Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Balans

Go down 
+10
gloria_g
floridana
Legionar
Athena
Gea
Chakotay
Fantom
josip21
Alpha
MoW
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimečet tra 08, 2010 11:11 am

Vise kao da li cemo uopce imati pogled ili samo vristati jer nas nosi rijeka :P
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimečet tra 08, 2010 1:22 pm

Osobe koje vrište kad ih nosi rijeka nisu u balansu, one koje ne vrište, nego stalno opažaju jesu. :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimečet tra 08, 2010 2:40 pm

Alpha, profulala si značenje, ali imamo isto mišljenje. Uglavnom, slažemo se zivili
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimečet tra 08, 2010 11:41 pm

Dugo već nisam bio na ovoj temi i vidim da je puno toga pametnog rečeno.

Sviđa mi se florina pričica i usporedba života sa rijekom. Jako lijepo napisano i odlično se nadovezala sa kreacijom tj. stvaranjem, tako da to ne izgleda prepasivno, pa i mi možemo utjecati na stvari koje se nama dešavaju ;) Slažem se u potpunosti.

Da se vratim još malo na Cohen-a, znači on se proglasio prosvijetljenim i velikim učiteljem, ali ipak muči i iscrpljuje na razne načine svoje učenike. Hmm zar nije vidio niti jednog pravog učitelja, npr. Isus je svoje učitelje nazvao svojim prijateljima i ne samo to nego ih je praktički stavio iznad sebe rekavši im «...činit ćete djela koja sam ja činio i veća od njih ćete činiti...» Sai Baba je na upit jednog hodočasnika da li je on Bog odgovorio «...jesam, ali si i ti, samo toga još nisi svjestan» Dakle nije ustvari loše vidjeti svoju vlastitu veličinu, no važno je vidjeti da su i drugi veliki i da imaju potencijala biti veliki ili bolje reći dobri osobe. No pravi učitelji su oni koji puno daju, a malo ili gotovo ništa ne traže za uzvrat :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimečet tra 08, 2010 11:49 pm

@MoW...slazem se zivili :D

@Legi...Flory je zadala rijeku kao protok...to je jedan kriterij za moje misljenje. Drugi je to sto sve one recenice iz citata su, kao sto rekoh, vec dobro poznate izuzev zavrsetka koji mi se uopce ne uklapa. Po meni u tom su casu pomijesane kruske i jabuke... Dakle, priklonila sam se verziji o kojoj se vec diskutiralo, koja ima logiku (meni) i koja se proteze kroz pocetak citata dok se na kraju sprtlja pa sam stoga napisala sto sam napisala. Inace, ne vidim kako se mozemo slagati ako sam profulala :P

@Chak...ja sam mislila da si oformio sindikat i da si u strajku zubi ... 5
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimepet tra 09, 2010 12:18 am

Alpha je napisao/la:
Inace, ne vidim kako se mozemo slagati ako sam profulala :P
Možete; obzirom je i on profulao zubo

Alpha je napisao/la:
@Chak...ja sam mislila da si oformio sindikat i da si u strajku zubi ... 5

Ništa od štrajka, vračam se nazad 5
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimepet tra 09, 2010 12:25 am

rofl2 rofl2 rofl2

Vracas se i to u stilu 5
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimepon tra 12, 2010 12:36 pm

Danas sam shvatila kako je jedna od najtežih stvari za čovjeka, prihvatiti da je pogriješio. Zašto je tako teško odvojiti se od vlastitih uvjerenja i pogledati situaciju iz tuđe perspektive, i pokušati biti što objektivniji? Zašto neki ne mogu poslušati mišljenje koje se razlikuje od njihovog? A kamoli još i razmisliti o tuđem stavu. I kada se dogodi da nam podsvijest govori kako smo možda u krivu, opiremo se kao ludi vlastitim mislima, i napravimo totalnu blokadu, a sve samo kako ne bi ispalo da nismo u pravu.
Da, to zna biti jako teško. Trenutak suočavanja s problemom i vlastitom odgovornošću zna jako boljeti, ali ubrzo to prihvatimo i odmah je lakše.. na dugo vrijeme. Možemo si mjesecima i godinama lagati da je onako kako mi želimo, i uzalud trošiti i živce i energiju, a bilo bi mnogo lakše i kraće da se pomirimo sa situacijom kakva zapravo jest.
Još ako čovjek skupi snage i prizna pogrešku.. e pa onda skidam kapu.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimepon tra 12, 2010 5:32 pm

Meni se isto sviđa usporedba života sa rijekom...
Mislim da možemo i moramo utjecati na tok života - zato smo tu.
Radom na sebi i podizanjem svjesnosti možemo osjetiti energiju duše, osjećamo kuda idemo i što nam je činiti - povezujemo se sa energijom svemira i možemo dopustiti da nas ona nosi i da činimo ono za što smo ovdje.

@flory , danas je jedan od osnovnih problema u komunikaciji - nerazumijevanje drugih, ali i sebe. Ne želimo koji puta čuti što nam drugi govori, jer to nije u skladu s našim razmišljanjem. Ili često ne slušamo sebe (svoju intuiciju) jer bi se onda ipak morali složiti s tuđim mišljenjem, a to je povreda ega ili ne znam već čega. Još jedan problem je neiskrenost. Osobno se trudim sagledati svoj udio u narušenoj komunikaciji s drugim i priznati da sam u krivu. Isto tako preiskrena sam i velim kaj mi je na pameti što očito ljudima ne paše. Naravno, ne svađam se ali izgleda da je sama iskrenost problem.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimepon tra 12, 2010 11:32 pm

Mama je napisao/la:
Osobno se trudim sagledati svoj udio u narušenoj komunikaciji s drugim i priznati da sam u krivu. Isto tako preiskrena sam i velim kaj mi je na pameti što očito ljudima ne paše. Naravno, ne svađam se ali izgleda da je sama iskrenost problem.

Iskrenost je problem jer nas suočava s realnošću i ne dopušta ničemu da se skriva.
Ti si jedna draga mama, Mama hug :)
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimeuto tra 13, 2010 12:05 pm

Hvala flory hug
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimesri tra 14, 2010 12:50 am

flory je napisao/la:
Mama je napisao/la:
Osobno se trudim sagledati svoj udio u narušenoj komunikaciji s drugim i priznati da sam u krivu. Isto tako preiskrena sam i velim kaj mi je na pameti što očito ljudima ne paše. Naravno, ne svađam se ali izgleda da je sama iskrenost problem.

Iskrenost je problem jer nas suočava s realnošću i ne dopušta ničemu da se skriva.
Ti si jedna draga mama, Mama hug :)
To može biti problem, ali s druge strane i sama iskrenost može biti izrečena na grub način, pa onda ono što je rečeno iako je istina, može zvučati kao uvreda. Tako da treba biti pažljiv sa iskrenošću pogotovo kao iznosimo svoje mišljenje o nekome ili nečemu :)
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimesri tra 14, 2010 1:10 am

Da, s tim se slažem. Nije lijepo sasuti nekome u lice loše što misliš o njemu. Ail nisam ni mislila na tu iskrenost.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimesri tra 14, 2010 10:21 am

Niti ja nisam mislila na tu iskrenost di nekom proliješ u lice sve loše o njemu. Na taj način se namjerno povređuju osobe. Ja sam iskrena ili barem nastojim biti kad me se za nešto pita. Ako netko radi nešto nažao drugome ili povređuje druge, ja mu to velim - obavezno! Ako netko radi nešto loše sam za sebe isto nastojim reći mu to za njegovo dobro (iako je to ponekad teško čuti). Ako s prijateljicom raspravljam o nečemu, uvijek zastupam svoje mišljenje (argumentirano naravno) bez obzira koliko ono neobično bilo.
Dakle sa mnom uvijek znaš na čemu si. To je za mene iskrenost. Ali nažalost ljudi danas samo govore ono kaj misle da drugi trebaju čuti i onda mu iza leđa govore točno ono kaj o njemu misle..
Naravno da treba biti pažljiv u odabiru riječi i načina na koji ćeš biti iskren prema nekome.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:20 pm

Sretni žalimo zbog prolaznosti, tužni očajavamo zbog trajnosti.
Najbolji je balans ;)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:25 pm

To si ti izmislio tu misao, Legi? miga
U svakom slučaju, sviđa mi se i potpuno je točna. Zato u centru, u balansu, bilo kakve ekstremne emocije prestaju i naš ego se gubi. Postajemo jedno s Putom.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:29 pm

Jesam, sada, razmišljajući o odličnoj profesorici (iz biologije) koja ide u mirovinu :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:33 pm

Eto, kupi joj nešto. Sigurno će joj biti drago. :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:35 pm

Buket cvijeća i Rafaelo koji obožava. cerek
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:38 pm

Raffaello, bijeli balans od Ferrera. :D
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimened lip 27, 2010 3:01 am

Dobro bi mi došlo malo balansa tuzni
Samo što ne znam u kojem smjeru trebam mrdnut :/
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimened lip 27, 2010 5:45 pm

Samo bih napomenuo da mi moramo biti spremni na balans. Možda se čini da je balans rješenje i odgovor, no ponekad mi jesmo sposobni biti u balansu, ali još nije vrijeme za balans. Tu ponajprije govorim o sebi i osobama mojeg godišta, kada još nismo definirane ličnosti. Nekad mi se učini da je potreban trzaj, potreban težak osjećaj ili "bijeg" od balansa da bismo se opet "zakeljili" za same sebe, da bismo se opet našli i onda nastavili dalje, nastavili muvati se i muvati :D
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimened lip 27, 2010 5:52 pm

Nisam baš razumila ovaj drugi dio posta.
Ovak sam ja to shvatila. Moramo se toliko udaljati od balansa da bi jasnije mogli, onako iz trećeg lica , sagledati situaciju. Tako možemo jasnije vidjeti u čemu je problem, gdje se može napredovati... Na to si mislio?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimened lip 27, 2010 6:01 pm

Pa zapravo, na taj način bih rekao da se uvučeš u svoje prvo lice, opet osjetiš jedinkom, a onda izvučeš nazad. Mislim, čemu toliko teoretiziranje o tome da sagledaš problem i dalje napreduješ, prvo govorimo o upoznavanju sebe.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitimened lip 27, 2010 6:22 pm

Kad si spomenuo "bijeg" od balansa, to mi je više zvučalo kao bijeg od samih sebe, a ne povratak u svoje prvo lice. Krivo sam shvatila.

A što kada imaš više svojih lica. Sve su odraz tebe, uvijek je tako bilo. Ne mislim pritom na dvoličnost. Mislim na različita lica koja dolaze u kompletu s različitim raspoloženjima i razmišljanjima.
I što kada se pojavi potreba pronaći ono jedno svoje lice, koje stoji u pozadini svih tih lica, koje čini njihov "temelj".
Kako da pronađem sebe u cijeloj toj kaši raspoloženja i misli?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Balans - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Balans   Balans - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Balans
[Vrh] 
Stranica 6 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Balans

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: