Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Povijest masona

Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Rain
Admin
Rain

Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Registration date : 15.09.2007

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimepon lis 29, 2007 1:54 am

POVIJEST MASONA

Povijest masona Sfs5435ew9

Evo još jedne PDF knjižice, tj ovo je samo dio knjige.

DOWNLOAD LINK:
rapidshare.com CE-4P0v1j3stM4s0na.zip.html

TKO SU MASONI?

Masoni (slobodni zidari, freemasons) su mistično - politička organizacija koji stoljećima prenose drevne babilonske, egipatske, grčke (eleuzinske), kršćanske i druge misterije.

Misterije se prenose inicijacijom, a inicijacija predstavlja putovanje duše ka Bogu. Svaka misterija se temelji na priči o rođenju, životu, smrti i uskrsnuću Boga. Na isti način masonerija se temelji na priči o smrti i uskrsnuću majstora graditelja Hirama Abifa. Legenda od Hiramu Abifu je opisana u Starom Zavjetu.

Inicijacija je podijeljena u tri osnovna stupnja: učenik, pomoćnik i majstor. Prvi stupanj uči o moralu i ljubavi, drugi o prirodnoj znanosti, a treći o teozofiji, odnosno životu iza smrti.

U knjizi Mitologija, ilustrirana enciklopedija od Richard Cavendish-a na 148 i 149 str. možete vidjeti četiri prizora inicijacije u Dionizove misterije (Freske iz Vile Misterija u Pompejima, 1.st.pr.n.e.) i njihov opis.

1. Prvi stupanj je stupanj učenika koji prolazi kroz rođenje. On je još dijete, početnik koji ne zna učenje koje će tek primiti.

2. Potom dolazi stupanj pomoćnika. Na ovom stupnju mason upoznaje suštinu svoga zanata, ali još uvijek nije upoznat sa savršenim djelom.

3. Konačno, dolazi stupanj majstora na kome mason ulazi u sve tajne svoga zanata.

Poznate osobe masoni:
Goethe, Eliphas Levi, Cagliostro, grof Saint-Germain, Emanuel Swedenborg, Mozart, Solomon, G.Washington, H.P.Blavatsky, A Besant, Leadbeater, Lincoln, A.Mesmer, Josip Broz Tito (iluminat)...

Literatura koja se bavi samo filozofskom stranom slobodnog zidarstva:
- Značenje slobodnog zidarstva: W.L. Wilmshurst
- Masoni: Henri Durville
- A new Encyclopaedia of Freemasonry: A.E.Waite
- Tajna društva: Serge Hutin
- Freemasonry and its Ancient Mystic Rites: C.W. Leadbeater

Slobodni zidari ili masoni najveće su međunarodno tajno društvo na svijetu, s preko 6 milijuna članova. Poznato je po svom čudnovatom pristupnom obredu, tajnim znakovima i rukovanju, po kojem se članovi međusobno prepoznaju. Tvrdi se da ‘nitko izvan tog pokreta ako čita napisane obrede, ne može shvatiti duh masonstva. Ono što u prvi mah izgleda dječja igra u atmosferi lože (gdje se masoni sastaju) oblikuje jedinstvenu vezu među muškarcima ‘. Masonstvo je isključivo muško udruženje za uzajamnu pomoć u trenucima potrebe. Načela se tumače kao ‘bratska ljubav, pomoć, i istina’. Teoretski svaki vjernik u Boga, kršćanin, Židov, musliman , Hindus ili budist može postati mason. Članovi su bili proganjani, jer se tvrdilo da je masonski pokret antipatriotski i antikršćanski. I danas su masoni zabranjeni u Sovjetskom Savezu, Kini, Mađarskoj, Španjolskoj i Portugalu. Većina velikih kršćanskih crkvi, rimokatolička, pravoslavna pa i Vojska spasa, zabranjuju svojim članovima pristup u slobodne zidare. Međutim, anglikanska crkva i slobodne protestantske crkve ne zabranjuju takvo članstvo, pa mnogi vodeći članovi tih crkava zauzimaju visoka mjesta među masonima.

Zadnja promjena: ; pon lis 29, 2007 2:18 am; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimepon lis 29, 2007 2:01 am

Mnogi govore danas o masonima a da ne znaju o čemu se radi. Ja sam prije nekoliko godina pročitala više knjiga o njima i našla uistinu zanimljive stvari. A na link sad više ne stignem, radim ujutro i već sam jako "prekardašila" :(
[Vrh] Go down
Srky
Višestanični organizam
Srky

Male
Taurus Goat
Broj postova : 39
Registration date : 09.10.2007

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimeuto lis 30, 2007 2:35 am

što je tako loše u masonima...cijelo vrijeme čitam po netu o njima...nikad nisam imao prilike upoznati (valjda)ikoga od njih,...zanima me šta oni rade, neku magiju ili?
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimeuto lis 30, 2007 2:07 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Mnogi govore danas o masonima a da ne znaju o čemu se radi. Ja sam prije nekoliko godina pročitala više knjiga o njima i našla uistinu zanimljive stvari. A na link sad više ne stignem, radim ujutro i već sam jako "prekardašila" :(

da, upravo tako, ljudi izvlace svakakve zakljucke iz neceg o cemu ne znaju skoro pa nista...

ne vjerujem da rade nikakvu magiju... roll
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain

Male
Libra Rat

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimeuto lis 30, 2007 3:14 pm

Ma ne rade magiju, valjda affraid, nego su to vrlo utjecajne osobe, tajna društva, koji su bili razno razni obrtnici i poduzetnici, neke nevažne osobe koje su se uspele na visoke položaje i pritajeno kontroliraju svjetski poredak - valjda. :D:D

Tu gore piše u tekstu o njima, a knjigu nisam čitao :( još.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimeuto lis 30, 2007 4:33 pm

Evo kratkih materijala..koje sam pisala još u srednjoj školi za neko 5-minutno izlaganje iz povijesti. :D

http://files-upload.com/files/589581/masonstvo.rar

Naslovi su otprilike ovakvi:
Nastanak i razvoj masonstva u svijetu
Nastanak i razvoj masonstva u HR
Ceremonijal u ložama
Masonstvo - neki c/p s neke stranice
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei

Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Registration date : 26.12.2007

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimesri pro 26, 2007 2:27 pm

Procitao sam par knjiga o masonima i zanimljiva mi je kolicina pretjerivanja na obje strane. Ono sto mi se ne svida je da su masoni bili skoro sve poznatije osobe. Moj jedini kontrargument u pobijanju te tvrdnje je slijedeca recenica. Ja sam poprilicno utjecajna osoba i nitko me jos nije kontaktirao (ili jeste ...). Pametnome dosta :) . Salu na stranu. Ali, stvarno su malo pretjerali. Tesla da je bio mason, ne bi mu se dogadale sve one nepravde koje je dozivljavao u zivotu. A bilo je jos slicnih primjera.

Sa druge strane barikada su oni koji nisu u tom elitnom drustvu, koje se BTW otvorilo i preko svake mjere svima, samo ljudi ne prate medije. Kakve magijske i ine cini. Samo je ljudima malo zamagljeno, a znate kako se od bilo cega u magli i sumraku vama pricini najgore cudoviste.

Masonsko drustvo je drustvo slobodnih zidara, ljudi visokih ideala, onih koji zele stvoriti bolje drustvo. Normalno da ih crkva, vlade (bez obzira na boju) ne vole, jer ljudi zele promjeniti nase drustvo u nesto bolje. A to kaze da je sadasnje stanje lose. E pa ko je tada odgovoran. Oni koji se bore protiv njih.
[Vrh] Go down
Ecko
Prašina

Male
Leo Snake
Broj postova : 5
Registration date : 01.01.2008

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimeuto sij 01, 2008 5:49 pm

Neznam...
Ja uistinu neam nisht protiv njih...
Ako hoce da prenose te misterije i ostale gluposti...
Neka izvole...
Mislim ja sam dosta radoznalo dete i ako i jednoga dana moja deca budu takva lijepo je imati nekoga tko ce da im prica o misterijama...
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimeuto sij 01, 2008 6:02 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Masonsko drustvo je drustvo slobodnih zidara, ljudi visokih ideala, onih koji zele stvoriti bolje drustvo. Normalno da ih crkva, vlade (bez obzira na boju) ne vole, jer ljudi zele promjeniti nase drustvo u nesto bolje. A to kaze da je sadasnje stanje lose. E pa ko je tada odgovoran. Oni koji se bore protiv njih.

e ova ideja mi se svida, vidis.. neka se cuje i druga strana, kako bi rekli.. Mnogi imaju samo negativan stav o masonima.. a ja ostajem po strani, iako ne vidim nista toliko negativno u njima, cini mi se da se precesto povezuju s nekim organizacijama i stvarima s kojima mozda i nemaju veze nikakve. Mozda su dobri. nadam se da jesu.. bilo bi lijepo da postoji drustvo koji tezi ka boljem svijetu.. Ali ako je toliko utjecajno to drustvo, ne znam zasto onda i ne ostvaruje nesto. a mozda i ostvaruje. kao sto si rekao, sve je to zamagljeno..
[Vrh] Go down
Urlikavac
Prašina
Urlikavac

Male
Leo Pig
Broj postova : 9
Registration date : 31.12.2007

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimeuto sij 01, 2008 8:43 pm

Mene malo vise intrigira oko na slici sa pocetka teme! Prica se kao da je to ustvari oko koje prati sva dešavanja na planeti stoji na vrhu Luciferovog(Iblisovog) dvorca smjestenog negdje u bermudskom trouglu.Zasto je to na vrhu sheme Masonske organizacije?Licno ostajem po strani cudno mi je sve sto se tice nijh...
Rie ako moze manji opis zivota i djela graditelja Hirama Abifa predpostavljam da je bio Izraelčanin
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimeuto sij 01, 2008 9:31 pm

Urlikavac je napisao/la:
Mene malo vise intrigira oko na slici sa pocetka teme! Prica se kao da je to ustvari oko koje prati sva dešavanja na planeti stoji na vrhu Luciferovog(Iblisovog) dvorca smjestenog negdje u bermudskom trouglu.Zasto je to na vrhu sheme Masonske organizacije?Licno ostajem po strani cudno mi je sve sto se tice nijh...
Rie ako moze manji opis zivota i djela graditelja Hirama Abifa predpostavljam da je bio Izraelčanin

Mislim da se ne zna točno tko je on bio, dvojica istraživača od kojih se jedan preziva Lomas a drugog se trenutno ne mogu sjetiti napisali su izvrsnu knjigu koja je na hrvatski prevedena kao "Hiramov ključ", a ja sam je imala posuđenu iz knjižnice i ne mogu se sad listajući prisjetiti detalja. SVAKAKO pročitaj ako te tematika zanima, ja sam ih nekoliko čitala o masonima i nijedna me se nije tako dojmila kao ova. Autori su inicirani u niže stupnjeve masonerije i godinama se bave istraživanjima. Mislim da masoni uglavnom nisu nikakva čudovišta i opasni ljudi nego načitani intelektualci i vjernici - jer prvi preduvjet da te prime u bratstvo jest da vjeruješ u Boga pod bilo kojim imenom.

Nedavno sam pročitala da iznad masona postoje iluminati, da su ti još upućeniji u razne zavjere, šuruju s reptilima i ostala bla bla od Ickea koji naravno nema nikakve dokaze za te tvrdnje. A njegova je teza također manipulantska i opasna - da su masoni nižih rangova čestiti zavedeni ljudi koji o biti masonstva nemaju pojma, a da su izmanipulirani od svojih vođa tipa obojice Busheva, Ala Gorea, obitelji Windsor itd koji čak jedu djecu i slično. Pa sad, tko želi vjerovati, neka izvoli. Ja čekam malo opipljivije dokaze...
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei

Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Registration date : 26.12.2007

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimeuto sij 01, 2008 9:33 pm

Cvrsto na oblaku stojis ;)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimeuto sij 01, 2008 9:36 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Cvrsto na oblaku stojis ;)

Ali taj oblak sam ja :)
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain

Male
Libra Rat

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimesri sij 02, 2008 3:40 am

Urlikavac je napisao/la:

Jedino da ga izgoogleam. :D
http://www.google.hr/search?hl=hr&q=Hiram+Abif&btnG=Tra%C5%BEi&meta=
[Vrh] Go down
zdtoto
Prašina
zdtoto

Male
Aquarius Goat
Broj postova : 6
Registration date : 27.01.2008

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimesri vel 13, 2008 9:53 pm

Dali je ko ikad upozna nekog masona..
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimesri vel 13, 2008 10:01 pm

zdtoto je napisao/la:
Dali je ko ikad upozna nekog masona..

Uživo nisam, barem ne tako da bih to znala. Oni naime često prikrivaju svoje članstvo i raspoznaju se nekakvim tajnim znakovima :)
[Vrh] Go down
satan´s master
Višestanični organizam
satan´s master

Male
Scorpio Dog
Broj postova : 44
Registration date : 12.03.2008

Povijest masona Empty
PostajNaslov: masoni i masonerija   Povijest masona Icon_minitimesri oľu 12, 2008 11:50 am

vidim da nema direktnog posta o njima...

ja jako podržavam masone i imaju iste ciljeve kao i ja.. proučavam njihovu povjest godinama.. pošto je i oni sami neznaju više.... uskoro možda im se i pridružim.. svi znamo da su imali velik utjecaj i u zagrebu...

znam da imamo temu o povjesti masonstva. ali ovaj bi topic htio da bude sve..današnji utjecaj pravi smisao masonstva ali ne samo povjest...
[Vrh] Go down
satan´s master
Višestanični organizam
satan´s master

Male
Scorpio Dog

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimesri oľu 12, 2008 12:05 pm

lako ih je prepoznat.. ja znam par masona.. i vjeruj mi nisu ti ništa ekstravagantno...
[Vrh] Go down
zagrepčanec
Stanica
zagrepčanec

Male
Aries Buffalo
Broj postova : 26
Registration date : 29.02.2008

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimesri oľu 12, 2008 12:50 pm

a na čiju preporuku im se misliš pridružit?i kako znaš njihove ciljeve ako još nisi među njima?
[Vrh] Go down
satan´s master
Višestanični organizam
satan´s master

Male
Scorpio Dog

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimečet oľu 13, 2008 7:47 am

znam njihove opčenite ciljeve i ciljeve koji su napisali masoni ... i opčenito pogledaj u svijet oni su sveprisutni.. a za članstvo več imam vezicu....
[Vrh] Go down
zagrepčanec
Stanica
zagrepčanec

Male
Aries Buffalo

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimečet oľu 13, 2008 9:43 am

smijemo mi kaj znat o tim ciljevima?
[Vrh] Go down
satan´s master
Višestanični organizam
satan´s master

Male
Scorpio Dog

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimepet oľu 14, 2008 7:51 am

njihovi najopčeniti ciljevi su jedna religija,država ,nacija i novac... poznato di??
[Vrh] Go down
zagrepčanec
Stanica
zagrepčanec

Male
Aries Buffalo

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimepet oľu 14, 2008 10:42 am

znači eu,amerika?a ustroj društva poslje toga?megalomansko bogati naspram jada i bijede ili?
[Vrh] Go down
satan´s master
Višestanični organizam
satan´s master

Male
Scorpio Dog

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimepet oľu 14, 2008 10:51 pm

pa..ne nebi postojao novac...
[Vrh] Go down
zagrepčanec
Stanica
zagrepčanec

Male
Aries Buffalo

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitimepet oľu 14, 2008 10:58 pm

znači bogati bi se trebali odreć velikog djela imovine kako bi se stvari izjednačile?misliš da je to moguće?to je drastična promjena.
[Vrh] Go down
Sponsored content

Povijest masona Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona Icon_minitime

[Vrh] Go down

Povijest masona
[Vrh] 
Stranica 1 / 7.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next