Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Na rubu znanosti

Go down 
+19
Melkior
InaNNaa
Zona
Kakashi
biga
Flamezar
Athena
Fantom
Blizzard
tomi
tan
Jaykof
floridana
MoW
Alpha
urbanaaa
Legionar
Skulptura
Chakotay
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimepet pro 24, 2010 8:29 pm

Mislim da bi se tamo trebalo ići kopati. Otkopati cijela brdo. :)
Pitali su Osmanagića zašto nije pokušao otkopavati bridove piramide. Ispostavilo se da je to pokušano i da su zaista otkrili brid, ili nešto slično tome, što se jako pravilno uzdiže prema vrhu brda. Dao je i sliku, ali ne mogu samo na temelju nje tvrditi da to zaista je brid piramide. Trebalo bi tamo otići i pogledati.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimepet pro 24, 2010 10:36 pm

MoW, jel možda spomenuo kako su otkrili da je beton lijevan pri temperaturi od 500°C?
Pitam jer je 500°C prilično puno. Zapravo dovoljno da se voda gotovo trenutno pretvori u paru.
Dakle, kakav je to beton bez vode?

Što se tiče ove frekvencije od 28 kHz... takvu frekvenciju bi moguće moglo proizvoditi strujanje
zraka unutar piramide ili u nekoj pukotini u brdu. Također, moguće je da neki električni uređaj
u vrhu piramide ostavlja takav potpis, odnosno odašilje takve longitudinalne valove zubi

Uglavnom, 28 kHz ljudi ne mogu čuti pa takvu frekvenciju ne bi imalo smisla niti proizvoditi,
osim ako to nije bila neka drevna finta za tjeranje šišmiša :P

Baš mi je sad žao kaj nisam gledao... moram skinut negdje :)
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 12:13 am

Postoje priče (čitao sam na K. Mišakovom blogu u prilogu za The Stonehenge) da su oni popularni Druidi iz stare Engleske gradili Stonehenge "pjevajući" i artikulirajući glas da se zvuk može usmjeriti kao i njegova visoka frkevncija, te tako pomicali ono ogromno monolitno kamenje od hrpu tona, što bi u ovoj varijanti bilo super za gradnju piramide te veličine.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 12:52 am

Skulptura je napisao/la:
MoW, jel možda spomenuo kako su otkrili da je beton lijevan pri temperaturi od 500°C?
Pitam jer je 500°C prilično puno. Zapravo dovoljno da se voda gotovo trenutno pretvori u paru.
Dakle, kakav je to beton bez vode?

Ne znam, nije spomenuo. Međutim, o geopolimerima ima znanstvenih članaka. Čitao sam neke radove od Davidowitsa o tome. Možeš ovdje pogledati:
http://www.geopolymer.org/category/science

Osmanagić je rekao gdje su sve istraživanja o sastavu betona provođena. Najreferentnija institucija je definitivno Politechnico di Torino u Italiji. Tamo su nedvosmisleno otkrili da se radi o umjetnom betonu izuzetnih svojstava.

Što se tiče ove temperature, pretpostavljam da je ta temperatura bila potrebna da se pješčenjak rastali. Moguće je da je tek kratkotrajno postignuta takva temperatura da bi se mogla kvalitetno dodati dodatna veziva. Tehnike rada s zemljanim materijalama su vrlo zanimljive, ali se nažalost puno ljudi u svijetu ne bavi s time.

Skulptura je napisao/la:

Što se tiče ove frekvencije od 28 kHz... takvu frekvenciju bi moguće moglo proizvoditi strujanje
zraka unutar piramide ili u nekoj pukotini u brdu. Također, moguće je da neki električni uređaj
u vrhu piramide ostavlja takav potpis, odnosno odašilje takve longitudinalne valove zubi

Uglavnom, 28 kHz ljudi ne mogu čuti pa takvu frekvenciju ne bi imalo smisla niti proizvoditi,
osim ako to nije bila neka drevna finta za tjeranje šišmiša :P

Mislim da je objašnjenje s pravilnom strukturom tunela unutar brda kroz koje prolazi zrak najlogičnije objašnjenje. Ipak, kao što kažeš, piezoelektrični efekt ne bi trebalo zanemariti. Tko zna kakav električni uređaj se još krije unutra. :)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 3:08 pm

Mislim da nije bila poanta u taljenju pijeska jer je za to potrebna temperatura od najmanje 1500°C.
I da su nekako mogli rastaliti pijesak i da su sa njime "betonirali", pucao bi i mrvio bi se jer u
pijesku ima dosta primjesa koje bi kasnije stvarali slabe vezne točke u betonu iz kojih bi
nastajale pukotine i širile se. Zbog toga pijesak i jest pijesak a ne solidni kamen.

Da li je pronađen i cement u tom "betonu", ili možda neko drugo vezivno sredstvo koje bi
spriječavalo mrvljenje betona?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 3:38 pm

Skulptura je napisao/la:
Mislim da nije bila poanta u taljenju pijeska jer je za to potrebna temperatura od najmanje 1500°C.
I da su nekako mogli rastaliti pijesak i da su sa njime "betonirali", pucao bi i mrvio bi se jer u
pijesku ima dosta primjesa koje bi kasnije stvarali slabe vezne točke u betonu iz kojih bi
nastajale pukotine i širile se. Zbog toga pijesak i jest pijesak a ne solidni kamen.

Da li je pronađen i cement u tom "betonu", ili možda neko drugo vezivno sredstvo koje bi
spriječavalo mrvljenje betona?

Moram priznati da me Osmanagićeva tvrdnja o 500 Celzija dosta iznenadila, budući da znam da bi za taljenje pješčenjaka i stvaranje betona bila potrebna znatno viša temperatura.
Ipak, ono što je jasno, to je da su postojale određeni postupci kako sačuvati takav beton da ne puca.

Ne znam je li pronađen i cement, ali pretpostavljam da je. Osmanagić nije o tome pričao, pretpostavljam da nije dovoljno stručan pa se nije htio upuštati u kemijsku analizu betona preduboko.

Evo jedan zanimljivi znanstveni materijal o geopolimerima na koji sam naletio, pa koga će zanimati...

OVDJE
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 3:48 pm

Melkior je napisao/la:
Postoje priče (čitao sam na K. Mišakovom blogu u prilogu za The Stonehenge) da su oni popularni Druidi iz stare Engleske gradili Stonehenge "pjevajući" i artikulirajući glas da se zvuk može usmjeriti kao i njegova visoka frkevncija, te tako pomicali ono ogromno monolitno kamenje od hrpu tona, što bi u ovoj varijanti bilo super za gradnju piramide te veličine.

Nešto sam bio gledao u nekom dokumentarcu o tome, mislim da je takvo što
nemoguće. Naravno, sve je moguće ali za takvo što bilo bi malo i 200 dB a jako
teško da bi itko ili išta moglo proizvesti tako glasan zvuk a da pritom kompresija
ne pobije sve prisutne u blizini.
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 4:34 pm

Evo, tko je propustio pogledati u četvrtak..
.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 4:46 pm

Ooo Zona super, hvala ti, baš sam gledao jučer na youtubu i nisam to pronašao. Moram to pogledati obzirom sam zaspao tokom emisije :)

Semir Osmanagić ima jako puno dobrih argumenata i čini se doista da su to umjetno napravljene piramide. No izgleda da su jako stare i da je puno toga odnijeto od kamenih blokova do ono što je unutar tih tunela.

Nije mi jasno zašto se piramide više ne istražuju, koliko sam skužio Osmanagića ima tih piramida diljem svijeta, no ni tamo se ne žele istraživati. Neki smatraju da se radi o nakupini kamenja koju su nabacali neki ljudi, neki pak da se radi o prirodnim tvorevinama.

Šteta kao da se ne želi to istraživati.
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 5:13 pm

.


Zadnja promjena: Zona; ned sij 12, 2014 1:36 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 5:24 pm

Skulptura je napisao/la:
Nešto sam bio gledao u nekom dokumentarcu o tome, mislim da je takvo što
nemoguće. Naravno, sve je moguće ali za takvo što bilo bi malo i 200 dB a jako
teško da bi itko ili išta moglo proizvesti tako glasan zvuk a da pritom kompresija
ne pobije sve prisutne u blizini.

Hmm... a što ako je na neki način proizveden ultrazvuk? Poznato je da se ultrazvuk visoke snage (preko 140 decibela) koristi uspješno u medicini pri administraciji lijekova kroz kožu (tzv. sonoforeza). Zanimljivo je da je učinak sonoforeze to jači što se približavamo više slušnim frekvencijama, ali se još uvijek nalazimo u ultrazvučnom području. Pri koncentriranom lokalnom djelovanju snažnog ultrazvuka (oko 0.1-0.2 W/cm^2) dolazi do pojave šupljina u površinskom sloju kože koje omogućuju bržu apsorpciju lijeka. Šupljine se smanjuju i nestaju nekoliko sati nakon tretmana.
E sad, ako su svećenici na neki način tim svojim instrumentima koncentrirali ultrazvuk visoke snage na područje kamena, tada oni ne bi oglušili, a ultrazvuk bi nešto izazvao u kamenu. Točno što, našoj znanosti nije poznato, budući da ne znam ni za jedno istraživanje koje bi se bavilo utjecajem ultrazvuka na kamenje. Jedino što je poznato to je da ultrazvuk razara kamence nastale zbog nakupljanja žuči, no to je nekontrolirano "obasjavanje". misli


[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 5:26 pm

@Zona, hvala ti na podsjetniku, znao sam da mi nešto nije odgovaralo kad sam rekao da je Osmanagić govorio o taljenju na 500 stupnjeva. :)
Sad ima smisla, glina na 500 Celzija vjerojatno može imati svojstva veziva. Ako netko zna nešto više o tome, neka potvrdi.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 5:50 pm

Da bi dobili "cigle" od blata, glinu bi trebali kaliti na najmanje 1000°C, tako da ne znam baš :)
Sad da bi ju koristili kao vezivo za pijesak... ne znam. Postoji puno vrsta gline i talište varira,
no uglavnom, mislim da ne može niže od 600°C. Što se mene tiče to je dovoljno blizu jer ne
znam koliko su ti testovi precizni.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 5:55 pm

@Zona zahvaljujem ti se iznimno! :-))

@Skulp ... a da i ja mislim, malo "zvuči" prepuhano, ali kao što kažeš - ništa nije nemoguće. Sve dok se neka energija da kanalizirati i usmjeriti, sve je moguće, a o stonehengu ima milijon priča ali ne za ovaj topic, međutim te monolitne građevine su u svim kulturama smatrane kao generatori pozitivne energije, i da su ljudi koji su ih gradili znali točnu lokaciju gradnje jer je ona povezana sa energetskim čvorištima Zemlje - Zemljinim čakrama, ako ništa ti druidi ne bi bili loši pjevači za neki death metal band :))

Mene zanima jesu li te piramide u Visokom na lokaciji jedne zemljine čakre - zmajeve linije ili Ley Lines? ( http://en.wikipedia.org/wiki/Ley_line )

[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 5:56 pm

.


Zadnja promjena: Zona; ned sij 12, 2014 1:36 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesri sij 12, 2011 9:34 pm

Na žalost, termin legendarne emisije Na rubu znanosti je promijenjen i sada ide petkom poslije 23h na drugom programu.

Kažem na žalost jer prošli tjedan tema je bila Brunno Gruning.

No hvala Bogu, pa imamo i yubitu :)

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimepet sij 21, 2011 3:58 pm

Dana na HRT1 u 23:20 nova epizoda posvećena električnim automobilima:

Na rubu znanosti
Naslov epizode: ELEKTRIČNI AUTOMOBIL
Jeste li znali da je prvi automobil koji je Ferdinand Porsche napravio početkom 20. stoljeća koristio električne motore, a ne motor s unutarnjim sagorijevanjem? Porsche čak nije bio niti osobito originalan budući da je u to vrijeme veliki broj automobila koristio električnu energiju za svoj pogon. Prvi električni automobili pojavili su se 1830-ih, a 1897. godine cijela flota newyorških taksija bila je električna - dapače, na prijelazu 20. stoljeća na cestama je bilo najviše električnih automobila. Sudbinu prvih električnih automobila zapečatilo je nekoliko događaja pa su zamrli sve do naftne krize sedamdesetih, a novi boom u razvoju električnih automobila dogodio se početkom devedesetih kad su u SAD-u doneseni zakoni o ekološki čistijim automobilima koji ne onečišćuju zrak. No, ni taj pokušaj nije bio dugog vijeka. U najnovije vrijeme, i u svijetu i kod nas, konstruktora i dizajnera električnih automobila opet ima sve više.

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimepet sij 21, 2011 5:02 pm

To nece proc dokle god ima nafte. Nazalost :P
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimepet sij 21, 2011 11:17 pm

Elektricni auto je ekoloski doista prihvatljiviji, ali glavni problem je to sto se tek u zadnje vrijeme pojavila tehnologija litijumskih baterija koje bi takav auto cinile i ekonomicnim i prakticnim. Dok ta tehnologija ne procvate, iskoristicu ovdje mogucnost da dam par ideja buducim konstruktorima... ;) Tice se energije i ucinkovitosti. Kad se auto krece, velik dio pogonske energije odlazi na trenje vazduha i gravitaciju. Auto u makiavelistickom stilu bi te mane okrenuo u svoju korist. Postavivsi 4 generatora na 4 kotaca taj auto bi iskoristavao visak energije koji se javlja na nizbrdici, u leru i uopste kad stisnemo kocnicu - umjesto da se kineticka energija auta trati na trenje kocionih diskova ona bi se mogla pohranjivati u pomocnu bateriju. Umjesto povecanja aerodinamicnosti, ostavimo je kakva jest i u prednji dio auta ugradimo lijevak koji vodi do male vjetroelektrane koja bi takodje proizvodila struju i pohranjivala u pom. bateriju. A tu je i ocigledno rjesenje - sasija od solarnih panela koja bi radila svoj posao i kad auto miruje... Sve navedeno daje kao rezultat auto-"energetsku spuzvu"... zivili
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimepet vel 04, 2011 10:37 pm

Danas HRT 1 u 23:35 mislim da će biti jako zanimljivo o Nikoli Tesli

Na rubu znanosti

* Naslov epizode: TAJNA TESLINIH VALOVA

Ime Nikole Tesle, nikad dovoljno priznatog izumiteljskog genija i čovjeka uvijek bar nekoliko koraka ispred vremena, iskače na puno mjesta. To ne čudi kad se ima u vidu na koliko je polja stvarao izume i da je istraživanjem elektriciteta dotaknuo područja od kojih su neka zaživjela za njegova života, poput izmjenične struje, radija, radara ili rendgenskih zraka. Druga, poput daljinskog upravljanja, tek su puno kasnije postala uobičajena pojava, a neke ideje su nam još uvijek izvan dohvata poput bežičnog prijenosa energije. No neka njegova razmišljanja doticala su se i psihičkih fenomena i duhovnosti, dok su se neki njegovi izumi doticali i zdravlja. Moguće je da neki od njegovih koncepata kriju još tajni, koje postaju vidljive tek nekim novim tehnologijama. Uz pomoć PIP-kamere, jednog novog grafikona i nekih iscjeljiteljskih iskustava zabilježila se pojava kojoj se nametnuo naziv - Teslini valovi.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimesub vel 05, 2011 1:36 pm

Archangel je napisao/la:
Elektricni auto je ekoloski doista prihvatljiviji, ali glavni problem je to sto se tek u zadnje vrijeme pojavila tehnologija litijumskih baterija koje bi takav auto cinile i ekonomicnim i prakticnim. Dok ta tehnologija ne procvate, iskoristicu ovdje mogucnost da dam par ideja buducim konstruktorima... ;) Tice se energije i ucinkovitosti. Kad se auto krece, velik dio pogonske energije odlazi na trenje vazduha i gravitaciju. Auto u makiavelistickom stilu bi te mane okrenuo u svoju korist. Postavivsi 4 generatora na 4 kotaca taj auto bi iskoristavao visak energije koji se javlja na nizbrdici, u leru i uopste kad stisnemo kocnicu - umjesto da se kineticka energija auta trati na trenje kocionih diskova ona bi se mogla pohranjivati u pomocnu bateriju. Umjesto povecanja aerodinamicnosti, ostavimo je kakva jest i u prednji dio auta ugradimo lijevak koji vodi do male vjetroelektrane koja bi takodje proizvodila struju i pohranjivala u pom. bateriju. A tu je i ocigledno rjesenje - sasija od solarnih panela koja bi radila svoj posao i kad auto miruje... Sve navedeno daje kao rezultat auto-"energetsku spuzvu"... zivili

Tesla Motors već neko vrijeme razvija automobile kojima se akumulatori nadopunjuju prilikom vožnje, upravo pomoću generatora u kotačima. Lijevak u kojem je "vjetroelektrana" nije praktično rješenje zbog velikog minusa u aerodinamičnosti vozila (osobno mišljenje) pa vjerojatno zbog toga ta ideja nije usvojena. Tesla Motors je za sada najveći konkurent General Motorsu, ali problem su cijene vozila dok je kvaliteta neupitna. Automobili sa jednim punjenjem mogu prijeći 200 do 300 km krećući se brzinama od 80 do 230 km/h. Punjenje se može obaviti na svakom izvoru el. struje neovisno o njegovom naponu ili frekvenciji el. struje. No za sada još neće biti jeftinijih modela automobila tako da si ih mogu priuštiti uglavnom milijunaši.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimepon vel 14, 2011 1:07 am

A šta je s onim letećim automobilima, je li netko ima pojma kako se tu stvari dalje razvijaju? misli
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimened oľu 13, 2011 11:04 pm

U petak je tema NRZ-a bila NLO, gost je bio Guliano Marinković, ako nekoga zanima, može pogledati na

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimepet oľu 18, 2011 10:44 pm

Danas u 23:40 HRT2

Na rubu znanosti

* Naslov epizode: Sungazing tri godine kasnije

Sungazing, solarna joga, zurenje u sunce ili sunčarenje. Prije nekoliko godina bila je to tek intrigantna priča, no nekoliko minuta gledanja u zalazeće ili izlazeće sunce zahtijeva tek mali napor volje. Zato su u protekle tri godina mnogi iskušali tu tehniku postupnog produljavanja gledanja u sunce kojoj je cilj fizičko i psihičko zdravlje, ali s vremenom i nestanak potrebe za krutom hranom. S kakvim rezultatima? Kakva iskustva s nama mogu podijeliti ti sangejzeri? Je li solarna joga ispunila obećanja?
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 33
Registration date : 23.02.2011

Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitimepet oľu 18, 2011 10:50 pm

Baš sam juče pogledao dosta emisija na Rubu znanosti u kojima je gostovao David Icke i dosta su zanimljive.

@Chakotay ova emisija večeras bi se mogla gledati samo mi je krivo što ih ne stave u popodnevnom terminu,poslije ručka, prikladnijem za gledanje ovakvih emisija.
Sigurno bi ih pono više ljudi pogledalo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Na rubu znanosti - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Na rubu znanosti
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Vijesti iz znanosti
» Na Rubu Znanosti - 30-11-2009 - Jane Burgermeister - Tragom
» Na rubu pameti...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: