Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Predbracni ugovor...???

Go down 
+2
josip21
Fantom
6 posters
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Predbracni ugovor...??? Empty
PostajNaslov: Predbracni ugovor...???   Predbracni ugovor...??? Icon_minitimened lis 04, 2009 10:11 pm

Predbracni ugovor ili nista od vjencanja?

Dakle, u vezi ste s Miss. Savrsenom, ona je pazljiva, zgodna, a tek sto je pametna i duhovita, sve sto vi trazite.
Uz to ima i brrrrrrrrrrdo love.
Detaljno isplanirate vase vjencanje i sve izgleda kao iz bajke dok ona ne "predlozi"
(tj. inzistira) da potpisete PREDBRACNI UGOVOR

Pristajete li na to?

(za zenske je u pitanju Mr. Savrsen)

Biste li vi, da imate ogromno bogatstvo i planirate brak s nekim, zastitili svoju imovinu na takav nacin?
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Predbracni ugovor...??? Empty
PostajNaslov: Re: Predbracni ugovor...???   Predbracni ugovor...??? Icon_minitimened lis 04, 2009 10:19 pm

a cuj...ja posto sam sirotinja ne zabrinjavam se s tim......

ali bas da imam neku pustu lovu i da se idem zenit.....ne znam stvarno sta bi.....mozda to potpisivnje nekakvog predbracnog ugovora izgleda nekako hladno....bezosjecajno....ne znam.....
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Predbracni ugovor...??? Empty
PostajNaslov: Re: Predbracni ugovor...???   Predbracni ugovor...??? Icon_minitimened lis 04, 2009 10:34 pm

Da,zaista izgleda hladno i bezosjecajno ali za mene je to je samo jedan od nacina da se urede odnosi ukoliko dodje do razvoda.
Razvod braka je realnost. Nitko od nas ne zna hoce li ili nece brak funkcionirat, nitko od nas ne zna sto se moze dogodit za godinu dana, dvije, tri, pet, dvadeset...
A ako do razvoda zaista i dodje - predbracni ugovor unaprijed rjesava sve ono o cemu bi se, ako do razvoda dodje,
moralo raspravljat i razglabat - nerijetko sa puno gorcine i zle krvi.
Ovako se fino sve rijesi unaprijed - zlu ne trebalo.Predbracni ugovor...??? 793385
Ja zaista ne vidim problem. Ugovor ko' svaki drugi.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Predbracni ugovor...??? Empty
PostajNaslov: Re: Predbracni ugovor...???   Predbracni ugovor...??? Icon_minitimepon lis 05, 2009 2:20 am

Podržavam predbračni ugovor. Dakle, on je nužan da u slučaju rastave braka ne bi došlo do zakonske podjele bračne stečevine. Inače bi jedna strana mogla potraživati imovinu bračnog druga, koju nije zaslužila.

Rodjakinja mi se bavi rastavama pa znam neke primjere. :P
Za mene predbračni ugovor ne djeluje nimalo hladno, već pošteno. Normalno je da osoba želi zaštiti svoju imovinu i materijalnu egzistenciju. Ja bi svoju imovinu zaštitila, ali bi to onda napravio i partner.
Što naposljetku takva mala novčana formalnost znači u životu ljudi koji se vole? lolcina vidiga
Pa voljeli se i bili u braku samo mjesec dana. whee Nije bitno. zubo
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Predbracni ugovor...??? Empty
PostajNaslov: Re: Predbracni ugovor...???   Predbracni ugovor...??? Icon_minitimeuto lis 06, 2009 1:16 pm

Upravo tako Athena,cist racun-duga ljubav...Predbracni ugovor...??? 158397
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Predbracni ugovor...??? Empty
PostajNaslov: Re: Predbracni ugovor...???   Predbracni ugovor...??? Icon_minitimeuto lis 06, 2009 1:36 pm

ja mislim da je kod nas zakon regulirao to tako da sve što se steklo prije braka ne pripada bračnom partneru prilikom rastave. u tom slučaju zaista je nepotrebno potpisivati predbračni ugovor. mislim da je to baš pravedno. samo ono što se steklo u braku se dijeli.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Predbracni ugovor...??? Empty
PostajNaslov: Re: Predbracni ugovor...???   Predbracni ugovor...??? Icon_minitimeuto lis 06, 2009 2:26 pm

floridana je napisao/la:
ja mislim da je kod nas zakon regulirao to tako da sve što se steklo prije braka ne pripada bračnom partneru prilikom rastave. u tom slučaju zaista je nepotrebno potpisivati predbračni ugovor. mislim da je to baš pravedno. samo ono što se steklo u braku se dijeli.

Da, dijeli se bračna stečevina. Ali se npr. može uzeti da samo muž ili žena rade i samo jedan od njih zarađuje plaću.
I onda može jedan kupiti svojom ušteđevinom neku nekretninu ili sl., dok drugi stalno boravi kod kuće, ne radi, uzmimo primjer da je probisvijet i lijenčina.
Medjutim, čak i za osobu koja ne radi, jer možda doma odgaja djecu, uzet će se da ravnopravno dijeli muževu zaradu i sve što su stekli u braku, jer neizravno doprinosi "emocionalnim" angažmanom i trudom u odgoju djece tome da npr. muž zarađuje plaću i puno boravi na poslu. To je dobro regulirano.

Ipak, mislim da bi se trebalo gledati na konkretan slučaj, ovisno o sumi novca i ostalim stvarima pa i doprinosu supružnika da se ne bi dogodilo da se netko tko to zaista ne zaslužuje bezobrazno okoristi na račun bivšeg/bivše. study Nisam ziher oko svih detalja obiteljskog prava, ali tako je to nekako u praksi. roll
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Predbracni ugovor...??? Empty
PostajNaslov: Re: Predbracni ugovor...???   Predbracni ugovor...??? Icon_minitimeuto lis 06, 2009 2:45 pm

Athena,potpisujem...Predbracni ugovor...??? 804652

Ja na ovaj predbracni ugovor gledam kao ugovor kojim se reguliraju neke buduce i eventualne situacije,ili kao ugovor o osiguranju,sto ljudi sklapaju za slucaj nesretne smrti.
Niko od njih ne zeli umrijeti nesretnim slucajem,odnosno razvesti se,al ako se to ipak dogodi,oni su osigurani!
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Predbracni ugovor...??? Empty
PostajNaslov: Re: Predbracni ugovor...???   Predbracni ugovor...??? Icon_minitimeuto lis 06, 2009 4:10 pm

Ja se sa svima slazem. Mislim da predbracni nije niti nemoralan, a niti znak da u brak nisi siguran od pocetka. Ali zanima me da li se, makar mu ime kaze "Predbracni ugovor", moze sklopiti poslije braka. Npr. u braku si i razidete se, ostanete u braku ali se razidete, ti onaka bezveze odigras loto i dobijes 20 milijuna kuna. Sta te muz/zena moze traziti dio tog novca u ovom slucaju?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Predbracni ugovor...??? Empty
PostajNaslov: Re: Predbracni ugovor...???   Predbracni ugovor...??? Icon_minitimeuto lis 06, 2009 4:28 pm

M474 je napisao/la:
Ja se sa svima slazem. Mislim da predbracni nije niti nemoralan, a niti znak da u brak nisi siguran od pocetka. Ali zanima me da li se, makar mu ime kaze "Predbracni ugovor", moze sklopiti poslije braka. Npr. u braku si i razidete se, ostanete u braku ali se razidete, ti onaka bezveze odigras loto i dobijes 20 milijuna kuna. Sta te muz/zena moze traziti dio tog novca u ovom slucaju?

Ha,haaaaaaa,dodjes kuci kazes joj sta se desilo i usput joj kazes,
lutko pakuj kofere!?
Jao dragi odmah(cuj sad dragi) a gdje putujemo???

A ti joj odgovoris,ja neidem nikud!? Predbracni ugovor...??? 524555

U ovom tvom navedenom slucaju nema sta da trazi...
Mozes joj vratiti samo "miraz" koji je donijela sa sobom...Predbracni ugovor...??? 295661
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Predbracni ugovor...??? Empty
PostajNaslov: Re: Predbracni ugovor...???   Predbracni ugovor...??? Icon_minitimeuto lis 06, 2009 4:44 pm

^^Ova tvoja pričica je odlična!!! :D
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Predbracni ugovor...??? Empty
PostajNaslov: Re: Predbracni ugovor...???   Predbracni ugovor...??? Icon_minitimeuto lis 06, 2009 5:47 pm

M474 je napisao/la:
Ja se sa svima slazem. Mislim da predbracni nije niti nemoralan, a niti znak da u brak nisi siguran od pocetka. Ali zanima me da li se, makar mu ime kaze "Predbracni ugovor", moze sklopiti poslije braka. Npr. u braku si i razidete se, ostanete u braku ali se razidete, ti onaka bezveze odigras loto i dobijes 20 milijuna kuna. Sta te muz/zena moze traziti dio tog novca u ovom slucaju?

Ha, Kiki Miky! zubo
Mislim da prema zakonu i dobitak na lotu spada u bračnu stečevinu. gica
Osim toga, trebalo bi paziti da se netko ne zezne, jer često može i odgovarati za dugove bračnog partnera ili mora teškom mukom dokazati da nije sudjelovao u njima. Baš sam tako nešto načula od rodjaka kojem razvodi donose kruh. klopa
Zato, pamet u glavu i sklopiti predbračni ugovor na vrijeme! mudri
[Vrh] Go down
Sponsored content





Predbracni ugovor...??? Empty
PostajNaslov: Re: Predbracni ugovor...???   Predbracni ugovor...??? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Predbracni ugovor...???
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Muškarac-
Forum(o)Bir: