaj planet, okruženje i sve su najbolji za naše napredovanje, da bi najlakše naučili to što smo odabrali naučiti u ovom životu. Junk DNA je uglavnom alienski dio. To su ćak znanstvenici potvrdili ako ste čitali članak kada je bio na netu.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitimepon lis 29, 2007 11:40 pm

U Bibliji.
tema je u Bibliji. Samo napominjem nemojte se odmah paliti.
Ali ne vjerujem da smo elijeni. Jer masa to nezna i ne želi znati. A na manipulaciji sam već napisao post o tome što je istina, a što ne.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Alternativna povijest u Bibliji Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Alternativna povijest u Bibliji
[Vrh] 
Stranica 1 / 7.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Alternativna Valuta Eko-Zajednice Damanhur
» Povijest
» Povijest???

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: