Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Otpremnine za malverzante

Go down 
+2
Skulptura
Alpha
6 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Otpremnine za malverzante Empty
PostajNaslov: Otpremnine za malverzante   Otpremnine za malverzante Icon_minitimepon stu 23, 2009 5:31 pm

Smijenjeni predsjednik Uprave Hrvatskih autocesta Jurica Prskalo i dva člana Uprave Marijo Lovrinčević i Ivica Mlinarević stajat će tu tvrtku više od milijun kuna zbog prava koje vuku iz svojih ugovora. Svi oni imaju pravo kao dužnosnici na još šest mjeseci primanja plaće, korištenja mobitela i službenog automobila (iako će vjerojatno dobiti automobile niže klase umjesto limuzina). Nakon toga imaju pravo na otpremninu u iznosu od 12 mjesečnih plaća. Lovrinčević i Mlinarević imaju neto plaću od 16.400 kuna, a predsjednik Uprave nešto više od 17.000, pa će s tog osnova, ako ne odluče otići prije roka, sljedećih šest mjeseci dobiti skoro 300.000 kuna neto, što je s doprinosima i ostalim davanjima, preko pola milijuna kuna. ... (Izvor)


Ovo je samo jos jedan u nizu slucajeva cistki kriminalaca koji su kroz razlicite malverzacije pokrali puste novce za svoj dzep te sada bivaju smijenjeni sa rukovodecih polozaja ali - uz otpremninu!

Eto, sigurno ste vise-manje svi citali ili barem culi za ova pusta smjenjivanja glavonja velikih hrvatskih firmi. Neki su, sasvim jasno, firmu pokrali neki drugi su (bili) prijavljeni na poziciju koja niti postoji, niti se osoba pojavljuje na poslu ali uredno prima placu od tridesetak tisuca kuna mjesecno. I tako... Sve se to sada, kao, otkriva. Kao, do sad se to nije kuzilo ni znalo. No dobro. Bolje ikad nego nikad. Ipak, ono sto me fascinira jeste sto se stalno spominju otpremnine za tu ekipu...i naravno, sve su neke od min. pola miliuna kuna... Jer, kazu, to stoji u ugovoru. Ma nemoj. Po zakonu, onaj koji napravi grubu povredu radnog prava leti bez otpremnine i jos ga se tuzi i goni da snosi nanesenu stetu. Jel to znaci da njima svima stoji u ugovoru da imaju pravo na otpremninu cak i u slucaju mita, korupcije, kradje i bilo cega drugog slicnoga?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Otpremnine za malverzante Empty
PostajNaslov: Re: Otpremnine za malverzante   Otpremnine za malverzante Icon_minitimepon stu 23, 2009 6:01 pm

Ma sve je to banda lopovska! Sve te glavonje, ukljucujuci ovog govnatora Sanadera i njegovog dupelisca - Kosorice. Sa svima njima treba u zatvor i to bez mogucnosti pomilovanja, posjeta ili bilo cega sto im moze stvoriti i najmanji osjecaj ugode ili zadovoljstva.

No to je znanstvena fantastika, jer nikome u ovoj "Lijepoj nasoj" nije stalo do naroda i do toga kako taj narod zivi. Bitno da oni imaju sve sto im treba i da dobivaju place za posao koji ne obavljaju.

No za to ne krivim samo njih. Mi, obicni smrtnici koji smo pijuni u toj njihovoj igri, mi smo najveci krivci za to sto nam se dogada. Cinjenica je da smo papci koji samo sute i cekaju da im vladajuci nesposobnjakovici rijese sve probleme koje su nam stvorili.

To se nece desiti, opljackat ce narod do kraja, sve rasprodati i jednostavno poput ovog papka sanadera otici sa vlasti luftat jaja na nekoj jahti. Nesto treba poduzeti! Srusiti vlast, napraviti pizdariju i totalni kaos u drzavi. Nije bitno sta i na koji nacin. Bitno je da narod preuzme kontrolu, stavi na vlast ljude koje zeli, i vise nikada ne suti! Sutimo i nista ne poduzimamo. Papci smo i tako nam i treba!

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Otpremnine za malverzante Empty
PostajNaslov: Re: Otpremnine za malverzante   Otpremnine za malverzante Icon_minitimepon stu 23, 2009 6:22 pm

Ovaj...zar nije bas taj isti narod izglasao ovu vlast? Jedini je zajeb sto je onako kako odluci masa i onda je tako svima...pa ti, maso, glasaj za HDZ...i tvoj brat takodje kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Otpremnine za malverzante Empty
PostajNaslov: Re: Otpremnine za malverzante   Otpremnine za malverzante Icon_minitimepon stu 23, 2009 6:53 pm

Ljudi su svjesni sto se desava i tko radi probleme. Zasto se vodi evidencija na glasackim stanicama. Da li smo svi glasali na zadnjim izborima? Mislim da ne. Sto se desilo sa nezaokruzenim listicima? Mozda su ostali prazni, mozda ih je HDZ popunio, mozda su u bunaru....

Nadam se da na ovim izborima penzioneri nece glasati te da HDZ nece dobiti vecinu. Ako hoce, selim iz Lijepe nase!

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Otpremnine za malverzante Empty
PostajNaslov: Re: Otpremnine za malverzante   Otpremnine za malverzante Icon_minitimepon stu 23, 2009 8:47 pm

Alpha je napisao/la:
Ipak, ono sto me fascinira jeste sto se stalno spominju otpremnine za tu ekipu...i naravno, sve su neke od min. pola miliuna kuna... Jer, kazu, to stoji u ugovoru. Ma nemoj. Po zakonu, onaj koji napravi grubu povredu radnog prava leti bez otpremnine i jos ga se tuzi i goni da snosi nanesenu stetu. Jel to znaci da njima svima stoji u ugovoru da imaju pravo na otpremninu cak i u slucaju mita, korupcije, kradje i bilo cega drugog slicnoga?
Pa u stvari da, vjerojatno im tako nešto i piše, u pravilu su ti ugovori pisani od strane odvjetnika tih direktora koji su onda pokrili sve moguće situacije da zaštite svog klijenta. A tko će štititi državu? Možda neki državni službenik koji dobiva 5-6 tisuća kuna plaću, malo vjerojatno.

Pitaš se ti da li se može raskinuti ugovor ako se utvrdi korupcija, krađa ili neki drugi oblik nanošenja štete. Da, može, ali gdje je to utvrđeno da je netko nešto ukrao, da je netko korumpiran, da je neki od tih direktora namjerno nanio štetu. Sve se to može i mora utvrditi samo u sudskom postupku i to pravomoćnom presudom. Tu dolazimo do novog problema pravosuđa, dosta loši tužitelji, loši suci koji se boje donijeti osuđujuču presudu, a što je najgore prije nego li se donese presuda, sve to skupa traje pet ili šest godina.

Sve to te osobe jako dobro znaju i jednostavno iskorištavaju takvu situaciju, naravno da tako ne bi trebalo biti, ali nažalost jest, tako se ponašaju gotovo svi od ex premijera, saborskih zastupnika, direktora velikih firmi i ne samo državnih nego i privatnih.

Naravno svi se mi pitamo zašto je tako? Moje je mišljenje zato što je većina ljudi takva, da uzmeš 95% naših sugrađana isto bi se ponašali da su na nekoj od tih pozicija.
[Vrh] Go down
Pyro
Višestanični organizam



Male
Virgo Goat
Broj postova : 42
Age : 32
Registration date : 28.10.2009

Otpremnine za malverzante Empty
PostajNaslov: Re: Otpremnine za malverzante   Otpremnine za malverzante Icon_minitimepon stu 23, 2009 10:27 pm

Alpha je napisao/la:
Ovaj...zar nije bas taj isti narod izglasao ovu vlast? Jedini je zajeb sto je onako kako odluci masa i onda je tako svima...pa ti, maso, glasaj za HDZ...i tvoj brat takodje kava

zar ti stvarno mislis da smo bili nekog drugog izabrali da bi on nesto bolje radio, da on nebi gledao samo na sebe, da on nebi iskoristavao svaku priliku gdje moze izvuci neki privatni profit ???

ja ne vjerujem u to, smatram da je cijeli sustav los i da je bilo tko izabran da nebi bilo dobro...

da postavim jos jedno pitanje, dali itko smatra da postoji ijedan posten covjek u politici?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Otpremnine za malverzante Empty
PostajNaslov: Re: Otpremnine za malverzante   Otpremnine za malverzante Icon_minitimepon stu 23, 2009 10:33 pm

Moguce da postoji. Ali koliko god on posten bio, politika ce ga kad-tad okrenuti u vlastitu korist. Politika je takva.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Otpremnine za malverzante Empty
PostajNaslov: Re: Otpremnine za malverzante   Otpremnine za malverzante Icon_minitimeuto stu 24, 2009 1:21 am

Alpha je napisao/la:
Ovaj...zar nije bas taj isti narod izglasao ovu vlast? Jedini je zajeb sto je onako kako odluci masa i onda je tako svima...pa ti, maso, glasaj za HDZ...i tvoj brat takodje kava

Izreka kaze da je demokracija takav oblik vladavine u kojem narod dobije upravo onakvu vlast kakvu zasluzuje, ali ta se izreka kod nas vec debelo ofucala.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Otpremnine za malverzante Empty
PostajNaslov: Re: Otpremnine za malverzante   Otpremnine za malverzante Icon_minitimečet stu 26, 2009 6:18 pm

@Chakotay...pa ti neki su upravo dobili otkaze jer su optuzeni za kriminalne radnje. Osim toga postoji porijeklo imovine pa neka dokazu od kuda im sto. Lijepo je Hebrang za Vidosevica - frajer nije u zivotu imao svoju firmu, a natukao milione. Alo!?!
Mislim da se razumjemo ni jedan ni drugi mi nisu nesto mili al Hebrang je tu tocno lupio u sridu.

@Pyro...pa, nista ja ne mislim. Znam samo da je rat dogovoren, da je doslovno predan na pokolj i da se sve to moglo izbjeci. Da se razumjemo. Narod je tada htio promjenu i to po hitnom postupku. Nasli su se neki koju su to kao nudili. Narod je popio spiku. Narod se zajebo. Ali sve je to u redu da taj isti narod nije nastavio sa istim zajebom sve godine nakon toga. Jasno je da su se svi oni sintetizirali i da je sada nekakav izbor koji nam nude samo farsa. Ali isto tako vjerujem da je moglo i drugacije. Samo da se islo polako.

@Tomi i Pyro...u biti to sto ste citirali je kao malo ironicno napisano...
Van toga bih rekla da se pitam koliko uopce postoji demokracija, a koliko postoji laziranje izbora.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Pyro
Višestanični organizam



Male
Virgo Goat
Broj postova : 42
Age : 32
Registration date : 28.10.2009

Otpremnine za malverzante Empty
PostajNaslov: Re: Otpremnine za malverzante   Otpremnine za malverzante Icon_minitimečet stu 26, 2009 9:07 pm

usudio bih se reci da ne postoji istinska demokracija, barem ne onakva kakva je bila zamisljena...

reko bih da ova sva parada oko izbora i isticanje da smo demokratsko drustvo samo sluzi da nam zamuti oci da mislimo da mi imamo izbora, kada ustvarno nemamo. jer koji nam je izbor, mozemo izabrati kandidata 1 da nas iskoristava, kandidata 2 da nas iskoristava ili kandidata 3 da nas iskoristava... svi su oni sudjelovali u politici (sada se ovo pomalo odnosi na moje prijasnje pitanje) i s time su iskvareni i gledat ce na svoju korist prije koristi zajednice. i sada imamo li mi bas neki izbor, biti cemo iskoristeni u svakom slucaju

ovo me nekak asocira na to kako zatvorenicima koji su osudeni na smrt daju izbor kojom ce ih metodom pogubiti, rofl
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Otpremnine za malverzante Empty
PostajNaslov: Re: Otpremnine za malverzante   Otpremnine za malverzante Icon_minitimepet stu 27, 2009 1:43 am

Alpha je napisao/la:
@Chakotay...pa ti neki su upravo dobili otkaze jer su optuzeni za kriminalne radnje. Osim toga postoji porijeklo imovine pa neka dokazu od kuda im sto. Lijepo je Hebrang za Vidosevica - frajer nije u zivotu imao svoju firmu, a natukao milione. Alo!?!
Mislim da se razumjemo ni jedan ni drugi mi nisu nesto mili al Hebrang je tu tocno lupio u sridu.
Da, ali što će se desiti kad će oni biti oslobođeni tih optužbi, a veliki broj njih bude, vrlo vjerojatno će tražiti naknadu štete za neopravdan raskid ugovora, klevetu, narušavanje ugleda bla, bla, bla i to će opet biti naknade u milijunskim iznosima koje će nažalost morati platiti porezni obveznici.

U stvari se ja s tobom slažem, no čini mi se da pomalo naivno smatraš da se to može riješiti brzo i jednostavno, zaboravljaš da je jednina konstanta u našem društvu birokracija i da će oni i najjednostavniju stvar zakomplicirati do besvijesti :)

Ja bi volio da to nije tako i da ti ljudi nikada nisu niti došli na direktorske pozicije, no oni su skužili sustav i rupe u sustavu i naravno lijepo ih iskoristili. Uzela si dobar primjer Vidoševića jer on je baš fino iskoristio sustav i obogatio se bez da će mu bilo tko to prigovoriti ili pak nešto uzeti. Upravo suprotno hvalit će ga se kao sposobnog, pametnom, šarmantnog...

No mi se razvijamo i kao pojedinci, ali i kao društvo tako da će jednog dana biti baš tako kao što ti govoriš, nadama se samo da ćemo mi biti još uvijek živi :)
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Otpremnine za malverzante Empty
PostajNaslov: Re: Otpremnine za malverzante   Otpremnine za malverzante Icon_minitimesub pro 05, 2009 4:01 pm

Tužna realnost Hrvatske, što više za*ereš bolje si nagrađen, eto, to je nama sinonim za snalažljivost.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Otpremnine za malverzante Empty
PostajNaslov: Re: Otpremnine za malverzante   Otpremnine za malverzante Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Otpremnine za malverzante
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: