Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Na rubu znanosti

Go down 
+19
Melkior
InaNNaa
Zona
Kakashi
biga
Flamezar
Athena
Fantom
Blizzard
tomi
tan
Jaykof
floridana
MoW
Alpha
urbanaaa
Legionar
Skulptura
Chakotay
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimesub pro 26, 2009 12:22 pm

Mislim da se nema što novoga reći na tu temu, teško da ima ikakve istine u tim pričama. Premala su ta jezera da bi se mogla u njima skrivati takve namani.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimesub pro 26, 2009 4:24 pm

A i to je istina.

Koliko bi uopce moralo zivjeti jedno takvo bice, ako pretpostavimo da se nije reproduciralo kroz sve ove godine?

Kako se pise pleistosaur na engleskom? Dobivam zabrinjavajuce malo rezultata sa "pleistosaurus".
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimesub pro 26, 2009 4:31 pm

Na rubu znanosti - Page 2 Plesiosaur

Ovi se na našem zovu Pleziosauri i oni su povezani sa istraživanjem tih nemani iz jezera. A za Pleistosaura nikad nisam čuo.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimesub pro 26, 2009 6:33 pm

Ja opet nisam gledao. Ali po pričama vidim da nisam ništa novo propustio. Nego, da li su spominjali koliko su ta jezera tj. jezero istraženo? Da li postoje kakve nistražene špilje u njima...
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimesub pro 26, 2009 9:57 pm

@Omega: e vidis, to je to :D

@Skulptura: spomenuto je dosta istrazivanja i svima je zajednicko da nisu nista otkrili, iako ostavljaju maaali prostor da ipak nesto postoji.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimened pro 27, 2009 4:42 am

Radili su već istraživanja raznim sonarima, grupno su s brodovima prelazili preko jezera i pretraživali dno. Čak su bile postavljene mreže sa tim uređajima, opet ništa nije nađeno.

Problem je što su već otrivene neke prijevare sa slikama. Nekako je sve veća mogućnost da se radi samo o mitu kod takvih jezera sa ''čudovištem''.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimened pro 27, 2009 7:12 am

Omega je napisao/la:
Problem je što su već otrivene neke prijevare sa slikama. Nekako je sve veća mogućnost da se radi samo o mitu kod takvih jezera sa ''čudovištem''.

Naravno, ali ljudima je "ljepse" vjerovati da tamo ima nesto. Kao i za mnoge druge misterije.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimened pro 27, 2009 10:59 pm

Mašta čini prava čuda :) Mislim da smo iskomentirali ovu epizodu.

Sutra ponedjeljak HRT 2 16:00

Na rubu znanosti

* Naslov epizode: DANIEL ESTULIN - DRUŽBA BILDERBERG

Družba Bilderberg ime je dobila po nizozemskom hotelu u kojem se prvi put sastala 1954. godine. Članovi kraljevskih obitelji, političari, utjecajni poslovni ljudi i predstavnici obavještajne zajednice skupili su se kako bi se dogovorili oko dugoročnih strateških ciljeva između SAD-a i Zapadne Europe. Tako je počela tradicija održavanja godišnjih konferencija. Svake godine skupina se sastaje u nekom drugom gradu, a novinar Daniel Estulin posljednjih petnaestak godina posvetio je razotkrivanju tajnih sastanaka skupine Bilderberg. Njegova knjiga "Istinita priča o skupini Bilderberg" postala je međunarodna uspješnica. U emisiji Na rubu znanosti Daniel Estulin objašnjava tko čini tu tajanstvenu grupaciju i koji su njezini ciljevi.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimepon sij 04, 2010 12:30 am

Ponedjeljak HRT 2 17:05

Na rubu znanosti: Istraživanja u bosansoj dolini piramida

Živimo u svijetu prepunom piramida. Neki ih smatraju ostacima drevne civilizacije čiji nam je način razmišljanja, djelovanja i tehnologije uglavnom nepoznat ili iskrivljen. Usprkos predodžbi piramida kao ekskluzivnog prava starog Egipta, i osim poznatih piramida u nekim zemljama Srednje i Južne Amerike, od Kine do Mauricijusa postoje piramidalne građevine nepoznate namjene. Je li ona baš toliko nepoznata? Neke odgovore na to pitanje nudi Semir Osmanagić, otkrivač bosanskih piramida, kao i pregled rezultata najnovijih istraživanja u bosanskoj dolini piramida.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimepon sij 04, 2010 11:21 am

Nadam se da cu uspjet pogledat :) Zanima me ima li kakvih novih otkrica po tom pitanju :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimepon sij 04, 2010 6:20 pm

Da i mene zanima, već dugo nisam ništa čuo o tom projektu, mnogi govore da se radi o klasičnoj prevari, no ipak ima nešto u samom obliku tih brda, u tim podzemnim prolazima. Nekako mi se čini da to nije samo prirodna tvorevina, no opet moguće je da se varam.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimeuto sij 05, 2010 2:18 am

joooj kak je meni ovaj lik smiješan...tek sam sad upalila, ne znam jel reko što novo.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimened sij 10, 2010 3:52 pm

Nažalost nisu rekli ništa novo, i dalje se vrše iskopavanja. No dosta ih se omalovažava, ustvari su u medijskog blokadi.

Sutra super tema:

HRT 2 17:05

Na rubu znanosti

* Naslov epizode: Indigo i kristalna djeca

Odakle zapravo stižu djeca? S kojim ciljem, zašto baš ovamo, zašto baš takva? Na početku se neke stanice spoje pa podijele, ali ljudi su toliko više od podijeljenih stanica, kao što je i svijet daleko više nego što većina nas vidi. A pogotovo nam ispred očiju izmiče svijet sutrašnjice, koji pripada upravo djeci današnjice. Neki od njih pripisuju im neobične osobine i neobične boje aure, koje su prvo bile indigo, a kasnije kristalne. Zovu ih indigo i kristalna djeca.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimepon sij 18, 2010 6:12 pm

Danas HRT 2 17:05 ili HRT 1 23:55 (ako HRT ne promijeni raspored)

Na rubu znanosti

* Naslov epizode: EGZOPOLITIČKE KONFERENCIJE

Egzopolitika se bavi politikom vezanom uz Izvanzemljane. Pojam nije jako star i predstavlja novije područje ufologije, mada tu treba biti oprezan jer se egzopolitičari i ufolozi ne razumiju uvijek najbolje. Iako je danas, nakon više od šezdeset godina postojanja ufolgije, discipline koja se bavi pitanjem neidentificiranih letećih objekata, više nego jasno da Izvanzemljani žele živjeti neki paralelni život s nama i nemaju nam namjere poslati svoje posjetnice, egzopolitika privlači sve više pažnje. Možda je ona logičan nastavak velike količine podataka koje su ufolozi skupili u šest desetljeća, a koji su nepobitno pokazali da su NLO-i stvarna pojava, a ne imaginacija. Zato u zadnje vrijeme veliku pažnju javnosti plijene egzopolitičke konferencije
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimened sij 24, 2010 6:15 pm

Sutra ponedjeljak HRT 1 23:50 valjda neće puno kasniti :)

Na rubu znanosti

* Naslov epizode: NEVIDLJIVI SVEMIR HARRYJA OLDFIELDA

Revolucionarna PIP-kamera, koju je izumio britanski znanstvenik Harry Oldfield, prikazuje nas kao energetska bića koja cijelo vrijeme komuniciraju sa svojom okolinom energetskim omotačem svoga tijela. Zahvaljujući domišljatosti softvera Harryja Oldielda, prvi put je moguće doista i vidjeti akupunkturne meridijane, koji su tokovi životne energije znane kao ći. Pred očima promatrača ukazuju se čakre, koje su do sada zapadnoj znanosti bile nedohvatljive i kao takve neprihvaćene. Začeci mnogih budućih bolesti vide se puno prije njihova nastanka, upravo na energetskom tijelu našeg bića gdje, čini se, i počinju. Doista, čini se da uopće nismo svjesni najvećeg i najvažnijeg dijela našeg bića, a to je upravo energetska matrica koja nas čini, koju otrkiva PIP-kamera Harryja Oldfielda.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimepon vel 01, 2010 12:34 am

Ne znam što je bilo sa gornjom temom Nevidljivi svemir Harryja Oldfielda, nije bila emitirana prošlog ponedjeljka radi rukometa. Očekivao sam će biti prikazana sutra, no neće. Za sutra je najavljeno:

HRT 2 16:00 i HRT 1 00:05

Na rubu znanosti

* Naslov epizode: CHEMTRAILOVI - kemijski tragovi na nebu

Za sunčanih dana ljudi diljem svijeta na nebu mogu ugledati neuobičajene tragove iza aviona. Zadržat će se satima, ne rasplinjujući se, što je ključna karakteristika kemijskih tragova, za razliku od običnih kondenzacijskih tragova, koji se rasplinjuju. Također, formirat će mrežu ili uzorke koje ne biste očekivali od običnih putničkih aviona. Pojava je ubrzo dobila svoje ime - chemtrailovi. William Thomas, nagrađivani istraživački novinar, prvi je 1998. počeo javno govoriti o chemtrailovima opisujući događaje koji su se počeli odigravati u kanadskom gradiću Espanola. 2007. godine nekoliko je članova Europskog parlamenta postavilo pitanja Europskoj komisiji, a još 2005. ista su se pitanja mogla čuti u talijanskom i grčkom parlamentu. U prijedlogu Zakona o očuvanju svemira još 2001. u američkom je Kongresu kongresmen Dennis Kucinich na popis egzotičnog naoružanja za koje je predlagao da ga se zabrani na drugo mjesto stavio - chemtrailove. Mediji nisu izvještavali o ovoj pojavi - tek je 2006., potaknut prosvjedima protiv chemtrailova i modifikacije klime održanima u Los Angelesu, Channel 4 objavio specijalni izvještaj. Stoga su se rasprave o ovoj temi vodile na internetu. Tamo su se i ismijavale i proglašavale još jednom "urbanom legendom". Tko je u pravu? Podvrgava li se stanovništvo svijeta doista tajnom, ekstenzivnom i kontinuiranom projektu raspršivanja aerosola iz aviona, bez njihovog znanja i pristanka?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimepon vel 01, 2010 3:51 pm

Da, moj frend to danas priča. Naprijed Bruno! :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimepon vel 01, 2010 5:22 pm

Možda te spomene i/ili pozdravi, MoW. :)
Npr. ''Dok sam kupovao kebab jedan moj prijatelj mi je objašnjavao zašto je kebab dobar i loš za zdravlje i kako bih energiju dobivenu iz kebaba mogao na zdraviji način nadomjestiti. Ja sam, kao i inače kada počne filozofirati o hrani, malo zazujo po nebu i ugledao ih! To su bili chemtrailsi! Zato bih ovom prilikom pozdravio svojeg prijatelja koji je gotovo kao i ja zaslužan za otkriće ovog fenomena'' :P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimepon vel 01, 2010 6:51 pm

Evo... pogledao sam. Tema je dobro prezentirana iako u emisiji nisu rekli nešto 'novog' što se već ne može naći na internetu.
Imam jedno pitanje:''Na kojoj temperaturi gorivo izgara u motoru aviona?''
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimepon vel 01, 2010 11:47 pm

Legionar je napisao/la:

Imam jedno pitanje:''Na kojoj temperaturi gorivo izgara u motoru aviona?''

Radna teperatura izgaranja kerozina je 825 °C. Na rubu znanosti - Page 2 158397
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimeuto vel 02, 2010 1:18 am

U redu :)
Dakle, ljudska crvena krvna zrnca, gljivice, bakterije, dijelovi organa pa čak i spore mogu izdržati takve temperature??
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimeuto vel 02, 2010 1:45 am

Titanijumske lopatice motora aviona se tale na temperaturi od 1243°C a na kojoj se temperaturi
tale ljudska crvena krvna zrnca, gljivice, bakterije, dijelovi organa i spore nebih znao da odgovorim....Na rubu znanosti - Page 2 158397
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimeuto vel 02, 2010 1:54 am

Ne tale se zubi
Razgrađuju se na puuuno jednostavnije tvari. Sutra izračunam, ako nađem formule i podatke (conf1) i ako ću znat preko Gibbsove energije barem za jednostavnije spojeve.

EDIT: Neću znati, odnosno ne znam :P
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimeuto vel 02, 2010 2:00 am

Vazi,do sutra....jos minut dva....Na rubu znanosti - Page 2 257951

Berem te potpuno....Na rubu znanosti - Page 2 982158
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitimeuto vel 02, 2010 2:01 am

Iiii u 0:00 sam editirao post :P zubi
Shvatio si ti moju poantu zivili
[Vrh] Go down
Sponsored content





Na rubu znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti   Na rubu znanosti - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Na rubu znanosti
[Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Vijesti iz znanosti
» Na Rubu Znanosti - 30-11-2009 - Jane Burgermeister - Tragom
» Na rubu pameti...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: