Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Help Desk

Go down 
+18
MoW
bros
Deti
Zona
Archangel
userNejm
Svjetloisjena
Armin od Irima
Athena
Legionar
gothic45
biga
tomi
Absynthia
Remke
Alpha
Fantom
Skulptura
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimepet lis 15, 2010 5:47 pm

Super... već si mi jednom pomogao, evo nadam se da ćeš i Archu :)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimepet lis 15, 2010 8:14 pm

@Deti, probao sam kako si rekao i nista! On je ionako bio na FAT32, mislim da je to po defaultu. Izgleda, kao sto Skulp rece, da je to lazni kapacitet, uzeli neko sranje od sticka i samo nalijepili metalni okvir od 2GB... :x :sniper:

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimepet lis 15, 2010 8:22 pm

nije ti Skulp rekao da je to lažni kapacitet kava
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimepet lis 15, 2010 8:59 pm

Pardon... hug Ekran mali, losa preglednost - sorry! zivili

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimepet lis 15, 2010 9:14 pm

ne, samo sam se brinula da nisam možda nevidljiva... zivili
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimepet lis 15, 2010 11:08 pm

Da fat32 je po defaultu, a poslije low level formata dobiješ prave vrijednosti kapaciteta sticka.
Ne vjerujem da taj stick ima samo 190 mb (ne znam dali je novi ili već korišten). suspect

Ako je kao nov kod 1. formatiranja imao 190 mb onda je vjerojatno proizveden sa greškom
ili su kao što si rekao ugurali stick od 190 mb u kućište od 2 gb. (pa mislim gdje to vodi?).

Da se kvar pojavio kasnije, prilikom korištenja, a i formatiranja dobio bi poruku o grešci a i hd tune bi prijavio oštećene memorijske blokove (sektore) ili bi računalo prijavljivalo greške.

Po svemu sudeći moj zaključak je isti kao i tvoj.










[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimesub lis 16, 2010 1:59 pm

Archangel je napisao/la:
Imam USB stick od 2GB, ali iz meni apoznatog razloga na njega mogu pohraniti samo oko 190 MB... confused scratch Koliko to ima smisla i moze li se to popraviti?

Ako si kupio u dučanu onda se to ne bi smjelo događati.
Nisu ni oni ludi, sve ima garanciju.

Je li to nov USB, koje Windowse koristiš i pod kojim imenom ga prepoznaju?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimesub lis 16, 2010 8:22 pm

Uzeo sam ga novog (zapakovanog) u trgovini racunarskom opremom gdje sam prethodno kupio i racunar. Taj stick sam uzeo pretprosle godine, i nisam na njega nikad stavljao mnogo tako da nisam nista ni primijetio sve donedavno. Inace, koristim Windows XP Proffessional, a prepoznaje se kako hocu, ime se moze promijeniti... scratch

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimesub lis 16, 2010 9:34 pm

Trebao bi negdje pisati model, ime i proizvođač uz naziv koji možeš sam dodati.
Ako se ne pojavi u onom balončiću, onda možda možeš vidjeti u Device manageru.

Potraži malo, negdje mora biti. Cilj toga je da vidiš da li je to taj USB koji bi trebao biti.
Ako si siguran da je USB prije imao veći kapacitet, onda probaj izguglati neki programčić
koji ti može pomoći. Probaj tagove poput USB flash drive tools ili tako nešto.
Nisam isprobao niti jedan pa ne mogu preporučiti...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimepon lis 25, 2010 12:01 am

Archangel je napisao/la:
Uzeo sam ga novog (zapakovanog) u trgovini računarskom opremom gdje sam prethodno kupio i računar. Taj stick sam uzeo pretprošle godine, i nisam na njega nikad stavljao mnogo tako da nisam ništa ni primijetio sve donedavno. Inače, koristim Windows XP Proffessional, a prepoznaje se kako hoću, ime se može promijeniti... scratch



Probaj ovako:
Priključi stick i pričekaj da ga računalo prepozna

Desni klik na My Computer ikonu na Desktopu,izaberi Properties,klik na Hardware tab,klik na Device Manager,i pod opcijom Disk drives bi trebao biti (između ostalih) prikazan i usb disk (npr.sandisc ultra backup) ili nešto slično, ovisi o proizvođaču.

Desni klik na disk i biraj Properties,izaberi tab Details i u padajućem meniju biraj Device Instance Id (defaultna opcija).


Ako nemaš ikonu My Computer na desktopu,idi u Start,Setting,Control Panel,ikona System,tab Hardware,Device Manager,i pod opcijom Disk drives bi trebao biti (između ostalih) prikazan i usb disk.Desni klik na disk i biraj Properties,izaberi tab Details i u padajućem meniju biraj Device Instance Id (defaultna opcija).


Možda ti te informacije mogu pomoći (usput stavi taj tekst u post da ja i Skulptura vidimo o čemu se radi. :)


Što se tiče usb-a ako si dobio sa njim cd na kojem se nalazi njegov program za formatiranje,pokušaj sa njim napraviti format.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimečet stu 18, 2010 1:28 am

Ljudi, pitam se imate li isti problem kao ja. roll
Dakle, instalirala sam Firefox i svaki put nakon slanja posta mi se javlja confirm poruka "To display this page, Firefox must send information that will repeat any action (such as a search or order confirmation) that was performed earlier."

I onda opcija resend i cancel, s time da na cancel ne reagira. scratch Sigurno je nešto tako sređeno u samim postavkama, zna li netko o čemu se radi? Kako izbjeći tu poruku confirm?

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimečet stu 18, 2010 3:20 am

Athena je napisao/la:
Ljudi, pitam se imate li isti problem kao ja. roll
Dakle, instalirala sam Firefox i svaki put nakon slanja posta mi se javlja confirm poruka "To display this page, Firefox must send information that will repeat any action (such as a search or order confirmation) that was performed earlier."

I onda opcija resend i cancel, s time da na cancel ne reagira. scratch Sigurno je nešto tako sređeno u samim postavkama, zna li netko o čemu se radi? Kako izbjeći tu poruku confirm?


Ne koristim Firefox, pa nisam baš upućen ali možda je ovdje rješenje problema ---- A checkbox labeled “Warn me when web sites try to redirect or reload the page” is located under “Tools -> Options -> Advanced -> General -> Accessibility”

Evo i link sa kratkim opisom problema (možda pomogne ). suspect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimečet stu 18, 2010 11:12 am

ili upozori me kad me stranica pokuša preusmjeriti ili osvježiti...

tako nekako.... to odznači i trebalo bi biti ok...
da, ovo moje je isto kao što je i deti rekao samo prevedeno na hr. :P
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimečet stu 18, 2010 6:01 pm

Hvala. :) Probala sam to otkvačiti pa ćemo vidjeti kako funkcionira i ima li pomaka.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimečet stu 18, 2010 6:11 pm

Athena je napisao/la:
Ljudi, pitam se imate li isti problem kao ja. roll
Dakle, instalirala sam Firefox i svaki put nakon slanja posta mi se javlja confirm poruka "To display this page, Firefox must send information that will repeat any action (such as a search or order confirmation) that was performed earlier."

I onda opcija resend i cancel, s time da na cancel ne reagira. scratch Sigurno je nešto tako sređeno u samim postavkama, zna li netko o čemu se radi? Kako izbjeći tu poruku confirm?

Nemam trenutno Firefox da mogu reproducirati problem, ali takva resend
obavijest se obično javlja u slučajevima kada će se ponoviti neka radnja koju
smo upravo napravili, kao što je ponovno slanje već poslanog posta.

Predložio bi ti da reinstaliraš Firefox pa ćeš vidjeti dali će i dalje biti tako:
http://www.mozilla.com/hr/

Edit:
Ako nemaš neki poseban razlog zbog kojeg misliš koristiti Firefox, onda je možda
mudrije umjesto njega instalirati Chrome:
http://www.google.com/chrome/index.html?hl=hr&brand=CHMA&utm_campaign=hr&utm_source=hr-ha-emea-hr-bk&utm_medium=ha

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimečet stu 18, 2010 7:24 pm

Hm...probala sam, ali opet me upućuje na confirm. scratch
@Skull, ako ne bude ovako išlo, probat ću sa Chrome, iako sam zadovoljna sa IE 7.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimečet stu 18, 2010 8:34 pm

Skulptura je napisao/la:

... takva resend
obavijest se obično javlja u slučajevima kada će se ponoviti neka radnja koju
smo upravo napravili, kao što je ponovno slanje već poslanog posta.


ides

Da nije mozda do linka nekog zeznutog?
Kada ti se to tocno događa?

@Archangel

Nađi si neki program za particije, npr. Easus Partition Master ili Partition Wizard. Umetneš stick, upališ program i provjeriš postoji li dodatni prostor.Ako postoji preko praznoga prostora i sadašnje particije formatiraš jednu particiju. Ako ne postoji dodatan prostor nemam rješenja osim da nesto izmudrujes vezano za trgovinu.
Samo pazi dobro šta je šta da ne prčkaš po hard diskovima.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimečet stu 18, 2010 9:51 pm

@Bros, to mi se najčešće događa kad postam neki youtube klip i sl.
Onda se nikako ne mogu riješiti te Confirm obavijesti i moram birati resend. Možda je do nekog linka. scratch

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimečet stu 18, 2010 10:15 pm

Inace se ta obavjest pojavi ako kod postanja ides na osvjezi stranicu, pa bi ako kliknes resend dobila dva posta. a mozda imas neki error, Meni se to pojavljuje samo kada i treba.

U proslom postu sam pomislio da nemas mozda link za postanje nastranicu neku spremit pa kad na njega kliknes to napravi, ali izgleda nije to :(
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimečet stu 18, 2010 10:32 pm

Bit će da je neki error u pitanju, iako ću ja još proći sve opcije i tools postavke, prema rasporedu nekoga tko se dobro služi firefoxom.
Naime, kad sam imala prvi program na laptopu, Windows Vistu, također su se pojavljivali isti problemi. Nakon toga sam ga zamijenila sa Windows 7 i vidim da se opet događaju iste stvari.
Firefox je u biti dosta kompleksan, zato mi je IE7 puno pregledniji i jednostavniji.
Anyway, hvala na pomoći. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimečet stu 18, 2010 11:56 pm

Aj provaj ovak:
Tools-Options-Advance, i odznaci "Tell me when a Website asks to..." :P

i 2: nakon postanja na firefoxu se ne koristi back naredba nego link na stranici, ili kad otvaras stranice otvoris sve koje te zanimaju u tabovima, i original ostavis ukljucen ak mislis nazad.



Meni je firefox jedini prihvatljiv,pregledan, brz i efikasan preglednik sa mnoštvom dodataka za odabrat po želji.
Novije IE nisam ni isprobavao, ali ni nemam potrebe :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimepet stu 19, 2010 12:18 am

Probat ću i to, međutim ja nemam otvoren link na nijednoj web stranici na kojoj se nalazim, tj. ne vidim web adresu, već samo google (na njenom mjestu). :P Za web adresu moram posebno tražiti. Primjerice, ovdje gore vidim samo da se radi o Help Desku.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimepet stu 19, 2010 12:20 am

moze screenshot mejbi sam da vidim sta to imas :) ak zelis naravno :)

Sto sam zelio reci je ovo; ako ne koristis tabove slucajno u firefoxu.
Kada dodjem na c4 i ima 10 novih postova stranu bi ja otvarao ovak nekak:


-Tema 1 tab
-Parapsihologija tab -Tema 2 postojeci tab od parapsihologije

-Vicevi tab
http://ce-4... -Zabava tab - Youtube tab
-križic-kruzic postojeci tab zabava

- Informatika tab -Helpdesk u istom tab-u

I onda dobijem ovak izgled tabova u firefoxu i ne vracam se u nazad:


firefox otvoreni tabovi:

tema1/tema2/vicevi/youtube/krizic-kruzic/helpdesk


Ovo kazem za svaki slucaj da se ne dogodi da nisi navikla na tabove i mislis da nes nevalja kod firefoxa :)
jer prije par verzija IExplorera nije u njemu bilo podrske za tabove i znam dosta ljudi koji se ne koriste time.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimepet stu 19, 2010 12:41 am

Poslala bi ti, ali ne mogu napraviti niti screenshot.:D Stisnem alt+prt sc pa nađem paint, onda odaberem paste i vidim znakovlje height, width...poput onih na youtube clipu, bez slike.
Uglavnom, budem slikala na fotić pa ću tu postaviti. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitimepet stu 19, 2010 12:44 am

ok :) Isto tako ako nije potpuna tipkovnica nego laptop cesto ima dodatna tipka kod mene je fn+prtscr za printscreen. uglavnom, ok; kad postas vidim.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Help Desk - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Help Desk   Help Desk - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Help Desk
[Vrh] 
Stranica 8 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija :: Help-
Forum(o)Bir: