Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis

Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Registration date : 25.06.2009

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimepon pro 21, 2009 2:56 am

pa pod tim mislim na prirodan tijek događaja- ako 100 srna umre od gladi, to je tužno ali vjerovatno ima svoj razlog,jer u prirodi sve vuče jedno drugo. Ako svit nije propa u ovih tko zna koliko tisuća i tisuća godina,neće ni propast,otkad se čovik počea miješat u prirodu, sve je otišlo u p.m
Mi ovisimo npr o pčelama,hajde ubij sve pčele-umrijet će pola kugle zemaljske od gladi.
Zar se tu ima išta objašnjavat,samo treba pogledat oko sebe.
Rušimo šume, gradimo zgrade,zagađujemo- uništavamo životinjama njihova prirodna staništa, zar se trebamo još više petljati u njihove živote?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimepon pro 21, 2009 3:09 am

Jel to znači da se ne miješamo u njihove živote makar da ih spasimo?
[Vrh] Go down
neptun
Višestanični organizam
neptun

Male
Libra Tiger
Broj postova : 64
Registration date : 13.12.2009

PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimepon pro 21, 2009 11:38 am

Odgovor je sadrzan u samom pitanju,odnosno covjek se vec uveliko umijesao u prirodu,visoka tehnologija,zagadjenje,sirenje urbanih podrucja,pesticidi,prometnice itd.Lovcima je prvenstvena uloga i poziv da rade na ocuvanju onoga sto je neophodno da bi divljac u prirodi opstala.Lovokradice kao ucestala pojava su takodjer ozbiljno ugrozile opstanak divljaci jer za njih nema lovostaja,a tamo gdje su lovci aktivni u smislu patrola i cuvanja nema mjesta za krivolov.Konacno "osnove lovstva"cine,zakon o lovu,biologija divljaci,gradjenje lovnogospodarskih objekata,lovna kinologija,balistika,izlov i lovna etika.Laici i oni koji prirodu i zakone o njoj upoznaju iskljucivo "gledajuci kroz prozor" podrazumijevaju lov samo u uzem smislu te rijeci.
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis

Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Registration date : 25.06.2009

PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimened pro 27, 2009 12:46 am

Omega- da, svak iole normalan će spasiti životinju koja umire, ali ja sam u globalu protiv lova i lovaca, i ne brinite,znam o čemu pričam i znam što je sve "lov" jer imam lovca u obitelji. Ako vidim životinju koja umire,pomoći ću joj,isto ka da vidim čovjeka koji umire. Ali nekakvo plansko hranjenje preko zime, pa planski odstrel i sve što lovci rade- za to nisam. Ako smo već unakazili svijet oko sebe,treba se potrudit da ga sad i izliječimo a to sigurno nećemo postić hranjenjem životinja i sezonom lova nakon toga :-/
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimened pro 27, 2009 2:19 am

Aurora Borealis je napisao/la:
Omega- da, svak iole normalan će spasiti životinju koja umire, ali ja sam u globalu protiv lova i lovaca, i ne brinite,znam o čemu pričam i znam što je sve "lov" jer imam lovca u obitelji. Ako vidim životinju koja umire,pomoći ću joj,isto ka da vidim čovjeka koji umire. Ali nekakvo plansko hranjenje preko zime, pa planski odstrel i sve što lovci rade- za to nisam. Ako smo već unakazili svijet oko sebe,treba se potrudit da ga sad i izliječimo a to sigurno nećemo postić hranjenjem životinja i sezonom lova nakon toga :-/

Zasto? Bolje da pojedem srnu nego da umre preko zime prirodnom smrcu. kava
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimened pro 27, 2009 2:24 am

Nekako mi se čini da se često daje glavni naglasak 'lovu' kada se priča o lovcima, na način lovac = lov. Međutim, nije na tome glavni naglasak. Na ovome je:

neptun je napisao/la:
Lovcima je prvenstvena uloga i poziv da rade na ocuvanju onoga sto je neophodno da bi divljac u prirodi opstala.

Jer je to glavna uloga lovaca, a lov se tek nadovezuje na to.
[Vrh] Go down
neptun
Višestanični organizam
neptun

Male
Libra Tiger
Broj postova : 64
Registration date : 13.12.2009

PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimened pro 27, 2009 5:16 pm

@Aurora Borealis "ako smo vec unakazili ...trebamo izlijecit"
A tko to treba "izlijecit" ? Vatrogasci , zeleni sa svojim lamprdanjem bez pokrica , ljubitelji prirode pred tv ekranima ?
Neeeee.
Upomoc LOVCI ,vlada bjesnoca.
Hranjenje divljaci je samo dio mjera na ocuvanju i zastiti od izumiranja kao i uzgoju.
Sve pise na "osnove lovstva" ,da ne citiram cijela poglavlja .
Postoje lovci po opredjeljenju ili izboru i vikend lovci .
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimened pro 27, 2009 5:52 pm

Tko god trebao nešto ''izliječiti'', taj netko treba imati i neke prakse i iskustva. A zeleni baš to rade što je napisano, melju, tu i tamo zaštite koju životinju, a svejedno nemaju pojma što i kako funkcionira. Kraj njih bi već odavna zečevi nestali i neke ostale vrste. Zakonski bi zaštitili zeca? Od koga? Od lisice, mačke, psa, vuka, jastreba? roll

Ako itko treba rješavati međusobne probleme prirode i životinja, tada su to lovci koji imaju praksu i znanje na tom području, ili svatko tko ima to isto, praksu i znanje. A ne možeš imati kvalitetno znanje i praksu ako ne djeluješ niti se baviš time.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2