Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju

Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Empty
PostajNaslov: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimened lis 18, 2009 2:33 am

Ovu temu otvaram prvenstveno radi znatiželje, iako spada u domenu psihologije i muško-ženskih odnosa.

Psiholog dr. Neil Stanley koji se bavi istraživanjem spavanja tvrdi da odvojeno spavanje partnera ima pozitivan utjecaj na zdravlje, ali i na njihovu vezu!
Zaključio je da postoji jako puno znanstvenih elemenata kojima potkrijepljuje svoje mišljenje i da bi odvojeno spavanje moglo postati recept dugog i sretnog braka.
Naime, loš san negativno utječe na psihofizičko zdravlje pojedinca.
Problem se javlja kada partnerima radi nekog razloga nije ugodno zajedno spavati pa se bude neispavani i sa manjkom energije. Najčešći razlog tome može biti hrkanje, ali i neka druga "prepreka" npr. premali bračni krevet koji ne pruža komoditet.

Ostala istraživanja uglavnom potkrijepljuju njegovu tezu.
"Sedam do osam sati kvalitetnog i neprekinutog sna osigurava čovjeku dug i zdrav život, a čini se da dobar san tako može spasiti i brak", tvrdi Stanley koji i sam u praksi slijedi istraživanja. Nema natezanja oko pokrivača niti ukočenosti radi nepravilnih položaja spavanja!

Naglašava da supružnici nisu oduvijek spavali zajedno, već u odvojenim sobama, a tradiciju zajedničkog kreveta je donijela industrijska revolucija.
Statistički se tek oko 8% partnera u 40-tim i 50-tim godinama odlučuje na odvojeno spavanje. Ipak, takav trend u puno većem postotku slijede poznati poput Angeline Jolie i Brada Pitta.

Zanima me kako biste reagirali da vam partner/partnerica s kojim živite ili tek planirate zajednički život predloži odvojeno spavanje. Dakle, volite se i dijelite sve, ali ne i postelju. Barem ne noću. I ako već spavate odvojeno ima li to pozitivan utjecaj na vaš brak/vezu?
Otvorite svoja srca i otipkajte odgovore.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimened lis 18, 2009 4:10 am

Cuj odvojeno,pa nisam se ja ozenio da spavam odvojeno,
pogotovo ne u ovim dugim zimskim hladnim nocima....
Ko ce da me pokrije kad se nocu otkrijem,ko da mi donese casu soka kada sam zedan,
gdje da ga pristavim kad mi se...S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju 295661
Ko da me probudi ujutro,ko da mi cita nesto pred spavanje...
itd...itd.....
A cime sam ja to sve zasluzio,e to je vec druga prica..S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju 787955
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimened lis 18, 2009 8:11 am

prihvatio bih s odusevljenjem......joj kad mi se liti ono kao privije uz mene ili pribaci nogu priko mene....a ja umirem od vrucine.....ajme....ima tu neku ludu naviku...i ne smeta njoj nista.....

ili kad se privije i stavi svoju glavu na moja prsa....to je valjda vidila u filmovima...bude mi fora 10 minuti a onda mi dopizdi a ona bi tako s gustom zaspala....maaa daaaaj......a ne smijem nista rec pa trpim..... Boink

o prdenju i hrkanju i pricanju u snu ne tribam ni govorit..... rofl2 rofl2
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimened lis 18, 2009 8:40 am

mi već godinama spavamo odvojeno upravo zbog toga šta on ima problema sa nesanicom. ukoliko se ne naspava kako treba ili ako mu netko naglo prekine san često dobije migrenu. za razliku od njega meni ništa ne smeta i imam zdrav san i meni osobno nebi smetalo da spavamo skupa. svaki novćić ima dvije strane tako i ovaj. s jedne strane je dobro da se oboje na miru ispavaju a s druge strane fale dodiri, a jedno i drugo je važno za dobar brak. a šta se seksa tiče, spavanje u zajedničkom krevetu više pridonosi kvantiteti, dakle češće se događa i samim time gubi na kvaliteti dok je kod ovog mog slučaja obrnuto.
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimened lis 18, 2009 8:43 am

zivjela kvaliteta...jebo kvantitetu.... ides
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimened lis 18, 2009 8:45 am

tako je 5
meni fale dodiri, moram priznati tuzni pa makar nožnim prstima
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimened lis 18, 2009 9:03 am

a jebemu nemoze s imat sve u zivotu.....

a ti dodiri nogama i jesu najjaci od svege.....pustim nju prvu da legne i onda se ja uvalim posli da mi grije noge......hehe lukav sam ja......ali onda ona odma iskoristava situaciju i skace na mene i prebaci nogu i onda ja nista ne smijem rec....ako recem mogu zaboravit na grijanje ogu zimi.......morat cu spavat u termo carapama.....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimeuto lis 20, 2009 8:32 pm

He, he... lolcina
Stvarno sam se nasmijala vašim tragikomičnim postovima! rofl2

Ja nisam u toj situaciji da bi morala razmišljati o tome, ali konkretno vidim primjer svoje prijateljice i njenog muža.
Imaju dvoje malih klinaca i 30-ak godina, on puno radi u raznim smjenama, a ona samo po par sati.
I navečer svi četvero spavaju na bračnom krevetu, ujutro opet posao, briga oko klinaca... lood

Onda mi se ona žali kako on igra po noći igrice i spava vikendom do 12 sati, a on mi u drugoj prilici kaže "znaš, ništa se ja ne bunim, ali ja više nemam 5 min za sebe i slabo spavam." zubi

Da sam ja na njenom mjestu pa sigurno bi mu rekla da se barem ponekad ode noću odmoriti u drugu sobu kad kasno dodje s posla. Ne znam u čemu je problem, zašto uvijek inzistirati na zajedničkom spavanju? confused

Ne samo da bi osobno pristala na odvojeno spavanje, nego bi ga možda i uvjetovala ili barem bi se negdje u stanu morala naći nekakva sobica da se svatko malo osami kad za to osjeti potrebu. gica
Nekad jednostavno, nemaš potrebu ništa reći i ništa čuti, barem je to po mojim kriterijima normalno i prihvatljivo. :D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 2:13 am

Povremeno je nekim osobama potrebna samoća i ako bi mojoj partnerici bila potrebna, pristao bih na odvojeno spavanje. Međutim da se to odrazi na neko dulje vrijeme, ne znam... Volio bih imati i fizički kontakt sa voljenom osobom, iako mi je naglasak na samom odnosu i kvaliteti istoga.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek

Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Registration date : 01.12.2007

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 2:21 am

Athena je napisao/la:
Ne znam u čemu je problem, zašto uvijek inzistirati na zajedničkom spavanju? confused

Zato kaj je sebična.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 2:22 am

josip21 je napisao/la:
prihvatio bih s odusevljenjem......joj kad mi se liti ono kao privije uz mene ili pribaci nogu priko mene....a ja umirem od vrucine.....ajme....ima tu neku ludu naviku...i ne smeta njoj nista.....

ili kad se privije i stavi svoju glavu na moja prsa....to je valjda vidila u filmovima...bude mi fora 10 minuti a onda mi dopizdi a ona bi tako s gustom zaspala....maaa daaaaj......a ne smijem nista rec pa trpim..... Boink

Ti se žališ zbog ovog rofl2
Aj da se onda zamijenimo, spavat ćeš sam, cimer ne hrče, stan je ugodno topao i ima mira koliko god ti treba zubo
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 2:40 am

Absynthia je napisao/la:
Athena je napisao/la:
Ne znam u čemu je problem, zašto uvijek inzistirati na zajedničkom spavanju? confused

Zato kaj je sebična.

Absy, draga! :D
Nisam ja sebična, samo ponekad praktična i premalo posesivna. zubi

Za mene je sebično partnera stiskati da vidi "zvijezde" svake noći, ako on radi cijele dane i opet ujutro dolazi neispavan, samo zato jer bi ja to tako željela u tom trenutku cerek

I nikad sebi ni njemu dati prostora da diše. muha

Ali, razumljivo ja sam zračni znak. :)

Pračovjek

Female
Virgo Rat

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 2:52 am

Athena je napisao/la:

Absy, draga! :D
Nisam ja sebična, samo ponekad praktična i premalo posesivna. zubi

Za mene je sebično partnera stiskati da vidi "zvijezde" svake noći, ako on radi cijele dane i opet ujutro dolazi neispavan, samo zato jer bi ja to tako željela u tom trenutku cerek

I nikad sebi ni njemu dati prostora da diše. muha

Ali, razumljivo ja sam zračni znak. :)

Komentirala sam tvoju tzv udanu frendicu, al no dobro....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 2:57 am

Sve kritike su dopuštene! Nisam bila ironična. :)

Moramo se malo i zezati kad pišemo o svojim stavovima. zivili

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 2:58 am

Tako je S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju 996688
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6338
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 4:44 pm

Ja sam svakako za dijeljenje postelje, međutim, potrebno je da zajednički krevet bude dovoljno velik za oboje.
Ne premali, ali ne i preveliki. Da svatko može odlučiti neke noći spavati bliže, a neke druge, ako je jako umoran, dalje.
I svakako, da postoji rezervni ležaj u stanu za posebne slučajeve. :)

Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 5:16 pm

MoW je napisao/la:
Ja sam svakako za dijeljenje postelje, međutim, potrebno je da zajednički krevet bude dovoljno velik za oboje.
Ne premali, ali ne i preveliki. Da svatko može odlučiti neke noći spavati bliže, a neke druge, ako je jako umoran, dalje.

Ha,haaaaaaaaa...lolcina kad tako mislis kao momak sta ce tek biti kad budes
10-20 god. u braku...zubi vjerovatno cete imati i razlicite adrese stanovanja
a one muske obaveze ces obavljati samo nakon zakazanog termina...Ha,haaaaa.........

P.S. a one druge noci mozda neces moci....lolcina
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 5:58 pm

Fantom je napisao/la:
MoW je napisao/la:

Ha,haaaaaaaaa...lolcina kad tako mislis kao momak sta ce tek biti kad budes
10-20 god. u braku...zubi vjerovatno cete imati i razlicite adrese stanovanja
a one muske obaveze ces obavljati samo nakon zakazanog termina...Ha,haaaaa.........

P.S. a one druge noci mozda neces moci....lolcina

A šta ćeš, taki sam, komplicirani. Volim pokriti sve opcije. cerek :D

Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 6:01 pm

Bravo MOW,takve zene nejvise vole jer je sa njima najlakse djeliti
sopstvenu a i tudju postelju...zubi
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek

Female
Virgo Rat

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 6:13 pm

MoW je napisao/la:

Ignoriraj Fantoma. Sviđa mi se kako razmišljaš.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 7:43 pm

Absynthia je napisao/la:
MoW je napisao/la:

Ignoriraj Fantoma. Sviđa mi se kako razmišljaš.

Hvala! zivili

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 8:07 pm

I moje razmišljanje ide u smjeru velikog kreveta, tako da bude dovoljno velik za 2 osobe da mogu spavati svaki na svojoj strani ili u zagrljaju, ovisno o želji 8)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimesri stu 04, 2009 10:22 pm

fantome zajebase te ^^
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimečet stu 05, 2009 12:27 am

Michael Wittmann je napisao/la:
fantome zajebase te ^^

Sta,gdje,koga,ma ako ja pocnem ovdje da S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju 19 zubo
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitimečet stu 05, 2009 1:37 am

ja volim zaspati zagrljena cerek da se srca i disanje sinkroniziraju, ali ne volim ostati u takvom položaju čitavu noć, pa se naravno moram odmaknuti, em zbog vručine, em zbog osjećaja neslobode u takvom položaju.. tako živjeli veliki kreveti zivili

PostajNaslov: Re: S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju   S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju Icon_minitime

[Vrh] Go down

S partnerom dijelimo sve, ali ne i postelju
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next