Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ženska hrabrost ili glupost?

Go down 
+6
josip21
Michael Wittmann
Berny_Sinara
Nefertiti
tomi
Athena
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 1:34 am

Dogodilo se to da sam prije par dana bila sa prijateljicom na moru, odmoru. Prijeći ću na bit, da ne pišem sve "ab ovo".
Prilično sam hrabra za ženu, ne bojim se mraka i inih stvari, nije me strah samu hodati kasno mračnim ulicama. Mnogi mi to zamjeraju i upozoravaju me da sam ipak slabiji spol i da si ne mogu dopustiti ono što mogu prosječni muškarci. :(

Dakle, sa prijateljicom sam prije par dana odlučila otići prespavati na svoj manji brod u lučici i to oko 10 sati navečer, kada je već mrak. Išle smo najbržim, šumskim putem (kojeg sam ja predložila) koji nije osvijetljen. Na kraju slijepe ulice, obrasle šumom vidjele smo auto u mraku koji nas je kratko osvijetlio i opet ugasio svjetla. Bilo je "biti ili ne biti".

Prijateljica je predložila da se vratimo na osvijetljenu cestu, ali ja sam konstatirala kako će sve biti o.k. i izvela "foru" da razgovaram na mobitel kada smo usko prolazile kraj neosvijetljenog auta u kojem je sjedio jedan tip.

Baš kad smo prošle i odahnule, prema nama se iz drugog smjera kretao drugi muškarac srednjih godina, vidjele smo siluetu. Ja sam se i dalje pretvarala da razgovaram na mob, a on je prošao uz nas, kada sam se gotovo sledila.
Nisam to očekivala, valjda sam se precijenila. Tip je počeo lagani siktati, osjetila sam da se okrenuo prema nama. Frendica se osvrnula i vidjela da je počeo otkopčavati hlače i hitati prema nama. Smireno je rekla da požurimo. Osjetila sam adrenalin, trčale smo koliko smo mogle, srećom nakratko i bile presretne što smo utrčale u osvijetljenu luku, u kojoj smo i planirale prenoćiti.

Nakon svega sam zbunjena. I prije sam kasno išla potpuno sama osamljenim mjestima, ali nisam osjećala opasnost. Nisam prestrašena, ali zamišljam što se sve moglo dogoditi. Čak sam sat vremena nakon toga predložila frendici da bi mogle izići iz luke na noćno kupanje, iako bi morale prijeći sličan put. Mislila sam da je logično da se "napadač" povukao, jer je sigurno mislio da smo zvale policiju. Nismo išle i dobro da je tako.

Imam dojam da sam se "igrala s vatrom", neki cinici bi rekli da izazivam affraid , iako je stvar u tome da mi je teško prihvatiti da nisam u potpunosti ravnopravna s jačim spolom.

Imate li vi sličnih iskustava, radi li se o ženskoj hrabrosti ili gluposti?
Sve mi se više čini da je ovo potonje bliže istini. shock no
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 1:43 am

Mislim da trebas kupiti suzavac ili šoker. Odmah ces se jaci osjecati :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 1:47 am

Doduše, mi smo nosile oštar nož, ali upakiran u krpu i torbu. Trebao je poslužiti za jutarnje rezanje kruha, a ne obranu. :x
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 2:52 pm

Možda je ovaj pajdo otkopčavao hlače za onog pajdu u autu?
miga
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 2:54 pm

Ne znam što reći, osim da sam slična, ne razmišljam da me čeka "baba-roga" u svakom mračnom ćoški, a onda kad se "osvrnem" kontam "dobro sam prošla"....

Sreća pati hrabre...
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 3:30 pm

ja iz tog razloga imam suzavac pokraj sebe a i znam Tae-kwon-do dovoljno za samoobranu :) pa sada ko voli nek izvoli...volim mrak al draze mi je kretat se po svijetlu :) jer ima svasta
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 3:30 pm

Nefertiti je napisao/la:
Sreća pati hrabre...
hrabri uvek prvi ginu
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 3:34 pm

djaba ti je i noz i svo ruzje ako nije nadohvat ruke......najjace mi je kad zenska kupi suzavac i onda ga stavi u onuaj voj kontejner sta nosa na ramenu.....i kad je frka ne bi ga nasla za dva dana.......

nikad se necu nacudit tim zenskim torbicama....a brate mili cega sve ima unutri......pari ko Sport Billyeva torba.....
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 4:17 pm

hahaha :D to je istina...ja uvijek malo nosim maramice,"Suzi" kljucevi i mobitel i slusalice za mob i to je to XD sta ce mi vise
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 5:00 pm

Hrabrost je kad se ništa ne dogodi, a glupost kad se dogodi, jer smo si kak ti, mi same krive? Pa i muškarcima se može dogoditi isto. Koliko puta čitamo u novinama da je netko napao/orobio ovog, te onog dečka, muškarca, i to oko 19, 20 na večer.
Zašto misliš da to vrijedi samo za žene? To bi ja nazvala glupošću.

Koliko puta sam ja hodala sama poslije provoda. Npr, ovo ljeto, noćni tramvaj tj bus nije vozio preko Glavnog kolodvora, već preko Zrinjevca... nije mi se dalo čekat, pa sam znala propješačiti cijeli Zrinjevac, Jurišićevu, Draškovićevu, čak skroz do Kvatrića - i sve to u 4 ujutro, sa slušalicama na ušima.
Živim u Dubravi, znala sam pehaka ići i od Cinestara (Branimir centar) skroz do Dubrave... dobro mi dođe svježi zrak hehe.
A znate kakvi su noćni tramvaji.... ufff.

Imala sam i ja iskustva sa 'golačima', ali onak.. samo produžiš ravno, i to je to. Ako krene za mnom, e onda imamo problem. Kao jedan tip u tramvaju prije par godina, i to u 7 ujutro!!!!!!! Išla sam na Remizu, brijem sređivati pokaz.... kak je bilo još par stanica prije okretišta, bilo je malo ljudi, a ja sjedila u zadnjem vagonu (još su bili oni stari tramvaji - kak mi fale :(), zadnje sjedalo, i čitala Dostojevskog - Zločin i kazna btw hehe. Tip se došeta do mene, i stane kraj mene. Čitam.. čitam... malo podignem pogled, njegov mali je vani. Poludila sam! Počela se derat, nagurivat ga... sva sreća da je i jedan skins bio u tramvaju. Visok tip, pa ga je on sterao van na slijedećoj.
Ali, da ga je kojim slučajem bacio na pod tramvaja, iscipelarili bi ga zajedno.
Takve budale me toliko isprovociraju da im je bolje da se tada ne nalaze u mojoj blizini.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 5:03 pm

kazem ja white pride world wide ^^
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 5:06 pm

Michael Wittmann je napisao/la:
kazem ja white pride world wide ^^

O da... Heil Hitler, 14/88 i White Pride, će ti dobro doć.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 5:18 pm

ahaha vidim da danas necu jedini dobiti ban zbog ovoga zubi
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 5:19 pm

Slažem se s Absynthiom da su u zadnje vrijeme muškarci u jednakoj opasnosti kao žene.
Razlika je jedina hoće li te netko prebit ili silovat.

Nekad su me takve stvari jako ljutile i nisam se mogao pomiriti da je tako. I sada se slično osjećam, no nažalost, prošla me je onda buntovnost protiv takvih primitivaca. Usmjerio sam ju na druga područja jer sam uvidio da u ovakom društvu nema smisla boriti se protiv nje. Takve osobe su samo posljedica društva, a takvi događaji posljedica toga što društva dozvoljava takve stvari.
Ovakve zločine bih kažnjavao jako okrutno i strogo i sigurno ne bi na svakom koraku bile ulične bande i razbijeni zubi u parkovima.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 6:10 pm

Michael Wittmann je napisao/la:
ahaha vidim da danas necu jedini dobiti ban zbog ovoga zubi

Kod mene je prisutan sarkazam.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 7:52 pm

Absynthia je napisao/la:
Michael Wittmann je napisao/la:
ahaha vidim da danas necu jedini dobiti ban zbog ovoga zubi

Kod mene je prisutan sarkazam.
kod mene nacizam lol!
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 8:14 pm

Absynthia je napisao/la:
Hrabrost je kad se ništa ne dogodi, a glupost kad se dogodi, jer smo si kak ti, mi same krive? Pa i muškarcima se može dogoditi isto. Koliko puta čitamo u novinama da je netko napao/orobio ovog, te onog dečka, muškarca, i to oko 19, 20 na večer.
Zašto misliš da to vrijedi samo za žene? To bi ja nazvala glupošću.

Koliko puta sam ja hodala sama poslije provoda. Npr, ovo ljeto, noćni tramvaj tj bus nije vozio preko Glavnog kolodvora, već preko Zrinjevca... nije mi se dalo čekat, pa sam znala propješačiti cijeli Zrinjevac, Jurišićevu, Draškovićevu, čak skroz do Kvatrića - i sve to u 4 ujutro, sa slušalicama na ušima.
Živim u Dubravi, znala sam pehaka ići i od Cinestara (Branimir centar) skroz do Dubrave... dobro mi dođe svježi zrak hehe.
A znate kakvi su noćni tramvaji.... ufff.

Imala sam i ja iskustva sa 'golačima', ali onak.. samo produžiš ravno, i to je to. Ako krene za mnom, e onda imamo problem. Kao jedan tip u tramvaju prije par godina, i to u 7 ujutro!!!!!!! Išla sam na Remizu, brijem sređivati pokaz.... kak je bilo još par stanica prije okretišta, bilo je malo ljudi, a ja sjedila u zadnjem vagonu (još su bili oni stari tramvaji - kak mi fale :(), zadnje sjedalo, i čitala Dostojevskog - Zločin i kazna btw hehe. Tip se došeta do mene, i stane kraj mene. Čitam.. čitam... malo podignem pogled, njegov mali je vani. Poludila sam! Počela se derat, nagurivat ga... sva sreća da je i jedan skins bio u tramvaju. Visok tip, pa ga je on sterao van na slijedećoj.
Ali, da ga je kojim slučajem bacio na pod tramvaja, iscipelarili bi ga zajedno.
Takve budale me toliko isprovociraju da im je bolje da se tada ne nalaze u mojoj blizini.
O bok susjeda :D ja sam isto iz DUbrave :Di to Gornje XD uglavnom i ja sam znala oko 2 h do Dubrave pjesaciti iz Cinija :D jer mi godi zrak hladni fini onak i to :D a i neda mi se cekat tramvaj :D
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 8:16 pm

Michael Wittmann je napisao/la:
Absynthia je napisao/la:
Michael Wittmann je napisao/la:
ahaha vidim da danas necu jedini dobiti ban zbog ovoga zubi

Kod mene je prisutan sarkazam.
kod mene nacizam lol!
michael, da slučajno nemaš kratku frizuru, u ormaru spitfire-icu a za svečane prilike obuvaš martinke, al one prave vojne...???? lol!
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 8:54 pm

na keca ^^
nosim cokule ali samo zimi zubi
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 8:57 pm

a ako hoces znati ko je wittmann https://www.youtube.com/watch?v=YWKfpOtFtBc ^^
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 9:14 pm

ja ne vidim da te je on pitao tko je taj Wittmann.......ali ti si naravno morao njemu i nama svima pokazati tko je on......
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 9:31 pm

Citat :
Citat :
[quote="Absynthia"][b]Hrabrost je kad se ništa ne dogodi, a glupost kad se dogodi, jer smo si kak ti, mi same krive? Pa i muškarcima se može dogoditi isto. Koliko puta čitamo u novinama da je netko napao/orobio ovog, te onog dečka, muškarca, i to oko 19, 20 na večer.
Zašto misliš da to vrijedi samo za žene? To bi ja nazvala glupošću.
Slažem se. Da, bad je kad tip krene prema tebi (kao u mom slučaju) i još ako se radi o ambijentu gdje na 1 km nema kuće. face
Nisam razmišljala o karate-tečaju i kupnji suzavca. Problem je u tome što društvo, tj. većina odbija reagirati na takve probleme, naravno uopće nije bitno da se u dotičnom slučaju radilo o meni kao ženi pa da sam na toj osnovi bila diskriminirana.

Žalosno je, što sam gotovo sigurna da je nešto pošlo naopako i da je slučajni prolaznik to opazio, sumnjam ne samo da uopće ne bi priskočio u pomoć radi rizika da bude npr. pretučen, već ne bi niti pozvao policiju.

Dosta često mogu čuti komentare tipa:"Što je dobila, to je i tražila. Tko joj kriv što se noću "smuca" sama." Znači, ako si žena ili si nadji muškarca za pratnju ili ne izlazi van nakon 8 navečer. Naravno da to nije uvijek moguće niti tako treba biti. gica

Barem, jedna dobra stvar nakon adrenalinskog bijega u lučicu. giba Noćno kupanje u samoj lučici, toplije unutra nego vani! whee
Btw. bilo je dosta čisto, onako malo avanturistički!
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 9:53 pm

Michael Wittmann je napisao/la:
Absynthia je napisao/la:
Michael Wittmann je napisao/la:
ahaha vidim da danas necu jedini dobiti ban zbog ovoga zubi

Kod mene je prisutan sarkazam.
kod mene nacizam lol!
nisi odavno, je li? kava
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 10:13 pm

@flo.. ma salim se bre... :)) a i ono kad sam vas zezao to sam gledao dokle su vam granice nerva :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitimepon lis 05, 2009 10:24 pm

Michael Wittmann je napisao/la:
@flo.. ma salim se bre... :)) a i ono kad sam vas zezao to sam gledao dokle su vam granice nerva :)
dobro znaš di su mi granice hekla
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ženska hrabrost ili glupost? Empty
PostajNaslov: Re: Ženska hrabrost ili glupost?   Ženska hrabrost ili glupost? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ženska hrabrost ili glupost?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Hrabrost
» Hrabrost je dojiti u javnosti?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Žena-
Forum(o)Bir: