Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zabrana plastičnih boca za vodu

Go down 
+6
Remke
Gea
Svjetloisjena
Skulptura
Fantom
Alpha
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimeuto ruj 29, 2009 12:09 pm

U australskom gradu Bundanoonu iz trgovina su izbačene sve plastične bočice s vodom, čime je započela prva zabrana plastične ambalaže na svijetu.
Stotine građana australskog Bundanoona promarširalo je glavnim ulicama obilježavajući tako prvi dan zabrane plastične ambalaže za vodu. Po cijelom je gradu već ranije postavljeno niz fontana s pitkom vodom.

"Sve boce su maknute s polica i iz hladnjaka, pa se sad u Bundanoonu mogu kupiti samo one za punjenje", rekao je John Dee, glasnogovornik kampanje.

Gradić smješten dva sata južno od Sydneya u srpnju ove godine izglasao je zabranu plastičnih boca nakon kampanje o štetnosti flaširane vode.

"Lokalni trgovci došli su na ideju da poduzmemo nešto u vezi s tim ekološkim problemom i uistinu zaustavimo prodaju flaširane vode, te su dobili pozitivnu reakciju", dodao je Dee.

Oko 2000 građana ovog malog grada nada se da će njihova pionirska akcija potaknuti zajednice širom svijeta na istu akciju.

"Dok se naši političari bore s klimatskim promjenama, Bundanoon je pokazao da i na lokalnoj razini možemo poduzeti konkretne mjere", rekao je Dee.

Još jedan plus je i ušteda.

Flaširanje vode dovodi do nepotrebne upotrebe plastike i goriva za transport. Studija provedena u New South Walesu iz 2006. pokazala je da je ova industrija odgovorna za proizvodnju 60.000 tona stakleničkih plinova. (Izvor)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimeuto ruj 29, 2009 12:10 pm

Obzirom preferiram ledenu vodu onda ju obicno imam u frizideru ali u staklenim posudama...i mogu reci da je okus zamjetno drugaciji nego te iste vode koja se hladi u plasticnoj boci.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 53
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimeuto ruj 29, 2009 1:11 pm

Voda nije dobra ni u cipalama...

Ja neophodnu kolicinu tecnosti unosim konzumiranjem piva,
dobro za bubrege,mokracne kanale i jos mnogo toga...

Naravno,treba sve piti umjereno...

I Aristotel je rekao "da treba piti umjereno jer kad pijes umjereno,
mozes piti koliko hoces" i ja se toga drzim,pijem umjereno
i samim tim pijem koliko hocu...Zabrana plastičnih boca za vodu 295661
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimeuto ruj 29, 2009 3:24 pm

Ljudi toliko toga "dokazuju" u zadnje vrijeme da vise neznam ni da li da vjerujem tome svemu. Mislim da ipak ne. Dokazali smo ovo, dokazali smo ono, dokazano je da... a nigdje niti jednog dokaza.... Osim toga voda nije sto je nekad bila, pogotovo ne u japanu gdje je moraju kupovati u trgovinama :/
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimečet lis 22, 2009 1:03 am

Izdvojila sam ovaj dio s teme o liječenju vodom na Zdravlju jer više govori o ekološkom problemu PVC otpada nego o liječenju vodom.

PVC boce predstavljaju sve veći problem u suvremenom svijetu i voljela bih kad bi se ovakva akcija provela i kod nas. Prednost dajem staklenoj ambalaži jer, kako Alpha kaže, voda u njoj ima sasvim drugačiji okus nego u plastici.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimečet lis 22, 2009 8:08 pm

bila su provedena neka istraživanj ai dokazalo se da nakon ponovnog punjenja plastične boce (ono što ja redovito radim) se ispuštaju neke štetne tvari u vodu... to sam gledala u Opri.. e sad nisam sigurna da li je to neki marketinški trik za nove sportske boce koje navodno ne ispuštaju te kemikalije ili je istina
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimečet lis 22, 2009 8:24 pm

samo cu rec bilo je i vrijeme
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimečet lis 22, 2009 11:15 pm

Gea je napisao/la:
bila su provedena neka istraživanj ai dokazalo se da nakon ponovnog punjenja plastične boce (ono što ja redovito radim) se ispuštaju neke štetne tvari u vodu... to sam gledala u Opri.. e sad nisam sigurna da li je to neki marketinški trik za nove sportske boce koje navodno ne ispuštaju te kemikalije ili je istina

A joj :(

Ne volim saznati da se na jos jedan nacin svakodnevno trujem. nono
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimeuto stu 10, 2009 1:35 am

Meni teta koja je ing kemije tvrdi da se nikakve štetne tvari ne mogu ispuštati u vodu iz plastičnih boca. i meni to zvuči logično s obzirom na ono što sam o plastici učila u školi i čitala. No ustajala voda iz plastične boce stvarno je odurna, to se u staklenoj boci ne može dogoditi, barem ne do te mjere.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimeuto stu 10, 2009 1:40 am

Istina je ovo da odstajala voda u plasticnacama bude odvratna... Ali to se iz nekog razloga desava samo ako je boca predhodno bila otvorena. Sto mi nema smisla, jer zraka u boci ima tvornicki.

Moguce ja da plastika nesto ispusta jer, nisam siguran, ali mislim da te boce nisu od "standardne" plastike. Doduse, ima milione vrsta plastika za svakojake namjene. Mozda ova nesto ispusta...

Svejedno mislim da bilo pametno zabraniti plasticne boce. Ako ne zbog naseg zdravlja, onda zbog ocuvanja okolisa. Mada i to utjece na nase zdravlje.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimeuto stu 10, 2009 1:56 am

Naravno, zaštita okoliša bi trebala biti glavni motiv izbjegavanja plastične ambalaže. Mi bocu odbacimo vrlo brzo, a ona se vuče svijetom još stoljećima, sramota... Ako se pak spali, ispušta u zrak opasne tvari.
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 43
Registration date : 21.11.2008

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimesri svi 26, 2010 3:33 pm

Dobra ideja, što manje plastike u upotrebi to bolje.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:53 am

U Italiji zabranjene plastične vrećice

Talijani, najveći potrošači plastičnih vrećica u Europi, od danas u trgovinama mogu dobiti samo biorazgradive vrećice, papirnate ili one napravljene od tkanine.

Trend zabrane plastičnih vrećica je započeo još 2008. godine u gradu San Franciscu, nastavio se u Hong Kongu, Melbourneu, a potom je i najmnogoljudnija zemlja svijeta Kina zabranila plastične vrećice. Potez su slijedili i gradovi Los Angeles te zemlje Izrael, Bangladeš i tako dalje...

U Italiji je odluka donesena početkom 2010. godine, kada je potvrđena od strane parlamenta, a iako je to uzrokovalo podosta problema velikim trgovačkim centrima, imali su dosta vremena za prilagodbu. Već tijekom prosinca, pripremale su se ogromne količine biorazgradivih vrećica, onih od tkanine ili papira.

Svjedoci smo nedavnih zagađenja na jugu Hrvatske i velikih nastalih šteta, stoga je ovaj potez susjeda Talijana, dobar putokaz i za naše zakonodavce.

(Izvor)
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 39
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:59 am

cheer Bravo Talijani! cheer
Još kad bi mi slijedili njihov primjer...
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimepon sij 03, 2011 1:01 am

Jeste vidjeli ovo ^^ :

[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 39
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimepon sij 03, 2011 1:07 am

Odlična je stvar, presmiješna mi je ova borba frajera sa hrpom vrećica. :D
Treba takve stvari polagano gurat u medije i kod nas.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimepon sij 03, 2011 1:09 am

cheer jej
ma te vražje vrečice samo se množe i nagomilavaju za ništa

ja sam u potpunosti za kecere od tkanine :) ako treba ja bi i dizajnirala crteže na njima
napravila sam sad par kao dar za Božić i svi su oduševljeni cerek mama je izbacila vrečice sad njega nosi
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 39
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimepon sij 03, 2011 1:12 am

Bravo Gea, ajd napravi par, kad uhvatiš vremena, za nas ovdje :)
Ja sam spremna i platit za tvoje vrijeme i trud. Jel bi ti se dalo opće napravit i prodat i po kojoj cijeni?
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimepon sij 03, 2011 1:15 am

Novi modni dodatak cerek
Super idejaa :D ides
Geić, ja bih ziher kupila da mi ju dizajniraš ;)

Samo mi nije jasno što je s plastičnim vrećama za smeće? misli (znate, one velike crne)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimepon sij 03, 2011 1:19 am

mislim da te moraju ostati :/ sve ostalo bi bilo nehigijenski.. osim ako nemaju strogi zakon reciklaže poput Švicaraca confused ali i oni koriste za bio otpad takve vrečice


@Naravno da vam dizajniram :D čas posla u biti.. samo motiv se treba izdubiti i tiskati
kad uhvatim vremena pošaljem vam sliku jednog već napravljenog :)
a obićan bezlični ceker košta samo 5 kuna u nami ^^
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 39
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimepon sij 03, 2011 1:26 am

Jeeeej Gea hug
Ja bi sa nečim zelenim, djetelinicom sa četiri lista ako može.
Joj, skroz si me razveselila sad
ljubi
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimepon sij 03, 2011 1:27 am

wiii :D

meni stavi neki detalj prirode i po mogućnosti da ima zelenog po sebi :P
Ma znaš ti što se meni sviđa :)

A umjesto vreća za smeće bi ljudi mogli nositi kante za smeće sve do kontejnera pa lijepo okrenut naopačke kantu.. ali što je s onim ljepljivim dijelom što ostane no .. onda bi se te kante stalno trebale prati ili brisati da ne usmrde sve živo kod kuće muha
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 39
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimepon sij 03, 2011 1:30 am

Burza puna nezaposlenih. Zaposlit ljude da te kante peru kad ih doneseš praznit.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimepon sij 03, 2011 1:33 am

rofl2

Ujesen neka ih brišu popadalim lišćem, po zimi dok ima snijega lijepo otopljenim snijegom kantu oprat i ravno u otvor kanalizacije.. a za proljeće i ljeto neka netko pametniji smisli cerek
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitimepon sij 03, 2011 1:45 am

za proljeće ima se lijepog lišća vani pa nek se ubere,a po ljeti s kantom na more zubo

Mislim da će onda ljuidi naučiti da ne rade toliko smeća za sobom ^^
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zabrana plastičnih boca za vodu Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana plastičnih boca za vodu   Zabrana plastičnih boca za vodu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zabrana plastičnih boca za vodu
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Zabrana opasnih pasa
» Zabrana rada nedjeljom
» Auto na vodu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ekologija-
Forum(o)Bir: