Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Icon_minitimečet stu 26, 2009 2:40 pm

Ne znam o čemu govorite gica
zubi

Alpha je dobro opisala problem.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Icon_minitimečet stu 26, 2009 2:46 pm

Ideja je, kao sto smo vec zakljucili odlicna, ali zasto Pavuna ne misli da trebamo i "obicne" ljude. Mislim, ako ce Hrvatska biti puna intelektualaca, filozofa, pjevaca i ostalih umjetnika, sto ce se desiti sa infrastrukturom? Sto ce se desiti sa poljoprivredom, brodogradnjom i industrijom opcenito?

Hrvatska proizvodi puno svega, ali vecina tih proizvoda je licencirana od strane nekih drugih zemalja. Hrvatska, kao niti jedna druga zemlja, nemoze biti zemlja mislioca i filozofa bez prisustva zanata. Jer, ako ce se u skolama uciti samo filozofirati, zanat ce izumrijeti i tu opet nece biti ekonomske racunice. Zemlja mora od necega zivjeti, u zemli mora biti fizickih radnika i zanatskih struka. Toga je sve manje a sve je vise ljudi koji samo pricaju sto bi se trebalo promjeniti.

Pavuna moze utjecati samo na mase. Uvjeriti ljude u njegovu viziju i potaknuti ih da nesto poduzmu. Ali cinjenica je da ce Vlada u vecini slucajeva ici protiv takvih pojedinaca jer im takve ideje ne donose zaradu preko noci. Problem kod Vlade je taj da je po njihovom pametnije uzeti kredit te se sa tim novcem privremeno izvuci iz problema. Kao da im niti ne pada na pamet da ce taj novac trebati biti vracen. Mozda ih nije niti briga jer taj novac nece vracati oni nego narod.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Icon_minitimečet stu 26, 2009 2:58 pm

@Skulptura...pricaju dva oca o skolovanju svoje djece. I kaze prvi. "Ja cu svoju kcer poslati da studira filozofiju." Pita ga drugi: "Zasto bas to? Kakva joj je perspektiva s time?" Na to ce prvi: "Pa da ima o cemu mislit dok bude doma kuhala, prala, peglala..." zubi

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Icon_minitimečet stu 26, 2009 5:15 pm

I onda na kraju dolazimo do toga da je ovaj svijet uređen baš tako kako treba biti i da ne može bolje. A budući da se svi žale na to, nema nekog rješenja...

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Icon_minitimečet stu 26, 2009 5:27 pm

Ne znam kako ti dolazis to toga ali ja, bome, ne dolazim. Isto tako smatram da ima i 'rjesenja', nazovimo to tako, ali da se promjene ne desavaju preko noci niti na silu niti su ista za svakog pojedinca...

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Icon_minitimečet stu 26, 2009 7:21 pm

Promjene se dešavaju kroz pojedince, jer masu ne možeš promijeniti, može se voditi, može s njom manipulirati, no ako ju se doista želi promijeniti onda se mora djelovati na ono što tu masu čini, a to su pojedinci.

tomi je napisao/la:
Ne shvacate sto Alpha zeli reci. Pavuna cilja na intelektualce, odnosno znalce kako ih on zove. Problem je u tome sto znalci nisu vecina. Da se nesto postigne, treba to servirati prvenstveno vecini, jer znalci ionako vec sami vide sto se dogadja. Postoji jedan puno poznatiji "covjek" koji je to jako dobro znao. Isus. Mozda bi se Pavuna jednostavno trebao poceti sluziti prispodobama.
A možda i ne, obzirom da je masa presudila Isusu, možda Pavuna ne želi skončati svoj zemaljski život na način kako je to bilo sa Isusom.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Icon_minitimečet stu 26, 2009 8:22 pm

Chakotay je napisao/la:
Promjene se dešavaju kroz pojedince, jer masu ne možeš promijeniti, može se voditi, može s njom manipulirati, no ako ju se doista želi promijeniti onda se mora djelovati na ono što tu masu čini, a to su pojedinci.
Da, slažem se, to sam pokušavao reći i na to sam mislio u prošlom postu ides

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Icon_minitimepet stu 27, 2009 3:11 pm

@Chakotay...masa je presudila Isusu, a opet, on je svoj zivot posvetio propovjedajuci - masama.

Da, masa se sastoji od pojedinaca. Kao sto sam i kazala u jednom ranijem postu - ljudi su masa. I sto tocno znaci doprijeti do pojedinca? Vidite, Sv. Petar je bio pojedinac do kojeg je svakako doprla Isusova rijec ali kada se nasao u masi i on joj se priklonio i tri puta ga zanijekao.
Postoji izraz - kriticna masa. Dakle, ljudi ce napredovati kada se stvori kriticna masa.
U principu to znaci ovo...kada sam ja isla u skolu tada su klinci koji su markirali, imali lose ocjene, padali razred, radili nered na satu i sl. bili ljudi kojih se masa klonila ako ikako moze. Danas su to glavne face u skoli. Mentalitet mase se promjenio.

Naravno da se masa sastoji od jedinki i zato sam vise puta upravo i naglasila - different strokes for different folks. Zato treba masi pristupati tako da se pojedinci ne osjete ugrozenima i da shvate - kao sto kaze i izreka, jelte...dok dr. Pavuna ima malo nasilan nastup (da se tako izrazim) koji moze probaviti/shvatiti manji broj ljudi...

banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Icon_minitimepet stu 27, 2009 4:29 pm

hitno mu nabavit uputnicu za lobotomiju.....

nije istina Alpha...to u skoli.....ja sam markirao,ima lose ocjene,pusija iza skole i sve zivo i bija sam glavna faca u skoli...nas par......i niko me se nije klonija......
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Icon_minitimepet stu 27, 2009 4:50 pm

Da, to i kazem...danas je bas tako...a prije ipak nije bilo kao danas...naravno, ovisi o kojoj skoli govorimo, jelte... Osim toga, ja sam to napisala cisto kao primjer da lakse ilustriram poantu miga

Pračovjek
Berny_Sinara

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Icon_minitimepet stu 27, 2009 8:55 pm

besplatni internet alright!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Icon_minitimesub stu 28, 2009 1:32 am

Alpha je napisao/la:
@Chakotay...masa je presudila Isusu, a opet, on je svoj zivot posvetio propovjedajuci - masama.
Znam Alpha ono moje gore je bila šala na neki način, tj. mislio sam reći možda Pavuna ne želi biti razapet od masa kao što je to bilo sa Isusom. Naravno Isus je to ustvari želio jer je tako poslao poruku svima nama koji ćemo se roditi u budućnosti i to tisućama godina poslije njega, pa su onda i njegove prispodobe bile upućene svima nama, a ne samo ljudima koji su živjeli u njegovo vrijeme.

A što se napretka tiče on je spor i polagan, nažalost ima premalo ljudi kao što je Pavuna, ali ipak oni nas guraju prema naprijed :)
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45

Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Registration date : 02.11.2008

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Icon_minitimesub stu 28, 2009 2:49 pm

Pa, moram priznat da mu ideja nije loša (ona o školstvu, ne o internetu zubi )
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi   Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Dr. Pavuna: Kriza je inducirana da nas još više porobi
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2