Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Šefovi vas šikaniraju jer su idioti!

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Empty
PostajNaslov: Šefovi vas šikaniraju jer su idioti!   Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Icon_minitimeuto lis 20, 2009 4:20 pm

Imate šefa koji vas maltretira? Možda će vam utjeha biti to što su znanstvenici dokazali da nadređeni koji gnjave svoje zaposlenike tako žele prikriti vlastitu inferiornost.

''Moćnici imaju osjećaj da moraju biti superiorni i kompetentni. Kad osjećaju da to ne mogu postići legitimnim putem, onda pokušavaju autoritet dokazati omalovažavanjem drugih'', kaže Nathanael Fast, socijalni psiholog sa Sveučilišta Južna Kalifornija u Los Angelesu, koji je proveo niz eksperimenata kako bi istražio ovu pojavu.

On i njegova kolegica Serena Chen, sa Sveučilišta Berkeley, tražili su 90 zaposlenih muškaraca i žena da ispune online upitnike o svojim agresivnim tendencijama i kompetenciji. Pokazalo se da su najagresivniji oni na visokim pozicijama koji se u poslu i nisu baš iskazali.

Kako bi istražili može li ranjeni ego biti uzrok agresije, istraživači su manipulirali smislom za upravljanje i samopoštovanjem ispitanika davši im zadatak da na napišu esej o nekoj situaciji kada su se osjećali nemoćno i manje vrijedno.

Nakon napisanog eseja morali su odabrati kazne za studente koji su krivo odgovorili na pitanja na testu. Volonteri su mogli odabrati kaznu između zvuka roga u rasponu od 10 do 130 decibela.

Ispitanici koji su se osjećali najnesposobnijima i najnemoćnijima, a nalazili su se na visokim pozicijama, odabrali su najglasniju kaznu – 71 decibel u prosjeku. Dok su oni koji su smatrali da se zasluženo nalaze na određenoj poziciji i da su sposobni i dobri radnici, kao i oni koji su se osjećali nesposobnima, ali se nisu nalazili na poziciji moći, odabrali u prosjeku tišu kaznu – od 55 do 62 decibela.

Istraživanje je dokazalo da su pojedini ljudi na visokim pozicijama agresivni ne samo zato što žele održati autoritet, nego i zbog svog ranjenog ega, što i objašnjava zašto se često okružuju ulizicama.

http://www.net.hr/webcafe/page/2009/10/16/0138006.html
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Empty
PostajNaslov: Re: Šefovi vas šikaniraju jer su idioti!   Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Icon_minitimeuto lis 20, 2009 4:21 pm

Apsolutno se slažem, i znam da je tako iz vlastitog iskustva. Znam jednog takvog, i žalim ga.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Empty
PostajNaslov: Re: Šefovi vas šikaniraju jer su idioti!   Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Icon_minitimeuto lis 20, 2009 4:23 pm

a cuj sef nije sef ako bar malo ne sikanira....i ti bi takva bila da si sefica.....
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Empty
PostajNaslov: Re: Šefovi vas šikaniraju jer su idioti!   Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Icon_minitimeuto lis 20, 2009 4:27 pm

Ne, ne bi.
Većina šefova mi je super (radim u jednoj privatnoj tvrtci, i imam više šefova), tako da znam o čem pričam.

Timski sam radnik, uvijek spremna pomoći, i nema šanse da bih nekoga omalovažavala.

O, da... imam još jednu. Ok, nije šefica, al je wannabe šefica. Za nju se zna kak je došla do više pozicije.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Empty
PostajNaslov: Re: Šefovi vas šikaniraju jer su idioti!   Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Icon_minitimeuto lis 20, 2009 5:03 pm

ja ću ovo premjestiti na psihologiju
i prije ovog teksta sam znala da takvi ljudi u biti liječe vlastite komplekse. jedno je nekome ukazati na pogrešku a drugo se iživljavati na njemu. nisam nikad imala takva iskustva sa šefovima na sreću ali zato ovog moga maltretiram do besvjesti rofl2
svašta mu radim za radnog vremena kava
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Empty
PostajNaslov: Re: Šefovi vas šikaniraju jer su idioti!   Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Icon_minitimeuto lis 20, 2009 5:06 pm

znali smo mi to bez da nam ti kazes..... :P
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Empty
PostajNaslov: Re: Šefovi vas šikaniraju jer su idioti!   Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Icon_minitimeuto lis 20, 2009 5:07 pm

Ja sa ovim, kojim sam navela, nemam problema. Maltretira druge. On je jedan od glavnih, i meni je actually, ponekad čak i simpa.
Ali ova drolja wannabe nešto više, je posve druga priča.
Uffff, ne podnosim ju.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Empty
PostajNaslov: Re: Šefovi vas šikaniraju jer su idioti!   Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Icon_minitimeuto lis 20, 2009 5:10 pm

vjerovatno ni ona tebe rofl2
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Empty
PostajNaslov: Re: Šefovi vas šikaniraju jer su idioti!   Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Icon_minitimeuto lis 20, 2009 5:27 pm

To je očito, i to jer znam da tu poziciju nije zaslužila, i jer sam kompetentnija od nje, i jer mi se živo fućka za višu poziciju. Uživam u svom poslu, a to i pokazujem, i jer studiram, dok je ona svoj napustila. Uvijek joj se nasmijem u facu kad mi neš veli, i to je taaaaako iritira, a ja uživam kak crveni od bijesa haha. Koza.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Empty
PostajNaslov: Re: Šefovi vas šikaniraju jer su idioti!   Šefovi vas šikaniraju jer su idioti! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Šefovi vas šikaniraju jer su idioti!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: