Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Noćna mora ili nešto više?

Go down 
+22
Novus ordo seclorum
grga@bizArt
waldox
Alma_Ashley
Archangel
Alpha
MoW
Athena
orca
tinityrannical
Deti
whitelady
Legionar
Sang Real
hromi
maya
PurpLady
Angelino croft
Pux
josip21
Skulptura
silver
26 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimeuto pro 15, 2009 10:47 pm

Evo ovako.. ispričavam se unaprijed ako neke stvari nisu dovoljno detaljno objašnjene, sve je iz druge ruke (osim ovog teksta ukoso, koji je zapravo citat jednog dijela našeg razgovora). Uglavnom, radi se o jednoj mojoj prijateljici s faksa koja ima problema s jednom noćnom morom koja se stalno ponavlja i poprilično je lucidna.

počelo je prije dvije godine sve. Na početku se to događalo svaku večer, a s obzirom da dolazi iz religiozne obitelji prvo su potražili takvu pomoć.
Počela je spavat s krunicom i križem, i kaže da joj je to pomoglo u smislu da su se ti napadi, noćne more, kako god da ih nazovem, počeli rjeđe pojavljivat, ali ipak su se nastavili pojavljivat ponekad.

Ovako mi je prepričala (ovo praktički citiram) to iskustvo:

sanjam da spavam i onda se čuje neki užasan šum koji ti preplavi cijelo tijelo i ne možeš se micat. Što se više braniš, odnosno pokušavaš branit, šum je jači i pritisak teži. Jedino se možeš pustit i onda prođe i otvoriš oči i probudiš se. Eventualno nekad sanjam da je još netko tu u prostoriji i ja ga pokušavam zvat u pomoć al glas mi jednostavno ne može izać. (A pritisak?) A taj pritisak je kao da netko leži na tebi i ne možeš se pomaknut. Al ništa, ni najmanji pokret ili glas, blokada totalna. Kad se probudim, onda to prođe, ali onda neko vrijeme ne pokušavam uopće zaspat jer ako ubrzo opet zaspem ponovno se javi. Kao da još čujem zvuk i ako mi se krene spavat pojača se, pa stojim budna neko vrijeme i onda se tek usudim zaspat. (kad prođe taj zvuk?) Prođe kad stojim 5 minuta budna, ma prođe on odma kad se probudim al kao jeka neka još u glavi da se čuje.. Zvuk prođe nakon par minuta al me strah odma zaspat, stojim malo duže budna pa onda opet zaspem.


Njen otac je bio kod svećenika jednog koji se (valjda) bavi tim stvarima, i on je rekao da je to prije 3 godine neki momak bio nesretno zaljubljen u nju,
i da je sad proganja. Ali, ona nema pojma koji bi to momak moga bit i ni sama ne vjeruje previše u to objašnjenje.

Otkad je došla ovdje studirat, ponavlja se to negdje jednom mjesečno. U zadnje vrijeme je bilo prestalno na 2,3 miseca al sad se opet ponovilo, i kaže da zapravo postaje sve jače. Sad je u fazi da više ne zna šta će, želi pokušat bilo što samo da joj pomogne.. Eto, pa ako ima itko sličnih iskustava, ideja i tako dalje, bilo bi lijepo da podijelite...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimesri pro 16, 2009 5:36 pm

Vristanje ili dozivanje u pomoc bez glasa, je jedan od znakova da sanjamo.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimesri pro 16, 2009 5:52 pm

mozda ovo.......inace tako neki znanstvenici objasnjavaju sve one nlo otmice.....jednostavno se probudis ali ipak nisi budan...ne znam tocno sad kako......uglavnom kako se mozak nije probudio nemas nikakav osjecaj tj ne osjecas tijelo ni dodir s krevetom i onda imas osjecaj da lebdis i ne mozes se pomaknit niti vikat.....i imas halucinacije kao da je netko kraj tebe.....neko vidi crnog covjeka...a neko vanzemaljce....itd....

isto tako imas teskoce s disanjem....pa se tako starijim kulturama paraliza spavanja se obično povezivala sa zlodusima koji žrtvi sjede na prsima.

Noćna mora ili nešto više? Fuselinightmare

Ono što mi se dogodilo zove se paraliza spavanja. To je privremena paraliza tijela koja se događa odmah po buđenju ili prije padanja u san. Slična je normalnoj paralizi koja nam se događa za vrijeme REM faze sna. Zapravo se dogodi to da nam je mozak potpuno budan, no tijelo nije. Ovo stanje može biti popraćeno i halucinacijama. Vrlo često paraliza spavanja proglašava se snom. Studije pokazuju da se ovo dogodi svakom čovjeku bar jednom ili dvaput u životu.

Faktori koji mogu povećati vjerojatnost paralize spavanja:
- spavanje na leđima
- nepravilan raspored spavanja
- povećani stres
- nagla promjena okoline ili stila života
- sredstva za spavanje

Search Google:paraliza sna........

imas na netu milione takvih dozivljaja......
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimesri pro 16, 2009 6:29 pm

...i milijune teorija od kojih mozes odabrati onu koja ti se najvise svida ili se odluciti za najlogicniju - san tj. nocna mora.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimečet pro 17, 2009 10:25 pm

nije mi toliko bitna teorija već što savjetovati toj osobi, zapravo.. i meni je pala na pamet paraliza spavanja.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimečet pro 17, 2009 11:17 pm

Mozes joj savjetovati da ode spavati izmedu 22 i 1 sat, ne kasnije. Da se oslobodi stresa i odmori se. Ako je sve od toga kako treba, onda ima neki poremecaj sna. Nece nikakvi svecenici i krunice ovo srediti, kao ni nista drugo. Postoje ljecnici koji se bave tim stvarima i oni ce dat najbolji savjet.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimepet pro 18, 2009 9:33 pm

ok, hvala na informacijama, sad kad znam sta trazit rekao sam joj da pogleda po internetu malo detaljnije :) izgleda da je jos jedan misterij rijesen... :D
[Vrh] Go down
Pux
Višestanični organizam
Pux


Male
Cancer Dog
Broj postova : 45
Age : 29
Location : Osijek
Registration date : 11.10.2009

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimesub pro 26, 2009 2:51 am

To ti je paraliza sna kao sto je naveo netko iznad :D
to je jedna od stvari koju je dobro nauciti samovoljno potakniti ako zelis izazvati lucidne stnove...
dosta sam cito o tome.
A u vezi ovog svecenika , cudi me da take gluposti prica ...si ti siguran da njen otac nije zvao one na RTLu xD
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimesub pro 26, 2009 4:29 am

Problem je u tome što se paraliza sna ne bi trebala tako često javljati. Nekoliko puta u životu. Osim ako je, kako kažeš, namjerno izazvana. Ali o tome ne znam ništa.
[Vrh] Go down
Angelino croft
Dinosaur



Male
Virgo Dragon
Broj postova : 440
Age : 47
Location : Split-solin-rim-los angeles
Registration date : 14.09.2010

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 9:46 pm

Kao što već rekoh na sličnim temama meni je to gotovo svakodnevno iskustvo. Različit je samo intenzitet. Savjet bi bio da spava na prsima ili boku gdje će pritisak i gušenje biti znatno slabiji. U svakom slučaju to su noćne more ili samo more(košmari) te su usko povezani sa succubusima i incubusima potom sjenama po zidovima stropu čak i krevetu paralizom sna lucidnim snovima vanzemaljskim eksperimentima i sl.
[Vrh] Go down
PurpLady
Riba
PurpLady


Female
Leo Pig
Broj postova : 140
Age : 28
Registration date : 19.09.2010

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimesub ruj 25, 2010 8:56 pm

ja imam jednu priču što se dogodilo meni osobno

to se sve dogodilo u ljeto prije otprilike 5 godina
tu vecer sam spavala sama u sobi.... niznam ni sama ali odjednom sam se probudila.... pošto ja imam krevet na kat, a ja spavam na gornjem krevetu pogledala sam na rub kreveta pod svojim nogama.... tamo sam vidila mlađu žensku osobu tamnije uvijene kose u crvenioj haljini.... prestravila sam se..... htjela sam vrištat ali, ta je zenska osoba stavila svoj kaziprst na svoja usta kao ono psssst ''da ne govorim nista''.... uocila sam da su mi vrata sobe otvorena iako sam ih ja osavila zatvorena kada sam krenula na spavanje.... toliko sam bila prestravljena (imala sam mozda 10-ak godina) da sam se pokrila po glavi i pocela molit onu molitvu 'ANĐELU ČUVARU' jer je to bila jedina stvar koja mi je ta pala na pamet.... cula sam par koraka koji se priblizavaju djelu kreveta gdje sam se ja u kut skupila, i onda su odjednom prestali..... ponovila sam tu molitvu vise puta i onda se otkrila.... nisam nista vidila pa sam sisla s kreveta i otrcala u maminu sobu.... od tog događaja nisam mogla sama spavati u sobi, spavala sam sa mamo oko godinu dana, a nakon toga sa sestrom ali sa upaljenim svjetlom..... sada ponovno mogu normalno spavat....

NAJGORA STVAR OD SVEGA JE TO STO TO NIJE BIO PROVALNIK JER SU SVA VRATA BILA I DALJE ZAKLJUCANA...

zeljela bih cuti vase savjete i misljenja o tome, jer je ovo cista istina
[Vrh] Go down
maya
Višestanični organizam



Female
Leo Rooster
Broj postova : 65
Age : 66
Registration date : 08.06.2009

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimesub ruj 25, 2010 9:24 pm

cula sam o tome .

pokusaj prekriziti vilicu i noz ispod kreveta, isto tako dobro je svijetlo.

ocisti cijelu sobu sa vodom u koju si sipala jabucno sirce i misli kako prilikom svakog tvoga pokreta sva negatina energija nestaje. kada si gotova mozes svijece zapaliti i jos sa mirisnom lampom parr kapi eterische ulje ruzmarin, lorber, timjan ili ugljen i gore staviti mirisne trave.

pokusaj napraviti si zastitu od negatini sila

pono uspjeha
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimesub ruj 25, 2010 10:15 pm

PurpLady je napisao/la:
ja imam jednu priču što se dogodilo meni osobno

to se sve dogodilo u ljeto prije otprilike 5 godina
tu vecer sam spavala sama u sobi.... niznam ni sama ali odjednom sam se probudila.... pošto ja imam krevet na kat, a ja spavam na gornjem krevetu pogledala sam na rub kreveta pod svojim nogama.... tamo sam vidila mlađu žensku osobu tamnije uvijene kose u crvenioj haljini.... prestravila sam se..... htjela sam vrištat ali, ta je zenska osoba stavila svoj kaziprst na svoja usta kao ono psssst ''da ne govorim nista''.... uocila sam da su mi vrata sobe otvorena iako sam ih ja osavila zatvorena kada sam krenula na spavanje.... toliko sam bila prestravljena (imala sam mozda 10-ak godina) da sam se pokrila po glavi i pocela molit onu molitvu 'ANĐELU ČUVARU' jer je to bila jedina stvar koja mi je ta pala na pamet.... cula sam par koraka koji se priblizavaju djelu kreveta gdje sam se ja u kut skupila, i onda su odjednom prestali..... ponovila sam tu molitvu vise puta i onda se otkrila.... nisam nista vidila pa sam sisla s kreveta i otrcala u maminu sobu.... od tog događaja nisam mogla sama spavati u sobi, spavala sam sa mamo oko godinu dana, a nakon toga sa sestrom ali sa upaljenim svjetlom..... sada ponovno mogu normalno spavat....

NAJGORA STVAR OD SVEGA JE TO STO TO NIJE BIO PROVALNIK JER SU SVA VRATA BILA I DALJE ZAKLJUCANA...

zeljela bih cuti vase savjete i misljenja o tome, jer je ovo cista istina

Ja se ne bih bunio da vidim mladu zenu u crvenoj haljini u mojoj sobi face
Salu na stranu , kucaj u google ghost of woman in red dress , masu ljudi su vidjali slicne prikaze...pod pretpostavkom da je to duh a ne tvoja masta ....
[Vrh] Go down
PurpLady
Riba
PurpLady


Female
Leo Pig
Broj postova : 140
Age : 28
Registration date : 19.09.2010

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimepon ruj 27, 2010 9:28 pm

MAYA stvarno ti hvala vec sam cula neke slicne savjete ali svejedno hvala miga

HROMI pokusat cu ponovno, ali vecina stvari na koje sam naletila neodgovaraju mom opisu... hahahaha vjeruj mi umro bi od straha da je tebi bila u sobi hahahahahahahah lolcina
[Vrh] Go down
maya
Višestanični organizam



Female
Leo Rooster
Broj postova : 65
Age : 66
Registration date : 08.06.2009

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimeuto lis 26, 2010 9:51 pm

nesto sam jos zaznala a to je da vilica i noz treba biti od srebra.

pokusaj si vizulasirati da spavas u zuto zlatnoj svijetlosti i da ti nitko nemoze doci ako ti nedopustis.

neznam dali ima kod nas male svijece za caj, ako ih uspijes nabaviti upali si jednu kada ides spavati, jer opasnost od svijeca je veca da nebi nesto zapalila.

nadam se da ti nesto moze pomaci
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimesri lis 27, 2010 3:37 am

Pux je napisao/la:
To ti je paraliza sna kao sto je naveo netko iznad :D
to je jedna od stvari koju je dobro nauciti samovoljno potakniti ako zelis izazvati lucidne stnove...
dosta sam cito o tome.
A u vezi ovog svecenika , cudi me da take gluposti prica ...si ti siguran da njen otac nije zvao one na RTLu xD

cek cek kako to pomaze u lucidinim snovima?meni se do sada pojavila dva puta u razmaku od par mjeseci,prvi puta je bilo grozno mislila sam da umirem sada po drugi puta nie vec toliko strasno bilo...
kako se to uopce moze samovoljno potaknuti?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimesri lis 27, 2010 9:08 pm

Zašto bi to htjela samovoljno potaknuti? conf1 I kako bi to samo moglo pomoći oko lucidnih snova?
[Vrh] Go down
PurpLady
Riba
PurpLady


Female
Leo Pig
Broj postova : 140
Age : 28
Registration date : 19.09.2010

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimepet lis 29, 2010 1:23 pm

svjece cu pokusati nabaviti, a to sa vizualiziranjem mi je primamljiva ideja
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimesub lis 30, 2010 10:13 pm

ćitaju či sve ovdje što ste napisali potaknulo me je da vas pitam za nešto što mi se dogodilo prije nekih 5-6 god. a odgovor još nisam dobila šta bi to moglo znaćiti.

ja i moj muž smo spavali na braćnom krevetu on na boku a ja okrenuta njemu. i u neko gluho doba noći osjetim kao da sam budna ,ustvari nisam imala poima dal sam tad bila budna ili nešto između sna i jave .i osjetim kako mi tijelo uopće ne dodiruje krevet a ja ležim na leđima,što mi je bilo ćudno jer sam zaspala na boku. i najednom na potiljku vrata osjetim neki ledeno hladan zrak a na uhu neki ćudan šapat al ništa nisam razumjela . nakon svega toga toliko sam se uplašila i vriskom probudim muža i pitam ga dal je i on ćuo neobićan šapat i osjetio hladnoću ,on sav snen zbunjeno me gledao.natjerala sam ga da ustane samnom da odemo u kuhinju da mi skuha kavu jer se bojim ponovo zaspati,on pogleda na sat i kaže pa šta ti je vidi koliko je kasno,ja sam se tresla ko šiba na vjetru od straha. mislim da je to sve bilo između jedan do 2ili3 sata noću. dok smo došli u kuhinju prvo sam zapalila svječu i poćela moliti jer od straha nisam znala što činiti bila sam u šoku sat vremena sam se tresla. muž me je jedva uspio smiriti . a zaspala sam tek dok je poćelo svitati jer sam se toliko izmorila da više nisam mogla sjediti oći su mi se same sklapale.
a sutradan tj. to jutro me zove moja mama i kaže mi da je sinoć umrla susjeda koja mi je ujedno i moja baka tj. sestrićna mog djeda .nas dvije se od nikad nismo nešto slagale niti obožavale odnos je bio ono strogo ozbiljan dobar dan kako ste i to je to.

mislila sam dal je ono što sam sanjala ili san ili java al sam to sve nekako povezala s njenom smrću samo neznam točno što bi to moglo biti .

dal mi netko od vas može objasniti ako zna nešto više o tome?
[Vrh] Go down
PurpLady
Riba
PurpLady


Female
Leo Pig
Broj postova : 140
Age : 28
Registration date : 19.09.2010

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimened lis 31, 2010 6:19 pm

svak će ti reći da to sto si osjetila/vidjela/čula je zapravo njezin duh.... tj. njezina dusa koja ti je mozda htjela nesto reci ili nije spremna otici.... ti si najvjerojatnije spavala a ''netko'' (neznamo jeli to ta zena) ti se pokusao javit ili stupit u nekakav kontakt s tobom..... razmisli malo o tome
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimepon stu 01, 2010 12:16 am

@whitelady, čini mi se kao neko stanje astralne projekcije u kojem si slučajno ili namjerno kontaktirana od strane te susjede. confused
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimepon stu 01, 2010 2:27 am

A nikom nije palo na pamet da je mozda bila u tkz polu snu , kad se san preklapa sa javom...
To sam i ja doziveo jedno jutro , budim se ja , otvaram oci kad ono 2 tamne figure setaju sobom i nestaju u zidu.
Umesto da pomognete vec dovoljno uplasenoj zeni nekim racionalnim objasnjenjem , vi odma na duhove i bica iz druge dimenzije face face
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimepon stu 01, 2010 3:06 am

uh stvarno ste me isprepadali al sam ipak kao i inaće kakva jesam ostala pribrana i razmišljala o tome na racionalniji naćin .
@hromi mi je najbliži mom razmišljanju , i mislim da je to bilo to o ćemu je on napisao.
iako sam tad u tim trenucima bila izvan sebe jer mi je to bio velik šok,sad shvaćam što je to moglo biti. ipak hvala vam na pomoći i odgovorima.
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimesri stu 03, 2010 10:59 pm

silver je napisao/la:
Evo ovako.. ispričavam se unaprijed ako neke stvari nisu dovoljno detaljno objašnjene,
sve je iz druge ruke (osim ovog teksta ukoso, koji je zapravo citat jednog dijela našeg razgovora).
Uglavnom, radi se o jednoj mojoj prijateljici s faksa koja ima problema s jednom noćnom morom koja se
stalno ponavlja i poprilično je lucidna.
počelo je prije dvije godine sve. Na početku se to događalo svaku večer, a s obzirom da dolazi iz
religiozne obitelji prvo su potražili takvu pomoć.
Počela je spavat s krunicom i križem, i kaže da joj je to pomoglo u smislu da su se ti napadi, noćne
more, kako god da ih nazovem, počeli rjeđe pojavljivat, ali ipak su se nastavili pojavljivat ponekad.
Ovako mi je prepričala (ovo praktički citiram) to iskustvo:
sanjam da spavam i onda se čuje neki užasan šum koji ti preplavi cijelo tijelo i ne možeš se micat.
Što se više braniš, odnosno pokušavaš branit, šum je jači i pritisak teži. Jedino se možeš pustit i onda
prođe i otvoriš oči i probudiš se. Eventualno nekad sanjam da je još netko tu u prostoriji i ja ga
pokušavam zvat u pomoć al glas mi jednostavno ne može izać. (A pritisak?) A taj pritisak je kao da netko
leži na tebi i ne možeš se pomaknut. Al ništa, ni najmanji pokret ili glas, blokada totalna. Kad se
probudim, onda to prođe, ali onda neko vrijeme ne pokušavam uopće zaspat jer ako ubrzo opet zaspem
ponovno se javi. Kao da još čujem zvuk i ako mi se krene spavat pojača se, pa stojim budna neko vrijeme i
onda se tek usudim zaspat. (kad prođe taj zvuk?) Prođe kad stojim 5 minuta budna, ma prođe on odma kad se
probudim al kao jeka neka još u glavi da se čuje.. Zvuk prođe nakon par minuta al me strah odma zaspat,
stojim malo duže budna pa onda opet zaspem.

Njen otac je bio kod svećenika jednog koji se (valjda) bavi tim stvarima, i on je rekao da je to prije 3
godine neki momak bio nesretno zaljubljen u nju,
i da je sad proganja. Ali, ona nema pojma koji bi to momak moga bit i ni sama ne vjeruje previše u to
objašnjenje.
Otkad je došla ovdje studirat, ponavlja se to negdje jednom mjesečno. U zadnje vrijeme je bilo prestalno
na 2,3 miseca al sad se opet ponovilo, i kaže da zapravo postaje sve jače. Sad je u fazi da više ne zna
šta će, želi pokušat bilo što samo da joj pomogne.. Eto, pa ako ima itko sličnih iskustava, ideja i tako
dalje, bilo bi lijepo da podijelite...


Josip21 je u želji da pomogne, nenamjerno proširio dezinformaciju jer njegov post se temelji na podacima
koji su pronađeni "guglajući" i nisu u potpunosti točni.

Citiram:Slična je normalnoj paralizi koja nam se događa za vrijeme REM faze sna.

Mislim da nije slična, nego je to baš tipičan primjer paraliza sna.


Za vrijeme REM faze sna,svi mišići tijela su gotovo u potpunosti paralizirani,osim mišića za pokretanje
očiju i mišića pomoću kojih dišemo.
Paraliza sna se pojavljuje (češće) prije buđenja (zbog dužine i učestalosti REM faza pred jutro) i prije samog sna
(rjeđe).
Ponekad se desi da se probudimo direktno iz REM (Rapid eye movement) faze sna, prije nego što se sustav
koji paralizira tijelo "deaktivira" odnosno budni smo (polusan), dok je tijelo još u REM fazi (paralizirano).

Iskustva paralize spavanja mogu biti zastrašujući za nekoga tko nije informiran (zato i pišem ovaj post).
U tipičnom slučaju, u početku ovakvih senzacija osoba se probudi i svjesna je okruženja u kojem se
nalazi ali se ne može pomicati.Ako REM faza sna krene iznova, počinju se dešavati čudne stvari, odnosno
osim paralize tijela "sanjaoc" osjeća veliku težinu na prsima, nedostatak zraka, mogu se pojaviti
halucinacije, glasno zujanje i vibracije u tijelu.
Često se ima osjećaj prisutnosti ljudi ili "prijetećih likova" u blizini.Osoba može osjećati dodire,
izvijanje tijela i "struju" koja se kreće kroz tijelo.Kako iskustvo napreduje, okolina se može početi
mijenjati a "sanjaoc" doživljava senzaciju odvajanja od tijela, odnosno letenje iznad kreveta ili
propadanja kroz krevet.

Mnoge se osobe u ovakvim situacijama uspaniče,pokušavaju se pomicati ili dozivati druge osobe,a baš
takva reakcija je u potpunosti kontraproduktivna jer može stimulirati "emocionalna područja" u mozgu i
izazvati produženo REM stanje.

Jedan od načina da se promijeni ovakvo stanje je zamišljanje da se nalazite u nekoj drugoj situaciji ili
da je tijelo u drukčijem položaju (ne ležećem).

Postoje priče po Internetu da u ovakvim stanjima paralize sna dolaze zli duhovi
koji imaju seksualne odnose sa uspavanim ženama??????(Incubi i succubi)??? roll

Paraliza sna je bezopasna.Gore opisane senzacije su produkt rada mozga,a ne napad zlih duhova.

Evo prilažem tekst sa http://en.wikipedia.org/wiki/Incubus (sljedeća tri pasusa nisu potvrđene informacije)


Though many tales claim that the incubus is bisexual,others indicate that it is strictly heterosexual and
finds attacking a male victim either unpleasant or detrimental.There are also numerous stories(where?)
involving the attempted exorcism of incubi or succubi who have taken refuge in, respectively, the bodies
of men or women.
Incubi are sometimes said to be able to conceive children. The half-human offspring of such a union is
sometimes referred to as a cambion. The most famous legend of such a case includes that of Merlin, the
famous wizard from Arthurian legend.

Legende i besmislice !!!!

Sljedeći tekst (na istoj adresi) opisuje jednu od mogućih situacija:

Purported victims of incubi could have been the victims of sexual assault by a real person. Rapists may
have attributed the rapes of sleeping women to demons in order to escape punishment. A friend or relative
may have assaulted the victim in her sleep. The victims and, in some cases the clergy, may have found it
easier to explain the attack as supernatural rather than confront the idea that the attack came from
someone in a position of trust..


Osobe koje dožive paralizu sna, trebale bi se opustiti, jer se nalaze u istom stanju kao i za vrijeme REM
faze sna.Paraliza sna nije opasna i proći će za nekoliko minuta, nakon čega slijedi prekid paralize ili nastavak sna.

Bilo bi dobro da osobe kojima se dešavaju ovakve senzacije potraže literaturu koja se bavi lucidnim
snovima,OOBE iskustvima i astralnom projekcijom u kojima su objašnjene tehnike indukcije,zadržavanja i
promjena sfera lucidnih snova a između ostalog i paraliza sna.

Želim naglasiti da su neinformiranost i strah, temelj praznovjerja.Praznovjerne osobe su laka
meta za manipuliranje.Uglavnom u ovakvim situacijama mnogi ne traže pomoć tamo gdje treba,već na sasvim
krivim mjestima (kao što vidimo iz citiranog teksta).



Paraliza sna nije pojava koje bi se trebali bojati.Svaki put kad doživite ovakvo stanje jednom nogom ste
u snu a drugom u budnom stanju.Dovoljan je još samo jedan korak i ući će te u svijet lucidnih snova, u
svijet u kojem je jedina granica vaša mašta.


Izvor informacija: Stephen LaBerge,Ph.D.& Howard Rheingold - Exploring the World of Lucid Dreaming


Knjigu možete pronaći u Pdf formatu na ovoj adresi.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitimesub vel 19, 2011 6:13 pm

Nije mi se dalo sve procitat,
ali ako su vec neki duhovi tj. demoni u pitanju, onda mi je naj vjerovatnije da je Sukkubus/Inkubus tu u pitanju.... od tih stvari...
zvuci mi najlogicnije....scratch
jer ljudi koji su navodno bili posjecani s tim demonima, su isto rekli, tj. zvukove, nemozes se micat, pritisak... oni ti kao "legnu" ili "sjednu" na prsa...
a posto jos taj svecenik veli da je ljubav kao upletena u to... nije bas za bacit ta ideja... scratch
hm...solution ?
exorzist, perhaps ?
ali neznam...nevjerujem u tom slucaju da su duhovi...mislim vise da je stres kako receno...

sad je 2 godine proslo, kak joj je sad? Oô
scratch
[Vrh] Go down
Sponsored content





Noćna mora ili nešto više? Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora ili nešto više?   Noćna mora ili nešto više? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Noćna mora ili nešto više?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Mora
» JA VJERUJEM (pa mora da je tako)
» Svici s Mrtvog mora
» Kraljeznjaci izasli iz mora min. 18 mil. god. ranije...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: