Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Povijest masona

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

Povijest masona - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimepet oľu 14, 2008 11:17 pm

satan´s master je napisao/la:
pa..ne nebi postojao novac...

Gore si napisao i novac ;)
[Vrh] Go down
zagrepčanec
Stanica
zagrepčanec

Male
Aries Buffalo
Broj postova : 26
Registration date : 29.02.2008

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimepet oľu 14, 2008 11:21 pm

da,mi smo znatiželjni a kolega nam je malo kontradiktoran.
[Vrh] Go down
satan´s master
Višestanični organizam
satan´s master

Male
Scorpio Dog
Broj postova : 44
Registration date : 12.03.2008

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimepon oľu 17, 2008 6:47 pm

pa..ne siromašni če biti istrijebljani i svi če biti bogati.. novac im je prioritet za sada.. kada dovoljno oslabe tržište neče ga trebati...
[Vrh] Go down
zagrepčanec
Stanica
zagrepčanec

Male
Aries Buffalo

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimepon oľu 17, 2008 10:21 pm

znači sirotinja umire za korist bogatih?
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon

Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Registration date : 22.12.2007

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 18, 2008 12:05 pm

zagrepčanec je napisao/la:
znači sirotinja umire za korist bogatih?
Uvijek bilo i biti ce ! cry
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 18, 2008 1:58 pm

Cudo jedno...

I tebi je, Satan's master, ta politika dobra i zelis biti clan? scratch

Stanica
zagrepčanec

Male
Aries Buffalo

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 18, 2008 9:35 pm

nikada se to neće dogodit na taj način,morat će se bogati malo spustit ako žele izjednačenje.jer ljudi su uvijek spremni ratovat protiv nečeg što im se ne sviđa.
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm

Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 18, 2008 10:27 pm

a zbog čega bi trebala postojati samo jedna država, valuta, religija?

i ime te države bi bilo...
[Vrh] Go down
satan´s master
Višestanični organizam
satan´s master

Male
Scorpio Dog
Broj postova : 44
Registration date : 12.03.2008

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimesri oľu 19, 2008 8:25 am

nepoznato... to još nitko nezna... aj mi reci jel lakše kontrolirati planet sa 180 država, valuta i jezika i li samo s jednom??
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimesri oľu 19, 2008 12:22 pm

Kad tad mora doci do ujedinjenja cijele zemlje, ali prije toga dana biti ce jos mnogo ratova, gladi i nepravde. Dok god mislimo da je jedini cilj bogacenje pojedinca/pojedinaca necemo nikuda stici. Prvo moramo debelo da poradimo na svjesti tek onda ce biti napredak. Kada se rijesimo materijalnih poriva i kada shvatimo da smo svi LJUDI bez obzira na boju koze, vjeru, nacionalnu pripadnost tek onda mozemo napredovati.
Pogledajte samo osvajanje svemira, Amer imaju svoju agenciju, Europa svoju, Kina svoju, Japan svoju i svi nesto rade i .... A kada bi se te sve agencije ujedinile u jednu i imale zajednicki proracum mislim da bi vec odavno bili na Marsu i imali stanicu na Mjesecu ne bi li .... ???
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimesri oľu 19, 2008 12:22 pm

@Satans master...Kontrolirati Planet? Odnosno kontrolirati ljude? I to je nesto cemu tezis??

Pračovjek
userNejm

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimesri oľu 19, 2008 3:28 pm

satan´s master je napisao/la:
nepoznato... to još nitko nezna... aj mi reci jel lakše kontrolirati planet sa 180 država, valuta i jezika i li samo s jednom??
zbog čega ti želiš kontrolirati zemlju i ljude?
tko uopće ima potrebu za tim? suspect

i što će masoni raditi sa svim tim ljudima? pokazat će sebi da mogu ostvariti što žele, te onako usput, zbog tog cilja, uništiti svijet? to želiš?
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimesri oľu 19, 2008 3:30 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Kad tad mora doci do ujedinjenja cijele zemlje, ali prije toga dana biti ce jos mnogo ratova, gladi i nepravde. Dok god mislimo da je jedini cilj bogacenje pojedinca/pojedinaca necemo nikuda stici. Prvo moramo debelo da poradimo na svjesti tek onda ce biti napredak. Kada se rijesimo materijalnih poriva i kada shvatimo da smo svi LJUDI bez obzira na boju koze, vjeru, nacionalnu pripadnost tek onda mozemo napredovati.
Pogledajte samo osvajanje svemira, Amer imaju svoju agenciju, Europa svoju, Kina svoju, Japan svoju i svi nesto rade i .... A kada bi se te sve agencije ujedinile u jednu i imale zajednicki proracum mislim da bi vec odavno bili na Marsu i imali stanicu na Mjesecu ne bi li .... ???
to se jedino dogodilo u star treku (ujedinjenje zemlje, ostavljanje novca, itd.), ali to je ipak samo serija tuzni
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimesri oľu 19, 2008 5:01 pm

Pa napisao sam kad-tad da ce se dogoditi za 100,200,1000 godina ali 99% da ce se dogoditi. (ako prije toga se ne unistimo a-bombama)
A sto se tice star treka ima toga i star wars-ima.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimesri oľu 19, 2008 5:16 pm

Pa vjerujem da je moguce da se ujedinimo...ali na takvom nivou mislim da ljude ujedinjuje samo nevolja...tako da ono sto ce predhodit tom ujedinjenju bi trebalo biti strasno "zabavno"...

Pračovjek
userNejm

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimesri oľu 19, 2008 7:30 pm

misliš da bi se trebao dogoditi svjetski rat ili neka katastrofa da bi se ujedinili? mislim, moguće je... :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimesri oľu 19, 2008 7:59 pm

Kad bismo shvatili koliko smo zapravo slični ako ne jednaki u onome što nam treba na materijalnom planu, ne bi bilo potrebe raspravljati o ujedinjenju, ono bi se samo dogodilo. U ovom trenutku čini se da raznolikost više odgovara našem stanju uma i duha. Da ne zaboravimo - raznolikost je pravo bogatstvo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimečet oľu 20, 2008 11:26 am

userNejm je napisao/la:
misliš da bi se trebao dogoditi svjetski rat ili neka katastrofa da bi se ujedinili? mislim, moguće je... :D

Da, mislim da je to jedini nacin...ali cak ne rat...vise kao prirodna katastrofa, invazija vanzica ili nesto...jer ljude nista ne zblizava kao zajednicka nevolja, zajednicki neprijatelj...

Pračovjek
meli

Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Registration date : 15.02.2008

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimečet oľu 20, 2008 11:29 am

Namcor je napisao/la:
userNejm je napisao/la:

Da, mislim da je to jedini nacin...ali cak ne rat...vise kao prirodna katastrofa, invazija vanzica ili nesto...jer ljude nista ne zblizava kao zajednicka nevolja, zajednicki neprijatelj...

Slažem se, no mislim da bi to bilo samo nakratko. Nakon što se riješe neprijatelja opet bi bilo sve postarom.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimečet oľu 20, 2008 11:55 am

svjetloisjena je napisao/la:
Kad bismo shvatili koliko smo zapravo slični ako ne jednaki u onome što nam treba na materijalnom planu, ne bi bilo potrebe raspravljati o ujedinjenju, ono bi se samo dogodilo. U ovom trenutku čini se da raznolikost više odgovara našem stanju uma i duha. Da ne zaboravimo - raznolikost je pravo bogatstvo.

Ali zasto bi ujedinjenje unistilo raznolikost? Ne vidim kako se to dvoje iskljucuje?
Heh, a usput budi receno...cini mi se da nismo mi uopce toliko razliciti samo nam se cini da jesmo zbog utjecaja izvanjske kulture i odgoja koji pak stvaraju strah jer ljudi ne vole ono sto ne poznaju...i upravo je taj strah ono sto nas "tjera" da jos vise naglasavamo tu neku razlicitost...koja, po meni, mozda bas i nije utemeljena...
I tako... :)

Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimečet oľu 20, 2008 11:59 am

Namcor je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:

Ali zasto bi ujedinjenje unistilo raznolikost? Ne vidim kako se to dvoje iskljucuje?
Heh, a usput budi receno...cini mi se da nismo mi uopce toliko razliciti samo nam se cini da jesmo zbog utjecaja izvanjske kulture i odgoja koji pak stvaraju strah jer ljudi ne vole ono sto ne poznaju...i upravo je taj strah ono sto nas "tjera" da jos vise naglasavamo tu neku razlicitost...koja, po meni, mozda bas i nije utemeljena...
I tako... :)

Post je bio odgovor na ono gore - zvučalo je kao prisilno političko ujedinjenje - jedna država, jedna valuta, možda jedan vođa... Zvuči poznato?

Prirodno ujedinjenje ne bi ubilo raznolikost nego bi sve obogatilo jer bi svatko mogao učiti od svih ostalih bez predrasuda. Osobno mislim da razlike među ljudima postoje samo u našim umovima i od nas ovisi kad ćemo te prepreke prevladati...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimečet oľu 20, 2008 12:05 pm

@meliJ...da, vjerujem da bi onda opet bilo po starom...zato bi neprijatelj trebao biti netko/nesto zbilja mocno...poput neke prirodne katastrofe...nesto sto ne nestaje tek tako...zbog cega bi bili prisiljeni odbaciti ono nebitno. Pa ako bi u tom stanju bili dovoljno dugo (znaci barem dvije generacije ili vise)...
Zapravo ono sto je u Zvjezdanim stazama i sl. je cak najvjerojatnije jer ako otkrijemo hrpe drugih naseljenih planeta onda je to nesto sto ce nas na nasem planetu zblizit...i to opet zbog dobrog starog straha face
A mozda bi se, nakon kratkog ujedinjenja, opet rascjepkali na neke posve nove podjele...osim ako u tom periodu ne bi, iz nekog razloga, i duhovno napredovali...ali to je sad vec previse "sto bi bilo kad bi bilo" varijanti...

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimečet oľu 20, 2008 12:14 pm

@S&S
Amerika? EU? face
Ali i ovo sto sam ja rekla i ovo sto si ti rekla su zapravo iste stvari tj. temelje se na istoj stvari, a to je strah...kao teorija evolucije protiv kreacionizma-kao razlicite, a imaju iste "rupe"...
Dakle ne bih rekla da bi to ujedinjenje bilo neprirodno za razliku od trenutne situacije koja nam se cini prirodnom...i to zato jer je i ova sada situacija nastala iz jednako neprirodnih razloga...
U toj varijenti i jedno i drugo bilo bi jednako "neprirodno"...ali mozda bi se iz ujedinjene varjante (iz koliko god neprirodnih razloga nastala) mozda mogla prije stvoriti i prava ujedinjenost...jer kako ujediniti nesto sto ne zeli ni cuti za ovo drugo, ako prvo misli da je drugo zlo, i slicno...ali ako bi, cak i na silu, doveli prvo i drugo u direktni i nuzni kontakt i suradnju mozda bi se predrasude prije srusile...i mozda bi se onda stvorio prostor i za duhovno ujedinjenje...
Nadam se da sam se uspjela objasnit...uf... :)

Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimečet oľu 20, 2008 1:50 pm

Ne može na silu, to je i Hitler pokušao zubo
Prvo se moramo duhovno ujediniti, onda ćemo shvatiti da smo na jednom nivou svi isti u svojoj različitosti. Sve je to pitanje gledišta :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitimečet oľu 20, 2008 2:11 pm

Hmmm...Hitler? Sto on nije pokusao istrijebiti one koji mu ne pasu, a ne pokusati ih razumjeti?

Da, pitanje je gledista...i mislim da su oba moguca... Ali znajuci ljude cini mi se da bi se to prije moglo dogoditi uslijed prisilnog ujedinjenja koje ce voditi rusenju granica i predrasuda na temelju direktnog iskustva nego na princip da cekamo da se produhovimo pa se onda zato ujedinimo...mislim, moguce je, kako ne samo ako bi cekali da se dogodi samo od sebe...jooo...nacekat cemo se...
Hmmm...moglo bi se reci da bas nemam vjere u ljudsku rasu face

PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Povijest masona
[Vrh] 
Stranica 2 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next