Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Na rubu znanosti

Go down 
+19
Melkior
InaNNaa
Zona
Kakashi
biga
Flamezar
Athena
Fantom
Blizzard
tomi
tan
Jaykof
floridana
MoW
Alpha
urbanaaa
Legionar
Skulptura
Chakotay
23 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimened stu 22, 2009 8:22 pm

Tema je posvećena kultnoj HRT-ovoj emisiji Na rubu znanosti. Bilo je jako zanimljivih tema. Prethodnih godina je imala dosta loš termin, kasno navečer, sada je termin nešto bolji, ali opet dosta nespretan jer ide ponedjeljkom popodne oko 17h, kada mnogi nisu doma.

Sutra, ponedjeljak HRT 2, 17:05, još jedna zanimljiva tema:

Na rubu znanosti

* Naslov epizode: SAI BABA

Kada bi se radio natječaj za najneobičniju i najosebujniju osobu 20. stoljeća, na njemu bi najvjerojatnije vijenac osvojio jedan gospodin u narančastom koji živi u Indiji. Najpoznatiji je po imenu - Sai Baba. Već desetljećima cilj je mnogih hodočasnika, kako onih koje inspirira ili ga smatraju božanskim bićem, tako i onih koje se tamo upute da svojim očima provjere je li sve što se o njemu govori istinito. Takvi se najčešću nađu pred izazovom da slome mnoge obrasce i odbace mnoge predožbe o tome što svijet zapravo jest. U okružju Sai Babe čuda su svakodnevna pojava - materijalizacije predmeta ili neobičnog praha vibuti i teleportacije dokumentirane su u toliko slučajeva da ih nitko, tko se time pozabavio, ne može ignorirati. No čuda tog čudotvorca su, čini se, tek usputna pojava kojoj cilj i jest uzdrmati obrasce u ljudima. Jer smatra ga se avatarom, bogočovjekom. Bogoutjelovljenjem koje je sišlo na razinu ljudskih osjetila i iskustava, da bi pomoglo čovjeku i u njemu obnovilo urođenu duhovnu jezgru i snagu.

* Voditelj: Krešimir Mišak
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimepon stu 23, 2009 11:14 pm

Evo, tko nije pogledao danas, moze vidjeti reprizu na HRT1 u 00:05.


Zadnja promjena: Skulptura; pon stu 23, 2009 11:57 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimepon stu 23, 2009 11:24 pm

Skulptura, jel tebi dobro? lolcina face
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimepon stu 23, 2009 11:26 pm

Sta sam sad.... scratch
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimepon stu 23, 2009 11:29 pm

Pobrisi. jbg :P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimepon stu 23, 2009 11:52 pm

Ne mogu, nemam ovlasti ovdje raspa
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimepon stu 23, 2009 11:55 pm

Mislim da je to citat uvoda u današlju emisiju, jel netko pogledao. Ja nisam, ali imam snimljeno pa budem možda sutra.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimened stu 29, 2009 11:37 pm

Zar nitko nije gledao prošlu emisiju, ja baš i ne znam puno o Sai babi, ali čini mi se stvarnim, vrlo sličan Isusu Kristu, slična djela čini, a ima i slične propovjedi.

Sutra u 17:05 HRT 2

* Naslov epizode: JANE BURGERMEISTER - TRAGOM SVINJSKE GRIPE

U travnju ove godine austrijska novinarka Jane Burgermeister, nekadašnja dopisnica Guardiana, Observera i British Health Magazina, podastrla je dokaze o tome da su neki laboratoriji u Austriji namjerno oslobodili 72 kilograma aktivnog virusa ptičje gripe. Virus je navodno za šesnaest laboratorija u četiri zemlje isporučila Svjetska zdravstvena organizacija. Iako se kod opasnih tvari, posebno onih klasificiranih kao bio-oružja, primjenjuju primjerene metode osiguranja, ovaj put je taj postupak izostao. Stoga je Jane Burgermeister podnijela kaznenu prijavu protiv nekoliko tvrtki zbog razvijanja, proizvodnje, raspačavanja i oslobađanja biološkog oružja za masovno uništenje u Austriji s namjerom izazivanja globalne pandemije virusa ptičje gripe, te namjerom profitiranja od te pandemije. Potom je uložila kaznenu prijavu američkom FBI-u protiv Svjetske zdravstvene organizacije, Ujedinjenih naroda i nekoliko visokih vladinih i farmaceutskih dužnosnika zaduženih za cjepiva. Lista institucija i pojedinaca optuženih za urotu, bioterorizam i zločin protiv čovječanstva je povelika. O svemu tome Jane Burgermeister govori u emisiji Na rubu znanosti.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimepon stu 30, 2009 5:47 pm

Zanimljivo!!! Baš me zanima što će sve reći..gledat ću!
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimeuto pro 01, 2009 9:51 pm

Jel bilo kaj zanimljivo u ovoj zadnjoj ili to sve vec znamo? Ja sam potpuno zaboravio pogledati.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimesri pro 02, 2009 3:20 pm

Ja sam gledala...malo mi promakao pocetak ali...

Zena je pricala kako su neke farmaceutske kompanije vec par godina prije pojave ove "nove" H1N1 svinjske gripe licencirali lijek protiv iste. Ali kako su mogli patentirati nesto protiv necega sto nije postojalo i za sto se navodno razvilo sada samo od sebe i vrlo iznenadno te neocekivano?!
Isto tako je kazala da SZO u slucaju potvrde globalne pandemije ima pravo preuzeti vlast nad svim drzavama koje su clanice...i to potpunu vlast...cak i vojsku!
Mediji su, pak, manipulirani kako bi se pucanstvo isprepadalo te pohrlilo na cijepljenje kojem je prava namjera da ubije pacijenta. Naime, planira se smanjiti svjetska populacija pa kud boljeg nacina nego da ti svi dojdu sami, ti ih napucas necim i gotovo...
Sve u svemu, poanta je bila kako se zapravo radi o uroti preuzimanja kontrole nad svjetskom populacijom i planetom u globalu te unistenju vecine ljudske rase te prezivljavanju samo odredjenog broja odabranih.
Divotica...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimesri pro 02, 2009 7:04 pm

Slično se planira i s Codex Alimentarusom. Ma sve su to prljava posla i mutne igre.
Mislim da neće to proći, jer narod je prilično informiran. Ja se ne bih cijepio protiv te gripe osim da me vežu. :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimečet pro 03, 2009 9:45 am

Chakotay je napisao/la:
Zar nitko nije gledao prošlu emisiju, ja baš i ne znam puno o Sai babi, ali čini mi se stvarnim, vrlo sličan Isusu Kristu, slična djela čini, a ima i slične propovjedi.

.
gledala sam tu emisiju. prekratka emisija za jednu tako veliku ličnost. Vesna je to dobro odradila. uspila je bar donekle opisati Avatara. Avatari se ne reinkarniraju tako često, samo kad je velika kriza moralnih načela na Zemlji. imamo sreću u nesreći.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimečet pro 03, 2009 1:55 pm

Da jako ga je dobro opisala gošća u emisiji, nije previše forsirala o njegovoj veličini, a opet je navela par primjera nad kojima se čovjek zamisli. Ja sebe znam zateći u razmišljanju kako bi bilo lijepo živjeti u Isusovom vremenu, možda bi ga i susreo i porazgovarao sa njime. A sada kad živim u vremenu čovjeka koji je sličan Isusu, nekako sam skeptičan prema njemu, ne znam skoro ništa o njemu. Dojmio mi se njegov odgovor na pitanje da li je on Bog. Jesam kaže Sai baba, ali si i ti, samo toga još nisi svjestan :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimened pro 06, 2009 7:22 pm

Vračamo se počecima, jedna od prvih tema ove kultne emisije je bila o vanzičima, NLO-ima... Već dugo ta tema nije obrađivana, no naravno bilo je samo pitanje vremena kad ćemo se vratiti tome :)

7. prosinca na HTV-u 2: 17.05

NLO - HRVATSKA PRIČA

Ne postoji djelić svijeta iz kojega nisu stigli izvještaji o viđenju letjelica nepoznatog podrijetla i nezamislivih manevarskih sposobnosti koje nadilaze današnje shvaćanje fizikalnih zakona. Hrvatska nije izuzetak. Izvještaji o viđenjima NLO-a tek ponekad nalaze put do naših dnevnih novina.

No ufološki izvori procjenjuju da se godišnje na svijetu dogodi pedeset tisuća verificiranih viđenja NLO-a. Dakle, onih koji nisu tek pogrešno protumačena prirodna pojava, zrakoplov, balon ili nešto treće.

Djelić toga zbiva se i na nebu iznad Hrvatske. Predstavit ćemo hrvatske ufološke udruge i najdramatičnije slučajeve viđenja NLO-a u našim krajevima.

Urednik i voditelj: Krešimir Mišak
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimened pro 06, 2009 8:33 pm

aaa fora! Gledat ću to!
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimened pro 06, 2009 8:46 pm

Htio bih ovdje samo zakeljit link na temu.
Ma, vidjet ćete kaj ima :D

https://ce-4.forumotion.com/ostale-misterije-f7/na-rubu-znanosti-t281.htm?highlight=na+rubu+znanost
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimened pro 06, 2009 9:10 pm

Ups nisam ni znao da postoji ista tema, no tamo nema baš komentara o samoj emisiji već više o skidanju pojedinih epizoda. No, ako netko želi može ih spojiti :)
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimepon pro 07, 2009 11:37 am

Meni je ok da ovak ostane.
Tam je više za skidanje, dok je tu većinom o svakoj emisiji neki opis, te kad je na telki i to tak ;)
[Vrh] Go down
tan
Stanica



Male
Cancer Dragon
Broj postova : 11
Age : 35
Registration date : 23.08.2009

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Na Rubu Znanosti - 07-12-2009 - NLO - Hrvatska priča   Na rubu znanosti Icon_minitimeuto pro 08, 2009 2:05 am

Na Rubu Znanosti - 07-12-2009 - NLO - Hrvatska priča


Na rubu znanosti 35kvkn9


Ne postoji djelić svijeta iz kojega nisu stigli izvještaji o viđenju letjelica nepoznatog podrijetla i nezamislivih manevarskih sposobnosti koje nadilaze današnje shvaćanje fizikalnih zakona. Hrvatska nije izuzetak. Izvještaji o viđenjima NLO-a tek ponekad nalaze put do naših dnevnih novina. No ufološki izvori procjenjuju da se godišnje na svijetu dogodi pedeset tisuća verificiranih viđenja NLO-a. Dakle, onih koji nisu tek pogrešno protumačena prirodna pojava, zrakoplov, balon ili nešto treće. Djelić toga zbiva se i na nebu iznad Hrvatske. Predstavit ćemo hrvatske ufološke udruge i najdramatičnije slučajeve viđenja NLO-a u našim krajevima.


Kod:
http://rapidshare.com/files/317701880/Na_Rubu_Znanosti_-_07-12-2009_-_NLO_-_Hrvatska_prica.part1.rar
http://rapidshare.com/files/317726185/Na_Rubu_Znanosti_-_07-12-2009_-_NLO_-_Hrvatska_prica.part2.rar
http://rapidshare.com/files/317728134/Na_Rubu_Znanosti_-_07-12-2009_-_NLO_-_Hrvatska_prica.part3.rar
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimeuto pro 08, 2009 2:08 am

tema već postoji....

ali obavezno gledati večeras tj. sad uskoro!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimened pro 20, 2009 7:34 pm

Sutrašnja tema bi mogla biti zanimljiva

HRT 2 17:05

Na rubu znanosti

* Naslov epizode: Jezerska čudovišta

Kriptozoologija je disciplina koja se bavi skrivenim životinjama koje navodno žive u visokim planinama, gustim šumama, vlažnim džunglama, duboko u oceanima i konačno - u jezerima. Najslavnije legendarno jezersko stvorenje jest Nessie, koju se uzalud traži po jezeru Loch Ness. Ali daleko od toga da priča tu završava. Ona tek počinje, jer jezera za koja se sumnja da su dom čudnovatim stvorovima, koja se ponekad nazivaju i čudovištima, ima i u sjevernoj Americi, sjevernoj Europi i Aziji. Ta su jezerska čudovišta manje poznata, ali ništa manje istraživana. U svijet jezerskih čudovišta vodi nas kriptozoolog Aleksandar Žiljak.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimepon pro 21, 2009 2:29 pm

Opet gledati!!! :D
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimepet pro 25, 2009 11:57 pm

Zanimljiva je bila, baš opuštajuća o vodenim nemanima. Izgleda da su sve te priče posljedica ljudske mašte. Vidimo ono što bi željeli vidjeti ili ono čega se bojimo :)
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitimesub pro 26, 2009 2:30 am

Sve sam to vise-manje znao. Obradili su one najpoznatije; Nessie, Champa i Ogopogoa.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Na rubu znanosti Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Na rubu znanosti
[Vrh] 
Stranica 1 / 6.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Vijesti iz znanosti
» Na Rubu Znanosti - 30-11-2009 - Jane Burgermeister - Tragom
» Na rubu pameti...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: