Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Manipulacija i Vi

Go down 
+10
Malkavian
dr.chaos0
Berny_Sinara
Flamezar
Chakotay
AzrielofDeath
Alpha
Athena
Gea
Legionar
14 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 06, 2010 1:41 am

Vrhunska vještina koju bi si svaki čovjek htio priuštiti. Vještina kojom tjeraš ljude da rade ono što ti želiš. Vještina u kojoj dobivaš ono što želiš svojom lukavošću i inteligencijom.
Već sada mi srce brže kuca na spomen toga.
Vezana je za elokventnost, moć uvjeravanja, izvrtanja činjenica, pa čak i igra riječi.
Ona koja se smišlja u momentu i ona se planira, spontana i planirana.
Dok za prvu treba prefriganost kakvu posjeduju pravi trgovci i lopovi, druga je program ratnih stratega ili totalitaristčkih vođa.

Kako, kada i gdje vi koristite manipulaciju?
Manipulacija može biti svjesna i nesvjesna.
Ona se može koristiti i u dobre i u loše svrhe. Za vlastitu i opću dobit. Radi svoje pohlepe ili za istjerivanje pravde. Koliko god se izvijali, svi bi htjeli posjedovati tu vještinu u što većoj mjeri i svi ju nesvjesno koristimo.
Kada ju koristite svjesno? Koristite li ju svjesno? Možemo li sami otkriti kada manipuliramo, a da toga nismo svjesni?

Hmm... ponekad učitelji uče druge kroz manipulaciju. Ponekad učitelji uče kako se oduprijeti manipulaciji, tj. kako misliti svojom glavom. Nekada uče manipulaciju, a ponekad uče kako se oduprijeti manipulaciji upravo - manipulacijom. Dakle, koliko je manipulacija dobra u učenju? Je li dobro da učitelj koristi manipulaciju?
Ja mislim da kratkoročno i u određenim situacijama to jeste dobro, pogotovo za izvođene mladog djeteta ili pubertetlije na pravi put, ali da bi učenik u jednom globalnom pogledu postao kompletna osoba manipulacija nikako ne smije biti osnova učenja. Uostalom, cilj učenja je da učitelj postane bolje od učenika, a manipulacijom učenik niti na koji način ne može postati bolji. ''Pravi učitelj je onaj koji svog učenika više nema što naučiti''.


Zadnja promjena: Legionar; sub vel 06, 2010 1:45 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 06, 2010 1:41 am

Osobno često koristim manipulaciju na nesvjesnoj razini. To mi drugi ljudi često znaju reći... no nitko mi to ne zamjera jer takvu manipulaciju većinom ne koristim u negativnom kontekstu. Nemam loše namjere pa tako i nuusproizvod takvih sitnih manipulacija većinom jeste dobar.
Odličan sam ''nagovorator'', uvjeravatelj i nagovaratelj. Uspijevam najpovučenije osobe natjerati na stvari na koje se nikada ne bi same odlučile, ali i koje su im se višestruko isplatile.
Ipak... nije sve toliko ''bijelo''. Često manipuliram svjesno, i na sami spomen toga prođu me trnci kroz tijelo. Mogu iskreno reći da se nakon uspješnog ishoda osjetim samozadovoljno i nadmoćno. Kasnije me više grize savjest zbog toga kako sam se osjećao ''iznad''.
Mislite li da je to gore od manipulacije? Je li to ogorčenje ispravan ili negativan, ajmo reći, čak i katolički nametnut osjećaj? Trebam li se tako osjećati, neovisno o tome jesam li napravio dobru ili lošu stvar?

Zadnji primjer moje manipulacije su bile žalbe na natjecanjima. Tu uvijek poberem dodatne bodove, ponekad i gdje ne bih trebao. Točno se osjeti da nekom drugom ispravljači možda ne bi dali bodove, no ja automatski učinim da oni ne žele meni ne dati bodove. Učinim ih tako da me ne mogu odbiti. Prijatelj me slušao kakav sam bio na žalbama. On se isto žalio, ali nije dobrio bodove. Kasnije mi je rekao da je on kao ja, da bi još barem deset bodova pokupio. zubi
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 06, 2010 2:18 am

Znam da neki put nesvjesno manipulirati... kad pokušam to isto svjesno napraviti ne uspjevam conf1
dobro neki put igram na suosjećanje, kadkad preokrenem nečije riječi... izmanipuliram situaciom ukratko.
Sve je u stavu.

Iskreno željela bi naučiti dobro manipulirati.... možda to zvuči glupo ili nemoralno, ali to je lakši put da dobiješ ono što želiš, a stvarno mi je dosta težih puteva.

Učiti kroz manipulaciju? tako me uče čitav moj mali život, pogotovo mama, koja je tako vješta da zaboraviš da neke stvari jednostavno nisu istinite. Jedini problem kod toga je da kad shvatiš neku manipulaciju da se ta ista drugoj osobi odbije o glavu, što nije ugodan prizor.

A kako otkriti da se nama manipulira? nemam pojma... nešto nam mora lupiti o glavu, neko prosvjetljenje, trenutak razuma.... moramo se maknuti od te osobe ili situacije kao bi mogli čitavu stvar objektivno sagledati...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 06, 2010 3:03 am

Mislim da ponekad manipuliram na nesvjesnoj razini i često dosta uspješno.
Međutim, to radim isključivo u neke svrhe koje ne pogađaju u negativnom smislu ljude oko mene.

Inače, mislim da je neka mala manipulacija, koja nije napravljena u lošoj namjeri pozitivna i ponekad potrebna pojedincu, radi dokazivanja samom sebi ili kratkoročne satisfakcije.
Koji je kriterij i što razlikuje onu "pozitivnu" manipulaciju od "negativne" (budući da svi manipuliramo uglavnom za vlastitu korist) teško je reći.
Ipak, nikad ne manipuliram svjesno, a nadam se ni nesvjesno na način da posljedica te manipulacije proizvede neke negativne posljedice prema drugim ljudima. kava

Kod mene ne vrijedi ona stara uzrečica:"Cilj opravdava sredstvo".
Ne volim u globalu manipulirati i teži putovi su mi izazovniji, ponekad čak i draži od onih lakših. :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 06, 2010 3:27 am

Meni je dosta teških puteva... na kraju te samo zgaze... jednom bi voljela da sam ja ta koja drži konce u rukama i da napokon dođem do predaha.
Ne mislim manišulirati da bi nekom blio lošije tako da bi meni samim time bilo bolje, nego jednostavno da dobijem osjećaj da me se uvažuje i čuje i da se naravno radi po mom, jer nisam toliko tupa da ne znam kako lakšim putem doči do nekog cilja koji bi koristio svima.. pogotovo što se tih seminara tiče... uf što me je to iživciralo

Inače prezirem manipulaciju, upravo zbg takvog odgoja, ali shvačam da je lakše na taj način.. znam malo kontradiktorno
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 06, 2010 1:26 pm

@Legi...nije li u ovom tvom ispricanom slucaju manipulacija bila svjesna? suspect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 06, 2010 1:34 pm

Recimo...jel Sudac iluzionist manipulator ili...? LINK
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 06, 2010 2:46 pm

ja doduše imam jedan slučaj gdje sam teškom mukom došao do pravdice..naime,mi bili na satu likovnog...i jedan je dečko bio pobacao likovne mape kroz prozor...i ofc,cure koje me već dobrano mrze(samo u razredu,sa ostalima sam dobar)su mene optužile da sam to pobacao...i,sada moja razrednica j u to povjerovala...doduše,ja sam doveo sve svjedoke pred nju,čak i tu profesoricu likovnog...i oni su rekli svoje mišljenje...a kako ja sjedim u zadnjoj klupi,a cure u prvoj...i nisam ništa radio zato što sam bio bolestan...kako bih ja mogao baciti te mape?ofc,razrednica me je dobrano pokušavala gaziti gdje je stigla,ali se nisam dao...ima snimka kamera...pa sam im fino pokazao,tko je šta radio...toliko o mojoj snalažljivosti...a iskreno,nisam niti planirao to...išlo je sve spontano...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 06, 2010 5:22 pm

@Gea, ipak, moraš se odlučiti hoćeš li se karakterizirati kao osoba iz sjene koja sve zapisuje ili ponekad i upravljati i držati konce u rukama. Možeš i oboje, ali onda se nemoj stavljati u nešto što nisi u potpunosti ili što ne želiš biti. Radi ono što želiš, u skladu s drugima, komponirajući ono kakvom te ljudi vide i kakvom želiš biti. Malo po malo, bez kontradiktornosti. Kontradiktorno bi bilo da ti također koristiš manipulaciju kao osnov odnosa s drugima, no koja usputna manipulacija neće srušiti tvoj karakter ili biti štetna, dapače.
No kada želiš nešto postići ili se izjasniti reci to osobi koja je inače glavna, a ne onima sa strane, koji su, ajmo reći, sličniji tebi, tj. u sjeni.
hug

@Alpha, u početku je bilo nesvjesno, a sada kada sam uhodani veteran na žalbama... zubi
Zezam, kada vidim da sam na nekom zadatku trebao dobiti više bodova ja ću ih i dobiti, pa čak i više, bez obzira na jako čestu nadrkanost ispravljača. Ako su uistinu zadrti i ne žele priznati grešku tada se skompam s drugim ispravljačima, pogotovo ako su ženski, pa onda oni urgiraju za mene. Ne znam, dođe mi spontano, nije planirano, a kasnije je već svjesno, u početku idem samo zato što mislim da bih trebao dobiti bodove.
A s obzirom na moju (ne)urednost i (ne)sistematičnost uvijek se nađe koji bod zametnut negdje... nekima takve stvari ne priznaju, ovisi o tome tko se i kako žali.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 06, 2010 6:23 pm

Vidi se tko me poznaje hug
Ma koliko god ja htijela nešto moja moralna strana mi to neće dopustiti.
Sve ovisi kako se koji dan osjećam... kadkad sam zadovljna sjediti u sjeni i zapisivati o svijetu oko sebe, ali ponekad to mi nije dovoljno i kao samom čovjeku iz sjene teško me se uoči kad izađem na svijetlo... jer nažalost ljudi te kao zapisničara ne vide i tako je teško postati neki pokretač akcije ili se samo požaliti jer te PRESKOČE ... bar me onda moji iz sjene čuju, a kao takvi više glasova dođe i do vrha
Ovo zvuči kao neka hijerarhija face

...

što se tiče okarakterizacije kao osobe... tu trenutno radim velike promjene, možda ne izvana koliko rušim i gradim unutar sebe da se ne dogodi ponovno da ljudi jedno vide a ja drugo pokazujem ili želim pokazati... to zbilja moram koordinirati study
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 06, 2010 8:04 pm

Iako je Legi je krenuo sa pretpostavkom da bi svatko želio posjedovati vještinu manipuliranja drugim, no nije baš tako, primjerice ja ne bi želio imati tu sposobnosti niti ju koristim. Razlog je vrlo jednostavan, osoba kojom se manipulira postane toga svjesna prije ili kasnije. Doduše mi možda i postignemo neku korist tom manipulacijom, no to je samo na kratki rok. To se naravno odnosi na negativne manipulacije, tj. kada navedemo nekog drugog da učini ono što on ne želi, a od čega mi imamo koristi.

Pozitivna manipulacija ustvari i nije manipulacija, tj. ako navedemo nekoga da učini nešto za svoje dobro, a on to nije mogao zbog manjka samopouzdanja, nije to znao učiti i slično. To mi se čini da i nije manipulacija, iako i mene ponekad prođu trnci kad nekome savjetujem nešto i ta osoba učini baš to. Iako se čini da to jest manipulacija, ali ipak ta osoba je imala izbor, ona je bila svjesna što čini i mogla se odlučiti drugačije. To što je tada učinila ono što smo joj mi rekli, ne znači da će to učiniti i sljedeći puta :)

@Legi mislim da ti ne manipuliraš kad se žališ na bodove koje si dobio na ispitu, to je dopušteno ti se boriš da ne bi bio loše ocijenjen, da li pri tome izvučeš i koji bod više, što drugi ne dobiju, možda i da ali opet onaj tko ti daje bodove te može i odbiti, on je na višoj razini od tebe i mislim da se ne bi mogao žaliti na to da si ga ti izmanipulirao, osim ako imaš neke nadprosječne mentalne sposobnosti :)

@Gea ali teži put je jedini put, što znači lakši put, on je lakši samo na prvi pogled, no puno je kompliciraniji, a i teži put je zabavniji kao što to naša pametna Athena kaže :)

@Alpha vlč. Zlatko Sudac izgleda da ima neke sposobnosti koje su iznad prosjeka, prvenstveno tu mislim na sposobnost iscjeljivanja, no to ne znači da je svemoguć i da može hodati po vodi. Nažalost on je krenuo ekonomski i medijski eksploatirati te svoje sposobnosti i time se srozao u očima mnogih. Da li ga to čini manipulatorom, mislim da ne, ali sve to skupa mu nije trebalo.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 06, 2010 9:25 pm

@Gea, ne bih rekla da tvoja težnja "da te se uvažava i čuje", što je sasvim ispravno, poistovjećuje s manipulatoricom niti tu ne vidim ništa negativno, dapače. ;)
Potrebno je da čovjek smogne snage i ne radi se o ničemu lošem ako pojedinac traži od drugih da ga gledaju "onakvim kakav jest", bez neopravdanog degradiranja njega samoga.kava

Mislim da svatko od nas želi ponekad biti i zapisničar u sjeni, ali i osoba koja će barem povremeno, samoinicijativno biti pokretač akcije.
Razlike i omjeri između te "superiornosti" i "inferiornosti" su individualne varijante, najviše ovisne o karakteru pojedinca.

Naravno, sve ovisi o konkretnoj procjeni što to znači "teži put" i koja je cijena "lakšeg puta", jer nekad bi bilo bezveze odbaciti onaj lakši, samo zato jer on takav jest.
Rekla sam da više volim teže putove, iako to nije pravilo.
Konkretno, to bi značilo da ne volim doći do cilja lakšim putem, osobito ako on ide na uštrb nekih drugih i ako način dolaženja do istoga osobno ne smatram moralnim.:P

Upravo iz razloga što mislim da je satisfakcija pojedinca dugoročno veća (barem je moja), ako se potrudim za nešto ili uložim značajniji trud u ostvarenje nekog vlastitog cilja.
Rezultate koji su "produkt" većeg ulaganja cijenim više, a samim time mogu i više uživati u njima.:)


Zadnja promjena: Athena; ned vel 07, 2010 9:54 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 06, 2010 10:08 pm

Ja znam neke moje prijatelje koji nesvjesno manipuliraju kako bi se docepali necega ili dobili nesto preko necije volje. Manipulirat nije tesko ako se osoba detaljno upozna i upoznas necije slabosti i to... Moji prijatelji cak neki nesvjesno manipuliraju uciteljima xD ako mozes uvest takve nacine u to :D.
Iskreno te stvari nevolim i jezim se kad cujem tu rijec. Negdje ipak moraju bit granice. Nemozes sve u svjetu imat u svoju korist... Treba se potrudit pa posteno posluzit.
Npr. Ja neznam kako vi ostali, al naprimjer kad zelite nesto, jako puno, bili bi ste spremni manipulirat covjekom ili bi vas pekla griznja savjest ?
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimened vel 07, 2010 3:41 pm

pa da se rjesim neke rasprave u kojoj imam osjecaj da me se napada rascmizdrim se i onda me ostave na miru :)
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimened vel 07, 2010 9:46 pm

Berny_Sinara je napisao/la:
pa da se rjesim neke rasprave u kojoj imam osjecaj da me se napada rascmizdrim se i onda me ostave na miru :)
:P lol!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimened vel 07, 2010 11:43 pm

He he suzama žene i klinci mogu puno toga postići :)

Gea je napisao/la:
Meni je dosta teških puteva... na kraju te samo zgaze... jednom bi voljela da sam ja ta koja drži konce u rukama i da napokon dođem do predaha.
Gea uvijek ti držiš konce svog života u svojim rukama, samo je pitanje da li to uočavaš ili ne, tako da možeš slobodno predahnuti :)

@Athena naravno da ćeš odabrati lakši put ako je u skladu sa moralom i ako se pri tome ne ide na uštrb drugih, kad bi pri tome izabrala teži put, onda tu nešto ne bi bilo uredu :)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimeuto vel 09, 2010 6:37 pm

ma kada me se napada to je moj obrambeni mehanizam rasplacem se ;D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimeuto vel 09, 2010 7:01 pm

Ma razumijem vas što hoćete istaknuti... iako trenutno nemam osjećaj da išta u mojim rukama conf1 već da sam u nekoj struji koja me nosi

@ mene su učili da se suzama ništa ne postiže, zato usprkos mojoj "osjećajnoj" prirodi ja ne plačem pod mišlju da ću time nešto dobiti.. više kad se nakupi, zatvoriš se u sobu prespavaš i to je to... u biti koliko sam shvatila sad me pokušaju naučiti da je dobro plakati Boink ah tko će ga znati više....
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimečet vel 18, 2010 1:34 am

Gleadaj ja sam oduvjek pokusavao manipulirati ljudima i svaki dan ucim.
Jedne od boljih knjiga da pocnes uciti su ti NLP knjie.
Nero Lingvisticko programiranje.
Ali onda ti to postane lagano i polako trazis svoje nacine.
Kako sto brze i lakse manipulirati i pocnes sam eksperimentirati i probavati.
No vrijeme je da zasutim jer ako ovako nastavim mogu bi i manju knjizicu o manipulaciji napisati.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimepet vel 19, 2010 3:01 am

pa pisi ipak je ovo tza tema :D
[Vrh] Go down
Malkavian
Višestanični organizam
Malkavian


Male
Pisces Dog
Broj postova : 65
Age : 30
Location : Šuma
Registration date : 30.07.2008

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimepet vel 19, 2010 6:00 pm

Shvatiti manipulaciju nad nama je uspjeh u zivotu....a ovladati njome i koristiti je...tesko ali neprocjenjivo... :P
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimepet vel 19, 2010 10:51 pm

Ovako da pocenem kako ja manipuliram ljudima.
Prvo sta treba napraviti trebas upoznati tu osobu.
Nakon pola sata ili sa vec mozes shvatiti sta ta osoba voli ili mrzi.E sada to treba znati prepoznati.
Tu vam nemogu pomoci to morate imati u sebi imas ili nemas.
Kada shvatis sta voli nades nacin da se opet nadete.

I onda doma moras imati plan kako izmanipulirati tu osobu i koju korist moes izvuci iz nje.
Ali jos nismo dosli do djela kada manipulacija pocinje.
Prvo trebas njeno povjerenje steknuti.
a to je vec malo teze.
zavisi od covjeka do covjeka.
e sada ako je ta osoba zensko i vidis da si zadiobio njeno povjerenje.
Trebas shvatiti za sta zelis iskoristiti njeno povjerenje i za koju svrhu.
Recimo tebi je cilj dobiti novac od svoje zrtve.(ovo je samo primjer!!!!)
Imas dvije opcije da glumis szrtvu ili laznu ljubav i zaljubljenost i za jedno i drugo trebas biti glumac i dobar lazov.

Ako ides sa ulogom zrtve u napad( sta ne preporucam jer se zna izjaloviti)
Moras izmisliti neku dobru pricu kako ces zrtvu uvjeriti da ti da novac.
e to zavisi od covjeka do covjeka.
Ja primjere ne zelim davati da se nebi pomislilo da navodim na ilegalne radnje.
No moj savjet je da ovu manipulaciju sa žrtvom ne raditi kada trebate izmusti novac.

a drugi nacin moj omiljeni je je zavesti neku osobu i kroz "ljubav" doci do cilja.
Jedina mana ovoga je dugotrajnost.
Ako vam novac ne treba hitno onda se isplati cekati.
Ovo zavisi o vasoj karizmi i samopouzdanosti.
Na vama je da uvjerite zrtvu da je volite i da ona vas zavoli kada vas zavoli onda mozete i pare da dignete

Samo pazite nemojte ocekivati vise od 100 kuna od neke srednjo skolke ili fakultetske cure nece te vise od 100 kuna dobiti.

Da bi digli vise para morati i prag godina dignuti najbolje je naci neku usamljenu stariju curo od 30-45 godina to je max.
Vise od 45 se ne isplati vjerujte mi.
Jer se malo opamete i ne kupuju odmah poklone niti parfeme i tako dalje.


Recimo ja sam jos uvjek u vezi sa svojmo zrtvom vec preko 7 mj.

I moj se novcanik ne zali svakih par dana 100 kuna, svaki tjedan 1 steka cigareta,bonovi i tako dalje.
I ne obazirem se previse ali tu vezu trebam zavrsiti.
Jer moram nesto drugo naci.

Upamtite uvjek kada izmanipulirate nekim morate si napraviti mjesto za bjeg.
Uvjek.
Jer ako to ne isplanirate uzalud vam manipulacija kada se nemozete sakriti i obraniti kada zrtva shvati vase postupke.

Toliko od mene.

Samo da jos kazem ne nagovaram nikoga na ilegalne stvari.
Niti sam rek oda je to uredu ciniti.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 20, 2010 12:11 am

Ovo što si naveo je manipulacija osobama koje su vrlo naivne...
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimesub vel 20, 2010 11:51 am

Pa cuj takvih ima puno.
Vjeruj mi.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitimečet vel 25, 2010 2:47 am

Citat :
Vise od 45 se ne isplati vjerujte mi.
Jer se malo opamete i ne kupuju odmah poklone niti parfeme i tako dalje.

Hahaha a tek ti je 16 godina; svaka cast :D :D

Bas i ne zvuci lijepo to za sto kuna i cigare radit, al opet, imam neki osjecaj da bi te naivna osoba sa 30-40 godina lako mogla kasnije nac ili platit da te nađu, i pravit se naivna dalje. al ova je mlađa jelda, inace bi bilo vise od 100kn na tjedan :P
I mislis neurolingvisticko programiranje jeld.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Manipulacija i Vi Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i Vi   Manipulacija i Vi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Manipulacija i Vi
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Manipulacija prilikom nalazenja partnera
» Manipulacija i mediji
» Manipulacija microsofta
» Manipulacija na kvadrat
» Manipulacija kroz praznovjerje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: