Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Empty
PostajNaslov: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimepon stu 23, 2009 5:35 pm

Je li moguće u svijetu u kakvom živimo ostvariti pravo na besplatno školovanje kakvo ga traže studenti diljem svijeta pa i u Hrvatskoj?

Kao prvo, besplatno školovanje ne postoji. Pitanje je samo tko ga plaća. Ako je nominalno ono besplatno, netko ga je platio. Ja sam osobno za besplatno obrazovanje, ali ne kompletno. Postoji progres, išli bi besplatno od vrtića, ali što idemo više, postavljali bismo nekakva ograničenja. Zašto? Ne mora svatko biti doktor znanosti. Napravio bih jedan mudriji sustav. Kod mene bi bilo sve katolički. Prema tome, izbacite sve 'komunjare' i one koji su pisali krivu povijest Hrvatske, one koji lažu o titoizmu, o Bleiburgu, koji nam pričaju redukcionistički materijalizam, previše o evoluciji, nikad o dragom Bogu. Sve bih to izbacio, išao bih na katoličke škole koje bi više ličile na Waldorfsku i Steinerovu, tamo gdje bi se djeca igrala, pjevala, kao u Americi.

Tek bi u srednjoj školi davao malo ozbiljnija znanja, s tim da bi bile dvije grupacije. Jedna bi bila, kako ja kažem 'matematekoid', to bi bili budući intelektualci i inženjeri. Ove druge bih stavio u pjevačka društva, filozofiju i slično i time bi se razvijao drugi dio nacije, a tek bi u krajnjoj fazi ušla vrlo opća znanja. Trebalo bi razvijati fleksibilnu znanost i odmah bih cijeloj naciji dao besplatan internet. To ću reći i premijerki, ako je vidim. Obrazovanje je apsolutni prioritet ove nacije, a besplatan internet pun je pogodak.

Više:
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/dr-pavuna-kriza-je-inducirana-da-nas-jos-vise-porobi.html

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimepon stu 23, 2009 6:25 pm

Cek...to je Pavuna reko? O Boze...

Pračovjek
biga

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimepon stu 23, 2009 7:20 pm

sviđa mi se ovo... skoro pa nema škole, besplatan internet, pjesma čitavo vrijeme.... super!!!

ps. tko je ovaj Pavuna? jel jaran sav svoj?? confused
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimepon stu 23, 2009 7:23 pm

Izgleda da bas i nije cist... Al ko ce ga znat...

Pračovjek
biga

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimepon stu 23, 2009 7:24 pm

Skulptura je napisao/la:
Izgleda da bas i nije cist... Al ko ce ga znat...
al ipak lijepa ideja, najviše mi se sviđa ono sa besplatnim internetom... hehehe..
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimepon stu 23, 2009 7:28 pm

Da, besplatni internet bi nam mogli priustit. u SAD-u je tako ak se ne varam... Al di smo mi od SAD-a.... fiiuuuu

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimepon stu 23, 2009 7:38 pm

Evo LINK tko je Pavuna...dakle, zato se i cudim ako je rekao ono sto pise...

Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimepon stu 23, 2009 7:44 pm

On je to rekao... Osim ako ne postoji neki drugi fizicar sa imenom Pavuna...

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimepon stu 23, 2009 7:59 pm

Ma ne, mislila sam da su mozda novinari malo 'dotjerali' njegove rijeci...

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6338
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimepon stu 23, 2009 10:35 pm

Ovo što Pavuna navodi, to je jedan od modela školovanja. Pokazuje se da je nažalost takav način izobrazbe bolji u modernom društvu. Produktivniji je i više odgovara realnosti od štrebanja. Time se dijete oslobađa stresa i postaje kreativnije.
No, rekao sam nažalost, jer se gubi na univerzalnosti i općoj kulturi te se ne vrednuje apsolutno znanje, nego samo relativno (što je vidljivo i kroz bolonjski proces).
Međutim, činjenica jest da 95% stanovništa nisu materijal za doktora znanosti kao što i 70% ljudi nisu materijal za završiti faks. Tu je Pavuna u pravu, jer gleda stanovništvo iz statističkog stanovišta. Ono što smeta i bode u oči to je njegov bahat način razgovora, koji sam slušao i uživo. Jednostavno ne zna nešto objasniti mirno i razumno, nego se razbacuje s riječima.

Kad kaže: "Napravio bih jedan mudriji sustav. Kod mene bi bilo sve katolički. Prema tome, izbacite sve 'komunjare' i one koji su pisali krivu povijest Hrvatske, one koji lažu o titoizmu, o Bleiburgu, koji nam pričaju redukcionistički materijalizam, previše o evoluciji, nikad o dragom Bogu. "

Nije jasno zašto bi katolički sustav apriori bio mudriji, to bi trebao bolje obrazložiti, iako se u principu slažem da bi sustav baziran na moralu, ljubavi i individualnom pristupu prema djeci bio bolji od današnjeg i prošlih sustava. Ako to misli pod katolički onda ga svakako podržavam.

Zadnja promjena: MoW; pon stu 23, 2009 10:37 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimepon stu 23, 2009 10:36 pm

Ili je to njegov stil ironije cerek
Tko će znati :)

No pogledajte neki od ovih videa. To je Davor Pavuna cerek

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimepon stu 23, 2009 10:42 pm

@MoW, Pavuni je upravo to i u interesu. Da bode u oči. Da ljudima uđe u uši, da stavi bubu u uho. To je jedini način kako čovjeka probudit iz dnevno rutinske manipulacije. On uopće nije bahat, ali postavljaju mu toliko kontra pitanja da odmah ide 'in medias res'. I sad se ti pitaš zašto je katolički sustav najbolji. Razmislio si malo o tome, možda i progooglo i saznao više nego što bi tako bilo da je on to i obrazložio. Sklopio svoje mišljenje koje je možda čak i drugačije od onog što je i rekao (možda mu je to bio i cilj) .Ostatak ekipe ga tome što je rekao... no slušat će ga oni još, to je važna stvar. miga

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6338
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimeuto stu 24, 2009 12:33 am

Legi, nisam progooglao ništa o njemu, davno sam već gledao Nedjeljom u 2, a slušao sam ga i prošli četvrtak na FER-u uživo. Moj stari ga i osobno pozna. Nije uopće problem u njemu, on govori stvari kakve jesu, realno.
Problem je ego ljudi koji ga slušaju, koji si misle "šta će mi ovaj pričati, nema pojma". Stvar je u tome da on ima itekako pojma jer zna o čemu priča jer je to sve proživio, a ima i širi pogled, jer gleda izvana na sustav.
Ipak, Pavuna ima dvije loše osobine: naivnost i snažan ego. I dok bi mu se još ovo drugo realno i moglo oprostiti, ovo prvo ga prilično zeza. :)
Naime, on misli da može stvari promijeniti samo tako. Činjenica je međutim da je mase puno puno teže pokrenuti nego što se čini. Pogotovo kad se radi o promjeni svjetonazora. Dakle, mi ne govorimo ovdje o novoj tehnologiji kao što je bio mobitel, nego o promjeni svjetonazora na način da se ljudi pokrenu, da RADE i da pritom multidimenzionalno RAZMIŠLJAJU. Toga je kod nas nažalost u vrlo ograničenim količinama.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimeuto stu 24, 2009 2:30 pm

Tocno to MoW...jednostavno...different strokes for different folks...a on se ne prilagodi nego direkt 'u glavu' kako on smatra da je ispravno...nazalost, to ce ga cesce dovesti da ga ljudi ne slusaju i/ili da dobiju pogresnu sliku o njemu nego sto ce postici da se ljudi zamisle...jbg...negdje ti Bog da, negdje uzme... Pavuna ima dobru namjeru al mu je realizacija u k***...i to sto kazes naivnost plus jak ego... Mislim, u onoj Nedjeljom u 2 kada je kazao kako se on kuzi sa briljantnim ljudima i to je isticao na takav nacin da je ispalo da je on mjerilo briljantnosti i onaj tko se ne slaze s njime je odmah 'budala'...a razlog moze biti da se jednostavno ne kuze jer nisu na istoj valnoj duljini, mozda imaju drugaciji pogled, mozda imaju drugaciji pristup...moze biti puno toga...uglavnom, to je taj moment...sto on ne misli omalovazit nikoga, a na kraju omalovazi sve tj. ljudi se tako osjete...i onda...uzalud vam trud sviraci conf1

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimeuto stu 24, 2009 7:39 pm

Mislim da svijet više ne može funkcionirati tako da se skupina pojedinaca koja zaista je većinom u pravu poput Pavune mora prilagođavati ostalima koji su bahati i koji drugoga omaložavaju više nego što to Pavuni pada na pamet i koji su još većeg ega od Pavune. Žalosno, ali on ima ispravan pristup, a društvo ga kak'ti ne shvaća. Zašto bi se više itko morao prilagođavati onima koji se ne žele prilagoditi drugome. Kakve koristi bi itko od tih ljudi imao ako ih i uspiješ uvjeriti u nešto osim u postizanju 'kritične' mase. Ti isti će, opet, na idućem 'predavanju' ili pokretu jednako reagirat tako da nema smisla.
MoW, ma jasno mi je od početka bilo da ti nisi uopće Googlo o njemu jer znam da znaš za njega, nije se niti tekst odnosio na tebe.
Općenito, ljudi koje ja znam i koji znaju za Pavunu imaju visoko mišljenje o njemu i u većini su oni koji kažu da je u pravu, ali još nemaju onaj kliker da se upravo na njih odnosi rečeno.
Zar nije čak i bezobrazno (ne napadam tu nikoga) da se kvalitetnim ljudima prigovara zbog malenih mana, a onima kojima zaista treba prigovarati ljudi većinom nisu spremni reći išta?

Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimeuto stu 24, 2009 8:01 pm

Drustvo ga shvaca. Drustvo prihvaca njegove ideje. Ali kako to objasniti ljudima koji ce reci "moze, ajmo probati na taj nacin". Neke njegove ideje su priznajem, ipak malo previse. Bar za hrvatsku.
On je malo puknut i to sve, ali dobro razmislja i pametno prica.

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimeuto stu 24, 2009 8:20 pm

Slažem se, Pavuna definitivno ima šire poglede i njegove su ideje dobre, iako ih prezentira na pomalo čudan, neuobičajen način pa su većini ljudi neshvatljive.
Teško ga je pratiti, jer ima široki spektar znanja pa skače s teme na temu.
Dr. Pavuna je ekscentrik, ali možda ne bi niti dogurao tako daleko kad bi slijedio većinu, ne pokušavajući mijenjati ništa.
Ipak, realnost je da je Hrvatska još jako daleko od Amerike ili neke naprednije europske zemlje.

Isto tako, mogu primijetiti da naši ljudi, u globalu ne vole one intelektualce originalnih ideja koji odskaču od prosjeka, već ih u startu obasipaju raznim epitetima, smatraju ih umišljenima, bahatima.

Nažalost, većina još nije prevladala takav sveopći stav i znanje se ne cijeni dovoljno, već se više vrednuje busanje u prsa i slični "spektakli", kako u području znanosti, tako i u ostalom. roll
Svjedoci smo primjera kako se vladajući, tj. interesi politike superiorno postavljaju spram znanstvenika koji ne odgovaraju njihovim trenutnim interesima, od Đikića nadalje, da sad ne idem off topic.

Kad netko započne rečenicu na latinskom "quod ab initio vitiosum est..." ili nešto slično, automatski u očima većine postaje nesposobni dosadnjaković koji nema praktičnost "narodnog čovjeka" i zato nije dostojan da mu se pruži šansa da nešto konkretno napravi za taj isti narod pa odnosilo se to i na znanost.
Radije će se šansa pružiti onome tko je podoban, sa daleko manjim znanjem. Tako vrijedi za većinu, a manjina ne dolazi dovoljno do izražaja.

Sve dobre ideje i unapredjenja u raznim aspektima su iluzorne dokle god se ne pokaže narodni "sluh" za tako nešto, a mislim da je naša zemlja još daleko od toga. no

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimeuto stu 24, 2009 9:50 pm

Jučer kad sam prvi puta vidio ovaj topic sam mislio napisati jedan kritički post na Pavunovo mišljenje, ali opet sjetio sam se jedne mudre izreke koja kaže da ne slušamo samo što nam se priča nego i tko to priča. Davor Pavuna je doista osebujna osoba i ne blebeće bez veze.

"Postoje samo dvije opcije ili oni - imperijalistički kapitalistički globalizatori i manipulatori, sivi grozomorni ljudožderi ili mi - ljudi ljubavi" smatra dr. Pavuna

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimesri stu 25, 2009 12:19 am

Ljudi jesu masa. Ako zelis utjecat na masu onda moras pricati tako da te ta masa razumije. Ako zelis utjecat na par pojedinaca onda je to nesto drugo. Meni se cini da dr. Pavuna zeli utjecati na mase jer zeli globalno poboljsanje i budjenje svijesti, a ako je to ono sto zeli onda mora naci pravi pristup. Zaludu sva pamet i sve dobre ideje ako prolaze neshvacene i ne prihvacene. Na koncu ako zelimo rezultat moramo biti mudri i naci nacina da taj rezultat i ostvarimo.
Dati cu grubi primjer ali ako dresiramo zivotinju najlakse cemo to napraviti tako da djelujemo na njenom nivou, dakle, da ju npr. nagradimo za dobar rezultat. Ako pristupimo tako da sjednemo preko puta psa i odrzimo savrseno genijalno objasnjenej o tome kako treba preci ulicu kad se upali zeleno za pjesake pas nas nece nista pokontat.
Za podizanje svijesti treba ici malim koracima i oboruzan strpljenjem...dr. Pavuna je entuzijast...on bi htio odmah i sve i da svi shvate...ali to tako, nazalost, ne ide...

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimesri stu 25, 2009 1:32 am

Pa baš je bit da ne ide malim koracima, da bude primjećen i da stavi bubu u uho, zvučao ludo ili ne. Napisao sam to već.
A eto, samo pozitivna mišljenja o njemu, tako će i netko naići i gledat kritički, al onda će vidjet pozadinu stvari kao npr. Chakotay. A oni kojima se ne da razmišljat sigurno nisu u Pavuninim planovima buđenja svijesti. Alpha, dala si grub primjer, al opet, pas i dalje ostaje pas i njega ćeš i dalje morat učiti na njegovoj razini, a Pavuni je u interesu napravit intelektualno društvo.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimesri stu 25, 2009 5:05 pm

Tocno, dala sam grub primjer jer...nije poanta radit intelektualce od intelektualaca jer oni to vec jesu. Dakle, ostaje masa koja, velikim dijelom, nije u stanju pokontat sto je pjesnik htio reci.
Gle, to ti je ko Nadan Vidosevic. Eto, on se kandidirao za predsjednika i prica o tome kako je jako sposoban, kako je on puno toga napravio u zivotu i sve tako. Lik je predsjednik HGK. Puno je napravio kaze. OK. Dobro. Osim sto se na njegovoj imovinskoj kartici moze zamjetiti da je u tom smislu zbilja puno napravio neka mi netko pokaze ostale njegove fantasticne rezultate. Da vidimo kako je to nase gospodarstvo fenomenalno prosperiralo. Mislim da i nije bas. Poanta - ono sto se na kraju broji jeste rezultat. Ako dr. Pavuna hoce utjecati globalno mora pristupiti na pravi nacin jer je drustvo zapravo - masa.

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimesri stu 25, 2009 10:05 pm

Pavuna se obraća i masi i pojedincu, ali i vladajućima. Njemu je ustvari cilj postići sveobuhvatne promjene, jer mu je jasno da samo kozmetičkim promjenama nećemo ništa značajno postići.

Zanimljiv je njegov stil izražavanja, optimističan, jasan, zagovara radikalne promjene.

«Moramo ići na više ljubavi, više zajedništva i više svijesti. To je novo društvo svijesti, čak ne znam ni kako bih ga nazvao, za sada ga zovem holistički socijalizam. Ako gledate napredne zemlje Skandinavije, one su već prilično blizu tome. Paradoks za naše ljevičare je da to sanjaju, a ne vjeruju u dragoga Boga.”

Još par zanimljivih citata:
Poruka svakom pojednicu:
«Postali smo kondicioneri majmuni, a kad se probudite iz majmuna u slobodno biće, a to jeste, kad saživite božanstvo u sebi i počnete živjeti u stvarnom društvu znanja, onda se događaju čuda i financijaši postaju vaše sluge, a ne gospodari

i poruka svima:

«Hrvatska je krivo postavljena i jedini način da izađemo iz toga je da probudimo znalce. Ima 100.000 znalaca, to su briljantni mladi programeri, ali njih se totalno ignorira, jer oni se ne muljaju u naftu, ne muljaju se u ulizivanje EU. Te ljude ćemo mi postaviti, to su pravi znalci, napravit ćemo jednostavan dogovor s Vladom, jer nemaju ni oni više izbora. Na godinu će Hrvatska biti u totalnom kolapsu, Rohatinski je to najavio na nježan način. Narod treba znati da će 2010. biti katastrofalna jer treba platiti silne dugove, a država ništa ne proizvodi. Mi, znalci imamo alternativni program koji predlažemo Vladi, koji može napraviti jednu puno bolju rastuću ekonomiju koja će sanirati socijalu.”
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimesri stu 25, 2009 10:21 pm

Točno to, ide u samu srž. Nema zakamufliranih izjava. Za sebe kaže što misli da jest, za druge kaže što misli da jesu itd., bez pretjeranih filozofija.

Pračovjek
tomi

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimečet stu 26, 2009 12:21 am

Ne shvacate sto Alpha zeli reci. Pavuna cilja na intelektualce, odnosno znalce kako ih on zove. Problem je u tome sto znalci nisu vecina. Da se nesto postigne, treba to servirati prvenstveno vecini, jer znalci ionako vec sami vide sto se dogadja. Postoji jedan puno poznatiji "covjek" koji je to jako dobro znao. Isus. Mozda bi se Pavuna jednostavno trebao poceti sluziti prispodobama.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitimečet stu 26, 2009 2:29 pm

@Tomi...pametno moje hug

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi Icon_minitime

[Vrh] Go down

Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next