Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pandorina kutija

Go down 
+20
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
silmarien
Madonna
Legion
yuusha
DrChaos
Neo
hromi
wanderer
Sang Real
Eternity
Legionar
frankenstein
Grinder
silver
Fantom
Remke
Skulptura
MisteryManiac
24 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimened lis 18, 2009 8:28 pm

Sta mislite jeli pandorina kutija stvarna

evo link
http://bs.wikipedia.org/wiki/Pandora_%28mitologija%29
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimened lis 18, 2009 8:29 pm

sorry ako postoji tema trazio sam ali nisam naso
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimened lis 18, 2009 8:32 pm

Neznam dal posoji tema, ali mislim da takva kutija ne postoji. Mitovi su mitovi... :D Neki su mozda istiniti a neki ne. Moje misljenje je da ovaj nije. Atlantida ili nesto realnije, ajde vec... Ovo je previse apstraktno za moj ukus :)

Mozda ju Angelina pronade ;)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimened lis 18, 2009 8:39 pm

da i ja sam gledo laru xD

plakala je crnu kiselinu dok ju je otvarala, ali inace jako zanimljiva teorija ako se tako moze nazvat
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimened lis 18, 2009 8:58 pm

pa ni ja bas ne vjerujem u to jer se govori da je pobila aleksandrovu vojsku a ipak je osvojio pol svijeta a i to je najvjerojatnije prica da bi se pokazalo da nam uvjek ostaje nada
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimened lis 18, 2009 9:03 pm

Sta se mene tice, to bi mogla biti neka drevna bajka, koja je nama, zabunom prikazana kao mit.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimened lis 18, 2009 9:03 pm

pa nebi bilo lose da se to otvara svakih 100 godina i da ubija likove poput staljina, hitlera itd. ili bar pola amerike sjebe
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimened lis 18, 2009 9:04 pm

Skulptura je napisao/la:
Sta se mene tice, to bi mogla biti neka drevna bajka, koja je nama, zabunom prikazana kao mit.

imas pravo, jer ljudi znaju preuvelicavat
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimened lis 18, 2009 9:08 pm

a i ti grcki bogovi svako sa svakim spava ko neka sapunica a mozda i je bila sapunica samo sto su ovi to preveli kao mitologiju
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimened lis 18, 2009 9:09 pm

rofl2
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimepon lis 19, 2009 12:01 am

Pandorina kutija = Zavjetni kovceg,meni je jedno te isto.
Jos ih niko nije nasao a svi pricaju o tome...
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimepon lis 19, 2009 2:47 pm

to se sluzbeno kaze je bes budale
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimepet lis 23, 2009 9:59 pm

dakle..

Pandorina kutija

Prometej je svome bratu Epimeteju rekao da ne prima nikakve darove od bogova. Epimetej ga nije poslušao te, kad su bogovi poslali Pandoru na zemlju, zaljubio se u nju. Hermes mu je rekao da je ona Zeusov dar i upozorio ga je da ne dira Pandorinu posudu koja je bila njezin miraz. Epimetej je rekao Pandori da ne otvara tu posudu.
Ali Pandorina je znatiželja prevladala te ju je otvorila. Sva su zla izašla na dotada bezbrižno čovječanstvo koje je živjelo u blagostanju - kuga, tuga, siromaštvo, zločin, očaj, pohlepa, starost, bolest, ludost, prkos, glad, prijevara... Odmah ju je brzo zatvorila, a unutra je ostala samo - nada. Svijet je bio vrlo hladan i turoban, a onda je Pandora opet otvorila kutiju te je nada izletjela van. Tako je čovječanstvo i u zlim vremenima dobilo i malo nade.
Druga verzija mita govori da je nada bila zapravo najgore od svih zala jer je bila jednaka strašnome predznanju. Pandora je tako, zatvorivši kutiju prije nego što je nada izašla van, spasila svijet od najgore štete. Naime, sama bi se riječ "nada" (grč. Ελπις) bolje mogla prevesti kao "predviđanje nesreće".

Ono što je meni zanimljivo u ovoj priči je činjenica da se govori o kutiji "svih zala", a ako je unutra bila nada, onda bi ova verzija možda više odgovarala stvarnom mitu.

Ali da je nešto više od toga.. to je jedna od mnogih priča iz grčke mitologije - ne vidim nikakvog razloga (osim angeline, naravno :D) da bi se ovaj mit shvatio išta ozbiljnije od ijednog drugog.
[Vrh] Go down
Grinder
Višestanični organizam
Grinder


Female
Capricorn Broj postova : 85
Age : 129
Registration date : 05.12.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimesub pro 26, 2009 8:47 pm

@ silver

slazem se s tobom i tvojim postom price o Pandori i kutiji.

Ako cemo vec tumacit mit/pricu, mislim da se ne razlikuje puno od biblije u kojoj su opisani povjesni dogadaji, najbolje i najgore ljudske osobine. Tako je i Pandorina kutija po meni isto jedan mit koji moze varirat kao prica buduci da opisuje satro situaciju u kojoj su se kao pojavila sva zla svijeta
[Vrh] Go down
frankenstein
Stanica



Male
Aries Horse
Broj postova : 10
Age : 45
Registration date : 02.01.2010

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimesub sij 02, 2010 6:51 pm

Ako su postojale neke drevne civilizacije kao Atlantida ili Mu i ako su bile jako razvijene onda je pandora pustila (namjerno ili nenamjerno) neki ubojiti virus iz laboratorija koji je ubio puno ljudi i nastal je kaos u svijetu. A imali su i lijek koji još nije bil ispitan i nisu znali jel djeluje ili šteti ljudima (ko i ovaj naš protiv svinjske gripe). Ali ipak su ga pustili u upotrebu i dok nije počel djelovati samo su mogli nadati se da bude pomogel. I na kraju lijek je bil dober i ljudi su preživjeli katastrofu
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimesub sij 02, 2010 8:53 pm

@ frankenstein

Od kud si to izvukao? shock :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Grinder
Višestanični organizam
Grinder


Female
Capricorn Broj postova : 85
Age : 129
Registration date : 05.12.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimesub sij 02, 2010 9:18 pm

@ legionar

I ja sam se to pitala..... :) Pandorina kutija 888361
[Vrh] Go down
frankenstein
Stanica



Male
Aries Horse
Broj postova : 10
Age : 45
Registration date : 02.01.2010

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimesub sij 02, 2010 10:14 pm

samo moje razmišljanje
[Vrh] Go down
Eternity
Višestanični organizam
Eternity


Male
Pisces Tiger
Broj postova : 79
Age : 26
Location : Metabunker
Registration date : 02.03.2010

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimesri oľu 03, 2010 9:52 pm

Mislim da je Pandorina kutija bila bomba koj se aktivirala kad su sve zice iz kutije isecene.A zice su u drevnom mitu dobile imena Bolest,Smrt...Nada.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimesri oľu 03, 2010 9:56 pm

mozda su to vanzemaljci kupili kutiju na kojoj pise "lego" (ili neka druga njihova poznata marka) i netko sastavio, i sad se on igra s nama
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimesri lis 27, 2010 4:18 am

Remke je napisao/la:
mozda su to vanzemaljci kupili kutiju na kojoj pise "lego" (ili neka druga njihova poznata marka) i netko sastavio, i sad se on igra s nama

kako to meni izgleda,svatko se sa svakime igra... 8)
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimesri lis 27, 2010 7:22 pm

Mislim da je to jedna od interpretacija postanka.
Pandora = Eva study
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimesri lis 27, 2010 8:34 pm

zanimljiv mit , okrivi zenu za sve lose u svetu :D
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimesub tra 23, 2011 3:45 pm

hromi je napisao/la:
zanimljiv mit , okrivi zenu za sve lose u svetu :D

Zar nije tako uvijek lol!
Šalu na stranu,
Moze li dosita takvo nesto postojati?
Mogu li se Bolest ili Glad ili čak prirodne katastrofe zatvoriti u kutiju?
Jedan Japanac bi se danas samo nasmijao na to,i ne samo on.
3/4 trećeg svijeta pogađaju "plodovi" takozvane Pandorine kutije.
[Vrh] Go down
DrChaos
Višestanični organizam
DrChaos


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 32
Age : 43
Registration date : 18.04.2010

Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitimened tra 24, 2011 10:23 pm

a da to nije ista kutija kao i ona u japanskom mitu...kada su pronašli napuštenu letjelicu(koja lići na današnje NLO-e) i u njoj preljepu djevojku s kutijom, koja nije znala pričati njihovim jezikom, a sve oko nje je bilo nepoznatog materijala i pisma....oni nznju šta je bilo u kutiji, možda je odletjela u Grčku na odmor i netko joj ukrao kutiju, čuj kriza.... dalje znamo :DDD
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pandorina kutija Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pandorina kutija
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: