Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vaša razmisljanja o odnosima među rasama

Go down 
+6
biga
Absynthia
Chakotay
Legionar
Athena
dr.chaos0
10 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimepet pro 04, 2009 2:02 am

ajde da vidimo vase stavove o drugim rasama dali ih prihvacate ili vas odbijaju i zasto
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimepet pro 04, 2009 2:24 am

Apsolutno prihvaćam različitost rasa i nijedna me ne odbija niti posebno ne privlači. kava
Nikad ne procjenjujem čovjeka u pozitivnom ili negativnom kontekstu ovisno o boji kože, narodnosti, vjeroispovjesti, seksualom opredijeljenju ili nečemu trećem.
Smatram se tolerantnom osobom. :)

U društvu postoje svima nam poznate predrasude o određenim narodima pa tako i rasama.
Tako kad vidimo pripadnika neke rase, kojeg ne susrećemo svaki dan na ulici :P , nekad nesvjesno reagiramo, prizivajući neku nam znanu predrasudu.
Moram priznati da usprkos tome, kad sretnem Kineza ili Japanca, dakle neku žutu rasu automatski prvotno pomislim kako su disciplirani, organizirani, strogi, za razliku od nas bijelaca, Europljana. roll

S tim u "aranžmanu" naravno idu i druga prizivanja, nekih negativnih osobina koja se pripisuju nekoj rasi.
Padne mi napamet npr. neki članak u kojem se detaljno pisalo o samoubojstvu djece, mahom Japanaca ili Kineza koji nisu zadovoljili očekivanja drugih i upisali željeni fakultet.
Tako da me žuta rasa ponekad može asocirati na rigoroznost i strogoću, drukčiji svijet od našeg, iako to ne generaliziram i ne bi željela tako razmišljati.no

Isto tako sam jednom prilikom spomenula da crnci mogu brže trčati od bijelaca (mislim da sam negdje i čitala o tome) i da imaju jedinstvenu boju glasa, kakav bijelci ne mogu imati.

Poznanica mi je rekla da ne gleda tako na različitosti i da se u tom slučaju radi o pozitivnoj diskriminaciji koja se puno ne razlikuje od negativne, iako toga nismo svjesni.
Nisam o tome tako razmišljala, ali sam se ipak zamislila. misli

Ne bih npr. rekla ili tvrdila da su crnci manje inteligentni od bijelaca i da su bijelci zato mahom direktori, iako to neki znanstvenici tvrde, jer mislim da se u konkretnom slučaju nije vodilo računa o različitim, generacijskim uvjetima života.
Takvu bi izjavu smatrala diskriminatornom. roll

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimened pro 06, 2009 8:59 pm

Iako se danas pitanje tolerancije pojedinih rasa često povezuje sa pojmom uvijek aktualnog problema rasizma bijelaca, najviše radi prošlosti, nedvojbeno je da postoji i crnački rasizam. kava

Smatram da čovjek bez obzira na pripadnost rase može biti rasist.
Moguća je pozitivna i negativna diskriminacija raznih rasa.

Čula sam da se čak i danas neki pozivaju na Darwinovu teoriju prema kojoj crnci čine drugi red homo sapiensa, drugu vrstu i da imaju lubanju sličnu gorilama. suspect
Znanstveni dokaz ili opravdanje diskriminacije druge rase? confused
Potpuno je nebitno što se u ovom kontekstu radi o eventualnoj diskriminaciji crne rase, a ne neke druge.

Opširnije o Darwinovoj teoriji (izvor Wikipedia)
"Rasizam su razvili europski antropolozi XIX. stoljeća, istražujući primitivne narode. Oni su zaključivali da je njihova "primitivnost" ne samo kulturno, nego i biološki uvjetovana, njihovim slabijim umnim sposobnostima. Koristili su pritom Darwinovu teoriju evolucije, obrazlažući kako su različite rase manje ili više odmakle u evolucijskom napretku u odnosu na izumrle pretke koje čovjek dijeli sa čovjekolikim majmunima (najviše naravno stanovnici zemalja iz kojih su bili ti antropolozi, najmanje crnci i osobito neke potkategorije među njima). Tako su iz Afrike i zaostalih dijelova Azije stizale vijesti o poluljudima-polumajmunima. Najpoznatiji je primjer orangutan, kojeg su opisivali kao ljudsko biće pokriveno dlakom i sa snažnom majmunskom čeljusti.
Obično se pretpostavljalo da je viši stupanj razvoja neke rase lako mjerljiv nekim fizičkim karakteristikama, npr. oblikom lubanje ili jednostavno njenim volumenom. Preciznija mjerenja su međutim pokazala da bitnih razlika u veličini lubanje među raznim rasama nema, te da kvocijent inteligencije nije povezan s veličinom lubanje.
Sam Darwin je ove teorije odbacivao, ukazujući da sve tzv. rase pripadaju istoj životinjskoj vrsti (homo sapiens), jer se jednostavno međusobno križaju, te da su danas lako vidljive razlike uvjetovane kulturnom, a ne prirodnom evolucijom, koja nije dovela do bioloških promjena."

Opširnije http://hr.wikipedia.org/wiki/Rasizam

Toliko o vjerodostojnosti, odnosno interpretaciji Darwinove teorije. 8)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimened pro 06, 2009 10:42 pm

dr.chaos0 je napisao/la:
Da ali toga je sve vise i vise boli mene ona stvar za ameriku ipak je to kotao za taljenje.Ali pogledajte nasu drzavu sve vise i vise je kineza. Cijenim njihovu disciplinuo i borilacke umjetnosti ali kineza je tu sve vise i vise sta ce se dogoditi Hrvatskoj dogoditi c joj se ono sta se dogada francuskoj starosjedioca je sve manje i manje a drugih rasa sve vise i vise da je po meni svakoj rasi njen kontinet i tako nebi bilo rasizma. Ako je bijelac u europi vec tisucama godina isto ko i crnac u africi onda neka tamo i budee.A jos jedna stvar sa znanstvene strane Darvin je rekao da su ljudi homo sapiens sta znaci mudar i to se odnosilo na bijelce a sa druge strane on je rekao da su crnci ne samo drugi rod homo sapiensa vec druga vrsta usporedite samo lubanju bijelca crnca i gorile naci cete mnogo razlika izmedu bijelacke i crnacke a crnac ima glvu slicnu gorili.
Svaka diskusija o tome da crnac i bijelac nisu ista vrsta je totalno pogrešno i neprihvatljivo.

No da... visokorazvijene zemlje imaju problema s manjkom radne snage jer nitko od domaćeg stanovništva ne želi raditi teške poslove za malu plaću. I što onda rade? Uvoze stranu radnu snagu, i to onu najjeftiniju. To onda dovede do slučaja da je u Njemačkoj više od 50% rođene djece u 2007.g. muslimanske vjeroispovijesti i Turskog porijekla. A ti Turci se ne mogu uklopiti u njemačko društvo jednako kao i jedan Njemac ili Europljanin te onda dolazi do problema i ustanaka manjina koje postaju većina. Tako je u Francuskoj.
Zato je Čačić jednom rekao da će Hrvatska trebat uvozit stranu radnu snagu, al nek to onda budu Ukrajinci ili nešto iz tog poteza kršćanskih zemalja, koji iako traže veću plaću za isti posao od nekog pripadnika muslimanske zemlje, jedan kršćanin (pa čak i Slaven ili Europljanin) će se bolje uklopit u hrvatsko društvo. Nije problem u manjina što su druge ili niže rase nego stoga što se zbog kulturnih i tradicijskih razlika ne mogu stopit sa stanovništvom domaće zemlje.


E, da, na kraju su Čačića prozvali rasistom lolcina

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."


Zadnja promjena: Legionar; ned pro 06, 2009 10:46 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimened pro 06, 2009 10:44 pm

to je tvoje misljenje ali gledaj kako objasnjavas da je bijelaca sada samo 6 posto
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimened pro 06, 2009 10:46 pm

dr.chaos0 je napisao/la:
ali gledaj kako objasnjavas da je bijelaca sada samo 6 posto
Di, šta, kako, kada?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimened pro 06, 2009 11:20 pm

procitaj ovo ovo sam ima na hdd dugo pa evo citaj
Global White Population to Plummet to Single Digit—Black Population to Double

The big population story of the 21st Century is shaping up to be the status reversal of whites and blacks and the Indian baby boom

As a percentage of world inhabitants, the white population will plummet to a single digit (9.76%) by 2060 from a high-water mark of 27.98% in 1950.

Using 2010 as the base reference, the big gainer in the population derby will be blacks or sub-Sahara Africans. This group will expand almost 133% to 2.7 billion by 2060. By the middle of this century blacks will represent 25.38% of world population, which is up dramatically from the 8.97% they recorded in 1950.

The other groups measured in the study were the Central Asians (Indians), East Asians (Chinese and Japanese), the Southeast Asians, Arabic (North Africa and the Middle East), and Amerindian-Mestizo (Mexican and Central America). All these groups will experience a population growth. The Chinese/Japanese and Indians will trade rankings and the relative global presence of the other groups will remain more or less constant.

The big population story of the 21st Century is shaping up to be the status reversal of whites and blacks and the Indian baby boom. A side bar will be the single digit minority role that whites will assume. Of the 7 population groups studied, only whites are projected to sustain an absolute decline in numbers.

In 1950 whites and blacks were respectively 27.98% and 8.97% of world population. By 2060 these figures will almost reverse as blacks surge to 25.38% and whites shrink to 9.76%. From 2010 the white population will decline while blacks will add 1.2 billion to their numbers. In this time frame the the Indian subcontinent will gain 1.2 billion people. These groups and their governments will be looking for elbow room, and the diminished presence of whites in Europe, and especially in the relatively wide open spaces North America, will provide such an opportunity. Specifically, countries like Canada, the United States, Argentina, Brazil, Australia, New Zealand, and Russia can expect to be pressured to accept collectively hundreds of millions of refugees from India, and sub-Sahara Africa.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimened pro 06, 2009 11:29 pm

The best poem

This poem was nominated by UN as the best poem of 2008d

When I born, I black
When I grow up, I black
When I go in Sun, I black
When I scared, I black
When I sick, I black
And when I die, I still black

And you white fellow
When you born, you pink
When you grow up, you white
When you go in sun, you red
When you cold, you blue
When you scared, you yellow
When you sick, you green
And when you die, you gray.

And you calling me colored?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 3:48 pm

Chakotay je napisao/la:
The best poem

This poem was nominated by UN as the best poem of 2008d

When I born, I black
When I grow up, I black
When I go in Sun, I black
When I scared, I black
When I sick, I black
And when I die, I still black

And you white fellow
When you born, you pink
When you grow up, you white
When you go in sun, you red
When you cold, you blue
When you scared, you yellow
When you sick, you green
And when you die, you gray.

And you calling me colored?

I da ja npr, velim da je ta 'pjesmica' rasistička prema bijelcima, kaj bi crnci rekli? Da tako nešto ne postoji, da sam JA rasist jer sam se drznula izjaviti tako nešto. Da..... btw, 'pjesmica' JE rasistička.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 3:53 pm

Pa jeste ali dokazi ti nekome to.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 4:00 pm

Nije rasistička, jer je naglašeno da netko nekoga već zove obojenim, u ovom slučaju bijelci crnce.
Zašto ne bi bilo i obrnuto? 8)
UN ne bi tolerirao nešto što se protivi Konvenciji o temeljnim ljudskim pravima.
It doesn't matter if you're black or white... kava

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 4:10 pm

gle, čitav svijet se sad uvlači crncima zato što su bili robovi dugo vremena... možda da nije u Americi izbio građanski rat mnogi bi i sad bili robovi... i onda se ovakve pjesmice hvale i sve to, al aj malo da okrenemo, da piše nešto kao
''mi smo bijelci uvijek čisti, a vi crnci izgledate prljavo koliko god se prali....''
e sad je ovo rasizam, a ona ko to nije rasistička??? meni jest, i to rasistička prema bijelcima....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 4:10 pm

Nas bjelaca je samo 6%? Ne znam bas da li je to tocno ali recimo da jeste. Recimo da nas je 2%. I sto sad? Nas LJUDI je 7 milijardi na Planetu.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 9:02 pm

dr.chaos0 je napisao/la:
procitaj ovo ovo sam ima na hdd dugo pa evo citaj
Global White Population to Plummet to Single Digit—Black Population to Double

The big population story of the 21st Century is shaping up to be the status reversal of whites and blacks and the Indian baby boom

As a percentage of world inhabitants, the white population will plummet to a single digit (9.76%) by 2060 from a high-water mark of 27.98% in 1950.

Using 2010 as the base reference, the big gainer in the population derby will be blacks or sub-Sahara Africans. This group will expand almost 133% to 2.7 billion by 2060. By the middle of this century blacks will represent 25.38% of world population, which is up dramatically from the 8.97% they recorded in 1950.

The other groups measured in the study were the Central Asians (Indians), East Asians (Chinese and Japanese), the Southeast Asians, Arabic (North Africa and the Middle East), and Amerindian-Mestizo (Mexican and Central America). All these groups will experience a population growth. The Chinese/Japanese and Indians will trade rankings and the relative global presence of the other groups will remain more or less constant.

The big population story of the 21st Century is shaping up to be the status reversal of whites and blacks and the Indian baby boom. A side bar will be the single digit minority role that whites will assume. Of the 7 population groups studied, only whites are projected to sustain an absolute decline in numbers.

In 1950 whites and blacks were respectively 27.98% and 8.97% of world population. By 2060 these figures will almost reverse as blacks surge to 25.38% and whites shrink to 9.76%. From 2010 the white population will decline while blacks will add 1.2 billion to their numbers. In this time frame the the Indian subcontinent will gain 1.2 billion people. These groups and their governments will be looking for elbow room, and the diminished presence of whites in Europe, and especially in the relatively wide open spaces North America, will provide such an opportunity. Specifically, countries like Canada, the United States, Argentina, Brazil, Australia, New Zealand, and Russia can expect to be pressured to accept collectively hundreds of millions of refugees from India, and sub-Sahara Africa.
lolcina lolcina
Osim brojki o indijskom stanovništvu, niti jedna druga brojka u ovom tekstu nije istinita.
Prvo, ne postoji bijela i crna rasa. Ovaj tekst, koji bi trebao imati znanstvenu svrhu jer tobože iznosi znanstvene činjenice u sebi bi trebao sadržavati objektivnost i stručnost izražavanja, a ne korištenje žargona. Stoga, ne postoje 'blacks' and 'whites' nego europeidi i negroidi. Na Indijskom 'subkontinentu' postoji jako velik boom indijskog tipa europeidne rase-što je 'slučajno' zaboravljeno spomenuti. Europeidne rase (bijele rase) je trenutno nešto manje od 50% čime je uvjerljivo po broju vodeća rasa u Europi. Zatim slijede mongolidna sa 40%-ak posto, a onda negroidna sa samo 10%-ak posto! A sve te neonacističke organizacije pokušavaju smanjiti broj ''bijelaca'' da bi mogli započeti 'opravdanu borbu suzbijanja drugih rasa na njihovom teritoriju'. Europski tip europeidne rase (''mi'') žali se kako su ugroženi jer druge rase imaju puno djece. E, pa, umjesto da trošimo novac i vrijeme na prijeko nepotrebne stvari mogli bismo za promjenu imati više djece pa situacija ne bi bila takva, kao ''loša'' za ''nas''. Makar, takvo razmišljanje 'loše za neku rasu' je sramotno.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 9:07 pm

tako je!!!! mjesto da se gledaju nogometne utakmice i filmovi za to vrijeme pravite djecu!!!!!!

btw. ima jedan profesor(malo ustaške orijentiranosti) svako predavanje završava sa rečenicom: pravite Hrvatsku djecu!!! lolcina
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 9:50 pm

Motda toga profesora i znam. hh
Ovako vi niste toliko bili povezani sa tim organizacijamo ka ja ja sam njihov clan preko 2 godine a druga stvar da vas pitam arijevci ne postoje postoji samo cista bijela rasa koja mora opstati pod svaku cijenu
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 9:51 pm

Zašto ne bi opstala samo žuta rasa? I zašto bi morala opstati određena rasa?
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 9:54 pm

Recimo ovako da nije u povijesti stvoren niti jedan bijelac. Mislis da bi sada postojao kompijuter moj odgovr je ne.
Mislis da bi postojala struja nebi. eto zasto je bitno da prezivi nasa rasa
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 10:00 pm

Moji odgovori na pitanja su ta da nitko na ovom planetu ne zna siguran odgovor na ta pitanja, samo pretpostavke na temelju vjerovanja, stavova i mišljenja. 8)

'Žuti' mnogo proizvode, zašto misliš da je nemoguće da bi oni izmislili sve ovo? kava
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 10:11 pm

Zato sta smo im mi dali to znanje
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 10:16 pm

'Nas' nema, pitanje je postavljeno da nema bijelaca na planetu, i sada pitam zašto misliš da 'žuti' ne bi izumili sve ovo što sad imamo?
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 10:18 pm

Cuj tesko jer su ona zemlja koja je stvorena na temelju starih obbicaja koji prihvacaju novo tako je bilo u poovijesti i da nije bilo izmisljeno demokracija nebi bilo niti tako napradnih kineza tako da je moj odgovr mozda i bi za kojih 100 godina zakasnjenja
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 10:24 pm

Dakle, tvoj odgovor je da bi. A 100 godina... Što je to za svemir? Ili za Sunce? Ništa, treptaj oka. A pogledaj kakva čuda danas izvode, svakakve ''lude'' izume. Ne bih se čudio da su sad Japanci najnaprednija tehnološka nacija na svijetu. Kako to objašnjavaš? ''Bijelim'' genima u njima? 8)
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 10:32 pm

A gledaj ja to nisam rekao oni meni nisu problem ne smetaju mi nema ih puno u europi ali kada bih bilo onda bi bili problem.
A sta se tice tehnologije to ti ide sve na principu auta najteze je otkriti lako je davati kasnije nove ideje na temelju stare. da bi kinezi imali to znanje trebali su pro dobiti to znaje ato su dobili od nas a da nas nema onda nebi bilo toga znanja i tako dalje
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitimeuto pro 08, 2009 10:35 pm

Sam sebi upadaš u riječ. Upravo si sam iznad rekao da bi sami došli do toga, samo kao 100 godina kasnije, a sad odjednom kažeš da ne bi imali tog znanja bez nas.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Empty
PostajNaslov: Re: Vaša razmisljanja o odnosima među rasama   Vaša razmisljanja o odnosima među rasama Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vaša razmisljanja o odnosima među rasama
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Granice razmisljanja...
» Otkriveni novi planeti
» maloljetnici opet haraju

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Razno-
Forum(o)Bir: