Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Orgon - novi izvor energije?

Go down 
+8
Alpha
Chakotay
lady_starstruck
Star
konoko1
Armin od Irima
Flamezar
Legionar
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimepon vel 01, 2010 2:18 pm

U zadnje vrijeme pročulo se o revolucionarnom otkriću orgona i orgonske energije, a uređaji koji su pokretani tom energijom za naše pojmove doživljavanja Svemira dolaze do toga da ih možemo nazvati perpetuum mobileom.
Što je zapravo ta energija? Ima li itko iskustva s njom? Što mislite o tome?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimepon vel 01, 2010 5:38 pm

ORGONSKI AKUMULATOR

To je kutija koja je iznutra metalna, od galvaniziranoga čelika, a izvana ima slojeve od organskoga materijala visokoga dielektričnoga potencijala. S vanjske strane je u slojevima poput kondenzatora, koji također odražavaj neke od struktura nalik stanicama koje nailazimo kod fenomena stvaranja slojeva u tkivima. Ti se slojevi u stjenkama akumulatora zapravo nanizani po sistemu jin i janga – jedan je jin, slijedeći jang i tako dalje.

U unutrašnjosti te kutije potiče se snažan napon životne energije, koju je Reich nazivao bioelektričkom energijom, kasnije životnom energijom i naposljetku orgonskom energijom. Orgonski akumulator jedan je od glavnih istraživačkih instrumenata koji se i danas koristi za demonstraciju prisutnost fenomena orgonske energije, koji se može primijeniti na nizu područja, od medicine i fizike do biologije

Demeo je rekao da se kod principa orgonske energije može naći cijeli niz zanimljivih poveznica sa suvremenom znanstvenom teorijom. Na suvremenom području biologije danas se govori o bioenergetici, ali u strogo kemijskom kontekstu. No, Reich je tvrdio da postoje elementi i za energetski kontekst. Takav pristup bi, prema njenu i Demeu, riješio mnogo zagonetki iz suvremene biologije, a i fizike u kojoj se govori kako je svemir prazan, ali onda je tu i neobična stvar koju nazivaju tamnom tvari.

Ona utječe na materiju i trebala bi biti ondje, ali ne mogu je vidjeti. Tu nevidljivu tvar se naziva tamnom tvari, ne zna se što je, ali se zna da sigurno postoji. Demeo je spomenuo da se na satelitskim fotografijama vide izmaglice oko galaksija koja izgledaju plavo, a da je Reich prije mnogo godina otkrio da je orgonska energija plavkast fenomen. Spomenuo je još razne druge indicije i paralele koje ukazuju da je ta tamna materija iz fizike možda izvor Reichove orgonske energije.

...

Dakle, on samo akumulira svu vanjsku energiju. Nema utičnica i žica, to je posve pasivan uređaj u kojem nema ničega. Uređaj može potaknuti rast klica koje se stave u njega. Povećava rast klica i do 40%. Postoje i istraživanja o liječenju opeklina i zaliječenju rana. Jedan liječnik u Njemačkoj, prema Demeovim riječima, kaže da je nemogućnost izlječenja teških opeklina orgonskom energijom jedino moguća u slučajevima neispravnoga rukovanja akumulatorom, a rezultati koje postiže su vrlo dramatični, aliu pokušaj da o tome razgovara sa svojim kolegama liječnicima ne dovede ga gotovo nikamo zbog predrasuda.

To je kao, primjerice, s akupunkturom. Kad bismo se vratili dvadeset godina unazad, svi bi nam rekli da je akupuntura nadri-metoda, kineska gluparija. Danas se zna da funkcionira i da se temelji na nekoj vrsti energije koja nije posve razjašnjena. Kinezi je nazivaju energija ki. Čini se da je riječ o istoj vrsti fenomena koji su Kinezi razvili intuitivno, a do kojega je Reich došao znanstvenim putem.

Orgonska energija i energija ki vjerojatno su ista energija premda o njima govore u posve drukčijim kontekstima, ali postoje eksperimenti koji govore da energija akupunkture jest orgonska energija. Ima veoma snažan učinak na zdravlje čovjeka – njegov imunitet, zarastanje rana pa čak i liječenje tumora.

Orgonski akumulator
Orgon - novi izvor energije? 3


LIJEČENJE ORGONSKIM AKUMULATOROM

Reich je otkrio da sjedenjem u velikom orgonskom akumulatoru možete potaknuti opće poboljšanje tjelesnoga imuniteta. Njegovi su zdravstveni suradnici to i dokazali u svojim kliničkim izvješćima. Služili su se orgonskim akumulatorom u liječenju cijeloga niza degenerativnih bolesti. U stručnome glasilu dr. Reicha, Biltenu orgonske energije, objavljivana su klinička ispitivanja njegovih kolega.


Orgon - novi izvor energije? 5


ORGONSKI EKSPERIMENTI

U orgonskom akumulatoru Demeo provodi i fizikalne eksperimente poput primjerice mjerenja temperature unutar akumulatora. Postoji fenomen koji se naziva „termalna anomalija“ unutar orgonskoga akumulatora, u kojemu se razvija nešto veća temperatura nego u sličnom uređaju kod kojega je kućište izrađeno jedino od organskoga materijala bez prisustva metala koji ima jednaka termalna svojstva. Reich je tvrdio da akumulator orgonske energije ima učinak zagrijavanja, učinak spontanoga zagrijavanja unutar samoga sebe.

To je izrazio formulom: To – T, dakle, temperatura u orgonskom akumulatoru minus temperatura izvan akumulatora. Danas to nazivamo termalnom anomalijom. Reich je ovim fenomenom privukao pozornost Alberta Einsteina koji se s njime sastao negdje u 1940-ima, radili su na tome čak nekoliko sati. Einstein je posudio Reichov instrumentarij i potvrdio taj efekt. U fizici ga je prozvao bombom jer krši drugi zakon termodinamike. Takvo se što ne bi smjelo dogoditi, ali događa se,kaže Demeo.

Demeo je aksperimentom u kojem je 24 sata na dan tijekom tri godine mjerio temperaturu u malom orgonskom akumulatoru, kao i kontrolnom, pokazao da se svakoga dana s izlaskom sunca u atmosferi događa egzaltacija, nagli porast, koji utječe na orgonsku energiju koja naglo raste i temperatura u akumulatoru počinje se malo povećavati te doživljava vrhunac oko podneva, a ne u 16 sati kada dnevna temperatura dostiže najvišu vrijednost.

Drugim riječima, ona se ne podudara s promjenom dnevne temperature, nego s položajem sunca. Na najvišoj je točci u trenutku kada je sunce položeno okomito, a najnižoj kada se sunce nalazi na točno suprotnoj strani Zemlje. Ono što se ovdje događa više je povezano s mijenama i njihovim silama, a ne s termalno-toplinskim efektima sunca kao takvima. Ti se efekti očituju u radu orgonskih akumulatora.


Ovo su najzanimljiviji isječci iz Mišakova teksta o orgonskoj energiji.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: sa   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimepon vel 01, 2010 5:44 pm

CLOUDBUSTER

Cloudbuster je meni najfascinantnija Reichova naprava, osmišljena da utječe na atmosfersku orgonsku energiju time što će utjecati na oblake i njihov rast. To je možda najkontroverznija Reichova tvrdnja Demeo je još 1977. godine proveo sustavni niz testiranja s jednim od tih cloudbustera, kojeg je izradio pod vodstvom jednoga od Reichovih nekadašnjih suradnika.

Ispitali su je i utvrdili da je sustavno utjecala na raspored padalina na cjelokupnom području Kansasa. To je jedan način utjecanja na vrijeme na vrlo velikim područja. Za razliku od metode umjetnoga stvaranja oblaka (cloud seeding) koja se koristi kemikalijama kako bi utjecala na pojedine oblake, ovom se metodom utječe na temeljni energetski kontinuum preko vrlo velikoga područja te može potaknuti ili porast oblaka ili njihovo smanjivanje, ovisno o tome na koji ga način rabimo.

Cloudbuster je zapravo serija praznih cjevčica na stalku poput antene koji se može pomicati i prema nečemu usmjeriti. Nekoliko ih je Demeo sa suradnicima izradio za eksperimente koje je provodio u drugim zemljama, a najveći je projekt bio u Izraelu, drugi u Libiji, zatim u državi Eritreji, maloj zemlji na jugoistočnom rubu Sahare. Sve su te eksperimente podupirale vlade tih zemalja, bar u logističkome smislu i svi su eksperimenti pokazali veoma dobre rezultate.

Pri kraju su se u nekim područjima pojavili veoma dugi i teški sušni uvjeti koje su okončali snažni pljuskovi koji su zatim potrajali razmjerno dugo. Tu napravu se treba rabiti samo nekoliko sati ili dana. To je kao s uređajima za oživljavanje rada srce, objansio je Demeo. Ako prestane raditi, rabite uređaj da biste ga ponovno potaknuli na rad. Reich je na jednak način govorio o pulsiranju atmosfere. Kada atmosferska energija pulsira, izmjenjuju se prirodni ciklusi kišnih i sušnih razdoblja, ali nešto taj ciklus može poremetiti i tad nastupi sušno razdoblje. Rabite li cloud-buster na ispravan način tijekom kratkoga razdoblju, možete opet vratiti taj ciklus i imat ćete izmjenu kišnih i suhih razdoblja.

Demeo je radio na nekoliko takvih projekata u Sahari, no smatra da je znanje o tome nažalost nalik Pandorinoj kutiji. Dok je Reich bio živ, govorio je da je to tako važna stvar da je valja koordinirati na međunarodnoj razini. Njome se treba baviti znanstvena zajednica, morali bi je nadzirati stručnjaci meteorolozi, kao i ljudi koji razumiju način djelovanja orgonske energije. Ali danas je situacija nažalost, kaže Deemeo, veoma kaotična.

Ljudi uređaj postave u svome stražnjem dvorištu te ga ostave da ondje stoji danima, tjednima, a onda se pojavi suša i češu se po glavi jer ne znaju što su učinili.

To je uređaj koji je intrinzično upaljen jer to pitanje geometrije uređaja i same energije koja je vani. Dakle, ponaša se kao i akumulator kojega nikad ne morate paliti ili gasiti. Sastavi ga se kada je potreban, a potom rastavite.

Prema Demeo, ima nekih pustinjskih područja na kojima se i dalje provode eksperimenti, ali je njegova poruka svima da je sad vrijeme da se malo uspori jer je znanje o tome uređaju tako uznapredovalo da je nadmašilo naše znanje o eko-sustavima da mu je doista potrebno još mnogo istraživanja i koordiniranja. Ako npr. na jednom području uklonite sušu i potaknete kišu, uvijek postoji pitanje, jeste li sušu možda premjestiti drugdje pa trpi netko drugi, ili dobije veliku poplavu zbog onoga što ste učinili.

Postoje neke indikacije za nekoliko slučajeva u kojima su ljudi postupali neoprezno i izazvali negativne posljedice na međunarodnoj razini. I dok meni još uveijk fascinantno zvuči uopće postojanje takve tehnologije, Demeo tvrdi kako je sada vrijeme da se raspravi o tome da se malo uspori ovaj aspekt Reichove tehnologije. Otvoren podržava korištenje orgonskoga akumulatora jer ako pogriješite u radu s njime, jedino ćete možda naškoditi samome sebi, a često se ne dogodi ni to. Ako imate akumulator s elektrosmogom i sjednete u njega, obično se samo počnete osjećati loše i izađete iz njega. No, vrijeme je puno složenija stvar.

Orgon - novi izvor energije? 19-20

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimesri vel 03, 2010 12:29 pm

Moje misljenje je da ce to Amerika zabranit. Ili kupit i prodavat takve usluge po jako visokoj cjeni. Ili ce sakrit od covjecanstva kao i sve ostalo sto sakriva.
Mozda za jedno 20 godina pocne se rabit al nevjerujem ranije
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimesri vel 03, 2010 1:26 pm

frend, lijepo si ti to kopipejstao, ali de ti meni reci gdje ja mogu doći u konkretan doticaj s time i kakva su tvoja iskustva s time?
[Vrh] Go down
konoko1
Riba
konoko1


Male
Virgo Dog
Broj postova : 102
Age : 41
Location : SL.BROD
Registration date : 24.01.2010

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimepet lip 11, 2010 8:30 pm

Armin od Irima je napisao/la:
frend, lijepo si ti to kopipejstao, ali de ti meni reci gdje ja mogu doći u konkretan doticaj s time i kakva su tvoja iskustva s time?
jbg na misakovom blogu vise nema link do uputstva za izradu orgonskog akumulatora ali ako malo proguglas naces ga ima cak i na hrvatskom
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimesub lip 12, 2010 8:55 pm

Orgonska energija, njome zračite i ona se uglavnom akumulira kod živih bića. Voda djeluje kao vrlo uspješan absorbent te energije.
Funkcinira na jednom čudnom principu i prati naše energetsko polje ( naše elektromagnetsko polje ) koje stvara naše tijelo.
Postoje razne grupe ljudi koji su shvatili kako kanalizirati tu energiju kroz sebe i liječiti sebe i svoju okolinu. Poput Reiki-sta i ostalih ljudi koji sebe vole zvati "lightworkeri" . Još se zove ki ( to je možda napisano nisam čitao uvodne postove ) , prana itd. itd. iako to čak možda nisu iste stvari no to je druga tema.
U duhovnom se svijetu pokazuje plave boje ili kao svijetlo a isto ima veze sa tamnom tvari, o toj poveznici još nisam uspio razmisliti.

Od toga živimo i to skoro pa dišemo samo ne našim plućima, to je ono u što možemo upreti prstom i reći "ovo je sila života" . Postoje negativan i pozitivan orgon iako onoliko koliko poznajem materiju te teme rekao bih da se prije orgon prilagodi našoj spoznaji nego što je to njegovo pravo stanje. Nešto vrlo univerzalno i promijenjivo na naćin da može djelovati prema dvama kontradiktornim principima istovremeno.
[Vrh] Go down
lady_starstruck
Stanica
lady_starstruck


Female
Taurus Snake
Broj postova : 14
Age : 34
Location : split
Registration date : 09.03.2008

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimepon ruj 06, 2010 10:42 pm

za orgonite i orgonsku energiju sam prvi put čula u emisiji na rubu znanosti, ali sam tek prije par mjeseci počela malo detaljnije čitati o njima, prije 2 tjedna dva orgonita su sasvim spontano i neočekivano došla u moj život.. dobila sam ih od prijatelja koji se bavi izradom različitih orgonita.
njegov savjet je bio da ih/ga dva tjedna nosim sa sobom. gdje ja tu i on.

vodu uvijek držim na orgonitu. nakon 15ak minuta voda postane osjetno gušća. i nije placebo.
dala sam starcima da se napiju vode s orgonita i iz obične iz špine, bez da sam im spominjala orgonit. i oni su primjetili da je gušća. tako da sam tu sumnju makla.

drugi orgonit držim pod krevetom. inače nemam nekih problema sa spavanjem pa ne mogu reći dal ima utjecaja na san, ali jedno mogu sa sigurnošću tvrdit; otkad mi je orgonit ispod kreveta ne spavam po danu. inače uvijek udrem hrk usred bijela dana.

za ostale promjene, nadam se, bit će vremena. imam velika očekivanja od orgonita i uskoro, dok nabavim potrebne ''sastojke'', ću se i ja bacit na izradu.
uopće ga nije teško napravit, gledala sam par puta prijatelja kako ih pravi.

mase
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimepon ruj 06, 2010 11:04 pm

lady starstruck dobrodošla među aktivne forumaše, vidim da si se registrirala još tamo daleke 2008. drago mi je da si odlučila i pisati na forumu mase

Kako izgleda taj orgonit koji imaš, ja sam isto čuo za to u emisiji Na rubu znanosti, od kojeg je materijala. Sorry ako to već piše negdje gore, ali neda mi se čitati :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimepon ruj 06, 2010 11:06 pm

Što ti znači da je voda gušća, znači li to da joj se povećala viskoznost i da više počinje ličiti svojim "tekućinastim" svojstvom na ulje ili joj se doista povećala gustoća pa si od litre vode dobila 0,9L?
[Vrh] Go down
lady_starstruck
Stanica
lady_starstruck


Female
Taurus Snake
Broj postova : 14
Age : 34
Location : split
Registration date : 09.03.2008

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimepon ruj 06, 2010 11:30 pm

@ Chakotay
hvala na dobrodošlici

moj orgonit je napravljen od metala; metalne piljevine, metalnog praha , metalna matica (onaj dio od vide, ne znam kako drugačije opisat, valjda znate na što mislim, muški ste :D ) i još puno nekih sasjeckanih metalnih dijelova.

bakrena žica; jedna je skroz tanka, tanja od 1mm, a druga je debela 1mm i obadvije su sasjeckane.
ova skroz tanka bakrena žica se mora usitniti što više, dok se ova druga žica reže na dužinu 1cm ili malo manju.

komadić gorskog kristala u sredini, i malo smrvljenog kalcita

smola i katalizator da to sve poveže
i kalupi naravno

evo slika mog orgonita;
Orgon - novi izvor energije? Dsc01211m.th

Orgon - novi izvor energije? Dsc01212w.th



@ Armin od Irima

rekla bih ovo prvo, znači da joj se povećala viskoznost

[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimeuto ruj 07, 2010 2:43 pm

Ovaj drugi izgleda kao da su čikovi u njemu :D
Ne znam baš kako bi se vodi povećala viskoznost budući da je stvarno jednostavne građe misli
Koju vodu rađe piješ? Ovu iznad orgonita ili običnu?

EDIT: Mali offtopic, lady_starstruck, zašto si izabrala ovaj nick? :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."


Zadnja promjena: Legionar; uto ruj 07, 2010 3:33 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimeuto ruj 07, 2010 3:25 pm

@lady starstruck thanks na infou, nekako mi malo čudno izgleda taj orgonit, ali dobro ako funkcionira, super :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
lady_starstruck
Stanica
lady_starstruck


Female
Taurus Snake
Broj postova : 14
Age : 34
Location : split
Registration date : 09.03.2008

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimeuto ruj 07, 2010 9:00 pm

@ legionar
stvarno ne znam kako da ti objasnim razliku između tih voda.. misli
nisam baš neki fizičar, ni kemičar, ne baratam pojmovima xD
pitat ću prijatelja ako on zna bolje objasnit, pa ću prenijet. u svakom slučaju s vodom se definitivno nešto dogodi.
kad dobijem još koji orgonit onda ću napravit pokus sa biljkama, pa ćemo vidjet.. whee
e da.. naravno da radije pijem vodu s orgonita. iako gotovo uvijek paralelno pijem i običnu, čisto da provjerim umišljam li rofl2

a nick je naslov pjesme od grupe rainbow ;)

@ Chakotay
ako uspoređuješ s npr. ovakvim ovakvim orgonitom onda da, definitivno čudno izgleda. zubi

rađen je s drečavo-plavom smolom (ne znam kako se zove) s kojom je pomiješana metalna prašina i rezultat je ovako crn orgonit kroz koji se gotovo ništa ne vidi. i naravno ''sastojci'' nisu uredno slagani, nego samo nabacivan sloj po sloj svega. i još k tome sav taj metal i bakar u orgonitu smo sjeckali zbrda-zdola. čak su korištene i spužvice za pranje posuđa xD
zaista je ružan, ali nek on radi. briga me kakav je whee
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimečet pro 23, 2010 12:44 pm

Imam orgonit slican ovom na prvoj slici Lady_starstruck ides Dobila sam ga nedavno, a planiram ga koristiti i kao cistac Kristala cerek

_________________
Respect
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimepet pro 24, 2010 1:44 am

Zainteresiran za orgonsku energiju negdje od 2005. god. i od tada sam pročitao i provrtio puno stranica na netu.
Iz svega što sam pročitao o orgonu, bilo od ljudi koji se bave izradom raznih orgonskih uređaja ili od ljudi koji diskutiraju na temu orgona po raznim forumima, pomalo mi je padala na um jedna ideja. Naime mnogi praktičari koji su pravili orgonske uređaje tvrdili su da im ti uređaji rade, a da pokusi koje su napravili to potvrđuju.
Drugi su pak tvrdili da im (ti isti) uređaji ne rade i da ne znaju razlog tome.

Dakle ideja koja mi je pala na pamet dok sam čitao o raspravama onih čiji uređaji rade i onih čiji ne rade je bila da je orgon zapravo placebo energija i da je bitno vjerovati u takvu energiju, a da bi ista dala rezultat. Uz vjeru, zahvalnost i usmjeravanje pozornosti na sadržaj i suštinu onog što radimo, ''tom'' nečemu dajemo mogućnost da raste, da oblikuje i mijenja nevidljivo u vidljivo, mjerljivo i materijalno.

Energija više frekvencije (um, podsvijest, duhovno) se spušta na fizičku realnost, a na kojoj se onda odigrava vidljiva energetska igra proizišla iz promjene energetske konfiguracije. Pokus sa vodom o kojem govori lady_starstruck je jedna upravo takva igra energije koja je promijenila svoju frekvenciju, a o sličnim igrama sa vodom pisao je svojevremeno Masaru Emoto (''Poruke iz vode''). Suština cijele priče o orgonu i energiji prirode je da čovjek mora živjeti u skladu s prirodom i primati sa zahvalnošću njene darove. Koristiti prirodu kao učiteljicu koja će nam dati korisne informacije koje će nam pomoći u rješavanju naših problema.

I malo povijesti. Energija (orgonska) poznata od davnina, samo su je razni narodi znali pod imenom prana, chi, životna energija, božanska sve-prožimajuća svijest i td.
Izidini svećenici su imali sistem vodovoda kojim su dopremali vodu u bazene u kojima su se ritualno kupali prije svečanosti ''boginjinog plača'' koji je izazivao poplave Nila.
Interesantan je način kojim su punjeni bazeni za ritualna kupanja svećenika. Cijevima koje su išle po samom dnu Nila dopremala se u bazene hladna voda, a drugim cijevima koje su išle površinom Nila dopremala se toplija voda. Tako dopremljena voda miješala se u bazenima oslobađajući pritom tu posebnu energiju. Kad je voda bila izmiješana, odnosno u ''harmoniji sklada'' u nju je prvi ulazio faraon, a za njim svećenička elita i tako je počinjala ceremonijalna svečanost ''boginjinog plača''.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimepet pro 24, 2010 11:41 am

Zanimljivo ides A onda znaci da neka visa energija ipak postoji i da orgonit, na neki nacin, moze apsorbirati tu energiju i usmjeriti ju. On je kao neki katalizator ili nesto. Naime, kontam da ne bi isti ucinak imalo da se misao usmjeri na komad drveta ili plastike ili tako nesto jer "vodljivost" nije ista.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimesub pro 25, 2010 6:42 pm

1954. godine na zahtjev FDA (Food and Drug Administration - Američka agencija za hranu i lijekove) donesena je prva sudska odluka koja svakom na području SAD-a zabranjuje da piše, da priča o orgonskoj energiji ili da upotrebljava uređaje za proizvodnju orgona za medicinske svrhe. To je jedan od najčudnijih dokumenata koji se ikada pojavio u povijesti američkog zakonodavstva. U periodu od deset godina, FDA je potrošila 4 – 6% svog ukupnog budžeta kako bi zaustavila Wilchelma Reicha. To je povelika količina novca koja je utrošena u svrhu proganjanja jednog čovjeka i njegovog eksperimenta.


http://www.ethericwarriors.com/ip/forum.php Forum...

http://www.orgonite.info/ Izrada uređaja....

https://www.youtube.com/results?search_query=car%2Borgone&search_type=&aq=f
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimesub pro 25, 2010 6:49 pm

Taj podatak je javno dostupan? Odakle ta odluka? Odakle izvor informacija? Kakva je to sloboda govora, tiska? Jel to službeno presuđeno zbog toga što je "dokazano" da je orgon laž na temelju koje taj čovjek zarađuje?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimesub pro 25, 2010 7:03 pm

Legionar je napisao/la:
Taj podatak je javno dostupan? Odakle ta odluka? Odakle izvor informacija? Kakva je to sloboda govora, tiska? Jel to službeno presuđeno zbog toga što je "dokazano" da je orgon laž na temelju koje taj čovjek zarađuje?

LINK

LINK2

LINK3
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimesub pro 25, 2010 7:09 pm

Link1 je napisao/la:
Optužbe Wilhelma Reicha u Americi

Najprije su ga optužili za seksualne prijestupe jer je Reich pisao o oslobađanju seksualnosti čovjeka. Rekao je da u odnosima ispunjenima ljubavlju postoji i seksualnost, što je nama danas sasvim normalno, ali je nekim je puritancima prelilo čašu pa su ga zbog toga napali su ga zbog toga. James Demeo mi je rekao da ćete čak naići na ljude koji, kako ih naziva, pripadaju pornografskoj ljevici, i koji tvrde da je Reich netko tko zagovara kako svi trebaju spavati sa svima i prakticirati grupni seks, što je posve netočno. Reich to nijednom riječju nije spominjao, kaže Demeo, ali oni to svejedno tvrde, što budi reakcije konzervativnijih slojeva društva. Isprva su ga počeli napadati zbog toga, a kasnije i zbog orgonskoga akumulatora.
Link2 je napisao/la:
KONTROLA DUŠE

Premda se utrkuju u razvoju parapsihološkog oružja, i američka i sovjetska kriptokracija javno „odmahuju rukom” na tu temu. Dok je CIA istraživala slične tehnike njena sestrinska agencija FDA isposlovala je zatvaranje uglednog psihologa dr. Wilhelma Reicha. Danas bi se moglo reći da je Reich zatvoren zato što je otvoreno objavljivao istraživanja iz područja parafizike. Medijski prodavači magle prodaju dezinformacije o ESP-u, trubeći već više od trideset godina o ugrožavanju „državne sigurnosti”. Reich je bio lud, rekoše oni, a istovremeno su „orgonsku energiju”, kako ju je on nazivao, određeni krugovi iz vlasti potajice nazivali 'bioenergijom' te su i sami provodili vrlo opsežna istraživanja.

Danas, unatoč umiješanosti CIA-e u „kolektivno samoubojstvo” u Jonestownu, psihijatri koji rade na CIA-inim programima kontrole uma svaljuju krivicu na religiju, optužujući je za ispiranje mozga95. Omalovažavanje parapsihologije podsjeća na dezinformacijsku kampanju o atomskom oružju koju je vodio Pentagon za vrijeme projekta Manhattan96. Samo nekoliko godina prije razaranja Hirošime istaknuti znanstvenici iz područja atomistike podsmjehivali su se samoj zamisli o atomskoj energiji, da o atomskoj bombi i ne govorimo. Kao što je natuknuo kongresnik Rose, takvi 'razotkrivači' možda rade, svjesno ili nesvjesno, na prikrivanju istine: nastojanje vlasti da u tajne svrhe upregnu samu dušu./Nexus,

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimesub pro 25, 2010 7:12 pm

@ Legionar, ne razumijem što želiš reći...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimesub pro 25, 2010 9:25 pm

Ma izdvojio sam dijelove teksta koji se tiču optužbi da drugi forumaši ne moraju tražiti ako ih zanima. Hvala na linkovima ;)
Na same optužbe nemam komentara... klasika.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimened pro 26, 2010 3:09 pm

Ja sam si nabavila orgonit i kao privjesak za mobitel cerek

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Eudaimonium
Višestanični organizam
Eudaimonium


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 52
Age : 32
Location : Pitomača
Registration date : 09.10.2008

Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitimesri sij 05, 2011 8:09 pm

Pozdrav ljudi, nisam baš puno aktivni na ovom forumu i sve, sjetio se ovog foruma nakon što vidjeh poveći broj članaka u zadnje vrijeme na 24sata.hr u Čudne vijesti,

BTW Iznenadio me izostanak komentara na sve te vijesti, ona fotka u šumi, pa NASA, i te gluposti.

Uglavnom, primjetih da ste nedavno komentirali na ovaj thread, 25. prosinca prošle godine, pred para dana u principu :)

Htjedoh samo reći, a i stinuti sa duše, nešto u vezi orgonske energije.

Imao sam priliku chattati u realnom vremenu sa čovjekom po imenu Bob B. koji je radio dugo na razvijanju alternativnih izvora energije nulte točko, ilitiga Zero point energy, i neznam kak smo na tu temu došli na LaserChat IRC-u ali uglavom, podijelio se sa menom nekoliko detalja koji bi trebali biti poznati.

Znate za famozni Joe-cell, beskonačni izvor goriva za auto? Ne kažem da ne radi. Radi. I ubije vas.
NE zajebavajte se sa Joe cellom i orgonom.

Problem je sljedeći, "orgon" je jedan od ... pa, podspektara energije višeg stupnja.
Zamislimo tu energiju, 5. element, kao spektar svijetlosti. Orgon je kao crvena boja između određenog raspona. Postoji zelena, plava, IR, UV i tako dalje.

Orgon nije jedina razina energije nulte točke, te je dotični Bob istraživao energiju nešto drugačijeg spektra od Orgona, koji nije štetan za ljude. Problem je što se većina živih bića, uključujući ljude, služi Orgonom kao pokretačem viših nekih funkcija postojanja (kolko sam uspio skužiti).
Korištenje Orgonom-pogonjenog uređaja je kao da živite u zatvorenom prostoru i napravite uređaj koji radi na kisik.

Joe cell i slični uređaju poremete tijek Orgona kroz organizam, sljedeće kaj znaš imaš migrene, grčeve, pa to preraste u rak i tumor, pa smrt.

Još jednom, ne zajebavati se sa Joe cellom. Ne zato što ne radi- nego zato što radi.

Čoveka mi iskreno bio žaio, pričao sam oko točno pred godinu dana s njim, na Badnjak mu umrla žena, suosjećao sam s njim, šokirao me dok mi je rekao da će je pokopati do groba njihove kćerke.

Neznam što se je sa njime desilo, nitko nezna, zadnje od njega smo čuli kako je čipiran sa VeriChipom, dobio prvu fazu raka, život mu se u trenu od Znanstvenika-koji-bi-promjenio svijet, došao do propasti. Uglavnom.

Ne prtljati sa energijom nulte točke. Pogotovo sa Orgonom. On je razvio opremu, znanje svoje, radio sa energijama koje nisu štetne, bar ne za nas, ali na pola istraživanja mu se život srušio (ili ga je netko srušio, neznamo). Još jedan Nikola Tesla koji neće biti niti poznat.

Šteta.

Nemojte sa tim nekakvim "orgonitima" i glupostima, dajte ako imate viška vremena i novaca se bavite elektronikom ili laserima il nekaj :)
http://laserpointerforums.com/f52/yet-another-wicked-lasers-arctic-spyder-iii-laser-review-very-image-heavy-58557.html
[Vrh] Go down
Sponsored content





Orgon - novi izvor energije? Empty
PostajNaslov: Re: Orgon - novi izvor energije?   Orgon - novi izvor energije? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Orgon - novi izvor energije?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Naplata duhovnosti i energije
» Alternativni izvori energije
» Piramide kao velika energetska postrojenja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: