Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Beskonačnost

Go down 
+14
Q
Faust
Athena
floridana
Pyro
Blizzard
arhont
tomi
Fantom
Wickey666
Chakotay
Nefertiti
QuarK
Skulptura
18 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimepet lis 23, 2009 5:46 pm

Nesto sam bezveze citao o svemiru i zapeo na recenici gdje se spominje da je beskonacan.
Sto to "beskonacan" doista znacii i dali je moguce da je nesto beskonacno?
Ako gledam matematicki, nemogu pomnoziti neki broj sa bezbroj ili slicno. A i sta se tice samog svemira. Dali moze biti beskrajno velik i koliko je to "beskrajno" zapravo veliko?

Moje misljenje je, da nesto beskonacno, beskrajno ili bezbroj ne postoji, vec da je samo izraz koji ljudi koriste za nesto nebrojivo ili neopisivo veliko.
[Vrh] Go down
QuarK
Višestanični organizam
QuarK


Male
Sagittarius Monkey
Broj postova : 43
Age : 103
Location : Zagreb
Registration date : 12.10.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimepet lis 23, 2009 9:18 pm

Eh, baš sam i ja pročitao nedavno nešto u vezi toga, pokušat ću to objasnit na svoj način :D

Govorim o multiverzumu --> Kažu da postoji nekoliko špekulacija o tome da višestruki svemiri egzistiraju na visokom nivou multiverzuma (poznatog i kao megaverzum) i da je naš Svemir samo jedan od njih. (Ima galaktika iza našeg opservabilnog Svemira, ali to ne znači da bi mogle biti dio nekog drugog svemira. Ako je navedeni navod točan, možda se naš Svemir širi do u beskonačnost.). Na primjer, materija koja pada u crnu rupu u našem Svemiru bi mogla da se pojavi kao "Veliki prasak" u drugom svemiru. Ipak, sve ovakve ideje su trenutno neosnovane i ne mogu se smatrati ničim drugim nego špekulacijom.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimepet lis 23, 2009 11:43 pm

dakle ako neš ne mogu dosegnuti onda mi je to u beskonačnosi zubo
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimesub lis 24, 2009 12:20 am

Mislim da trenutna teorija stoji na stajalištu da je svemir ograničen, ali se širi i širit će se zauvijek tj. u beskonačnosti. E sad meni je malo nelogično, tj. teško tako nešto mogu zamisliti, ali to je teorija koja se može promijeniti već sutra, a zauvijek je jako puno vremena :)
[Vrh] Go down
Wickey666
Riba
Wickey666


Male
Pisces Snake
Broj postova : 127
Age : 35
Registration date : 07.09.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimened lis 25, 2009 12:18 am

Ja dok o tome razmišljam meni nekak odma nije dobro...Malo me plaši ta pomisao...pa ću brzo napisat šta mislim...:))
Po nekakvoj teoriji sve mora imat kraj, ništa nije beskonačno i ništa nije viječno. Znači svemir koliko god bio velik negdje završava. Ali pitanje je onda šta je poslje toga, i taj svemir u nečemu mora bit i tako možemo ić u "beskonačnost"...A možda je poslje toga jednostavno NIŠTA!
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimened lis 25, 2009 2:51 am

Da, i ja sam o ovome razmisljao. I slazem se s tobom da sve negdje ima svoj kraj. Nemoze biti beskonacno. A i to NISTA, koje spominjes, mora biti nesto i negdje ili u necemu.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimened lis 25, 2009 2:58 am

Prava crta(matematika)nema kraja,plus(+) nema kraja...Beskonacan broj...
Samo dva od mnogih mogucih primjera beskonacnosti..Beskonačnost 793385
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimened lis 25, 2009 6:10 pm

ja uopce ne razumijem sta si ti to napisao........
[Vrh] Go down
Wickey666
Riba
Wickey666


Male
Pisces Snake
Broj postova : 127
Age : 35
Registration date : 07.09.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimepon lis 26, 2009 12:37 am

Skulptura je napisao/la:
ja uopce ne razumijem sta si ti to napisao........



Hehehe... a nisam bome ni ja pohvato
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimepon lis 26, 2009 1:09 am

Skulptura je napisao/la:
ja uopce ne razumijem sta si ti to napisao........

Tesko je to rijecima opisati...Beskonačnost 257951

P.S. pogledaj moj potpis i sve ce ti biti jasno...Beskonačnost 657146
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimepon lis 26, 2009 8:34 pm

Fantom je napisao/la:
Prava crta(matematika)nema kraja,plus(+) nema kraja...Beskonacan broj...
Samo dva od mnogih mogucih primjera beskonacnosti..Beskonačnost 793385
Da ima nešto u tome, no matematika je apstraktna, tako da pravac o kojem ti govoriš postoji samo u našim mislima, no Svemir je ipak nešto konkretno pa bi ga se i možda moglo «izmjeriti» :)
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimeuto lis 27, 2009 1:29 am

Chakotay je napisao/la:
Fantom je napisao/la:
Prava crta(matematika)nema kraja,plus(+) nema kraja...Beskonacan broj...
Samo dva od mnogih mogucih primjera beskonacnosti..Beskonačnost 793385
Da ima nešto u tome, no matematika je apstraktna, tako da pravac o kojem ti govoriš postoji samo u našim mislima, no Svemir je ipak nešto konkretno pa bi ga se i možda moglo «izmjeriti» :)

Pravac je apstraktan, ali recimo polupravac mozes rpedociti kao zraku svjetlosti.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimeuto lis 27, 2009 2:58 pm

Skulptura je napisao/la:
Moje misljenje je, da nesto beskonacno, beskrajno ili bezbroj ne postoji, vec da je samo izraz koji ljudi koriste za nesto nebrojivo ili neopisivo veliko.

na trenutacnoj razini svijesti ne mozemo pojmiti takve stvari, kad si bio mali sigurno je bilo nesto sto ti je tada bilo nepojmljivo, da to ne postoji, kako si odrastao svijest ti se mijenjala i tako si to mogao pojmiti, tako je i sa ovim
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimeuto lis 27, 2009 3:43 pm

Svakako, dok sam bio mali, puno stvari mi je bilo nepojmljivo, ali ne zbog svijesti, vec zbog neznanja.
Ovakve izjave poput ove tvoje se od uvijek koriste kao objasnjenje za nesto neobjasnjivo, a same po sebi su neobjasnjive.
Trenutno smo na razini svjesti na kojoj jesmo, i upitno je dali postoji neka druga razina.

Dali to znaci da ti mislis da postoji nesto beskrajno, ali da mi to nemozemo shvatiti ili sta? Nije mi bas najjasnije.... :/
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimeuto lis 27, 2009 4:41 pm

Pa i sam mozak se razvija kako rastemo, učimo povezivati stvari, baratati sa informacijama, izvlačiti ono bitno iz njih... Pritom također i učimo, jer nam je znanje potrebno da bismo uopće nešto povezivali, povezivanje je bitno za shvaćanje, a shvaćanje za svjesnost.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimesri lis 28, 2009 5:01 pm

Skulptura je napisao/la:
Svakako, dok sam bio mali, puno stvari mi je bilo nepojmljivo, ali ne zbog svijesti, vec zbog neznanja.
Ovakve izjave poput ove tvoje se od uvijek koriste kao objasnjenje za nesto neobjasnjivo, a same po sebi su neobjasnjive.
Trenutno smo na razini svjesti na kojoj jesmo, i upitno je dali postoji neka druga razina.

Dali to znaci da ti mislis da postoji nesto beskrajno, ali da mi to nemozemo shvatiti ili sta? Nije mi bas najjasnije.... :/

da vjerujem da postoji beskrajnost, takoder vjerujem da sa svijesti na kojoj smo sada ne mozemo shvatiti to, beskonacnost nije neobjasnjiva, ona se sama po sebi razumije, samo je pitanje mozes li ti to pojmit, odnosno mi svi
[Vrh] Go down
Pyro
Višestanični organizam



Male
Virgo Goat
Broj postova : 42
Age : 32
Registration date : 28.10.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimesri lis 28, 2009 6:34 pm

evo ja citam vec ovaj forum 1-2 mjeseca pa je valjda vrijeme da se i ja javim i iznesem svoje misljenje
pa evo :

ja ne smatram da je svemir beskonacan u tome smislu kako ga vi smatrate
ne kazem da ima granice ali ne da je beskonacan
sada to kaj sam rekao nema bas previse smisla zar ne?
evo da probam malo pojasniti:

ja ne vjerujem da beskonacno postoji tj beskonacno je samo jedna rijec
koja ustvari nema svoje pravo znacenje tj nema svoju bit...jer ako pokusate
definirati rijec beskonacno onda bi ju isto i s time ogranicili i ona vise
nebi bila beskonacna
posto ste bili poistovjecili bezbroj s beskonacno onda cu probat objanist prek
bezbroja jer je malo lakse jer je manje apstraktno
bezbroj takoder ne postoji kao ni beskonacno, zasto?
pa vrlo jednostavno, jer ako pripisete neku vrijednost bezbroju
tj time ste mu dali bit onda on vise nije bezbroj vec taj neki broj a da uopce
ne spominjem da uvjek postoji neki veci broj...

ja sam vrlo sklon videnju elejske skole na svemir, oni smatraju da tvar ne nastaje
i ne nestaje vec da je stalno ista (znaci nije beskonacna vec je izbrojiva), tu mi
isto idu neke pretpostavke iz fizike tj kaze se da za energiju da ona nemoze nestajati
vec samo mjenja oblik, a materija je isto jedna vrsta energije tj zar nije da ako dovoljno
energije koncetriras na jedno mjesto, jednu tocku trebala bi nastati tvar tj ajmo
sagledati sa druge strane pocnimo od atoma: atom se sastoji od cega protona,neutrona, elektrona
oni se pak sastoje od fermione koje ponovno sacinjavaju kvarkovi i leptoni, sada koliko sam ja
upucen kvarkovi nemaju masu (kaj moze biti jedna potpuno druga rasprava o tome da masa ne postoji
ali zasada nebitno) oni pomocu antikvarkova tvore tvari na principu spinova to je jedna kompleksna
vrsta gibanja ugl da se sada to ide dalje proucavati doslo bi se do zakljucka da je
materija = energija
(ako ima na forumu neko ko je dobro upucen u kvantnu fiziku molio bih da malo ovo pojasni)

znaci sada smo dosli do zakljucka da nema beskonacno materije, jer kako bi je moglo i biti
zar je moguce da iz nicega nastaje nesto
samo da pripomenem da ja takoder smatram da nista ne postoji kao i beskonacno i bezbroj
evo, probajte mi definirati nista
jeste?
e ako jeste onda vas moram razocarati jer ste upravo dali svom nicemu bit i to nista je postalo
nesto :D
ugl sada dolazi do objasnjenja polagano kako sam reko da ne postoje granice jer kada tako gledate
ako nista ne postoji vec postoji samo nesto onda niti nemogu postojati granice jer da postoji granica
treba nesto biti s druge strane tj s jedne strane je nesto znaci da s druge strane bi trebalo biti
nista (suprotno od necega) a posto nista ne postoji nastaje paradoks i iz toga zakljucujem da granice
ne postoje

sada da malo laicki predocimo Parmenidovo gledanje svijeta tj svemira (arhea) : svemir je jedna velika
lopta koja se sastoji od materije u razlicitim oblicima ali nista osim te lopte ne postoji
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimesri lis 28, 2009 8:31 pm

Ajme sta mi sad crtice idu pred ocima poslje citanja....
Slazem se sa tobom, naravno, ne sa svime jer onda to nebi bio ja, ali ok.

Siguran sam da se "nista" moze definirati na neki nacin. Sve ima neku svoju definiciju. Prihvatljivu ili ne. Takoder, "nesto" moze nastati iz "nicega", makar jos nije praksa.

Naravno, ako idemo brojati, nikada necemo doci do kraja, jer brojeva ima bezbroj :/ Koji je naziv najveceg broja kojeg si svjestan?

Slazem se da nesto nemoze biti beskrajno i beskonacno ne postoji, ili mi to u krajnjem slucaju, kako Arhont kaze, ne shvacamo.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimesri lis 28, 2009 9:52 pm

Hmm... Sve ti to dobro govoris, ali prema tome rijec "nista" ne znaci nista. Po tvome, "nista" opet nesto znaci jer je obrazlozeno sa rijecju "nista".
Moja definicija za "nista" bi po meni oznacavala nesto sto nema vrijednost ili znacenje. ilitiga niti jedan predmet i slicno. Dali sam sad ja "nicemu" dao smisao i pretvorio taj "nista" u "nesto"?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimesri lis 28, 2009 10:34 pm

Fantom je napisao/la:
Prava crta(matematika)nema kraja,plus(+) nema kraja...Beskonacan broj...
Samo dva od mnogih mogucih primjera beskonacnosti..Beskonačnost 793385

Vidim da je bilo nerazumijevanja oko ovog posta. Ovdje je kao primjer beskonačnosti dan pravac, koji je beskonačan na obje strane. Drugi primjer je sa zbrajanjem, tj da mi možemo brojeve pribrajati jedan drugome do beskonačnosti.
[Vrh] Go down
Pyro
Višestanični organizam



Male
Virgo Goat
Broj postova : 42
Age : 32
Registration date : 28.10.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimesri lis 28, 2009 10:46 pm

Skulptura je napisao/la:
Hmm... Sve ti to dobro govoris, ali prema tome rijec "nista" ne znaci nista. Po tvome, "nista" opet nesto znaci jer je obrazlozeno sa rijecju "nista".
Moja definicija za "nista" bi po meni oznacavala nesto sto nema vrijednost ili znacenje. ilitiga niti jedan predmet i slicno. Dali sam sad ja "nicemu" dao smisao i pretvorio taj "nista" u "nesto"?

upravo tako, ja ne mislim na rijec nista vec ono sto bi ona kao trebala simbolizirat
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimesri lis 28, 2009 10:57 pm

Pyro je napisao/la:

ja ne vjerujem da beskonacno postoji tj beskonacno je samo jedna rijec
koja ustvari nema svoje pravo znacenje tj nema svoju bit...jer ako pokusate
definirati rijec beskonacno onda bi ju isto i s time ogranicili i ona vise
nebi bila beskonacna
posto ste bili poistovjecili bezbroj s beskonacno onda cu probat objanist prek
bezbroja jer je malo lakse jer je manje apstraktno
bezbroj takoder ne postoji kao ni beskonacno, zasto?
pa vrlo jednostavno, jer ako pripisete neku vrijednost bezbroju
tj time ste mu dali bit onda on vise nije bezbroj vec taj neki broj a da uopce
ne spominjem da uvjek postoji neki veci broj...

Ako definiramo beskonačno, tada ono ne postaje konačno, nego postaje definirano, ali i dalje beskonačno. Beskonačno itekako ima svoje značenje i bit, pogotovo u matematici, jedna od veoma važnih veličina. Sam pojam limesa je baziran na pojmu beskonačnosti. Limes je broj kojemu teži neki skup ili red brojeva. Postoje određeni redovi koji teže ka nuli, to jest svaki sljedeći član je sve bliže nuli, ali nikad ne postaje nula! Takvi redovi imaju beskonačno mnogo članova, drugim riječima neprebrojivo mnogo članova.
Drugi primjer korištenja beskonačnosti je pri integriranju. Što je integral piše na wikipediji.

Dakle, što se matematike tiče, beskonačnost itekako ima svoju bit. Sama definicija bila bi da beskonačnost označava skup neprebrojivo mnogo članova. Beskonačnosti se ne može pripisati neki broj, ali joj se može pripisati neki limes, to jest beskonačnost može postati limes. To ne znači da je beskonačnost postao broj, već da određeni skup brojeva teži ka beskonačnosti, to jest teži ka neprebrojivo velikom članu.

Što se tiče RL beskonačnosti, ona zadržava svoju definiciju, to je nešto neprebrojivo. Neprebrojivost pak može označavati našu ograničenost spoznaja ili neznanje, također i pretpostavku. Na nogometnim utakmicama, kada kamera pokaže na veliki ekran tamo koji prenosi utakmicu (ono što vidi ta kamera), tada mi teoretski možemo vidjeti do u beskonačnost tih ekrana jer će biti jedan na drugom. Ovo je primjer korištenja mašte na neki način jer naravno da dalje od piksela se neće nastavljati niz, ali pretpostavljamo da se može pa kažemo da bi onda takav niz išao u beskonačnost, to jest težio bi ka beskonačnosti.

Drugi primjer jest da na kugli nacrtamo liniju koja će činiti njen ekvator. Zamislimo da smo na toj liniji i da se gibamo po njoj. Koliko dugo bismo se mogli gibati na njoj? Uz određene uvjete i pretpostavke odgovor bi bio beskonačno dugo, ili neprebrojivo dugo.
Ima li beskonačnost realnih primjena i značenja u RL osim kao definicija za nešto neprebrojivo? Trenutno ne vidim neko drugo značenje ili smisao...

Dakle što se tiče matematike, beskonačnost postoji, definirana je i primjenjuje se u gotovo svemu. Što se RL tiče, beskonačnost postoji, definicija je lagano varijabilna, a primjenu osim kao same definicije ili intuitivnog opisa za nešto ne vidim...
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimečet lis 29, 2009 4:31 am

Omega je napisao/la:
Fantom je napisao/la:
Prava crta(matematika)nema kraja,plus(+) nema kraja...Beskonacan broj...
Samo dva od mnogih mogucih primjera beskonacnosti..Beskonačnost 793385

Vidim da je bilo nerazumijevanja oko ovog posta. Ovdje je kao primjer beskonačnosti dan pravac, koji je beskonačan na obje strane. Drugi primjer je sa zbrajanjem, tj da mi možemo brojeve pribrajati jedan drugome do beskonačnosti.

Izgleda da me samo ti razumijes...Beskonačnost 657146

P,S. Beskonacno(beskrajno) sam ti zahvalan...Beskonačnost 158397
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimečet lis 29, 2009 10:53 am

za mene je nešto konačno. to šta smo nesposobni to nešto izbrojiti, to je naš problem. suprotno od nešto je ništa. ništa je po mom mišljenju jedino beskonačno.
povodila sam se nekom logikom suprotnosti.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitimečet lis 29, 2009 2:28 pm

Ova tema se moze "Beskonacno" razvuci tj. komentarisati
bez-konacnog zakljucka i jasne definicije ovog zadatog pojma...Beskonačnost 158397
[Vrh] Go down
Sponsored content





Beskonačnost Empty
PostajNaslov: Re: Beskonačnost   Beskonačnost Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Beskonačnost
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: