Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka

Go down 
+5
Gea
MoW
Athena
Jaykof
Absynthia
9 posters
Autor/icaPoruka
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitimeuto lis 20, 2009 4:33 pm

Kardinal Renato Raffaele Martino (76), predsjednik kurijalnoga Papinskog vijeća “Iustitia et Pax”, smatra da je to ne samo pravo učenikâ muslimanske vjere, nego i način da se izbjegne skretanje mladih muslimana u “radikalizam” u improviziranim medresama.

Kardinal Angelo Bagnasco (66), predsjednik Talijanske biskupske konferencije, smatra da je katolištvo integralni dio talijanske kulture i da katolički vjeronauk mora poznavati svaki stanovnik Italije. Dakle, bez obzira na državljanstvo i eventualnu vjeru. Naime, tvrdi da to nije konfesionalni katekizam, nego obvezatan kulturalni predmet. Bagnasco se poziva pritom na Konkordat između Italije i Svete Stolice. Prijedlog o uvođenju muslimanskog vjeronauka, kao alternativnoga, iznio je Adolfo Urso (52) iz Finijeva krila vladajućega Berlusconijeva desničarskog Puka slobode, u istupu na skupu u Asolu kojemu predsjedaju Gianfranco Fini (57) i Massimo D’Alema (60) i koji zajedno već drugu godinu organiziraju njihove zadužbine “Farefuturo” (predsjednik Fini, glavni tajnik Urso) i “ItalianiEuropei” (predsjednik D’Alema, predsjednik međunarodnoga savjetničkog odbora Giuliano Amato).

Ursov prijedlog su podržali i bivši premijer D’Alema i predsjednik Zastupničkog doma Fini, koji smatra da to diktira “temeljni zdrav razum”.

U ime Puka sloboda prijedlog je odbacio Ursov stranački drug Gaetano Quagliariello (49), nazvavši ga “opetovanjem multikulturalizma, recepta koji je u Evropi već propao”.

Još je žešća vladina rasistička Sjeverna liga koja poručuje da prijedlog “neće proći dok smo mi na vlasti”. Njezin eksponent doministar Roberto Castelli (63) Ursov prijedlog smatra “provokacijom koju ne treba ni uzimati u obzir”, jer joj je “jedina svrha sijati razdor”.

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2009,10,19,,180100.jl
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Re: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitimeuto lis 20, 2009 4:39 pm

Normalno, ne smije se učiti ništa drugo osim katoličkog vjeronauka ... da ne bi slučajno netko pomislio na drugu vjeru -.-'
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Re: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitimened lis 25, 2009 2:26 pm

Problem crkveno/političkog lobbyja oduvijek je netolerancija i nedostatak "sluha" za one koji su pripadnici drugih vjerskih opredijeljenja. Gdje su u takvom stavu sadržane kršćanske vrijednosti koje Crkva tako promptno teoretski propagira? pop

Nažalost, interes i politika su se uvukli u svaku poru društva i naravno da je jedna od materijalno najmoćnijih institucija današnjice i prošlosti oduvijek bila Crkva.
Ono što mene odbija od stavova Crkve nisu isključivo vrijednosti koje ona propovijeda, jer neke vrednote koje uzdiže zaista bi trebalo "živjeti".
Nedvojbeno je da i u Crkvi ima službenika koji su svoj život nesebično podredili "pravim vrijednostima" i koji ne gledaju na vlastite interese/politiku i to treba znati cijeniti. bravo
Smeta me isključivo jedan generalni stav, poruka koju Crkva u globalu poručuje ne samo riječima, već i djelima- netolerancija.

Toleriranje različitosti i poštovanje onih drugačijih mišljenja za mene je svakako jedna od vrijednosti koju bi postavila na pijedestal. Smatram da je u skladu s kršćanskom vjerom i da bi trebala bez obzira na vjerske različitosti biti temeljnim postulatom vjernicima i nevjernicima. kava
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Re: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitimened lis 25, 2009 3:35 pm

Koliko god mislili izvana da nije tako, Crkva ni iznutra nije složna oko mnogih pitanja. Tako da uvijek postoje 'jedni' i 'drugi'. Šteta da prema van uvijek ti 'drugi', tj. glasniji dođu do izražaja, dok oni koji razumiju stvari šute...
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Re: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitimened lis 25, 2009 4:57 pm

kulturni predmet? scratch to bi značilo slušanje priča iz biblije ili?
znam da se u srednjoj mora čitati poglavlje biblije kao primjer stare književnosti... to bi valjda spadalo pod tu kulturu...

mješanje vjere i politike je oduvjek bio problem... e da je sad kršćanstvo općenito tolerantno i to ponudilo za lakše proučavaje povijesti svim ljudima bez obzira na vjeru, ajde ... to govorim jer u povijest umjetnosti ima hrpa biblijskih tematika što bi možda nekom druge vjere teško bilo za pohvatati, ali isto tako bi i svaka druga vjera koja ima manjinu u državi mogla zatražiti iste benificije... za one koji hoće i kojima bi to trebalo u životu - ali striktno u općoj kulturi, bez neke duhovne razine.... naravno to je nemoguće s obzirom u kakvom netolerantnom svijetu živimo kava
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Re: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitimened lis 25, 2009 5:19 pm

Athena je napisao/la:

Toleriranje različitosti i poštovanje onih drugačijih mišljenja za mene je svakako jedna od vrijednosti koju bi postavila na pijedestal. Smatram da je u skladu s kršćanskom vjerom i da bi trebala bez obzira na vjerske različitosti biti temeljnim postulatom vjernicima i nevjernicima. kava
Lijepo rečeno, slažem se s tobom

MoW je napisao/la:
Koliko god mislili izvana da nije tako, Crkva ni iznutra nije složna oko mnogih pitanja. Tako da uvijek postoje 'jedni' i 'drugi'. Šteta da prema van uvijek ti 'drugi', tj. glasniji dođu do izražaja, dok oni koji razumiju stvari šute...
Ko zna zašto je to tako, zar nisu oni svi dobro upoznati sa Biblijom i Isusovim učenjem, zar ne bi oni baš prvi trebali slijediti Isusovo učenje i svima nama pokazivati kako se živi vjera, kako se može biti dobar i prema onima koji su različiti od nas, kako se može živjeti vlastiti život i pri tome prihvaćati druge onakvima kakvi oni jesi.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Re: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitimepon lis 26, 2009 10:56 pm

Chakotay je napisao/la:

Ko zna zašto je to tako, zar nisu oni svi dobro upoznati sa Biblijom i Isusovim učenjem, zar ne bi oni baš prvi trebali slijediti Isusovo učenje i svima nama pokazivati kako se živi vjera, kako se može biti dobar i prema onima koji su različiti od nas, kako se može živjeti vlastiti život i pri tome prihvaćati druge onakvima kakvi oni jesi.

Neodlučni su i pogađaju ih ljudske slabosti. Uvijek sam govorio da nisu svi ljudi za svećenike ili doktore...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Re: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitimepon lis 26, 2009 11:29 pm

Da, tak sam si nešto i ja mislio, no zar oni ne bi trebali biti bolji od «običnih» smrtnika i ponašati se bolje od prosječnog automehaničara ili odvjetnika. Oni bi trebali između ostalog raditi i na sebi i svojim primjerom živjeti vjeru, jednako kao što bi i doktor uz znanje o medicini i zdravlju trebao imati i neke moralne vrijednosti kad si ih već spomenuo :) Kod svećenika bi se te moralne vrijednosti trebale isticati tako da ih svatko može vidjeti.
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Re: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitimeuto lis 27, 2009 11:26 pm

MoW je napisao/la:
Koliko god mislili izvana da nije tako, Crkva ni iznutra nije složna oko mnogih pitanja. Tako da uvijek postoje 'jedni' i 'drugi'. Šteta da prema van uvijek ti 'drugi', tj. glasniji dođu do izražaja, dok oni koji razumiju stvari šute...


... oni šalju signale i vuku ka sebi, oni šalju signale ... dok pametni šute, govore budale :) :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Re: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitimeuto lis 27, 2009 11:58 pm

Chakotay je napisao/la:
Da, tak sam si nešto i ja mislio, no zar oni ne bi trebali biti bolji od «običnih» smrtnika i ponašati se bolje od prosječnog automehaničara ili odvjetnika. Oni bi trebali između ostalog raditi i na sebi i svojim primjerom živjeti vjeru, jednako kao što bi i doktor uz znanje o medicini i zdravlju trebao imati i neke moralne vrijednosti kad si ih već spomenuo :) Kod svećenika bi se te moralne vrijednosti trebale isticati tako da ih svatko može vidjeti.

To bi tako trebalo biti, da. Ja bih to proveo na način da ljude koji žele biti svećenici i liječnici testiram na neki način, da trebaju biti moralni prije svega. Znanje je manje bitno, znanje se skupi. Ali moraju biti uzor drugima. Samo bih takvima dao da to studiraju.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Re: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitimeuto lis 27, 2009 11:59 pm

gagi_ je napisao/la:
MoW je napisao/la:
Koliko god mislili izvana da nije tako, Crkva ni iznutra nije složna oko mnogih pitanja. Tako da uvijek postoje 'jedni' i 'drugi'. Šteta da prema van uvijek ti 'drugi', tj. glasniji dođu do izražaja, dok oni koji razumiju stvari šute...


... oni šalju signale i vuku ka sebi, oni šalju signale ... dok pametni šute, govore budale :) :)

Tako je vazda bilo. Pametni se boji nešto više reći, jer nikad nije siguran ima li sve činjenice u vidu. Glupi melje. :)
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Re: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitimesri lis 28, 2009 1:32 am

MoW je napisao/la:
Tako je vazda bilo. Pametni se boji nešto više reći, jer nikad nije siguran ima li sve činjenice u vidu. Glupi melje. :)

Dobro receno :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Re: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitimepet lis 30, 2009 11:08 pm

MoW je napisao/la:
Chakotay je napisao/la:
Da, tak sam si nešto i ja mislio, no zar oni ne bi trebali biti bolji od «običnih» smrtnika i ponašati se bolje od prosječnog automehaničara ili odvjetnika. Oni bi trebali između ostalog raditi i na sebi i svojim primjerom živjeti vjeru, jednako kao što bi i doktor uz znanje o medicini i zdravlju trebao imati i neke moralne vrijednosti kad si ih već spomenuo :) Kod svećenika bi se te moralne vrijednosti trebale isticati tako da ih svatko može vidjeti.

To bi tako trebalo biti, da. Ja bih to proveo na način da ljude koji žele biti svećenici i liječnici testiram na neki način, da trebaju biti moralni prije svega. Znanje je manje bitno, znanje se skupi. Ali moraju biti uzor drugima. Samo bih takvima dao da to studiraju.
Slažem se s tobom, ja bi to uveo za još neke profesije, sad mi padaju na pamet suci i profesori tj. učitelji. Ono što je tu važno je tko bi odlučivao o tome da li je netko moralan ili nije i po kojim mijerilima.
[Vrh] Go down
Faust
Višestanični organizam



Male
Leo Broj postova : 31
Registration date : 16.01.2012

Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Re: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitimesub sij 21, 2012 11:19 pm

[quote="Chakotay"]
Athena je napisao/la:

Toleriranje različitosti i poštovanje onih drugačijih mišljenja za mene je svakako jedna od vrijednosti koju bi postavila na pijedestal. Smatram da je u skladu s kršćanskom vjerom i da bi trebala bez obzira na vjerske različitosti biti temeljnim postulatom vjernicima i nevjernicima. kava
Lijepo rečeno, slažem se s tobom


Takodje se slazem
[Vrh] Go down
Sponsored content





Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Empty
PostajNaslov: Re: Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka   Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svađa u Crkvi zbog islamskog vjeronauka
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Duh u crkvi
» Vas stav o crkvi kao instituciji?
» Dozvao demona da u crkvi ubija vjernike
» Zbog velikog varana uzbuna u Kominu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: