Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!

Go down 
+3
Berny_Sinara
tomi
Skulptura
7 posters
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimesri pro 16, 2009 7:01 pm

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!

Kanada trenutno bilježi rekordno niske temperature, čak i za zemlju u kojoj su zime inače vrlo hladne, a živa u barometru tamo se spustila na nevjerojatnih -46 stupnjeva Celzija.

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Awxlig

Tako niska temperatura izmjerena je u međunarodnoj zračnoj luci u Edmontonu, no temperatura uz vjetar zna pasti i do -59 stupnjeva Celzija, piše kanadski Lacombe Globe. To je trenutno i najhladnije mjesto u čitavoj Kanadi, a tamošnji stručnjaci tvrde kako se pri tim temperaturama, gola koža smrzava u manje od pet minuta.

Vlasti države Alberte su zbog ovih neljudskih i ekstremnih uvjeta morale prekjučer zatvoriti škole, a i mnoge tvrtke su morale isto tako zatvoriti biznis na jedan dan. Tamošnji meteorolozi navode, kako će prema kraju ovog tjedna temperature postepeno rasti i doći u normalne, jednoznamenkaste negativne okvire.

Link:
http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/u-kanadi-se-koza-smrzava-za-manje-od-pet-minuta.html

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimesri pro 16, 2009 7:50 pm

Meni je jednoznamenkasti minus puno, kamoli ovo affraid
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimečet pro 17, 2009 9:15 pm

ovo su strasno niske temperature :O al ce za koju godinu citaj par desetljeca biti tam idealno za zivjet biti ce dobri uvjeti bolji nego kod nas :(
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimečet pro 17, 2009 9:17 pm

Ako se nista ne promjeni po planu globalnog zagrijavanja, do 2060 bi cjela sjeverna polutka zemlje trebala biti pod ledom. Citaj, ledeno doba :P
Sluzbeni pocetak, 2010.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimečet pro 17, 2009 9:28 pm

znaci Ledeno doba je vec pocelo? :O
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimečet pro 17, 2009 9:31 pm

Tako sam gledao u dokumentarcu. Trebalo bi poceti tokom 2010 ako se ne poduzmu neke drasticne mjere glede zatopljenje tj. oneciscenja. Makar neki tvrde da je vec kasno.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimepet pro 18, 2009 12:11 am

pa iskreno to i ja mislim :(
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimepet pro 18, 2009 2:03 am

Globalno zatopljenje je uzelo maha, samo ljudi lakomisleno misle da će situacija stagnirati, dok se ne iznenade.
Mislim da je već kasno, ali ni da nema dovoljnio inicijative da se poduzimaju razne mjere.

Uopće nema opće svijesti o situaciji u kojoj se nalazimo radi vlastitih, ljudskih pogrešaka i konstantnog zagađenja prirode. no

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimepet pro 18, 2009 2:08 am

A sto je s onim da je ledeno doba normalna pojava u Zemljinom ciklusu i stvar koja se dogadja svako toliko bez obzira na globalno zatpoljenje?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimepet pro 18, 2009 2:25 am

Baš sam nedavno napisao post na ovu temu, pa evo da ne pišem opet :P

Skulptura je napisao/la:
Ljude opcenito nije briga za okolis. Dok ovo pisem gori mi cigareta u pepeljari i zagaduje okolis. No to nije nikakav problem. Problem su razne kemikalije koje odlaze u atmosferu i unistavaju ozon. Prirodan dim nastao sagorjevanjem drva, ugljena, zemnog plina, duhana... ne steti ozonu. No problem ispusnih plinova automobila, tvornica, spaljivaonica otpada i sl. steti.

Sve te stetne plinove zadrzava ozon i ostaju u atmosferi te se stvara efekt staklenika koji utjece na globalno zatopljenje tj. iz godine u godinu povisuje temperaturu na zemlji. Povecanje te temperature zraka povecava i temperaturu mora zbog cega dolazi do otapanja leda na polovima.

Otapanje tog leda dovodi do najveceg problema koji zvuci najbanalnije. Smanjenje saliniteta mora. More je sve manje slano sto dovodi do smanjenja gustoce vode. To utjece na Golfsku struju koja ima najvazniji utjecaj na globalnu klimu.

Golfska struja ima jako krhki sistem strujanja toplih i hladnih morskih "rijeka". Taj sistem ugrozava manja gustoca mora i u pitanju je nekoliko godina do kada ce se ta strujanja poremetiti.

To ce izazvati novo ledeno doba koje ce prekriti cijelu sjevernu polutku Zemlje. Znanstvenici pocetak ovog scenarija predvidaju za nadolazecu 2010. godinu i unatoc tome vlade ne poduzimaju dovoljne mjere.

Sad je pitanje da li su ljudi uopce krivci za to globalno zatopljenje. Buduci da se na Zemlji to desilo vec nekoliko puta, mislim da ne. Ali siguran sam da smo sa svojom industrijom i nepaznjom poprilicno ubrzali taj proces.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimepet pro 18, 2009 3:49 pm

Hvala Skulptura to objasnjava sve :)
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimepet pro 18, 2009 4:46 pm

Ja mislim da nije toliko velik problem ispuštanje plinova iz prijevoznih sredstava (jer je davno prije na Zemlji bilo puno više ugljikovog dioksida u atmosferi), koliko je naš problem sa sječom šuma i zagađivanjem mora. Kako mi siječemo šume i zagađujemo more, uništavamo biljke u šumama i morske biljke koje imaju proces fotosinteze (iz kojeg biljke ugljikov dioksid i vodu, uz pomoć Sunčeve svjetlosti i klorofila, stvaraju šećer i kisik). Pošto mi uništavamo sve te šume i mora, postoji sve manje života koji pretvara ugljikov dioksid u kisik. Na kraju ćemo još ostati i bez kisika...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimepet pro 18, 2009 7:05 pm

Naravno, i sječa šuma je velik problem. No nemoj podcjenjivati utjecaj ispušnih plinova automobila. Jako velika zagađenja su zabilježena upravo pored velikih prometnica. Svaka nepažnja, pa i ona najmanja, utječe na globalnu klimu. Nije tu stvar u dva automobila.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimepet pro 18, 2009 7:09 pm

Dragony je napisao/la:
Ja mislim da nije toliko velik problem ispuštanje plinova iz prijevoznih sredstava (jer je davno prije na Zemlji bilo puno više ugljikovog dioksida u atmosferi), koliko je naš problem sa sječom šuma i zagađivanjem mora. Kako mi siječemo šume i zagađujemo more, uništavamo biljke u šumama i morske biljke koje imaju proces fotosinteze (iz kojeg biljke ugljikov dioksid i vodu, uz pomoć Sunčeve svjetlosti i klorofila, stvaraju šećer i kisik).

Veci je problem zagadjenje mora, bar sto se tice fotosinteze. Najveci proizvodjaci kisika su upravu u moru, modrozelene alge.


@Skulptura:

Ne znam podatke, ali mislim da prosjecna tvornica ispusti puno vise s*anja u prirodu nego ti sa svojim automobilima u zivotu study
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimepet pro 18, 2009 8:00 pm

Istina, spomenuo sam i tvornice, ali nije stvar u meni i u mom automobilu, nego o stotinama milijuna automobila koji svakodnevno zagađuju. Tu su i kamioni, autobusi, brodovi, avioni, i sva ostala neprijavljena vozila.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimepet pro 18, 2009 8:03 pm

Prije nekog vremena sam dobio jednu PP prezentaciju koja je govorila o sijeći šuma i na kraju je završila sa rečenicom “Naša civilizacija je započela kad smo posjekli prvi drvo, a završit će kad posjećemo posljednje drvo” Nadam se da nećemo doći do toga da posjećemo i posljednje drvo na Zemlji, ali ako dođe do toga ne piše nam se dobro.

Svi mi možemo pomoći da se smanji zagađivanje, no pitanje je koliko nam je stalo kao cijelom čovječanstvu. Mi u razvijenim zemljama smo se navikli na određeni standard života kojeg se ne želimo odreči.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimepet pro 18, 2009 8:09 pm

Nama se već sada ne piše dobro. Ljudi koliko toliko ipak paze na pošumljavanje porušenih šuma. Naravno, to nije rješenje. Drvo padne za nekoliko sekundi, ali potrebne su godine da drugo izraste. Mi, obični ljudi koji živimo kako živimo zahvaljujući istoj toj industriji kojoj se protivimo, ne možemo baš previše poduzeti. Stvar na kraju ostaje na vođama i naravno, na zaradi od te industrije koja novac za daljnji napredak dobiva upravo od nas koji svakodnevno kupujemo njihove proizvode. Začarani krug.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimepet pro 18, 2009 9:02 pm

Da baš tako. Ustvari bi se trebali odreči luksuznog načina na koji živimo. No to je naravno gotovo nemoguće jer tko će nekomu tko ima novaca objasniti da mu ne treba novi mobitel, televizor, komp, namještaj, auto... A proizvodnja novih stvari traži korištenje resursa, koji su ograničeni. Tko će nerazvijenim zemljama zabraniti da se razvijaju. Dobro na neki način im se i brani. Ali kad bi svi trošili kao što trošimo mi u Europi i sjevernoj Americi, ne bi nam bilo dosta niti 5 zemaljskih kugli tj. resursi bi se trebali upetorostručiti.

Ne troše sve to naše vođe, nego mi svi pojedinci, a političari ne žele ništa poduzeti da se to promjeni, jer bi time izgubili svoj moć i utjecaj

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimepon pro 21, 2009 1:14 am

Skulptura je napisao/la:
Ako se nista ne promjeni po planu globalnog zagrijavanja, do 2060 bi cjela sjeverna polutka zemlje trebala biti pod ledom. Citaj, ledeno doba :P
Sluzbeni pocetak, 2010.

Vezano uz eventualni početak ledenog doba, u Jutarnjem listu je danas izašao kratak članak.
Profesor geologije William Patterson, dokazao je nakon višemjesečnih istraživanja da Zemlja može ući u ledeno doba, čak za 6 mjeseci. kava
Na istraživanje ga je potaknuo hollywoodski film "Dan poslije sutra" u kojem se sjeverna hemisfera nađe u novom ledenom dobu.
"Filmski scenarij je itekako moguć"- naglašava Patterson.

Prema mogućem pesimističnom scenariju, otopljeni led sa Sjevernog pola bi ohladio Golfsku struju i doveo do katastrofalnih posljedica.
Opasnost svima prijeti, jer većina ljudi koja sada živi na Zemlji mogla bi za svoga vijeka doživjeti ledeno doba, ali ne i preživjeti ga. face

U svakom slučaju, vrijedi nam malo pričekati i vidjeti hoće li se apokaliptičan scenarij obistiniti. :P
Realno, ovakva predviđanja nisu nikakva velika novost. roll

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimesri pro 23, 2009 6:14 pm

no krasno jos sada uz sve brige i to :/
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimesri pro 23, 2009 6:20 pm

Ma mene to uopće ne brine...
Ne možemo tu ništa pa se ne isplati niti razbijati glavu.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimepet sij 22, 2010 3:45 am

Skulptura je napisao/la:
Tako sam gledao u dokumentarcu. Trebalo bi poceti tokom 2010 ako se ne poduzmu neke drasticne mjere glede zatopljenje tj. oneciscenja. Makar neki tvrde da je vec kasno.

Kojem dokumentarcu?

Name your source
study
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitimesub sij 23, 2010 4:17 pm

Pogledam na desetke svakakvih dokumentaraca kroz tjedan. Stvarno ne znam kako se ovaj zvao. Mislim da sam ga gledao na Discoveryju....
No ima ih više koji predviđaju ovakav scenarij. Ako te hvata nevjerica, samo pogledaj kako se klima mijenja. Broj poplava, potresa i ostalih prirodnih katastrofa je iz dana u dan sve veći.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Sponsored content





-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Empty
PostajNaslov: Re: -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!   -59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
-59: U Kanadi se koža smrzava za manje od 5 minuta!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ukleti vlak u Kanadi
» Izdajte svoju knjigu za 5 minuta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: