Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Najranjiviji softver

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Najranjiviji softver Empty
PostajNaslov: Najranjiviji softver   Najranjiviji softver Icon_minitimened pro 20, 2009 7:54 pm

Prema statističkim podacima koje je objavila tvrtka Qualys, Firefox je i dalje softver s najviše objavljenih sigurnosnih propusta, no Adobe bilježi najveći rast

Broj javno objavljenih propusta u Adobeovom softveru porastao je s prošlogodišnjih 14 na 45, dok je broj propusta u Microsoftovom softveru pao sa 44 na 41

Tokom ove godine do sada je Firefox prijavio 102 sigurnosna propusta, dok je prošle godine ta brojka bila 90. No u Qualysu ističu kako veliki broj prijavljenih propusta sam po sebi ne znači da je Firefox najranjiviji preglednik Interneta, već zbog činjenice da se razvija na principima otvorenog izvornog koda svi su propusti javno objavljeni. S druge strane, veliki proizvođači komercijalnog softvera, poput Microsofta i Adobea, najčešće javno objavljuju samo propuste koje su pronađeni izvan tvrtki.

Adobe je ove godine preuzeo drugu poziciju od Microsofta. Naime, broj javno objavljenih propusta je skočio s prošlogodišnjih 14 na 45, dok je broj propusta u Microsoftovom softveru pao sa 44 na 41, od čega su Internet Explorer, Windows Media Player i Microsoft Office zajedno imali prijavljeno 30 propusta.

U Qualysu ističu kako ove brojke pokazuju trend prema kojem potencijalni napadači svoj fokus miču s operativnih sustava na aplikacije. Naime, operativni sustavi postali su sve sigurniji i teže je probiti sigurnosne zaštite.

Prema podacima koje je objavila tvrtka F-Secure ove godine najveći broj ciljanih sigurnosnih napada na određeni tip datoteka odnosio se na PDF sa gotovo 50% udjela. Slijedi ga Microsoftov Word s udjelom od gotovo 40%, Excel sa 7% i PowerPint sa 4,5%. Prošle godine Word je bio vodeći s udjelom od 35%, a slijedio ga je PDF, odnosno Adobeov Acrobat i Reader, na koje se odnosilo više od 28% napada. Treće mjesto držao je Excel s udjelom od gotovo 20%, a na četvrtom je bio Power Point sa 17% udjela.

Nakon objave ovih brojki F-Secure je istaknuo kako bi Adobe trebao odgovoriti na sličan način kao Microsoft kad je 2002. pokrenuo svoju inicijativu Trustworthy Computing, kojom je sigurnost softvera postala jedan od najvažnijih prioriteta tvrtke. U F-Secureu su čak savjetovali korisnicima da izbjegavaju korištenje Adobeovog Readera za otvaranje PDF dokumenata, odnosno da se oslone na alternativna rješenja.

http://www.bug.hr/vijesti/najranjiviji-softver/99881.aspx
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Najranjiviji softver Empty
PostajNaslov: Re: Najranjiviji softver   Najranjiviji softver Icon_minitimepon pro 21, 2009 2:12 pm

FF me počeo opasno nervirati..ruši se svako malo na mom kompu...Chrome je zakon.. raspa
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Najranjiviji softver Empty
PostajNaslov: Re: Najranjiviji softver   Najranjiviji softver Icon_minitimepon pro 21, 2009 2:26 pm

Meni se cesto ledi na Facebook chatu :-/

Ili pocne jesti vise RAMa nego sto imam :D
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Najranjiviji softver Empty
PostajNaslov: Re: Najranjiviji softver   Najranjiviji softver Icon_minitimesri pro 23, 2009 8:18 pm

Hoće Firefox papati RAM... :)
A ovaj čet šteka svima, mislim.
[Vrh] Go down
milan
banned
milan


Male
Virgo Horse
Broj postova : 463
Age : 34
Registration date : 22.12.2010

Najranjiviji softver Empty
PostajNaslov: Re: Najranjiviji softver   Najranjiviji softver Icon_minitimened pro 26, 2010 10:23 am

tomi je napisao/la:
Meni se cesto ledi na Facebook chatu :-/

Ili pocne jesti vise RAMa nego sto imam :D


koji ti je sistem? preporucuje se windows xp sp2
koji pretrazivac koristis? preporucuje se opera
jel si radila defermentaciju i clear hdd? svaki dan da se cisti disk i fermentacija
jel si pustila antivirus da unistava viruse i skini avast i to ce da bude ko struja. preporucujem taj antivirus



kako se radi defermentacija kliknete na dugme start all programs asorcies system tools disc defergment kliknite na to odaberite c ili d i stisnite defergment tako se isto i cisti disk odete u system tools samo u disc celokup onda se odabere jedinica i u redu ili ok.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 38
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Najranjiviji softver Empty
PostajNaslov: Re: Najranjiviji softver   Najranjiviji softver Icon_minitimened pro 26, 2010 11:38 am

fermentacija? I rakiju peces?

[quote]kako se radi defermentacija kliknete na dugme start all programs asorcies system tools disc defergment kliknite na to odaberite c ili d i stisnite defergment tako se isto i cisti disk odete u system tools samo u disc celokup onda se odabere jedinica i u redu ili ok.

Accessories- dodatci
Defragment- Defragmentacija,
Fragment- Dio, Odlomak...
Defragmentirati=spojiti fragmentirane sektore diska u lakše čitljive cjeline.
Sad kad smo to rascistili, malo cudno ako ti je disk fragmentiran svaki dan.
Probaj CCleaner iliti Crap(govno)Cleaner(Cistac) ponajbolji skup alata i ktome i besplatan :)
Odlican je za uklanjanje raznovrsnog nakupljenog smeca.

I kakve ovo sve ima veze s temom
?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Najranjiviji softver Empty
PostajNaslov: Re: Najranjiviji softver   Najranjiviji softver Icon_minitimened pro 26, 2010 3:34 pm

Ja opće ne znam kaj ovi postovi ovdje rade, to nije bilo tu. WTF?!
Ova tema bi mogla u kantu, nema ništa korisno (ne više).
[Vrh] Go down
Sponsored content





Najranjiviji softver Empty
PostajNaslov: Re: Najranjiviji softver   Najranjiviji softver Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Najranjiviji softver
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija-
Forum(o)Bir: