Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj   Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj Icon_minitimesri vel 03, 2010 8:57 am

Ubrzo će sve osobe koje koriste prepaid usluge, točnije korisnici koji kupuju bonove za mobitele, morati biti registrirane imenom i prezimenom. Na tome, naime, inzistiraju sigurnosno obavještajne službe.


Operativno-tehnički centar za nadzor telekomunikacija želi da se registriraju svi prepaid korisnici kako bi se lakše mogli boriti protiv kriminala i korupcije.

Večernji list piše da rasprava o tome kako i kada registrirati sve korisnike traje već neko vrijeme, i dok se tvrdi da je riječ o velikim pritiscima OTC-a, ravnatelj tog centra Dinko Majić tvrdi da ''samo provode zakon''.

Dodaje da čak tri zakona reguliraju to područje, kao i dodatna Vladina uredba, zbog čega, tvrdi, ne čine ništa protuzakonito.

U Vipnetu za Večernjak tvrde da bi prema njihovim procjenama, donošenje takve regulative bilo štetno za cjelokupni sustav mobilne industrije, što uključuje i distributivne lance.

''Gledajući s gospodarske strane, smatramo da je opasno drastično mijenjati sustav koji je doveo do strelovitog razvoja mobilne telefonije i pozicionirao Hrvatsku u europski vrh u prepaid segmentu. Sustav o kojem govorimo temelji se na oko 75 posto prepaid korisnika koji su većinom anonimni. Budući da Ustav štiti temeljne slobode i ljudska prava svih građana, pa tako i pravo na anonimnost i zaštitu tajnosti podataka, bude li donesena odluka o promjeni postojeće regulative, očekujemo nedvosmislen pravni akt koji jasno opisuje novi zakonski okvir'' naglašavaju u Vipnetu.

Budući da je još uvijek u tijeku diskusija o modalitetu primjene takve odluke, preuranjene zaključke ne žele donositi ni u HT-u ni u Tele2, piše Večernji list .

izvor

strašno je to šta nam rade evil
i ja sam korisnik takve usluge i namjerno nisam htjela ispuniti onaj upitnik za osobne podatke iako sam mogla dobiti dodatne impulse, a nisam kriminalac :x
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj   Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj Icon_minitimesri vel 03, 2010 3:14 pm

glupost......totalna glupost i nesposobnost.....i sta ce s tim da naprave...???..samo ce da procvjeta crno trziste brojeva .....

a nista....lii cemo se prebacit cemo se na Skype..... ides

ako i to budu prisluskivali...hehehe...imam ja par golubova pismonosa na terasi zgrade.....
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj   Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj Icon_minitimesri vel 03, 2010 3:18 pm

sve mi se nekako čini da ću se prebaciti na VoIP, čim si nabavim karticu...
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj   Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj Icon_minitimesri vel 03, 2010 9:06 pm

pa ionako jospar godina i mobiteli nece biti potrebni, vjerojatno ces to moci sve za besplatno (normalno placat internet) i preko mp3-a ili tada mp35 zubo

i da pa vec se preko interneta mogu slat besplatne pouke na mobitele
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj   Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Tajne napustene misticne fortifikacije u Hrvatskoj
» Tajne u krevetu
» Tajne dolara
» Paranormalno u Hrvatskoj

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: