Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom

Go down 
+4
Gea
Legionar
urbanaaa
Skulptura
8 posters
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Empty
PostajNaslov: Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom   Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Icon_minitimesub sij 23, 2010 4:28 pm

Grozite se zubarskog stolca, posebno zbog "stravične bušilice"? Kroz nekoliko godina sve bi moglo biti bezbolno.

Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom 206kgft

Ako se bojite zubara, odnosno boli koju vam tamo nanose, možda ćete se uskoro bez straha sjedati u zlokobni stolac. Za čišćenje bakterija iz šupljine zuba mogla bi se uskoro primjenjivati nova plazma tehnologija. Mlaz plazme mogao bi biti, naime, bezbolna varijanta liječenja zubi, tvrde znanstvenici sa Sveučilišta Saarland u Hamburgu.

Plazma, pokazalo se, uništava bakterije u bolesnim zubima, što je dosad činila "strašna" bušilica. Ovakav, bezbolan, način liječenja zubi mogao bi se početi primjenjivati već za tri do pet godina.
Tvar za bezbolno liječenje mogla bi biti u čvrstom, tekućem, plinovitom obliku ili kao plazma, kakve u svemiru ima najviše.

Dok u prirodi postoji mnogo oblika plazme, uključujući sadržaj našeg sunca i svjetlosti, moderna se tehnologija više oslanja na tehnologiju plazme - na primjer, u fluorescentnoj rasvjeti i proizvodnji poluvodiča. Umjetna plazma nastaje kad se plinu doda energija, a koristi se pritom i električno polje ili laser.

Njemački je tim pokušao iskoristiti plazmu za čišćenje zuba, te su ustanovili da plazma to čini vrlo brzo i učinkovito.

http://www.vecernji.hr/lifestyle/spas-zubarske-busilice-lijecenje-zubi-plazmom-clanak-83315

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Empty
PostajNaslov: Re: Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom   Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Icon_minitimesub sij 23, 2010 8:17 pm

odlično...al bog zna kad će to kod nas doć...
idem redovito kod zubara, svi su zubeki zdravi zadnje 2 i pol godine...ali mrzim onu fuckin' bol kad brusi karijes...aaaaaa jeza me hvata samo kad se sjetim...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Empty
PostajNaslov: Re: Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom   Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Icon_minitimesub sij 23, 2010 8:39 pm

Ma jao! xD
Nemoj mi ni govorit. Mrzim jbene zubare i te njihove brusilice.
Nadam se ovako nečemu uskoro....

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Empty
PostajNaslov: Re: Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom   Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Icon_minitimesub sij 23, 2010 9:55 pm

Ja sam oduvijek obožavao ići zubaru! Super mi je tamo. Uvijek se igram s tim instrumentima :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Empty
PostajNaslov: Re: Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom   Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Icon_minitimesub sij 23, 2010 10:43 pm

lol mogu te samo zamisliti rofl2


Brusilica conf1 sam zvuk više boli od samog rada na zubu
Drago mi je da su se nečega pametnog sjetili study

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Empty
PostajNaslov: Re: Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom   Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Icon_minitimesub sij 23, 2010 11:13 pm

Ja sam odmalena išla zubaru i tamo bi mi uvijek bilo baš lijepo :) Za razliku od čekaonice u kojoj bi mi uvijek bilo neugodno jer tamo bude i nekih drugih ljudi koje ne poznajem...
Onaj miris koji bude u toj ordinaciji bi mi baš bio fin, za razliku od drugih ljudi kojima taj miris i nije baš nešto...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Empty
PostajNaslov: Re: Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom   Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Icon_minitimesub sij 23, 2010 11:21 pm

Još sam kao mali dobivao igračke dinosaure koje su dijelile dobroj djeci :D

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Empty
PostajNaslov: Re: Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom   Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Icon_minitimesub sij 23, 2010 11:52 pm

Hehe, a ja sam dobivala šprice od injekcija (naravno bez injekcije) :) pa bih stalno sipala vodu u njih i špricala sve okolo...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Empty
PostajNaslov: Re: Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom   Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Icon_minitimened sij 24, 2010 12:13 pm

aj neka, baš mi je drago da su izmislili zamjenu za bušilicu koja je i sa svojim zvukom stravična, a kamoli kad prčka po zubima...
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Empty
PostajNaslov: Re: Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom   Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Icon_minitimened sij 24, 2010 4:12 pm

kad sam imala oko 5 godina, pobjegla sam iz zdravstvene ustanove iz sjedalice u ordinaciji na 2. katu.. a mama za mnom... lol kako sam je sramotila! xD
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Empty
PostajNaslov: Re: Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom   Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Icon_minitimened sij 24, 2010 5:14 pm

Ajde super, joj ona bušilica kad počne tresti, užas, samo da ovo što prije dođe :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Empty
PostajNaslov: Re: Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom   Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Icon_minitimened sij 24, 2010 9:22 pm

urbanaaa je napisao/la:
kad sam imala oko 5 godina, pobjegla sam iz zdravstvene ustanove iz sjedalice u ordinaciji na 2. katu.. a mama za mnom... lol kako sam je sramotila! xD

Ja tatu s 8 godina zivili kad sam shvatila da moraš primiti inekciju prije pale

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Empty
PostajNaslov: Re: Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom   Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Icon_minitimepon sij 25, 2010 12:07 pm

Meni je isto najgori zvuk...brrrr...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Empty
PostajNaslov: Re: Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom   Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Spas od zubarske bušilice - liječenje zubi plazmom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kondom kao podvodno kuciste za vas fotic :zubi:

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: