Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Škola zdrave prehrane

Go down 
+15
Dantalion
flory
Michael Wittmann
Legionar
ANTEA65
Casper
Skulptura
tomi
Blizzard
Alpha
Indigo_girl
Athena
Fantom
Chakotay
MoW
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 12:04 pm

tomi je napisao/la:
Svaki put samo preletim ovu temu i tvoje megapostove u njoj. Molim te reci mi da se ovakve nikako ne spominju na FERu ili blizoj okolici :D

Edit: uzeo mi Omega pitanje :D

Dečki, to pišem sam, nema c/p. miga
Zato se i zove škola zdrave prehrane, a ne škola c/p-a :D

Inače, ovako ludih inače nema puno na FER-u. Većina FER-ovaca ti o hrani ne zna ni h, tako da je to samo moj hobi. :)

Hranom se bavim već skoro 5 godina, pa ovo smatrajte sažetkom onoga za što znam i za što sam čuo, a što su uglavnom provjerene informacije.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 1:25 pm

MoW je napisao/la:

Dečki, to pišem sam, nema c/p. miga
Zato se i zove škola zdrave prehrane, a ne škola c/p-a :D

rofl2 ... zivili

Bravo MoW...odlicni postovi. Budem ih c/p-ala sebi na komp 5
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 2:52 pm

Svaka cast zdravoj prehrani i svaka cast na ovim postovima ali ja ovo ne prakticiram niti nemam namjeru ako nebude bas potrebno. Bio sam u restoranu s tom zdravom hranom i ne moram niti reci da sam izasao gladan i kasnije svratio na cevape s lukom.

Nesto mi nije jasno, nisam bas sve postove proucio, ali mislim da se nigdje ne spominje crveno meso, a ono bi trebalo biti neizostavno sastojak u prehrani. Ako je gdje spomenuto, zanemarite. Ovaj spisak sto bi trebali jest mi nikako ne stima. Zar to nije previse monotona prehrana? Samo riba i piletina? Povrce jedem svakodnevno, i mislim da vecina ima neki takav prilog uz jelo pa ga necu niti spominjati. Sto je sa svinjetinom, govedinom i teletinom? Ima masu stvari koje mozemo jesti. Ja osobno volim zacinjenu hranu i da nije suha. Tako jedemo skoro svi u familiji i nitko nije imao zdravstvenih problema zbog toga.

U potpunosti se slazem sa Fantomovim postom i mislim da trebamo jesti ono sto nam tijelo trazi. Ako su to masni cevapi i ljuti feferon, onda neka bude tako.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:08 pm

Kako bilo, ono što bi se trebalo zapaziti jest da za adekvatnu, zdravu prehranu treba imati materijalnu podlogu, tj. ona košta.

To si nažalost ne mogu priuštiti svi, a osobito ne one najugroženije skupine koje bi trebale. roll
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:10 pm

Zdrava prehrana je slusati svoj organizam i dati mu sto trazi. Mislim da se nikako nije zdravo hraniti tako da cemo namirnice kupovati sa nekog spiska koji je napisao neki strucnjak.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:12 pm

Svakako da ne valja pretjerivati u ničemu, ali recimo moj djed je blizu 80., izgleda puno mlađe od svojih vršnjaka, još može trčati, voziti tačke, miješati mort, hodati kilometre... Reko je da je to zato jer zdravo jede, no činjenica je da moja baka slaže hranu sa prevelikom dozom ulja, pa je sve jako masno, iz pomfrija se cijedi mast dok ga uzmeš u ruku, tako i iz svega ostalog. No općenito ne jedu samo ''zdravu'' hranu, nego i onu drugu, a iz takve hrane + jogurti i ostalo zdravo, djed i baka su još poprilično zdravi. Djed čak ima skoro sve zube, samo jedan mu je otpao. Naravno, puši po 2 kutije na dan već 40 godina.

Zato mislim da je zlatna sredina svega općenito the best zivili
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:21 pm

Potpis
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:28 pm

Skulptura je napisao/la:
Zdrava prehrana je slusati svoj organizam i dati mu sto trazi. Mislim da se nikako nije zdravo hraniti tako da cemo namirnice kupovati sa nekog spiska koji je napisao neki strucnjak.

Upravo tako Skulp,zato sam extremno netolerantan na raznorazne savjetnike tj. samouke a i one "prave" nutricioniste
koji prosipaju neke ideje kojih se ni sami nepridrzavaju..

Evo pogledaj Viktoriu o cijoj liniji i zdravoj prehrani brine
velika ekipa savjetnika i nutricijonista...
Dzaba joj njeni milioni kada pored njih gladuje i izgleda
tako da je ni jedan normalni muskarac nebi ni
stapom dirnuo....Škola zdrave prehrane - Page 2 Kopfschuettel

Škola zdrave prehrane - Page 2 Victoria-beckham-picture-3
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:38 pm

Hm, da...a zasto onda ljudi pokusavaju djeci uvalit da jedu povrce dok se oni deru da nece i da hoce u McDonalds? Zasto im ne daju da se hrane cokoladom i hamburgerima kako im se svidja? No, tako je mahom u Americi...i onda se stvaraju prehrambene navike koje su te koje jesu... I onda previse soli, previse secera i previse masti... Ako je to dobro onda OK ali ja se ne bih slozila.

A ove neke Viktorije Bekam i slicne...ona nije takva jer jede zdravo nego jer a) ne jede i b) operira se.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:41 pm

Jedno su djeca a drugo odrasli ljudi. Da pitas djete, jelo bi samo cokoladu i bombone. Mi znamo da nije zdravo pretjerivati u necemu no djete to ne zna i zato ga treba uciti da je povrce zdravo i da nemoze jesti samo slatkise. S vremenom ce djete to samo shvatiti i birati sto ce jesti.

Sto se pak tice ovih mrsavica, niti jedna dijeta nije zdrava. Cim se gladuje, nezdravo je. Covjek od zdrave hrane nece spasti na 30kg sa krevetom. Ako hoce, onda to nije zdrava hrana.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:45 pm

Alpha je napisao/la:
Hm, da...a zasto onda ljudi pokusavaju djeci uvalit da jedu povrce dok se oni deru da nece i da hoce u McDonalds? Zasto im ne daju da se hrane cokoladom i hamburgerima kako im se svidja? No, tako je mahom u Americi...i onda se stvaraju prehrambene navike koje su te koje jesu... I onda previse soli, previse secera i previse masti... Ako je to dobro onda OK ali ja se ne bih slozila.

Netko je rekao da je to dobro? Naravno da nije i tako nešto treba izbjegavati.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:46 pm

@Skul...Prehrambene navike se stjecu dok je covjek dijete...a kao odrasli ionako jos nadoda nekoliko sitnica tipa kava, nikotin, alkohol...i sve zna da ne valja pa ipak konzumira...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:46 pm

Treba kuhati hranu i jesti zdravo, ali to ne znači da djetetu ili sebi ne treba priuštiti kakvo slatko zadovoljstvo, povremeno. :P

Tako npr. moje kumče. Mama zdravo kuha i raznovrsno, nije vegeterijanka.
Međutim klincima ne da čokolade, već samo suho voće.
Kad dođu baki/djedi ili nekom u kuću, potamane cijelu čokoladu brzinom svjetlosti. shock :D

Bolje da im povremeno da neki slatkiš, nego da to izbjegava pod svaku cijenu. roll
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:48 pm

Najveci je problem sto ljudi zapravo ne uocavaju da se radi o najobicnijoj svakodnevnoj hrani...samo pravilno pripremljenoj...i kao takva ona je ne samo zdrava nego i ukusna.

Skul...ne znam gdje si ti bio al ja sam isla par puta neke takve restorane i niti jednom nisam mogla sve pojest :P
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:49 pm

Slažem se, ne volim pretjerivanje na ikakav način, pa bilo to i sa zdravom prehranom roll

Malo slatkog ne škodi, pa bilo je o tome i znanstvenih istraživanja, dapače.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:50 pm

Nije mudro oslanjati se samo na svoje tijelo, jer tijelo često bira nezdravu hranu, a ignorira zdravu. To je zato što nezdrava hrana jače stimulira određene centre u mozgu i potiče čežnju za novom i novom nezdravom hranom. Ustvari na kraju mozak zezne tijelo, jer ga više ne hrani onako kako bi trebalo.
Ja sam na toj temi ušao dovoljno duboko u tematiku zdrave hrane, pa koga zanima, čitat će, koga ne zanima, neće.
Postoji nešto što se zove dnevno preporučena količina nutrijenata, i ona označava koliko nekih tvari trebamo unijeti u organizam da bi on funkcionirao. Jednostavno, ako se to ne unosi, organizam će postepeno gubiti na kvaliteti, i to mnogo brže nego ako se zdravo hranimo.
Prikazivanje mršavica tipa Beckhamovke ili Jolie nije argument protiv zdrave prehrane, već protiv izgladnjivanja.
Ponovit ću ono što sam već naglasio u temi: zdrava prehrana uključuje SVE komponente potrebne za optimalno zdravlje, to uključuje i dovoljno kalorija, i dovoljno masti i šećera i proteine i minerale i vitamine i sve druge tvari. To nije izgladnjivanje i to nisu dijete.
Omega je lijepo zaključio da je srednji put najbolji. Zdrava hrana će vam omogućiti da idete tim srednjim putem dugo dugo, mnogo dulje od navedenih 80 godina i da se osjećate mlado i jako.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:52 pm

@Alpha
Eto ti odmah odgovor na pitanje zasto nedamo djeci da jedu sto zele. Moramo ih usmjeriti, ali kasnije ce oni sami odluciti kako ce si i sa cime hraniti. bas kao ti i ja i svi ostali. Kao roditelj mozes dati smjernice. Dijete ce kasnije samo steci svoje navike. A mi kako starimo, tako nam je sve manje bitno paziti na zdravlje. Vec smo dovoljno "pametni" da znamo sto nam steti a sto ne pa jedemo sto zelimo i koliko.

Nije bitno sto se jede, ali prehrana mora biti raznovrsna. Ako cemo svaki dan jesti istu hranu onda to i nije zdravo. Ali sad je pitanje koliko je nezdravo.... Mislim da se sa tim pretjeruje iz ocitog razloga. Lovaa, meni trreba lovvaaa :P
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:54 pm

Alpha je napisao/la:
Hm, da...a zasto onda ljudi pokusavaju djeci uvalit da jedu povrce dok se oni deru da nece i da hoce u McDonalds? Zasto im ne daju da se hrane cokoladom i hamburgerima kako im se svidja? No, tako je mahom u Americi...i onda se stvaraju prehrambene navike koje su te koje jesu... I onda previse soli, previse secera i previse masti... Ako je to dobro onda OK ali ja se ne bih slozila.

A ove neke Viktorije Bekam i slicne...ona nije takva jer jede zdravo nego jer a) ne jede i b) operira se.

Da se razumjemo,sa ukusom proizvoda iz McDonald-sa se
nista nemoze porediti.
Hraniti se u Mc je pojam i sinonim za blagostanje i demokratska drustva ma kako to cudno izgledalo.
Istocna Everopa je 50-godina sa zaviscu gledala na zapad i
njenu Coca-Colu i Mc proizvode...
Ono sto mi danas djeci preporucujemo kao zdravo je
uticaj nasih Baka i majki kojih se ni mi kao djeca nismo
pridrzavali i sta nam fali,nista,zdravi i pravi...

Neznam da li ces me razumjeti ali cu jos samo dodati
rijeci iz pjesme Djordja Balasevica...
Racunajte na nas,sumnjaju neki da nosi nas pogresan tok,jer slusamo pjesme i sviramo rok...ja bih dodao,pijemo kolu
i jedemo Hamburgere...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:54 pm

Osvrnuo bih se na Athenin argument o skupoći zdrave hrane. Nikako se s time ne bih složio.
Prvo, ne konzumiraju se nezdrava jela, cigarete, mnogo čokolade, kave i sl. koji isto tako naberu svoju cijenu.
Drugo, osim u slučaju puno hranjenja s organskim namirnicama, svježa hrana jednostavno nije skuplja od industrijske.
Konačno, troškovi liječenja su daleko manji i u konačnici se više isplati hraniti se zdravo i ne konzumirati lijekove nego obratno...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:56 pm

Svakako da ne trebamo slušati samo tijelo u vezi prehrane. Ono što mislim da je važno jest znati se prilagoditi vlastitom tijelu i s time uskladiti prehranu. Ja recimo nikako ne mogu pojesti sladoled pa piti vodu, ili kombinirati voće i juhu. Imam malo osjetljiviji želudac, pa se onda prilagođavam tome, te tako i kombiniram hranu. Određena hrana mi izaziva probavne smetnje, pa istu izbjegavam uzimati. Zato mislim da je itekako važno slušati i vlastito tijelo, no ne slušati isključivo samo tijelo iz razloga koji MoW kaže zivili
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:59 pm

Jasna stvar. Ako netko voli zacinjenu i masnu hranu, ja sam za to da ju kao takvu i konzumira. Ali ne da i pretjeruje sa tim zacinima i masnocom. Ponekad ok, onako, za gust. Ali ne cesto.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 4:24 pm

MoW je napisao/la:
Osvrnuo bih se na Athenin argument o skupoći zdrave hrane. Nikako se s time ne bih složio.
Prvo, ne konzumiraju se nezdrava jela, cigarete, mnogo čokolade, kave i sl. koji isto tako naberu svoju cijenu.
Drugo, osim u slučaju puno hranjenja s organskim namirnicama, svježa hrana jednostavno nije skuplja od industrijske.
Konačno, troškovi liječenja su daleko manji i u konačnici se više isplati hraniti se zdravo i ne konzumirati lijekove nego obratno...

Voće, povrće, kvalitetnija riba i meso, sve je to skupo.
Zato sam napomenula da takva prehrana košta. roll
Prosječan penzioner u Hrvatskoj si to rijetko može priuštiti.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 4:31 pm

Athena je napisao/la:
MoW je napisao/la:
Osvrnuo bih se na Athenin argument o skupoći zdrave hrane. Nikako se s time ne bih složio.
Prvo, ne konzumiraju se nezdrava jela, cigarete, mnogo čokolade, kave i sl. koji isto tako naberu svoju cijenu.
Drugo, osim u slučaju puno hranjenja s organskim namirnicama, svježa hrana jednostavno nije skuplja od industrijske.
Konačno, troškovi liječenja su daleko manji i u konačnici se više isplati hraniti se zdravo i ne konzumirati lijekove nego obratno...

Voće, povrće, kvalitetnija riba i meso, sve je to skupo.
Zato sam napomenula da takva prehrana košta. roll
Prosječan penzioner u Hrvatskoj si to rijetko može priuštiti.

Ja sam shvatio da je MoW napisao kako zdrava hrana nije ništa skuplja od nezdrave, čak i da je moguće jeftinija, pa zato da ako ne bismo imali novaca za zdravu hranu, da tada isto tako ne bismo imali niti za nezdravu. Možda se i varam confused

Je li zbilja takav odnos cijene zdrave i nezdrave hrane, ili je nezdrava hrana jeftinija?


Zadnja promjena: Omega; sri pro 16, 2009 4:32 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 4:32 pm

Athena je napisao/la:
MoW je napisao/la:
Osvrnuo bih se na Athenin argument o skupoći zdrave hrane. Nikako se s time ne bih složio.
Prvo, ne konzumiraju se nezdrava jela, cigarete, mnogo čokolade, kave i sl. koji isto tako naberu svoju cijenu.
Drugo, osim u slučaju puno hranjenja s organskim namirnicama, svježa hrana jednostavno nije skuplja od industrijske.
Konačno, troškovi liječenja su daleko manji i u konačnici se više isplati hraniti se zdravo i ne konzumirati lijekove nego obratno...

Voće, povrće, kvalitetnija riba i meso, sve je to skupo.
Zato sam napomenula da takva prehrana košta. roll

Pa je skuplje, ali nije toliko skupo ako gledamo ukupno, cjelovito, kao što sam i napomenuo. Dakle, ako ovoga jedeš više, drugih stvari jedeš manje, manje oboljevaš i manje lijekova piješ, manje stimulansa trebaš koristiti, bolje posao radiš i imaš više energije dulje u starost.
Kratkoročno gledano može biti malo skuplje, ali dugoročno gledano nije. :)
Mene ti recimo prehrana košta oko 1600-1800 kn mjesečno, ali to je zato što ja stvarno puno jedem. :D
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 4:36 pm

@Mow, dugoročno je ipak bitnije. ides
Onda bi ja trošila ipak manje od tebe na hranu. :D

Zapravo je nezahvalno govoriti isključivo o penzionerima, jer nažalost zna se kakva je situacija u RH.
To je neka druga tema. roll
[Vrh] Go down
Sponsored content





Škola zdrave prehrane - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Škola zdrave prehrane - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Škola zdrave prehrane
[Vrh] 
Stranica 2 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: